Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

używałem 1.21d a teraz 2.11a na obydwu to samo z vmodem nie jade na podkęconym procku tylko zmniejszyłem mnożnik i jade 10*166 a k7s8x ev 3.0 i k7s8xe 3.0 to jest to samo ta sama pcb tylko k7s8x jest sis746 a w k7s8xe sis748 wszystkie wersje 3.0 mają zworki do mnożnika 748 to ulepszony sis746 tzn wytrzymuje wyższe fsb jakbym miał lepsze pamieci to by poszło full tzn 248

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz... ja mam k7S8x ver3... czy na pewno sa zworki?? bo wydawalo mi sie ze na k7S8xE sa dopiero zworki

K7S8XE r3 i K7S8X r3 mają zworki do zmiany mnożnka (tzn nie mają musisz kupić sam). Sam zobacz po lewej trochę pod prockiem zaraz na zworkami od wyboru fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem 1.21d a teraz 2.11a  na obydwu to samo z vmodem  nie jade na podkęconym procku tylko zmniejszyłem mnożnik i jade 10*166   a  k7s8x ev 3.0 i k7s8xe 3.0 to jest to samo ta sama pcb tylko k7s8x jest sis746 a w k7s8xe sis748   wszystkie wersje 3.0 mają zworki do mnożnika  748 to ulepszony sis746  tzn wytrzymuje wyższe fsb  jakbym miał lepsze pamieci to by poszło full tzn 248

za duzo bajek ogladasz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam takie pytanko, przerobiłem mojego Xp na mobila, odpalił się z mnożnikiem 11x... Sprawa jest taka, że w Windzie pokazuje mi, że max mnożnik to 11x. I rzeczywiście nie mogę zmienić mnożnika na wyższy niż 11x..., Druga sprawa jest taka, że odpalał mi się komp na 12,5x200, a po przerobieniu w ogóle nie postuje na 11x200... Mam cały czas druta na 1,8V, tzn. to też jest zakręcone, bo zrobiłem moda (wg http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html ) na 1,675V, a mam

1,8V... Jak to jest z tymi mnożnikami, myslałem, że mogę mnożnik zmieniać z całej "gamy"...

Jest jeszcze coś, w CrystalCpu pokazuje mi ( jak jest mobile), że voltage mam startup 2.0V i że aktualnie też jest 2V, a wszystkie programy normalnie pokazują, że core jest 1,8V. Coś jest posolone a ja nie wiem co!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :gitara:

 

Zaczęły się schody i mam mały problem.

Zmodernizowałem qmplowi kompa.

Konfiguracja taka jak ten drugi na dole tylko z grafą ATI 9000Pro (agp4), HDD 40MB i 20MB i FSB 166MHz

Władowałem bios`a 2.50 (2.20 i nie widział Semprona).

 

A teraz problem: :(

Co jakiś czas gdy się odpali kompa tray zamiast niebieskiego jest brązowy 8O i nie wiem dlaczego. Gmerając po utawieniach pulpitu da się czasami ustawić na standard XP.

Po kilku takich odpaleniach komp strasznie się muli i koleś zakłada XP od nowa.

Podejrzewam HDD, bo na 40GB znalazłem już bady, a dziś zainstalowałem XP na 20GB i qmpel ma katować przez weekend kompa. HDD są wolne - 5200 czy 5400

 

Czy spotkaliście się z takim zjawiskiem ? :roll:

 

Pozdro 8)

 

PS Procek słabo się kręci na FSB 190 czasami nie wstaje komp. Obudowy takie same (zas. Rubikon300).

Czyżby ATI 9000Pro był tak prądożerny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :gitara:

 

Zapakowałem bios 2.11a i mam dodatkowo ustawienia timingów RAM :D

Dajcie jakieś linki do ustawienia RAM :roll:

Nie mogę przejść granicy FSB - 230. Czy to problem RAM czy mobo ? :cry:

Poniżej dane:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...p=955208#955208

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem info w tym watku, ale wyszedl biosik K7S8X V 2.6 na stronie ASROCKa. Nic nowego jedynie dodatkowy Support do Semprona 3000+. Bede mial czas to moze sprawdze bo dawno biosami sie nie bawilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hasen1 zaśmiecasz topic pisząc nie na temat posty.

