Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

 

Jestem uzytkownikiem K7S8x...plyta swietna ale wczoraj niestety...

Postanowilem potestowac sprzet na roznych biosach. Siegnalem do wiekowej juz wersji 1.48 (ocworkbench). Po wgraniu biosa komp sie uruchamia wykrywa urzadzenia i po wykryciu wszystkich zatrzymuje sie i koniec. Miga kursor a w prawym dolnym rogu wyswietla sie liczba 99. Przypuszczam ze okresla ona procentowa wartosc jakiegos procesu. Po resecie CMOSa albo wyjeciu baterii pojawia sie na czerowno napis ze komp nie mogl sie zabootowac ostatnio prawidlowo i aby przekonfigurowac ustawienia w biosie. Niestety zmienialem juz bardzo duzo ale kompa nie udalo sie doprowadzic do momentu ktory pozwalalby na wgranie innego biosa. Zastanawiam sie czy moze jest to kwestia procesora, mam Athlona 2200xp - moze ten bios nie obsluguje go prawidlowo?

 

Moze macie jakies pomysly ??

 

Pozdrawiam

 

Scandoorphy@o2.pl :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Nie raczej procesor winny nie jest jeśli przed aktualizacją BIOSa było Ok.

Jedyne co przychodzi mi na myśl to wrzecenie kości na programator i tam przeflashować kość ewentualnie wycieczka do kolegi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale uważaj jak bedziesz ta kostkę wyciągał piny mogą sie powyginać, pozostaje ci programator albo kolega/koleżanka najlepszy wg mnie jest 2.52a i jeszcze jedno nie flashuj Biosa na podkreconym procku ani na starszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem na tym forum pierwszy raz i mam takie pytanie: mam tę płytę główną o której cały czas mowa z wgranym biosem 2.52 oraz do dzisiaj miałem Semprona 2200+ (1500MHz) którego "zmobilizowałem" i mam teraz AMD Mobile Athlon XP-M 185x11 (2040MHz) :) + 0.1v w biosie, czy taka zmiana ma jakiś sens - bo jak narazie to jest nieźle - i czy zwiększając napięcie poprzez drut-moda będę mógł zwiększyć prędkość procesora? I jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób mam skorzystać z timingów pamięci w biosie jeśli nie wiem co do czego.Jeśli były one omawiane to na którym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturke tego artukulu. Po jego przeczytaniu bedziesz specem od ustawiania timingow. ;]

 

edit

 

A co do procka, to napewno da sie go lepiej pogonic... mozesz zrobi wspomnianego drut-moda, albo cos bardziej efektywnego 'potencjometr-moda'.

Da ci to mozliwosc plynnej regulacji napiecia od 1.5 - 2.2 v.

Pisze to juz chyba 100tny raz, ale co tam. ;]

Dokladnych info na ten temat szukaj w tym topicu, nie tak dawno podawalem linki.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym potencjometrze, nada się do moda? :unsure: Jak narazie nic innego nie znalazłem tylko to.

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=62548675

 

 

A lecę teraz 191x11, nie wiem czy zasiłka mi pociągnie - Codegen 300W - jestem zmuszony na nim robić bo nie wiem jakim coudem 4 dni temu sfajczył się Procomp 430. No ale cóż życie idzie dalej i trzeba kupić nowy, może w poniedziałek już będzie.

Edytowane przez mLipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Co do zasiłki proponuję zmianę bo mogą być problemy przy dalszym OC jak i aktualnym po jakimś czasie. Jeśli nie posiadasz dużo pieniędzy na zasiłkę to weź FSP60MDN z allegro za ok. 50PLN.

Edytowane przez tech.tel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym potencjometrze, nada się do moda? :unsure: Jak narazie nic innego nie znalazłem tylko to.

