Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam wlasnie jakis taki dziwny problem z ta plyta (wsyztsko bylo dobrze i nagle sie zepsulo...) ze np. uruchamiam ponownie system.. no to on sie wylancza.... i pozniej szlysze ze komp juz sie wlaczyl ale ekran czarny... i trzeba reseta zrobic... i dopiero działa....

 

wie ktoś może co jest nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... ale umnie plyta przez 2 tygodnie bezproblemowo dizalal na fsb 200... i nagle przstal... stalo sie to zaraz po zabaiwe z cheepomem tweak -ktory itak po jakiejkolwiek zmianie zawieszal mi system :/

byc moze cos z pamieciami, przetestuj je memtest, albo goldmemory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wlasnie jakis taki dziwny problem z ta plyta (wsyztsko bylo dobrze i nagle sie zepsulo...) ze np. uruchamiam ponownie system.. no to on sie wylancza.... i pozniej szlysze ze komp juz sie wlaczyl ale ekran czarny... i trzeba reseta zrobic... i dopiero działa....

 

wie ktoś może co jest nie tak??

Ja też tak miałem i okazało się, że to przez zbyt agresywne ustawienia pamięci, ale które to nie pamiętam. Daj w biosie wszystko na safe i próbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memtest nie wykazal zadnych bledow... ustawilem pamieci na cl3.. i dalej to samo.... zjechalem z fsb do 166 i pamieci tez na 166 i dalej to samo ;( ;( ;( Juz nie wiem co robic ;(

 

 

>>EDIT<<

Problem rozwiazal se sam... :)Nagle przestalo sie tak dziac :P

 

ale mam jeszcze jeden problem.. a mianowicie posiadam bezprzewodowa klaiwature i w biosie wsyztsko moge obic na niej.. ale jak np. chce zianstalowac winde... to sie nic zrobic nie da i musze normlana kabelkowa podpinac... wie ktos moze co jest nie tak? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko ktory bios zablokuje w k7s8x 3.0 pci/agp i jakim programem mozna sprawdzic taktowanie pci/agp

no więc od poczatku, nie ma programu ktory wskazuje taktowanie, trzeba to sobie policzyc, przy 166 i 200Mhz taktowanie AGP i PCI w przypadku tej plyty pozostaje bez zmian, no i na koniec, jabys przeczytal temat to wiedzialbys ze sa takie biosy i takie mozna krecic bez oporow nie przejmujac sie PCI czy AGP... choc 100% pewnosci nie mam ;)

 

 

PS. swoja droga jestem ciekaw z jakich biosow korzystacie, jakie macie wyniki, który najlepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem w biosie wylaczyc read/write promotion i sie zabootowac nie chcial tak jak pisaliscie :), no to ustawilem ram na Ultra Mode zainstalowalem i wlaczylem cheepomem a tam read i write promotion pokazalo mi ze sa disabled :P

 

PS jak zrobie performance mode na enabled to mi ustawia gorzej niz te biosowe ustawienia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?: Cze wszystkim - poraz pierwszy na tym forum. Mam pytanie zanim kupie tą płytę. Słyszałem gdzieś, że płyta obsługuje tylko graficzne z napięcem 1,5V a starsze grafy maja więcej8O. Ja mam TNT 2 Vanta 16 mega bez instrukcji. Może ktoś wie jakie ma napięcie no ba z kalkulacji na nową karte mi nie starczy. I do jakiej temperatury i mocy można podkręcić na niej durona 1600 z dosyć dobrym chłodzeniem?

HELPPP [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?: Cze wszystkim - poraz pierwszy na tym forum. Mam pytanie zanim kupie tą płytę. Słyszałem gdzieś, że płyta obsługuje tylko graficzne z napięcem 1,5V a starsze grafy maja więcej8O. Ja mam TNT 2 Vanta 16 mega bez instrukcji. Może ktoś wie jakie ma napięcie no ba z kalkulacji na nową karte mi nie starczy. I do jakiej temperatury i mocy można podkręcić na niej durona 1600 z dosyć dobrym chłodzeniem?

HELPPP  [/b]

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=49322&highlight=

Tutaj znajdziesz odpowiedź!

