Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba 3.01(o ile taki jest) ale niejestem pewnien. A gdzie sie te napiecie zwiększa ???? Sorry za tak glupie pytania :oops:

Edytowane przez _Ran'dall_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie "naprawiłem" te szybkie uruchamie HDD WD Caviar już nie szuka latami, zamątowałem na taśmie jeszcze jeden HDD seagate jakiś rupieć ale jest szybciej, ale nadal nie wiem co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie "naprawiłem" te szybkie uruchamie HDD WD Caviar już nie szuka latami, zamątowałem na taśmie jeszcze jeden HDD seagate jakiś rupieć ale jest szybciej, ale nadal nie wiem co jest.

1322574[/snapback]

to moze lepiej recznie wprowadzic wartosci dla dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie, na tym K7S8X można ustawić FSB więcej niż 200?

1323197[/snapback]

Na k7s8x nie ustawisz powyzej 200(tzn da sie nawet 250 :wink: ale nie bedzie windows sie ladowal), z tego co pamietam to dalo sie wyzej ale pod windowsem nie moglo byc sterownikow do grafy :-| Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nietypowe pytanie ale zwiazane z plyta z topicku wiec przed chwila ulamalem sobie kawalek takiego matalku ktory dociskal bateryjke na plycie i teraz zachodze w glowe jak zrobic zebym nie musial gdy wylacze listwe zasilajaca od nowa ustawiac wartosci w biosie mial ktos kiedys cos takiego jesli tak to niech napisze do mnie na gg: 3664045 lub niech odpowie na mojego posta pozdroffka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość michalwienia

Dzięki za dop. a z resztą po co mi więcej niż 200*15 i tak tego nie wykożystam tak samo jak 200*10. Za poł-rok przesiadka na Atl64, a kto wie może intel już coś wprowadzi. :-P

1323558[/snapback]

potrzebuje pomocy mam bartka mobila 2500 z 0904 i probuje zworkami zmniejszyc mnoznik z 14 na 11 ale bios caly czas widzi 14 zworki dalem wszystkie na 2-3 jak w opisie każą ale nic dlem na 10 też nic pytanie brzmi czy po włożeniu zworek należy jakoś przestawic go w biosie czy pojawia sie jakas dodatkowa funkcja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po prostu przymocuj na to miejce kawałek blaszki, druta, czy czegoś żeby przewodziło...

 

PS: Coś ty z baterią robił, że to złamałeś  :lol:

1323554[/snapback]

Poprostu za mocna ja odgiolem bo chcialem wlozyc nowa bo stara padla ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem zworką FSB na 166MHZ ale proc nieruszyl :sad: . Więc zmienilem na 133MHZ . Może spróbować kręcić mnożnikiem ?????(zworkami na plycie ) czy ktoś już z was kręcił mnożnikiem na tej płycie???i na początki o ile powinienem podnieść mnożnik ???Czy ta metoda jest bezpiecznijsza od zmieniania FSB ?????

Z góry dzięki za odpowiedzi :wink:

PS. Czy kręcąc mnożnikiem trzeba zwiększać napięcie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem zworką FSB na 166MHZ ale proc nieruszyl  :sad: . Więc zmienilem na 133MHZ . Może spróbować kręcić mnożnikiem ?????(zworkami na plycie ) czy ktoś już z was kręcił mnożnikiem na tej płycie???i na początki o ile powinienem podnieść mnożnik ???Czy ta metoda jest bezpiecznijsza od zmieniania FSB ?????

Z góry dzięki za odpowiedzi  :wink:

PS. Czy kręcąc mnożnikiem trzeba zwiększać napięcie ????

1323829[/snapback]

a masz odblokowanego procka? z ktorego jest tygodnia i roku?

podniosles napiecie o te 5% co jest w biosie zanim zmieniles magistrale na 166?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz odblokowanego procka? z ktorego jest tygodnia i roku?

podniosles napiecie o te 5% co jest w biosie zanim zmieniles magistrale na 166?

1323897[/snapback]

Proc jest odblokowany . Czyli napięcie trzeba zwiększyć zanim sie ustawia zworki ??No i o ile na początku podnieść ten mnożnik ???Gdzie jest ta opcja(chodzi o napiecie ) w biosie bo niemoge znaleść???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz juz zmieniac mnoznik to radzil bym ci go zmniejszyc tak aby bylo stabilnie na magistrali 200! bedziesz mial wjeksza wydajnosc ;)

a co do napiecia to powinienes miec w "chipset configuration"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz juz zmieniac mnoznik to radzil bym ci go zmniejszyc tak aby bylo stabilnie na magistrali 200! bedziesz mial wjeksza wydajnosc ;)

a co do napiecia to powinienes miec w "chipset configuration"

1324001[/snapback]

Dzięki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie. Własnie sobie trochę poklikałem i zobaczyłem witryne na implazij (musiałem czytać z kopii), która mówiła o takiej płytce MSI 746F Ultra-L, to samo praktycznie co ASRock tyle, że bazuje (podobno) na zhakowanym ulepszonym biosie od ASRock'a, jest ona trochę lepsza a co najważniejsze stabilniejsza niż ASR na zhakowanym biosie. Co myślicie o zminie biosu na tego z MSI i czy to sie uda. <_< BIOS do MSI 746F Ultra-L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze masz 5 zworek i tą instrukcje i zmieniasz mnoznik proca dowolnie