 

1638898[/snapback]

Poszukaj najlepiej 100k, ja taki mialem i bylo idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam płyte główną: ASRock K7S8XE 3.0 z najnowszym biosem z strony producenta 2.20.Chciałem sobie podkręcić procesor ale na FSB 200 komputer przy windowsie się poprostu wiesza...dlatego myśle że praocek ma za mało V...niesety bios płyty głównej jest strasznie ubogi,daletgo chciałem wgrać zmodowny bios z:

http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s...os/betabios.htm

Pradwopobnie ten bios ma możlwiość ustawienia V (2.11A) ale nie moge go wgrać,urzywam do tego narzedzia ze strony producenta "ASRFLASH.EXE" nie da się wgrać tego zmodowanego biosu ponieważ program ten wywala błąd że bios który chce wgrać jest starszy niż ten co jest obecnie.Więc jakim narzędziem się posłużyć do wgrania biosu do tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam płyte główną: ASRock K7S8XE 3.0 z najnowszym biosem z strony producenta 2.20.Chciałem sobie podkręcić procesor ale na FSB 200 komputer przy windowsie się poprostu wiesza...dlatego myśle że praocek ma za mało V...niesety bios płyty głównej jest strasznie ubogi,daletgo chciałem wgrać zmodowny bios z:

1641981[/snapback]

 

 

Jak się nie mylę to nie ma takiego biosu którym można zmieniać napięcie, jest tylko opcja w biosie Over Vcore Voltage który zwiększa napięcie - jak dobrze pamiętam - o 5%. Rzucam tobie link z biosami. A że winda się wiesza to faktycznie moze mieć za małe napięcie, albo moze być jeszcze za słaby zasilacz. A jaką masz wogóle konfigurację? Bo mogą też być pamięci.

 

http://www.lejabeach.com/ASRock/html/K7S8XE.htm

 

Co do asrflash-a to na początku, gdy pojawia się ten błąd to można albo zrezygnować, albo flashować dalej (sam program proponuje). Ja starszy bios wgrywałem na nowszy i nic mi się nie stało, tylko pamiętaj żeby nie flashować na podkręconym procku, bo po operacji moze nie wstać - ale to chyba taki mit, bo mi wstał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to nie ma takiego biosu którym można zmieniać napięcie, jest tylko opcja w biosie Over Vcore Voltage który zwiększa napięcie - jak dobrze pamiętam - o 5%. Rzucam tobie link z biosami. A że winda się wiesza to faktycznie moze mieć za małe napięcie, albo moze być jeszcze za słaby zasilacz. A jaką masz wogóle konfigurację? Bo mogą też być pamięci.

 

1642098[/snapback]

Moja konfiguracja to:

AMD Athlon XP 2500+ Barton| 512 DDRAM (400MHz) | Radeon 9800SE@PRO Sapphire 128 MB DVI / tv-out (256-bit) | Seagate Barracuda 80 GB | ASRock K7S8XE | Modecom ATX-350GTF (PFC) | Win XP prof + Servic Pack 2 | DX 9.0c |

 

pamięci to są 2 razy 256MB (jedna elixir druga goodram) obie są 400MHz.

A w normalnym oficjalnym biosie niemam opcji Over Vcore Voltage.

A chciałem tego bartona2,5 pusci na 3,2 ale na FSB200 wiesza sie przy windowsie.

Niewiem dlaczego ale z tego co pamiętam przy wgrywnaiu tego zmodowanego biosu włąsnie wsykoczyła opcja że nie można nagrać starszej wersji biosu na nowsza i mozna bylo tylko nacisnąć enter i resrat był(chyba że mi się zdaje?).

Pozatym nawet jak sie uda wgrać zmodowany bios to dużo da on w OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja to:

AMD Athlon XP 2500+ Barton| 512 DDRAM (400MHz) | Radeon 9800SE@PRO Sapphire 128 MB DVI / tv-out (256-bit) | Seagate Barracuda 80 GB | ASRock K7S8XE | Modecom ATX-350GTF (PFC) | Win XP prof + Servic Pack 2 | DX 9.0c |

 

pamięci to są 2 razy 256MB (jedna elixir druga goodram) obie są 400MHz.

A w normalnym oficjalnym biosie niemam opcji Over Vcore Voltage.

A chciałem tego bartona2,5 pusci na 3,2 ale na FSB200 wiesza sie przy windowsie.

