Skocz do zawartości
Gość

echhhh...te dawne czasy (UWAGA 2 zdjecia - modemowcy)

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj robilem porządek w biurku...i znalazlem cennik...bodajze jest to rok ok 1997...az sie lezka w oku kreci..he he he...karta grafiki 1mb, dysk 800MB...wszystko mialo astronomiczne ceny...no ale sami popatrzcie...zdejcia robione aparatem bo skaner mam popsuty...cennik zostawie dla potomnych...moze bedzie kiedys jeszcze duzo wart:)???

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to chyba dawno nierobiles porzadkow :] ;P ze masz jeszcze zennik z 1997r ;P

no porzadku to z rok w "tej czesci" biurka nie robilem...a cennik sie zawieruszyl pomiedzy ksiazkami i dopiero dzis go znalazlem:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem w starej Wiedzy i Zyciu reklame kompw :lol:

Ale wypas! Pentium (w porywach)90MHz, prawie Giga dysku i 4 (chyba) MB ramu :D

za 10 lat takie kompy jak mamy teraz bede staly w muzeum

Za 10 lat takie kompy beda staly u mnie w piwnicy, i czekaly, az antyki zdrozeja :D , a ze bede wlascicielem jedynych na swiecie dzialajacych kompow z poczatq XXI wieku, to dorobie sie fortuny na pokazywaniu ich ludziom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne były kompy, które w obudowie miały dodatkowy przycisk 'turbo' :D Miałem kiedyś takiego i po włączeniu tej opcji nie można było za długo pracować bo się przegrzewał :lol: To były czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne były kompy, które w obudowie miały dodatkowy przycisk 'turbo' :D Miałem kiedyś takiego i po włączeniu tej opcji nie można było za długo pracować bo się przegrzewał :lol: To były czasy...

ja terz taki mialem bez turbo bylo 8mhz a z turbo 16mhz czy jakos tak, a ja jechalem caly czas na turbo :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne były kompy, które w obudowie miały dodatkowy przycisk 'turbo' :D Miałem kiedyś takiego i po włączeniu tej opcji nie można było za długo pracować bo się przegrzewał :lol: To były czasy...

ja terz taki mialem bez turbo bylo 8mhz a z turbo 16mhz czy jakos tak, a ja jechalem caly czas na turbo :twisted:

Ja też - zawsze miałem TURBO włączone i mimo że komp chodził po kilka godzin dziennie to nic sie nie spaliło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej zasadzie to turbo chodziło?

obok pczycisku reset i power był przycisk turbo... przyciskałeś go i proszę bardzo procek podkręcony :D (fajna rzecz szkoda że już tego nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymmm ja chyba zeskanuje moją kolekcje procków dzis... ahhh mam takiego ładnego w szafie optimusa w obudowie desktop poczatkowo to był zdaje się 486sx 25? karta trident 512kb.. win3x dysk 540mb i monitor dełuu taki z 1991 albo 2 roku masakra jak piłka do kosza wypukły alke z filtrem.. potem w 1995 rozbudowany do p133 płyta intela jakas tam 32 ram dysk 3gb no i cd tosziba 2x... chyba go wyjmę niedlugo i pod dosem pogram w jakieś civ albo inne prince of persje ;))))) a wogule mam do niego pare procków i voodoo 3 :P no i 96simm ramów i kto podskoczy hiehie?:P ciekaw jestem czy jakiś linux z gnomem albo odchudzonym kde by poszalał ;), własnie znalazlem do tego proca cirx M2 200+ czy jakoś podobnie.... ale ciężki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia...a pamieta ktoś ile kosztował procesor 1 Mhz w 86 ? ; ) ponad pol miliona dolarów : D tera yno znalezc maszyne czasu przeniesc sie pare latkóf w tyła i ustawiony na cale zycie jestes...

Oj chyba nie, przeciez Atari mialo 1,77 MHz czy cos kolo tego, a w tym roku wlasnie (a moze 1987) dostalem, na pewno nie za 1.000.000 $ :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kompy to było coś teraz już wszędzie są i nie robią żadnej rewelacji pamiętam mojego pierwszego kompa kupiony w 95 lub 96 niezła maszynka jak na tamte czasy: procek: P60 mobo: coś od intela, grafa: ATI 1MB (PCI), 16MB Ram, HDD Caviar 850mb, CD-Rom 2x, dzwięk to Gravis Ultra Sound (boska karta), monit: jakaś 14' IBM'a. Kompa miałem jako jeden z pierwszych w szkole lub nawet pierwszy :D ale pamiętam że wtedy gazetki były fajniejsze pamiętam że zbierałem CHIP'a i SecretService i wtedy to były pożądne pisemka a teraz to najważniejsza jest ilość płytek dołączonych do gazetki :( a sama gazetka do doopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...