Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam durona jak w opisie ale przestawilem szyne na 200x10.5 co w rezultacie daje 2100. Nie mieszalem jeszcze w napieciu jest standart 1.57v (na bank poleci wiecej ale to moze kiedy indziej) temp ok 41 stopni. Problem polega na tym ze mamieci nie poleca na 200 (sa to 333) i ustawilem je asynchronicznie. Czyli system leci na 200(400) a pamięci na 166(333) czy ta ustawienie nie obniżają wydajności niz system na szynie 166( cpu i ram)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić 199 czy 201, a potem jak zaskoczy daj 200... u mnie się czasem tak dziwnie płyta zachowuje...

Nie skumałeś mnie :) Jak ustawie zworką fsb to komp nie wstaje , a jak zworka ustawie fsb 166 i w biosie zmienie na 200 to komp normalnie rusza :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ? Zmieniłem na 2.5-3-3-7 i podobnie - troche więcej (ok. 100-200 punktów w odczycie i koło 50-100 w zapisie). Ale czasem mysz mi nie chce działać, czasem jakies krzaki na pulpicie wyskakują - zostawie to tak jak jest, póki co na wydajność nie narzekam, tylko dziwie sie, ze tak słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on chodzi na 100, więc ? Na 133 nawet chyba nie pójdzie.

eh... od Was panowie sie cos dowiedziec ;) w koncu sprawdzilem sobie na stronie producenta dla jakich procesorow ma wsparcie i mam pewne watpliwosci, bo najmnieszy procek to 900, a co gorsze nie ma slowa o starych poczciwych spitfajerkach :?

 

PS. wlasnie dostalem plytke i od razu pytanie, gdzie jest ten dzwiek 5.1 o ktorym mowa na stronie trzeba dokupic wyjscia? :?

pierwsze dziwne wrazenie, kurcz... jakas taka malutka :)

no i juz pierwszy minus, mozna pakowac tylko karty AGP od 4x w gore... czyli 1,5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, myślę, że pójdzie, a może ustawisz 9 x 100?

tak wlasnie chce zrobic, ale widze jednak... czemu tanie plyty sa tanie, nie mam zworek do ustawiania mnoznika :) sic...

a wracajac do karty, w instrukcji dosc wyraznie jest napisane, tylko karty 1,5V w innym wypadku plyta moze zostac uszkodzona, moze dlatego ze mam rev. 3.1 :?

 

PS. troche zasmiecam ten temat moimi problemami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie chce zrobic, ale widze jednak... czemu tanie plyty sa tanie, nie mam zworek do ustawiania mnoznika :) sic...

Płyta oczywiście ma zworki do zmiany mnożnika :D poczytaj instrukcję na CD bo na papierze nie jest opisane. A tak pozatym to płytka jest zafajnista :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta oczywiście ma zworki do zmiany mnożnika :D poczytaj instrukcję na CD bo na papierze nie jest opisane.  A tak pozatym to płytka jest zafajnista :D

no wlasnie problem w tym ze tych zworek nie ma, ale nie wazne, procesor dziala :)

 

ps. normalnie zaczyna mnie ta plytka denerwowac... nie potrafie zalogowac sie do sieci, router nie wykrywa tego komputera, inne tez go nie widza, ale na samym komputerze wyglada ze wszystko jest ok.... czy tak karta potrafi dzialac z routerem, ma mac adres, bo powoli zaczynam miec watpliwosci?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manial

tak ma Maca tylko czasem sie zdarza że go wywala

zobacz na płycie przy wyjściach (gdzies obok usb i dżwięk.))jest na pewno naklejka z nr. MAC

i ten numer możesz ręcznie w Windzie wklepac we właściwosciach karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie potrafie zalogowac sie do sieci, router nie wykrywa tego komputera, inne tez go nie widza, ale na samym komputerze wyglada ze wszystko jest ok.... czy tak karta potrafi dzialac z routerem, ma mac adres, bo powoli zaczynam miec watpliwosci?!

U mnie wszystko OK, rutuje, a jak czasami zgubi MAC, to można go przywrócić programikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, dzieki panowie, juz wiem co bylo grane... musialem we wlasciwosciach karty w zakladzce zaawansowane networkadress wpisac IP z zakresu ktory widzi moj routerek czyli 192... troche nietypowo, ale wszysko dziala, plytka ja za ta kase jest calkiem calkiem! :) pozdrawiam i jeszcze raz dzieki wszystkim :D

 

PS. o zworeczkach moge zapomniec, jest o tym informacja w instrukcji, tylko gdzie teraz takie kupic, bo mi sie marzy takie 5,5x166 i over vcore voltage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpil na tej karcie to jest jak w Moskwie rakiet są

- mnożnika

- fsb

- c.h.***** wie z czym

brakuje zworek można kupić płytę z P75 za 20 zł i masz ich z 12 sztuk akurarat ma taką tylko z P200MMX

Mam instrukcję do płyty Abit nf7 i do tego kurdupla jest tak jak z tymi instrukcjami, nie ma o czym pisać, po prostu czego oczekiwać za 136 zł.

Do jutra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manial: networkaddress to nie to samo co adres routera, ale po to odylam do odp. forum

 

A co do zworek, to nie wierze, ze nie ma ich gdzie wsadzic na plyte(zlozylem kompow na tym asrocku paredziesiat jesli nie pareset), a jesli o same "zworki" chodzi to idz do elektronicznego sa tanie jak barszcz napewno dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, tez mi sie tak wydaje ze networkadress to nie adres routera, a karty... W sieci komputerow jest az 5, na d-link 604, wiec admin (ktorym jestem ja) to chyba za mocne slowo! w kazdym razie wszystko dziala ok, a zworki tak jak sie domyslam znajde w pierwszym lepszym "ekektroniku"

zeberko-> franek, za ta pieniazki, to szpilek nie ma znowu tak duzo ;), a co do intrukcji, papierowa rzeczywiscie jest troche mala, ale na plycie jest dolaczona troche obszerniejsza w formacie pdf i wlasciwie wszystko mozna w niej znalesc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co za przyjemność czytania na papierze, nawet do WC ;) można zabrać.

Na razie przygotowuję się do drut-moda, muszę kupić tego coper shima (sorki za pisownię z czasem poprawię) oraz pastę. Niedawno jak dałem fsb 170 to komp nie wstał i trzeba było resetować BIOS, zworką nic nie dawał dopiero wyjęcie baterii przywróciło kompa do życia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...