Niewiem dlaczego ale z tego co pamiętam przy wgrywnaiu tego zmodowanego biosu włąsnie wsykoczyła opcja że nie można nagrać starszej wersji biosu na nowsza i mozna bylo tylko nacisnąć enter i resrat był(chyba że mi się zdaje?).

Pozatym nawet jak sie uda wgrać zmodowany bios to dużo da on w  OC?

1642147[/snapback]

 

Jedynie będziesz mógł się pobawić timingami pamięci (wyżej masz link do artykułu, który mi przysłał jeden z użytkówników). Dziwna sprawa z tym asrflash-em u mnie wywalił błąd, ale miałem do wyboru, przerywam lub kontynuuję. Sprawdź to. Ale jeszcze jest taki fakt że asrock ma słabe o/c, więc nie poszalejesz bez drut-moda, ewentualnie lepszego potencjometr-moda. Wszystko na temat modów masz na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak z poziomu BIOSa możesz dać +5% ale zawsze zostaje drut-mod - poszukaj na forum był cały topic temu poświęcony.

Dziś spowrotem wróciłem na bios 2.52a z opcją halt - tego polecam.

Co do problemów z flashowanie równiez miałem ale przeżuciłem się na inny programik podaję link -> KLIK uruchom spod DOSa i wpisz np. FLASH.EXE nazwa.ROM/BIN i pójdzie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak z poziomu BIOSa możesz dać +5% ale zawsze zostaje drut-mod - poszukaj na forum był cały topic temu poświęcony.

Dziś spowrotem wróciłem na bios 2.52a z opcją halt - tego polecam.

Co do problemów z flashowanie równiez miałem ale przeżuciłem się na inny programik podaję link -> 1642413[/snapback]

Witam!To jaki bios sciągnąć i skąd?(przypominam moja płyta to K7S8XE 3.0)Czy mam śiągnąć "K7S8XE V2.11a Performance BIOS with memory settings. 1. Support AMD Sempron 3000+ CPU." czy ten 2 "K7S8XE Cool!BIOS 2.11a with & w/o Halt@Idle"???

 

ps:czy takie bios zmodowny nie robi żadnych problemów i komputer normalnie wstaje?(bo gdzies przeczytalem ze komus odrazu nie wstał bo miał jakies mocne timmingi ustawione)

I czy ten bios posida w sobie poprawki z biosów orginalnych które powstały wczesniej???Chodzimi o poprawke do radeonów9800 bo na starszych byl problem dopiero z wersja K7S8XE V1.9 zostało to poprawioneWiec czy ten nieoficjalny tez bedzie mial tą poprawke?

A tego Over Vcore Voltage w noramlny biose niema:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam!To jaki bios sciągnąć i skąd?(przypominam moja płyta to K7S8XE 3.0)Czy mam śiągnąć "K7S8XE V2.11a Performance BIOS with memory settings. 1. Support AMD Sempron 3000+ CPU." czy ten 2 "K7S8XE Cool!BIOS 2.11a with & w/o Halt@Idle"???

 

ps:czy takie bios zmodowny nie robi żadnych problemów i komputer normalnie wstaje?(bo gdzies przeczytalem ze komus odrazu nie wstał bo miał jakies mocne timmingi ustawione)

I czy ten bios posida w sobie poprawki z biosów orginalnych które powstały wczesniej???Chodzimi o poprawke do radeonów9800 bo na starszych byl problem dopiero z wersja K7S8XE V1.9 zostało to poprawioneWiec czy ten nieoficjalny tez bedzie mial tą poprawke?

A tego  Over Vcore Voltage w noramlny biose niema:(

1642810[/snapback]

Jeśli chcesz z instrukcją obniżająca temp. to ściągasz ten drugi.

Nigdy nie miałem problemów z BIOSem nieoficjalnym - przed aktualizacją robisz ustawienia na default.

Dokładnie nie wiem jak jest na K7S8XE z tym napięciem bo mam wersję bez "e" i wBIOSie mogę zmienić napięcie +5%.