Mam też pytanie do "starych wyżeraczy". Kupiem płytkę w sobotę- przejrzaem instrukcję obsługi w której pisze, że przy korzystaniu z magistrali proca na poziomie 200MHz z płytą nie współdziałają pamięci pracujące na 400MHz. Czy to jest prawda?

I przychylam się do pytania o BIOS, który najbardziej stabilny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzaem instrukcję obsługi w której pisze, że przy korzystaniu z magistrali proca na poziomie 200MHz z płytą nie współdziałają pamięci pracujące na 400MHz. Czy to jest prawda?

to 200mhz to chodzi o efektywne taktowanie wiec to trzeba troszke inaczej zinterpretowac.

"z magistrala proca 100MHz (200/2) z plyta nie wspolpracuja pamieci 400Mhz" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOala - najbardziej stabilne są orginalne Asrocka 1.90, 2.20, ale tez najmniej wydajne.

 

jaa używam 2.20a, duże możliwosci ustawień pamięci i na stabilność nie narzekam. Procesor chodzi na 2250MHz, pamięć 333 2-2-2-5 i zero zwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 200mhz to chodzi o efektywne taktowanie wiec to trzeba troszke inaczej zinterpretowac.

"z magistrala proca 100MHz (200/2) z plyta nie wspolpracuja pamieci 400Mhz" :)

Rzeczywiście masz rację! A swoją drogą ciekawe czy asynchroniczne taktowanie CPU333/DDR400 jest lepsze niż synchroniczne CPU333/DDR333.

Gdzie można poczytać o BIOS-ie 2.20a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KOala! Więc TNT2 Vanta jest na napięciu 3,3 V - choc tego nie jestem pewien. Gdzieś zobaczyłem, że niektóre TNT2 powinny działać w 1,5V. Wiecie czy także moja??? TNT2 Vanta 16mega. Dana z 3dmark Description: Główny sterownik ekranu

Manufacturer: NVIDIA

Name: NVIDIA Vanta

Total Local Video Memory: 16 MB

Total Local Texture Memory: 16 MB

Total AGP Memory: 52 MB

Display Driver: nvdisp.drv

Display Driver Version: 4.12.01.0390

Driver WHQL Certified: Yes

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A number of cards have been identified that have the 1.5 Volt notch, but are actually 3.3Volt cards. These are:

 

- some nVidia Riva TNT2 cards

- all nVidia Vanta, Vanta LT cards

- all SiS 6326, SiS 305 cards

- all S3 Savage4 cards up to, but not including revision 3.0

- all 3dfx AGP Voodoo 3, 4, and 5 boards (officially non-AGP 4x anyway)

- some nVidia GeForce2 GTS/Pro.

 

Właśnie do tego mam to pyatanie opisane wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KOala! Więc TNT2 Vanta jest na napięciu 3,3 V - choc tego nie jestem pewien.

Ja bym raczej nie ryzykował, sprzedaj na Allegro dołóż trochę i kup coś na 100% kompatybilnego!

zresztą pisze: all nVidia Vanta, Vanta LT cards!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslalem wina jednak nie lezy w zasilce...bo wymienilem na nowa i to samo sie dzialo.Wina lezala po stronie pamieci Ram.Wymiana Elixirow na Kingstone333ddr daly efekt...idzie wiecej niz 171Mhz ile zobacze i napisze ile poszlo maks!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz rację! A swoją drogą ciekawe czy asynchroniczne taktowanie CPU333/DDR400 jest lepsze niż synchroniczne CPU333/DDR333.

Gdzie można poczytać o BIOS-ie 2.20a?

synchroniczne bedzie wydajniej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 10,5x200 i ustawione400DDR, jest trochę wydajniej niż 12,5x166 333DDR -100p więcej w 3DMark01 - jak się mmają szyny PCI i AGP, mam bios 2,26a, z wyliczeń wychodzi mi 80MHz dla AGP i 40 dla PCI, trochę dużo chyba że są jakoś zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 10,5x200  i  ustawione400DDR, jest trochę wydajniej niż 12,5x166 333DDR

to chyba raczej oczywiste... i wierz mi ze przy ustawieniach 333/400, wydajnosc bedzie duuzo nizsza niz przy 333/333, tak przynajmniej zawsze bylo w sis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...