873326[/snapback]

 

no a jak te 5 zworek nie daja nic,to znaczy procek nie reaguje,zostaje dalej na swoim mnozniku. Athlin Xp -M barhton 2500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie. Własnie sobie trochę poklikałem i zobaczyłem witryne na implazij (musiałem czytać z kopii), która mówiła o takiej płytce MSI 746F Ultra-L, to samo praktycznie co ASRock tyle, że bazuje (podobno) na zhakowanym ulepszonym biosie od ASRock'a, jest ona trochę lepsza a co najważniejsze stabilniejsza niż ASR na zhakowanym biosie. Co myślicie o zminie biosu na tego z MSI i czy to sie uda.  <_< 1346142[/snapback]

No chyba nie myslisz, ze ktos to przetestuje...

Jak juz znalazles i nam o tym napisales to najlepiej sprawdz to sam :]

 

A tak wogole to co ten bios moze jeszcze dodac ? Napewno zmiany napiecia nie doda, bo nie ma odpowiedniego ukladu sterujacego na plycie.

Napisales, ze ta wersja jest 'stabilniejsza niż ASR na zhakowanym biosie'. Wgrywalem kilka biosow nieoficjalnych i nigdy nie mialem zadnych problemow ze stabilnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wgralem molesiowi bios nowy - ten co podalem wyzej - ale widze ze radki 2500mobile nie reaguja na zmiane mnoznika - da rade cos z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie myslisz, ze ktos to przetestuje...

Jak juz znalazles i nam o tym napisales to najlepiej sprawdz to sam :]

 

A tak wogole to co ten bios moze jeszcze dodac ? Napewno zmiany napiecia nie doda, bo nie ma odpowiedniego ukladu sterujacego na plycie.

Napisales, ze ta wersja jest 'stabilniejsza niż ASR na zhakowanym biosie'. Wgrywalem kilka biosow nieoficjalnych i nigdy nie mialem zadnych problemow ze stabilnoscia.

1350128[/snapback]

A jaką masz kartę graficzną bo na moim radku dużo biosów juz odpadło jeszcze nie miałem tego 2.52a bo juz miałem dość testów, więc sokmcentrowałem się na 2,60. A z tym biosem od MSI to liczyłem że się jakiś wariat znajdzie :D . ale iwdze że sie nie uda, pamiętam jakiś gostek mi krzyczał żebym sibie zmienił bios na tego z MSI ale ja go olałem i tak za 2-3 miechy zmieniam komp to po co mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanie:

czy ktoś montował chłodzenie PENTAGRAM FREEZONE Q-80 AlCu albo QV-100 AlCu+

na płytce k7s8x rev3, mam obawy że nawet wersja 80 niewejdzie na ta płyte

 

opowiem wam jedną ciekawostke:

 

jakiś czas temu (chyba ze 30 postów wcześniej) radziłem sie was co zrobić żeby moj bartek 2500 poszedł więcej niż 179x11 , kombinowałem ale nic to niedawało fsb 179

i ani mhz więcej , dałem sobie spokój z kręceniem proca na tym asrocku.

jakieś pół roku pozniej coś mnie tkneło, i przy starcie f2

w biosie dałem fsb 200mh,pamiięci 200mhz i to marne vc +5%, i jazda

szczęka mi opadła jak zobaczyłem że zadziałało (akurat za dwa dni miał dojść do mnie zamówiony chief 360 302df ), :lol: :lol: w testach typu sandra , everest widać znaczny wzrost pkt,gry sie nie wieszają, testowałem prime przez 3h i bez zwiech ,czyli chyba stabilne, z dalszym kręceniem postanowiłem poczekać na zasilacz.

po zmianie psu osiągnołem stabilne fsb 205mhz,raz sie uruchamiło nawet przy fsb 213 ale do windy niedardy wejść.

 

zna ktoś z was jakiś bardzo prosty spoób zwiększenia vcore bartkowi , mam przeczucia ze na wyższym v pojdzie jeszcze.

 

ps. ci co już dawno stracili wiare w oc asrocka niech sprubują jeszcze raz a mozliwe że sie zdziwią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez okolo 7 miesiecy miałem asrocka i straciłem wiare i nawet przed zmiana mi to nic nie dało ale dlatego ze brakowalo mu napiecia zmieniłem na asuska naprawde świetna zmiana płyte gkupiłem za 140 zł a smiga jak marzenie albo lepiej! Polecam zmiane na n-Forca to jest spory wzrost wydajności

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

wiec sprawa stoi tak. caly sprzet chodzi mi tak jak w podpisie, ale korci mnie jeszcze cos wycisnac. jesli podniose wyzej fsb jest juz nie stabilnie, wiec wniosek-podniesc napiecie na proc. i czy cisnac z drutem na 1.85, czy sprzedac te plyte i kupic na nforce2 jakiegos gygabyte czy cus ze zmiana napiec w biosie? jesli druciki to dajcie jakiegos sprawdzonego bo nie chce sfajczyc se sprzeta ;)

dzieki z gory i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...