Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Melsoon dzieki za linka juz pobralem

 

ale mam kolejny problem przygotowalem dyskiete startowa z amiflashem itd ale po uruchomieniu amiflash pisze ze moja plytka nie obsluguje flaszowania

i teraz szukam zworki na plycie a tam jej niemam wszytkie sprawdzilem

no albo ja przeoczylem albo sie to inaczej robi

 

prosze o szybka odpowiedz zalezy mi na czasie

dzieki

Edytowane przez pucek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy sie z takim czymś nie spotkałem

 

najlepiej kupić nową (dobrą) dyskietkę wgrać na nią bios juz wypakowany z archiwum i program do flashowania ASRFLASH jak go nie masz to podaj pocztę to ci go prześlę, bo już go nie ma na stronie producenta a mi się szukac nie chce, potem startujesz kompa tak zeby sie botował z FDD (czyli z dzidzetty :lol2: ), no i potem wpisujesz np:A:\ASRFLASH K7S8X_2.52a czy jak tem bios ma, potem bedzie flash ROM bla bla bla i powinno działać jesli tak nie działa to napisz

 

@lordpix

 

bedzie działać i jeśli się nie chcesz bawić to wg mnie lepszy bedzie AXP

Edytowane przez Melsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki waszym wskazowka pierwszy raz od kiedy mam plyte udalo mi sie ustawic fsb i pamieci na 400Mhz!

 

Przy okazji mala uwaga. Unikajcie mnoznika 11, u mnie odczyt spada z ~2700 dla 10,5x200, na ~2380MB/s przy 11x200, mierzone everest 2.50.480.

Edytowane przez arseci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że się wtrącam ale mam problem dosyć rozległy a admin przeniósł mój poprzedni teamt to tematu zbiorowego i dowiedziałem się tylko tyle że SiS746FX to szit, żebym zmienił płytę.

A więc mam 6600GT Galaxy AGP, 2x256MBElixir+512 Goodram,Athlon XP 1800+JIUHB@2400+166x11,5, płytke K7S8X r3.01 bios 2.20a. Moje osiągi na tym konfigu są słabe. W 3DMark2003 mam okolo 7300, w 2001SE 11700, na szynie 200x9,5 lub 10 jest to samo. Nie zmienia się nic oprócz odczytów w Everest z 1960\645 na 2380\756. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Proszę pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta jest slaba i przy twojej konfiguracji nic wiecej z niej nie wyciszniesz.... zmien na nf2

A jakie ma to odzwierciedlenie w grach? Np jeśli na FarCry na moim konfigu na nForce2 miałbym 70fps to na asrocku ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam jakiegos nieoficjalnego biosu do tej plytki

jakis cheepo albo xhoney

 

i jeszcze jedno na pudelku jest napisane ze mozna zmieniac mnoznik z na tej plytce a w biosie niema opcji

wiec jak to zrobic?

 

mnozznika na procku jeszcze nieodblokowalem ale chyba bez tego powinna byc opcja narazie mam bios 2.60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam jakiegos nieoficjalnego biosu do tej plytki

jakis cheepo albo xhoney

 

i jeszcze jedno na pudelku jest napisane ze mozna zmieniac mnoznik z na tej plytce a w biosie niema opcji

wiec jak to zrobic?

 

mnozznika na procku jeszcze nieodblokowalem ale chyba bez tego powinna byc opcja narazie mam bios 2.60

Jeśli masz odblokowany mnożnik to tylko zworkami. Najelszpsze biosy są od honeyX z opcją halt chyba. Ja mam zwykły 2.20a i jest git. Stabilny jak skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odblokowany mnożnik to tylko zworkami. Najelszpsze biosy są od honeyX z opcją halt chyba. Ja mam zwykły 2.20a i jest git. Stabilny jak skała.

Wszystkie sa stabilne, choc akurat z opcja halt moze sie okazac niestabilny przy niskiej jakosci zasilaczu.

 

Co do twojego pytania wyzej.... trudno stwierdzic, ale zamiast 2300 MB odczytu mialbys jakies 3000MB/s, jak to wplywa na wydajnosc w grach nie mam pojecia, ale z cala pewnoscia pozytywnie, problem w tym czy chcesz dokladac 100zl do interesu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sa stabilne, choc akurat z opcja halt moze sie okazac niestabilny przy niskiej jakosci zasilaczu.

 

Co do twojego pytania wyzej.... trudno stwierdzic, ale zamiast 2300 MB odczytu mialbys jakies 3000MB/s, jak to wplywa na wydajnosc w grach nie mam pojecia, ale z cala pewnoscia pozytywnie, problem w tym czy chcesz dokladac 100zl do interesu?

Jak bede miał kase to zakupie jakiegoś KT600 lub nForce2, a może nawet KT400A jeśli nie bede miał wyboru.

