Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Na to nie wpadłem.

Sprawdzę bez halta.

Ale teraz w windzie tylko przy ie mam 32 st przy 11x200@1.74v co jest zasługą tej właśnie funkcji.

A czy rzeczywiście to może być powód??

Podobno ta płyta nie ma blokady AGP/PCI tylko stara sie trzymać taktowania obu magistral blisko standardowych a radeony podobno nie lubią zbyt dużych odchyleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm  moze ASrock nie daje rady wycisnac calej mocy z tego chipsetu a co z GIGABYTE i jego  GA-7S748??

Ktos wie jak sie ta plytka zachowuje i jak z o/c na niej ???

ps. moze ma wiekszy zakres fsb ???   :twisted:

plytek na tym sis 748 jest wiecej, wspomniany gigabyte, aopen AK76f-400N, fic kt748, iwill K7S3-N, DFI 748-AL.. i nie wiem czy akurat gigabyte jest lepszy, swoja droga, na asrock poki co tylko jednej osobie udalo sie uzyskac stabilne 248, wiec po co wiekszy zakres, a z biciem kolejnych rekordow bedzie problem, bo ta plytke kupuja generalnie osoby ktore nie stawiaja na oc, co za tym idzie kupuja zwykle tanie ramy!

dorzucam ciekawy link porownanie: plyty na nForce2 Ultra 400, KT600 i SIS 748 http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1850&p=1

i jeszcze jeden :) http://www.theinquirer.net/?article=14297

Niestety po francusku, panowie juz nawalili 90stron o tej plytce http://forum.hardware.fr/hardwarefr/Hardwa...et-578194-1.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy wloze na ta plyte spokojnie rive tnt 2 na agp x2 , czy jej nie spale przypadkiem:>

niestety raczej spalisz, nowe plyty (takie jak ASrock) wymagaja kart min. kart na AGPx4/x8 chodzi tu o napiecie, wsadzenie karty starszej grozi spaleniem zarowno karty jak i plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radki nie lubią odchyleń - fakt. Ale płyta ma blokade pci/agp przy 133/166 itp.

przy 133/166/200 to raczej kazda plyta ma blokade a raczej zerowanie (czyli powrot to PCI33/AGP66) swoja droga ASrock ponoc ma blokade przy wszystkich ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ElBorsuko - ja miałem na tej płycie Rive TNT M64 i nie było problemów

ale kolega mowi o karcie AGPx2 z tym bedzie problem, najwyrazniej twoja M64 bya AGPx4 (tez takia mialem)

Nieprawda. Mialem 2mx200 na agpx2 i problemów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie sprawdzałem czy Riva M64 jest na 4x,

byc moze, myslałem że jest na 2x

 

Tak więc lepiej ElBorsuko nie sugeruj się moim przypadkiem.

 

Ale sprawdze to, tylko dopiero w wtorek dam odpowiedz.

 

Hajper - do ciebie z innej beczki, jak na tej płycie i przy tym procku sprawuje sie R9500p, czy wykorzystuje swoje możliwosci, bo przymierzam sie do takiej przesiadki.

 

Wie ktos z jakiego napiecia jest zasilany procesor na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od wczoraj posiadam K7S8XE v3.01 i walcze ciagle

po instalacji systemu wgralem odrazu agp117 a potem stery od grafiki ati omegi 4.4b i sie zaczelo obraz posypal sie wyglada to troche jak po przetaktowaniu

po zabawie doszlem do tego ze po instalacji pacza do agp zaczyna sie kaszanka

spawdzalem rozne wersja 113, 116a, 117 z grafika tak samo

narazie mam zainstalowane same stery ale wszedzie mi pisze ze agp jest wylaczone wyniki w 3d2001 mam mniejsze o 1000 pkt. niz na via 333

spawdzalem tez rozne biosy na razie zostalem przy 1.40a

system w miare dziala w kolejnosci stery + pacz ale na 3D2001 na smoku i naturze skacza tekstury :?