Na pyt. z R9800 nie potrafię odpowiedzieć...

:mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chcesz z instrukcją obniżająca temp. to ściągasz ten drugi.

Nigdy nie miałem problemów z BIOSem nieoficjalnym - przed aktualizacją robisz ustawienia na default.

Dokładnie nie wiem jak jest na K7S8XE z tym napięciem bo mam wersję bez "e" i wBIOSie mogę zmienić napięcie +5%.

Na pyt. z  R9800 nie potrafię odpowiedzieć...

:mellow:

1642896[/snapback]

No to wlasnie niewiem co zrobić bo nie chce znów problemów z karta mieć bo wtedy zwiecha po 5minutach gry.

Chociaz w nieoficjalnym biosie jest jakas wzminka w wersji 1.84 "1. Fine tuned ATi 9800SE AGP cards"

Bios napewno wgram teraz sie rozchodzi tylko o tą poparwke do radeona9800czy ona w nieoficjalnym tez jest czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zabijcie mnie nie wiem!

Asrock k7s8x byla wersja biosu 2.2 wgralem 2.6 ale to samo nadal:

 

Problem : Komputer wlacza sie za 2 razem + reset nie dziala

 

Co robilem: Podlaczalem do innej plyty ok, zmienialem monitor:D , zmienialem karte graficzna, podlczenie diud na wszystkie sposoby, bios zmieniony, sam juz nie wiem co moze miec na to wplyw.

 

Jeszcze lepsza jazda jest bo nie wiem jak teraz system postawic mam blue screena caly czas przy win2000 pisze na tej partycji nie mozna skopiowac plikow (sprawdzane na 2 dyskach to samo!) -> drugi dobry.. albo zaraz po akceptowaniu licencjii blu screen nie CANNOT HADLE cos tam STOP i sugestria zmien karte graf/bios/dysk - zrobione nawet plyte glowna zmienilem na ECSa to samo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boże tyle tych postów że nie chce mi sie tego przeglądać więc napisze tak:

mam problem bo nie wiem jaki ta płyta(K7S8X) ma bios a chciałbym go zaktualizować i jest ten problem że nie wiem jak sie nazywa i skąd ściągnąć :P za jakąkolwiek odpowiedź THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boże tyle tych postów że nie chce mi sie tego przeglądać więc napisze tak:

mam problem bo nie wiem jaki ta płyta(K7S8X) ma bios a chciałbym go zaktualizować i jest ten problem że nie wiem jak sie nazywa i skąd ściągnąć :P za jakąkolwiek odpowiedź THX

1709651[/snapback]

Na kostce biosu powinna byc naklejka z numerem.

Programy tj. cpu-z, everest, sandra podadza Ci taki info.

Pozatym najlatwiej wejsc do biosu i tam odczytac. ;]

 

Nowego biosa szukaj na stronie producenta http://www.asrock.com.tw/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem fsb na tej płycie. A dokładniej to chodzi mi o to, że po przestawieniu w biosie fsb na więcej niż 200 (np. 201 i wyżej) ustawienia same zmieniają się na 195. Nie wiem czym to jest spowodowane. Aktualizowałem bios ale nic to nie dało. Wcześniej mogłem ustawić fsb większe a teraz nie. Proszę o pomoc.

Edytowane przez Dex'ior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam te płytkę i Durona 1.4 nieznam sie na podkręcaniu a  chcialbym wycisnąc cos wiec z mojego proca jak to zrobic? jakby co moj gg to 3255194 ale tu tez mozecie pisac z góry dziękuje

1725668[/snapback]

Jeśli nie znasz się na OC to czytaj FAQ.

W dużym skrócie. Powinieneś mieć odpowiednie pamięci (najlepiej markowe), zasiłkę (musi trzymać dobrze napięcia) zanim zaczniesz zabawę w OC weź miernik do łapki i zmierz w idlle i stresie jeśli będą Ok możesz kręcić (odchyły dopuszczalne max. +/- 5%). Chłodzenie również bardzo ważne. I sama płyta główna.

Edytowane przez tech.tel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...