Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu temat o tej płycie to skąd możecie wiedzieć takie rzeczy :P

bo w sumie wersja z "E" na końcu jedynie chipsetem się różni...

A jest taka sprawa, że w instrukcji (którą mają posiadacze obu modeli tej płyty) w specyfikacji, w zakładce memory jest coś takiego:

3 DDR DIMM slots DDR1, DDR2, and DDR3

PC1600 (DDR200) / PC2100 (DDR266)

for 3 DDR DIMM slots, Max 3GB;

PC2700 (DDR333) for 2 DDR DIMM slots, Max 2GB

PC3200 (DDR400) for 1 DDR DIMM slot, Max 1GB

 

Z tego wynika, że jeśli chcę puścić pamięci na 333MHz to mogę zająć tylko 2 sloty, a jeśli na 400MHz to tylko 1 slot!!! to jest jak dla mnie spore ograniczenie...

Dlatego się pytam, czy ktoś ma na tym mobo konfigurację, przy której zajął wszystkie sloty i puścił to na 333MHz, bądź jeszcze lepiej 400MHz i w zwyż, ewentualnie zajął 2 sloty z pamięciami puszczonymi na 400MHz i w zwyż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepek

u mnie na codzień w płytce siedzi 1xkingston 512mb(400mhz), ale sezonowo do domu przyjeżdza moja siostra ze swoim kompem i pożyczam od niej 256 mb(400mhz) nonameów, bezproblemowo działają te dwie kosci na fsb 200mhz, ale to już max.

Na samym kingstonie max 100% stabilne fsb to 207

moja płytka to k7s8x r 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymieniłem procka, do tej pory miałem sępa 2400+ wymieniałem z nadzieją,że uda się wylicytować AXP1700+ jednak cena poszła zawysoko. I przyszlo mi wziac D1800. Na samym początku jak przyszedł już była trochę czapa... kiedy zobaczyłem OPN (DHD1800DLV1C Y956232C 50412 MCXJB 0509MMM). Wolał bym MIXJB no coż... włożyłem wszedłem do BIOSa (2.20A) i dałem na dzień dobry fsb 165 :D z nadzieją,że ruszy... POST się odbył i następnie czapa... no to dałem fsb160 wszystko OK dałem prime i się wysypał... ponoć na Durniach często prime się sypie z wysokim fsb, ale dałem 155fsb i na tym stabilnie przechodził prime i inne testy. W rezultacie uzyskałem 13.5x155=2104MHz. Pamiątki oczywiści synchro. Ale chyba najbardziej jestem wkurzony o cache bo liczylem iż trafie na 0339 co zwiększyło by możliwość odblokowania cache L2 a teraz są szanse znikome.

Zastanawiam się czy nie wziąć od ojca AXP2000+ :)

Czy ktoś z userów ma tego durnia na tej płycie?

 

Posiadam od kilku chwil 2.20a i jak narazie podskoczyla wydajność pamiątek :)

 

zapis 637

odczyt 1917

Edytowane przez tech.tel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Muszę odswieżyć temacik bo chyba nikt nie zagląda już tutaj.

Aktualnie jadę na BIOSie 2.20a a interesuje mnie BIOS 2.26ar ze zmianą timingów i HALTem, przeleciałem cały topic, tutaj-> http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s...os/betabios.htm niestety nie ma tego BIOSa.

Jeśli ktoś go posiada, widziałem,że paru userów korzysta z tego BIOSa to może mi podesłać/dac link do zassania?

Swoją drogą mogłem pomylić nazwy, w kazdym razie czytałem,że taki BIOS był,z możliwościa zmiany timingów + HALT.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znalazłem już ten BIOS, dzięki za fatygę.

Tak wiem :-| cholernie głupio zrobiłem, ale miałem po sępie mieć AXP1700+ JIHUB a to wtedy by się opłacało :D jednak cena była kosmiczna, i wziąłem durnia, zastanawiam się czy nie wziąć od Ojca AXP2000+ bądź spowrotem sępa tym bardziej,że mam trochę czape bo mnoznik zablokowany, walnięta seria, i małe nadzieja na odblokowanie cache L2 :mur:

 

EDIT:

 

Aktualnie BIOS 2.52 z opcją HALT timingi ustawione na Ultra

zapis 703

odczyt 1930

Swoją drogą temp. spadła o 9*C :)

Edytowane przez tech.tel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy jest 2,52a

głupio zrobiłeś że pozbyłeś sie tego sempa bo w końcu ma nawet niski mnoźnik i napewno szybszy niż dureń

1557183[/snapback]

Daj linka do tego biosu 2.52a z funkcią Halt?? I miałeś odczyty 600/1700 a teraz masz 700/1700 i czy to na tych samych ustawieniach jak na tym 2,20a??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czym się różni k7s8x od k7s8x R3.0 bo zamierzam taki mobo kupić, i czy jest możliwość osiągnięcia na nim fsb 200 i jaki jest przy tym dzielnik dla agp i pci?