grafike sprawdzalem inna to samo mi sie robi na ati 9000, 9200 i gf2mx400

plyta uwalona :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chris_gd

masz oczywiscie racje :oops:

ale wczoraj to na forum byla jakaś kaszana

nie moglem wejsc z głównej strony po dlugich mordęgach wlazłem z linka ostatniej strony tego tematu i z radosci nie sprawdzając dałem

jak sie okazuje ,,odgrzewaną,, nowinkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeez, nie wiem o czym dokaldnie wczesniej mowiliscie ale rodzina kart tnt2 ma wsparcie AGP 4x tam wiec wszystkie musza chodzic bez problemu. Dziekuje chris_gd'owi jak i rowniez pionaj'owi :P za info o nowym biosie. Wgralem go i spadku wydajnosci w porownianiu z 2.20a nie zanotowalem(timingi CheepoMemTweak) ani w AIDA ani w 3dmarku 2001se. A co do mojego wczesniejszego problemu to jeszcze nie wiem na 100% czy nowy bios go wyeliminowal bo tylko 3 razy kompa wlaczalem i bylo narazie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zamieniłem ECSa k7vza na ASRocka k7s8x i jak na razie mam same problemy... Nie mogę zainstalować na niej Windowsa XP, w trakcie kopiowania plików wyskakują błędy. Nie jest to wina CD ponieważ w sklepie dali mi inną CD i jeszcze 2000 Professional i działo się to samo. Windows 98 instaluje się bez problemu ale nie da się z niego normalnie korzystać, tzn stale się wiesza i pojawaiają się krytyczne błędy... Płytę główną wymieniłem i nadal to samo! Czy ktoś wie o co tu może chodzić? Usunąłem wszystki partycje z dysku i utworzyłęm nowe, próbowałem odłączać wszystkie zbędę rzeczy z komputera i wyłączać opcje w biosie (standardowo miałem bios 2.2 uaktualniłem do 2.3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie jakoś dziwnie jest przy 166x12 czyli 2ghz jest 8059pkt w 3DMarku2001, a 200x10 czyli też 2ghz na tych samych ustawieniach grafy itp. jest 7697pkt. Rozumie to ktoś ?

Przy 2ghz na fsb 133 jest poniżej 7500 czyli to jest prawidłowo ale dlaczego wynik spada przy fsb200?

Dodam jeszcze, że proc odblokowany fabrycznie i cały czas na 1,5V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro87

już tu na forum ktos tez o tym pisał a ja się z tym spotkalem przy innej okazji w jakichs artykułach że zwiększenie taktowania szyny a tym samym zmniejszenie mnoznika nie zawsze prowadzi do wzrostu wydajności czy tez predkości ,osiągi sa nieraz minimalnie niższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki, no cóż nie będe sie mordował o 400 pkt w 3dmarku, właśnie podniosłem napięcie o te 5% czy tam ile ASRock daje i wynik się nie zmienił.

 

Aaa i jeszcze dziwi mnie jedna sprawa: czy ta płyta nie przekłamuje za bardzo temperatur?? na 200x10 1,57V po teście 3dmarka miałem 43C w idle 40C i wogóle 44 nie zauważyłem nigdy.

Zapomniałem: proc chłodzony WhisperRockiem IV + CS + jakaś sylikonówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko kwestia tego gdzie i co testujemy, jesli test wymaga X Mhz to oczywiscie ze takie 2ghz (10x200) bedzie gorsze niz np. 12.5x166 2075mhz ale w rzeczywistosci lepiej miec wyzsze fsb niz pare mhz wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiątki na 100% są dobre bo często są takie obiawy przy ich uszkodzeniu

Faktycznie to przez pamięci. Na kingmax 256MB PC3200 wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiątki na 100% są dobre bo często są takie obiawy przy ich uszkodzeniu

Faktycznie to przez pamięci. Na kingmax 256MB PC3200 wszystko jest w porządku.
A juz ci mialem napisac ze to wina zasilacza bo u mnie byly dokladnie takie same objawy. Zasilacz sie gryzl z plyta!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie jakoś dziwnie jest przy 166x12 czyli 2ghz jest 8059pkt w 3DMarku2001, a 200x10 czyli też 2ghz na tych samych ustawieniach grafy itp. jest 7697pkt. Rozumie to ktoś ? 

Przy 2ghz na fsb 133 jest poniżej 7500 czyli to jest prawidłowo ale dlaczego wynik spada przy fsb200? 

Dodam jeszcze, że proc odblokowany fabrycznie i cały czas na 1,5V :D

3Dmarkow masz za malo!! Popatrz u mnie i to z jaka karta, jak dla mnie musisz miec 10000(najlepiej patrz baza futuremarka). Pozatym mam nadzieje ze jak ustawiasz w biosie fsb 200 to pamieci 200, jak 166 to 166. Uzywasz CheepoMemTweak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...