Radziłbym przeczytać regulamin nim coś napiszesz:

1. nie wolno pisać postów pod rząd, tylko należy swoje posty edytować.

 

Do wszystkich

Widzę, że dużo osób pyta o rzeczy, które już zostały poruszone kilka stron wcześniej.

 

O biosach, FSB, i podkręcaniu procków na tej płycie już rozmawialiśmy, więc pierw przeczytajcie a później, jeśli jeszcze nie rozwiąże to waszych problemów to pytajcie.

 

WAŻNE

Posty powtarzające się, off topic lub poruszające ewidentnie tematy już omówione i rozwiązane zostaną nagrodzeni punktami karnymi lub blokadą pisania na tydzień. Koniec nabijania sobie postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hasen1 zaśmiecasz topic pisząc nie na temat posty.

Radziłbym przeczytać regulamin nim coś napiszesz:

1. nie wolno pisać postów pod rząd, tylko należy swoje posty edytować.

 

Do wszystkich

Widzę, że dużo osób pyta o rzeczy, które już zostały poruszone kilka stron wcześniej.

 

O biosach, FSB, i podkręcaniu procków na tej płycie już rozmawialiśmy, więc pierw przeczytajcie a później, jeśli jeszcze nie rozwiąże to waszych problemów to pytajcie.

 

WAŻNE

Posty powtarzające się, off topic lub poruszające ewidentnie tematy już omówione i rozwiązane zostaną nagrodzeni punktami karnymi lub blokadą pisania na tydzień. Koniec nabijania sobie postów.

1. Zauważ ze biosy wychodza bardzo często i nie koniecznie wystarczy zerknać kilka stron w tył bo to nie musi być aktualne oraz poruszane.

2. NIe każdy może siedziec i przegladać 50 stron ja aktualnie jade na kafejce i modemie wiec rozpatrz to z kilku stron

3. Z tym spamowanie jeden post pod drugim to sie zgadzam, jest narusznay regulamin ;] ale wydaje mi sie ze tu nikt nie nabija postów (bezsens) poprostu sie pomylił nasz kolega :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"2. NIe każdy może siedziec i przegladać 50 stron ja aktualnie jade na kafejce i modemie wiec rozpatrz to z kilku stron"

 

jakby sie wszyscy grzecznie stosowali to by byly 4 strony i bys nawet na modemie nie mial problemu.

 

btw co z tymi mobilami na asrocku? idzie sensownie z tego korzystac? czy tylko zworki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytani odnośnie płyty k7s8xe i radeona 9100{8500} jak chodzi ta karta na tej płycie bo nie wiem czy krecenie karty zależy od tej płyty że płyta już nie wydoli takie prądu robiłem vmoda to już zwiechy pod pulpitem napiecie na zasilaczu mam ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam probolem polegajacy na ustawieniach pamieci wgrałem bios 2.11a który ma opcje PERFORMANCE WITCH MEMOY SETTINGS problem polega na tym ze gdy zaznacze ta opcje wykrywa mi 320 Mb RAM i system sie wiesz. Jak ustawie normal mode to jest OK. Tak samo jest OK gdy ustawie timmingi 2-2-2.5-6 tez sie nie wiesza i stablinie pracuje. pamieci to kingstone cl.2.5 (333) i TiwnMos cl.2.5 (400)

mam dosyc niskie odczyty z pamici w aidzie 2000 pkt a zapis 600 pkt. Ma ktoś jakiś pomysl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik po przeczytaniu ogromnej ilości postów dotyczących tej płyty (całą noc prawie oślepłem;)) ciekawość nie dała mi spokoju i zflashowałem bios :D na wersje 2.60 (oficjalna z ASRock) doszło kilka opdcji: obsługa DDR400 i jeszcze "FLEXIBILITY OPTION". Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić do czego jest ta opcja i jak najlepiej ją ustawić? Jeśli już gdzieś coś było na ten temat to prosze tylko i link niestety ale dotrwałem tylko do 30 strony tego tematu dalej już nie starczyło sił :(

 

PS. Płytka naprawde świetna i temp procja w stresie max 45*C (Prime95) nie kręciłem ale może kidyś... kto wie. :) A większość mówi że AMD to piecyki - oczywiście to nieprawda!!