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k7s8x nie miala blokady pci/agp, wersja 3.0 juz ja natomiast ma.

Wydaje mi sie, ze ktorys z biosow do zwyklej k7s8x sprawial, ze blokada sie pojawiala, ale moge sie mylic.

Fsb 200 mysle, ze na kazdej da sie spokojnie osiagnac (jak nie to vmod na nb).

Na mojej max to 210.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na R3.0 fsb 200 spox bo ma blokade pci/agp szkoda że zwykła nie ma. A może ma ktoś na k7s8x fsb 200? I jeszcze jedno trzeba mieć to tego fsb 200 i więcej jakiś modowany bios? bo producent podaje max fsb 166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje tyle bo sam nie wie co wyprodukował

bios 2,52a

jeszcze jak bedziesz miał te fsb200(400) to załuż jakiś wentylator ze starego gefaka, albo załóż własne jakieś bo komp musi być cool :wink:

i uważaj na te kondensatory koło proca kiedyś miałem szczeście jeden urwać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie płta z biosem 2.52a wariowała z kartami nvidii, sypało bluescreenami, czasem komp sie nie podnosił i cały czas wywalało konflikty przerwań, na radku 9550 wszystko było ok, tylko że go sprzedałem :P na gf2mx i 6200 cały czas bluescreeny, błędne odczyty napięć i temperatur, everest nie rozpoznawał płyty itd. ogolnie nie podobał mi sie ten bios... ktoś mógłby nad nim popracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Ciebie ale u mnie wykrywa dobrze płytę, trochę jednak problemu z tymi temperaturami i się skubany nie chce zresetować :-| nawet jak spięcię zrobię to nadal te same ustawienia, aż sie boję kombinować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko czy jak wgrywam nowe stery do AGP, to można je poprostu nadgrać?? bo w panelu sterowania nie mam nigdzie zakładki żeby je wyrąbać. Zassałem dziś w wersji 1.13. Spoko już sobie poradziłem :wink: . A i mam Asrocka K7S8X w wersji 3.02 czyli mam zablokowane PCI/AGP przy taktowaniach skokowych czyli 133/166/200?? :D

Edytowane przez disel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sterami do agp: tak mozesz je 'nadgrywac' jak ty to mowisz. ;]

A co do blokady pci/agp jest nie tylko na 'taktowaniach skokowych czyli 133/166/200' , ale takze na niestandardowych a nawet jesli ci sie uda dojechac >200fsb. Sis 746fx to taki niskobudzetowy odpowiednik nf2 400 ultra. ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh to bardzo dobrze że mam zablokowane, bo jak narazie puściłem proca na 140FSB (1.9GHz) i RAMy też i nawet wzrost odczytu i zapisu sie zmienił w Everescie. Jak ktoś nie ma kasy to nic jak tylko brać to. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka byla dla mnie bardzo fajna.

Byla, bo z wielkim zalem sie z nia rozstalem. Nie, nic sie nie popsulo, poprostu postanowilem ja wymienic. Potrzebowalem na gwalt s-ata i cyfrowego spdif, gdyby nie to, dalej zajmowala by honorowe miejsce w moim kompie. ;]

Zrobilem do niej wszystki vmody jakie tylko sa. ;] Mam do niej duzy sentyment, byla to moje pierwsza plytka po przejsciu do stajni amd.

Teraz na allegro mozna ja dostac za nieduze pieniadze (60-100zl), ja opylilem swoja za ~100zl.

Juz nie bede dzielil sie swoimi doswiadczeniami w tym topicu, ale zawsze chetnie pomoge posiadacza tej plytki. [;

Az sie lezka w oku kreci, to jak strata starego, dobrego (wiernego) psa... ;]]]

 

@ disel

 

Widze, ze masz antka 2200+. Jest to raczej tbred-b, wiec moze masz odblokowany mnoznik, to wtedy zdolasz puscic proca na cos wiecej niz fsb 140mhz (ja na swojej lecialem ponad 210... ;] ).

Sis ma troche mniejsza wydajnosc niz konkurencja, wiec trzeba nadrabiac duzym fsb. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mam zablokowanego i jest to Thoroubhred - B. Ale mam cooler Boxowy i na razie nie kręce. 1.9Ghz starczy mi jak narazie.