 

 

Co do kolegi w sprawie zworek i biosu. http://www.lejabeach.com/ASRock/html/K7S8X.htm

To jest link do beta biosów a zworki są tuż nad kartą grafiki taki rządek pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem sobie 2x512 Patriot Dual.

Rzecz w tym, że są to kości dwustronne, i teraz nie wiem czy będa mi obie działały na tym asrocku.

Więc moje pytanie brzmi, czy te pamiątki będą poprawnie [tj bede miał 1024mb] działać na tym asrocku?

 

Bardzo przepraszam jeżeli padła tu juz odpowiedź na to pytanie [co jest raczej pewne zważywszy na długość tematu ;)] ale szukałem i nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bede miał kase to zakupie jakiegoś KT600 lub nForce2, a może nawet KT400A jeśli nie bede miał wyboru.

:blink: moim zdaniem, nie ma sensu wymieniac na KT600, a tym bardziej na KT400A.... wydajnosc gorsza, lub bardzo podobna! Sprobuj ustawic tego asrocka synchronicznie z pamiecami na 400Mhz! Problemem moze byc fakt, ze kosci sa we wszystkich slotach, bo z tego co wyczytalem najlepiej jak sa w ostatnim i przedostatnim, ale sprobowac mozesz. Edytowane przez arseci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: moim zdaniem, nie ma sensu wymieniac na KT600, a tym bardziej na KT400A.... wydajnosc gorsza, lub bardzo podobna! Sprobuj ustawic tego asrocka synchronicznie z pamiecami na 400Mhz! Problemem moze byc fakt, ze kosci sa we wszystkich slotach, bo z tego co wyczytalem najlepiej jak sa w ostatnim i przedostatnim, ale sprobowac mozesz.

Ale wcześniej gdy miałem 2 kości to były w banku 2 i3 .I to samo. No ale skoro wydajność zbliżona do KT600 ten zkolei ma podobną wydajność do nf2. Już próbowałem na FSB400 iDDR400, dalej to samo coś musi chamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej, sprobuj wsadzic jedna kosc 512mb do ostatniego (tego z brzegu) trzeciego slotu i ustaw zworkami mnoznik 10, fsb 400Mhz, wczesniej w biosie ustaw w ten sposob pamiec. Polecam bios 2.52ah.

Generalnie masz dwa wyjscia wymienic cala plyte na nf2/kt600, bo na kt400a nie widze sensu lub wymienic wszystkie kosci na jedna 1024 (o ile dziala fsb 400) i zostac przy asrocku. Sam zdecyduj co ci sie bardziej oplaca.

Edytowane przez arseci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej, sprobuj wsadzic jedna kosc 512mb do ostatniego (tego z brzegu) trzeciego slotu i ustaw zworkami mnoznik 10, fsb 400Mhz, wczesniej w biosie ustaw w ten sposob pamiec. Polecam bios 2.52ah.

Generalnie masz dwa wyjscia wymienic cala plyte na nf2/kt600, bo na kt400a nie widze sensu lub wymienic wszystkie kosci na jedna 1024 (o ile dziala fsb 400) i zostac przy asrocku. Sam zdecyduj co ci sie bardziej oplaca.

Raczej zmienie płytę, będzie mi łatwiej sprzedać kompa jako całość gdy bede przechodził na A64.Tylko do 100zł kupie na allegro nf2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich, dawno mnie tu nie bylo widze ze niezly tu ruch :) za niedlugo bede skladal WC na moim asrocku ale tylko na cpu na NB chyba wsadze zalmana (taki niebieski nie pamietamnazwy 15,- na allegro) no i moze uda mi sie podciagnac kilka MHz na fsb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max Fsb na tej płycie to coś w granicach 210 więc dużo więcej nie bedzie na NB nie opłaca się zakładać chłodzenia, jeśli nie robisz VNB, ja zrobiłem duzo mi to nie pomogło, a to co mam załorzone na tym mobo to tylko z nudy, równie dobrze by działało gdybym zmienił na NB pastę z tego czegoś co tam jest, i przeszlifował trochę radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max Fsb na tej płycie to coś w granicach 210 więc dużo więcej nie bedzie na NB nie opłaca się zakładać chłodzenia, jeśli nie robisz VNB, ja zrobiłem duzo mi to nie pomogło, a to co mam załorzone na tym mobo to tylko z nudy, równie dobrze by działało gdybym zmienił na NB pastę z tego czegoś co tam jest, i przeszlifował trochę radiator

Ja na swojej mialem fsb 215 po chipset vmodzie, mialem standardowy radiatorek + 40x40wiatraczek. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej mialem fsb 215 po chipset vmodzie, mialem standardowy radiatorek + 40x40wiatraczek. ;]