 

 

Na zasadzie prób i błędów doszłem że ta opcja powoduje że procek i pamięć działa jako synchro, ale jak ktoś zna inne zastosowanie i czy warto tę opcje włączyć czy lepiej wyłączyć to proszę o podzielenie się swoją opinią :)

 

i dalsze pytania;

 

jak się ma odczyt napięcia i temperatury do wskazań rzeczywistych (odczyt w programie Everest dawniej AIDA32, i MDM5). mój duron na tej płycie osiąga 32*c w spoczynki i max 39*C w torurowaniu go Prime95, Sandra2004 i inne... płyta główna odpowiednio 28-30*C oczywiście przy zmianie szyny fsb do 160 temperatura nie zmienia się i jest taka sama radiator ma procku nie jest gorący (dotykałem) Radiator na procku jest zwyczajny Spire IV a buda jest odpowiednio przewiewana. napięcia w odczycie są w granicach 1,50-1,54V (wacha się) a przy włączonym overcore stabilne 1,60V (zasilacz Modecom 400W). Poza tym przy podkręcaniu fsb wszystko idzie dobrze do 145 bo równocześnie i szyna i pamięć się zwiększa ale już powyżej to pamięć jest na 120mhz nawet przy włączonej synchronizacji (nie mam pojęcia dlaczego, czy ktoś też tak ma?) Robiłem już wszystkie możliwe testy wszystkich komponentów i wszystko OK żadnych zawieszeń czy błędów stabilne jak skała (asROCK ;) ) na tej płycie udało mi się wykręcić durona do 1920mhz (160x12 1,60V) więcej nie próbowałem ze względu na wątpliwości co do odczytów temperatury w windowsie. ale myśle że to i tak dobrze, przy tej częstotliwości testy wszystkie przebiegły bez najmniejszych błędów.proszę o opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrze ze temat juz chyba padl..znczy odszedl w zapomnienie :)

a no ja mam teraz pytanko do was moze mi pomozecie, chodzi o to ze kupilem ostatnio radeona gb 9550, no i to juz chyba z nodow przegladajac aida w problemach bylo podane ze agp jest wylaczone ale w biosie ewidentnie jest enable..no i co to moze znaczyc?? moze aida jest zwalona ewentualnie czym innym da sie to sprawdzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą płytą jest tak troche dziwnie że mi np, w dosie w programach testowych pokazuje że też nie mam agp lub jest wyłączone. A teraz pytanie:

czy masz zainstalowane sterowniki agp od sis-a?a nie domyśle zwłaszcza jeśli masz XP czy innego winshita. Jeśli masz to może zainstaluj go jeszcze raz i wtedy sprawdź jeszcze raz.

 

 

PS. Szkoda gdyby temat padł bo płytka jest naprawde ciekawa. I wiele o niej można dobrego napisać. Zwłaszcza o jej stabilności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :gitara2:

 

Spróbuj programem "AGPutil , podaje transfer agp

Ja mam zainstalowane sterowniki agp117e.exe

http://download.sis.com/download_step1.php...&os=4&x=23&y=10

 

I sterowniki Omega2567

 

Pozdro 8)

 

PS. Polecam literaturę : http://www.sis.com/products/chipsets/oa/so...cketa/746fx.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj programem "AGPutil , podaje transfer agp

Ja mam zainstalowane sterowniki agp117e.exe

Dziwne ale jak próbuje uruchomiż ten program AGPutil u siebie to mi pokazuje że brak "SiS AGP Driver" i niewiem ile razy bym je instalował to zawsze tak samo mi pokazuje :evil: Ale we wszystkich programach informacyjnych pokazuje że AGP jest włączone. Więc coś tu chyba jest nie tak jak powinno. Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co to bylo...tak jak ktos wspomnial z jednej strony jakas drobnostka no i oczywiscie windowsss :D, jak to mozliwe zeby nasz system mogl nas nie zawiesc...ale to nic szykuje sie formacik i mam nadzieje ze bedzie ok...

a co do plytki to troszke dziwne zeczy sie dzieja na drugim kompie wszystko jest ok. tam jest gf3ti-200, stery do agp zainstalowane wszystko w bniosie wlaczone ale aida pokazuje ze fast write nie dzilala...dziwne, no i troszke szkoda bo podobno w kartach nvidi daje to malego kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...