Edytowane przez disel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde była promocja w http://www.magik.com.pl/cennik2.php3?nr=22 na asrock k7 upradge za 111zł a już nie ma więc chybapozstaje do kupienia Asrock K7S8X tylko że dziwi mnie fsb 200 na tej płycie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59482307 bo specyfikacja nie wygląda za ciekawie obecnie mam epoxa na kt400a tylko ze on nie ma fsb 200 ale ma regulację proca az 2.0 czy na tym asrocku trudno zrobić drut mody jednak te k7 upradge to poserwisowe z 4miesięczno gwarą ps chyba na tym asrocku k7s8 były jeszcze + 10% na proca

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według specyfikacji ta płyta nie wspiera oficjalnie FSB 200MHz dopiero K7S8XE ma 200 FSB ale na na mojej K7S8X rev. 3.01 stabilnie uzyskałem 200(dalej nie dała rady) przestawiając zworki na płycie na 200MHz i podniosłem napięcie o 5% bo tylko tyle płyta pozwala na orginalnych oraz nieoficjalnych biosach, a jak to za mało to czekają drut mody które w samą płyte nie ingerują wystarczy cieniutkie druciki włożyć w dziurki w socket pod procesor i masz wyższe napięcie które mozna dodatkowo podnieść w biosie o 5%. Ja zmieniłem płytę bo mój procesor potrafi iśc wyżej niż 200MHz ale bardzo dobra płyta do niewielkiego OC chwale ją sobie nie miałem z nia problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looodzie po co drutowac, robicie vmoda (potencjometr) i mozecie sobie suwaczkiem zmieniac napiecie nawet do 2.2v... wystarczy poszukac, w temacie bylo juz o tym wspomniane kilka(nascie) razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath a ty na swojej k7s8x robiles ta plynna regulacje vcore?????????

moze masz jakies zdjecia jak to wygladalo?

Pisales ze robiles wszystkie mody na tej plytce to zapewne moda na vdd tez?

 

Bylbym bardzo wdzieczny gdybys mi pomogl,

bardzo powoli zmierzam do upgrejdu kompa i chcialbym cos pocisnoc na tej plytce. czuje ze moj bartek sie na niej dusil, maks stable 11x205~207

 

A teraz z innej beczki. Wszyscy zgodnie twierdza ze ta mobo ma blokade PCI i AGP, gdzies tak od pol roku nonstop jade na fsb 200 -207, jakis czas temu zaczely mi sie jakies cyrki z dyskiem , napoczatku jakies [ciach!]ly ale ostatnio to dysk juz praktycznie wysiadl, normalnie trup. Po zmniejszeniu fsb na 166 dziala zauwazalnie lepiej ale i tak juz czuc ze koniec jest bliski.

A ostatnio widze ze Sblive zaczal sie troche jebac na fsb 200+. na 166 dziala wszystko ok

 

pomyslalem sobie ze moga to byc objawy pretaktowania PCI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath a ty na swojej k7s8x robiles ta plynna regulacje  vcore?????????

moze masz jakies zdjecia jak to wygladalo?

Pisales ze robiles wszystkie mody na tej plytce to zapewne  moda na vdd tez?

 

Bylbym bardzo wdzieczny gdybys mi  pomogl,

bardzo powoli zmierzam do upgrejdu kompa i chcialbym cos pocisnoc na tej plytce. czuje ze moj bartek sie na niej dusil, maks stable 11x205~207

 

A teraz z innej beczki. Wszyscy zgodnie twierdza ze ta mobo ma blokade PCI i AGP,  gdzies tak od pol roku nonstop jade na fsb 200 -207, jakis czas temu zaczely mi sie jakies cyrki z dyskiem , napoczatku jakies [ciach!]ly ale ostatnio to  dysk juz praktycznie wysiadl, normalnie trup. Po zmniejszeniu fsb na 166 dziala zauwazalnie lepiej ale i tak juz czuc ze koniec jest bliski.

A ostatnio widze ze Sblive zaczal sie  troche jebac na fsb 200+.  na 166 dziala wszystko ok

 

pomyslalem sobie ze moga to byc objawy pretaktowania PCI ?

1588030[/snapback]

Tutaj masz wszystko opisane. link

 

Robilem vcpu mod, vmem, i vchipset. Vdd nie robilem, nie wiem nawet czy taki istnieje na k7s8x, zreszto nie mialem takiej potrzeby. ;]

Ja jechalem 210fsb, bez vchipset moda bylo chyba 205 czy 207, wiec w sumie srednio oplaca sie go robic. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można na tej mobo zmieniać mnożnik? czy tylko drutmod?

1588390[/snapback]

Wez manuala do reki i przeczytaj, jak nie masz to sciagnij z netu.

Nastepnym razem wiecej inicjatywy, zadawaj pytania jesli jest konkretny problem, na takie blache staraj sie szukac odpowiedzi na wlasna reke... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...