Jaki miales odczyt i zapis w everescie i jaki procesor? Jak tylko wrzuce dlt3c i ustawie 12x200 to mysle ze 3000mb/s jest mozliwe, z tego co zauwazylem odczyt rosnie proporcjonalnie 2ghz ->2600 2,1ghz-> 2700. Edytowane przez arseci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem ktore to zworki???

sa tam sel-e ale to do fsb

jest nad nimi kilka rzedow zworek ale zadne nie pozlaczane a w ksiazce niema wzmianki o nich wiec moze to one sa od sterowania mnoznikiem tylko jak je przestawiac

 

i jeszcze jedno mam bios 2.60 i chce zmienic na 2.52(modowany) ale pisze ze stara wersja i kapa jak to obejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawić zworki masz pokazana w manualu na cd dolączonym do mobo jest tam tez pokazane gdzie są umieszczone, a jesli nie masz owej płyty to sa one umieszczone pod wejściem na CPU FAN, albo inaczej z lewej strony NB patrząc od przodu, są oznaczone FID0, FID1, FID2, FID3, FID4, takie 15 pinów, ustawienia zworek na nim takrze są zawarte w instrukcji na płycie

 

Edit:

@arseci

sądzę ze ci się nie uda osiągnąć 3kMB/s (ja mam ciut pomiżej 3k) ta płyta nie jest aż tak dobra no ale kto wie :P tak to już na niej jest że z czasem kończa sie jej mozliwości, min jest tak z przekroczeniem 15k w 3DM2k1se

 

@ath

ja mam taki wał z tym mobo że po 206MHz na fsb pamięc nie idzie równo :mur: i nie pomaga zmiana banków

Edytowane przez Melsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawić zworki masz pokazana w manualu na cd dolączonym do mobo jest tam tez pokazane gdzie są umieszczone, a jesli nie masz owej płyty to sa one umieszczone pod wejściem na CPU FAN, albo inaczej z lewej strony NB patrząc od przodu, są oznaczone FID0, FID1, FID2, FID3, FID4, takie 15 pinów, ustawienia zworek na nim takrze są zawarte w instrukcji na płycie

 

Edit:

@arseci

sądzę ze ci się nie uda osiągnąć 3kMB/s (ja mam ciut pomiżej 3k) ta płyta nie jest aż tak dobra no ale kto wie :P tak to już na niej jest że z czasem kończa sie jej mozliwości, min jest tak z przekroczeniem 15k w 3DM2k1se

 

@ath

ja mam taki wał z tym mobo że po 206MHz na fsb pamięc nie idzie równo :mur: i nie pomaga zmiana banków

http://www.asrock.com/Drivers/Manual/ASR_UM/K7S8X_UM_v10.pdf Tylko musisz mieć acrobat readera. gdzieś w tym są. A ja gdy ustawię szynę 200Mhz to mi wywala prime95 po 15 minutach ale to raczej wina pamięci Elixir> :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jakie macie temperatury w idle i stres ? na jakim napieciu i przy jakim chlodzeniu? bo ja dzis doprowadzilem kompa do stanu jak ze sklepu 133x11 i tak dalej wentylek 5cm orginalny na cpu i mam 36* w idle i 42* w stresie (po 25 min).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem ktore to zworki???

sa tam sel-e ale to do fsb

jest nad nimi kilka rzedow zworek ale zadne nie pozlaczane a w ksiazce niema wzmianki o nich wiec moze to one sa od sterowania mnoznikiem tylko jak je przestawiac

 

i jeszcze jedno mam bios 2.60 i chce zmienic na 2.52(modowany) ale pisze ze stara wersja i kapa jak to obejsc?

Zacznijmy od tego, ze na plycie nie ma zworek (musisz je skombinowac i poustawiac wg. instrukcji). ;]

 

@ath

ja mam taki wał z tym mobo że po 206MHz na fsb pamięc nie idzie równo :mur: i nie pomaga zmiana banków

Gdy mialem ta mobo to dysponowalem jedna koscia 512mb d43 i mialem ja w 1 banku. Rev. mojej plytki to byla jedna z pierwszych 3.0 i moze dlatego dobrze sie krecila. Kolega mial za jakis czas po mnie 3.01 i nie mogl dojechac nawet do 200 fsb ;] (ja na standardowym v dojechalem ~207).

Na chipset mozna bezpiecznie dac 2.2v, dawanie wiecej nie zwiekszylo juz mhz na magistrali.

 

 

Fajna byla plytka, cala gama dostepnych modow, mounting holes na zalmana - czego chciec wiecej. Zmienilem ja tylko i wylacznie dlatego, ze za ta sama cene dorwalem plyte na nf2. ;]

Pamietam ten hit sezonu k7s8x + duron 1.4/1.6. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...