Skocz do zawartości
Gość

Czyszczenie procka

Rekomendowane odpowiedzi

Tez uzywam gumki do mazania - jak najmiekszej najlepiej... Pozniej pedzelek i dokladnie oczyscic ze startych okruszkow gumki, przetrzec calosc czyms wysoko%owym i wszystko gra :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie ja swojego bartka nie odwazylbym sie umyc pod kranem lub pasta do zebów ja preferuje mucie benzyną ekstrakcyjną i ta metode polecam

a co to za roznica ? jak dobrze nie wysuszysz to i po jednym i po drugim pradzik sobie "poplynie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polece jeszcze jedna metode...nie uzywac pasty srebrnej tylko takiej np. jaka niedawno spire zaczal dawac do swoich wentylków(ma taka sama przewodnosc cieplna jak pasta srebrna titana) naklada sie ladnie, jest biala. A jak nie przesadzasz z nakladaniem pasty na rdzen to bedziesz mial procek jak nuffka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam titana i nie narzekam, ceramique to nie jest ale mam jej z pół kilo ;)

gumeczka do ścierania niezawodna i pewna, do tego nie trzeba jakimiś benzynami siębawić.

Uwazaj bo ten titan przewodzi prad... a pasty zazwyczaj daje sie doslownie 0,1mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym wyczyścić np pozostałość po ołówku, bo się skąłda ze mam thortona@bartona, pewnego razu komp się zaczoł sypać, przekładałem różne części aż doszedłem że to procek, czyściłem go alkoholem i nic, juz miałem oddać na gware, ale tak mnie coś chyciło jak zobaczyłem miętowy "Signal" i szczoteczke od taty :twisted: no i umyłem ładnie, wysuszłem i działa good, no ale przy szukaniu co było nie tak odbartonowałem proca tak dla pewności, a miałem to zrobione ołówkiem + tasiemka z kalkulatora i okazało się że za nic nie moge wyczyścić do końca sladu po ołówku, a próbowałem już gumką, wacikami z alkoholem i pastą do zębów, tak się pytam bo często coś z kompem kombinuje i jak kiedyś miało by siadnąć to gware by mogli nie uznali, więc pytam się co byście polecili, uff to juz wszystko bo sie rozpisałem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam titana i nie narzekam, ceramique to nie jest ale mam jej z pół kilo ;)

gumeczka do ścierania niezawodna i pewna, do tego nie trzeba jakimiś benzynami siębawić.

Uwazaj bo ten titan przewodzi prad... a pasty zazwyczaj daje sie doslownie 0,1mm
No nie bylbym taki pewny czy przewodzi, ktos na forum mowil, ze nie przewodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj bo ten titan przewodzi prad... a pasty zazwyczaj daje sie doslownie 0,1mm

a kto powiedział, że na procku ma mtyle ?? smaruję cieniutko palcem, ledwo rdzeń zakrywa.

mam kilka małych i 1 dużą strzykawkę w szafce, w domciu, nie na procku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj bo ten titan przewodzi prad... a pasty zazwyczaj daje sie doslownie 0,1mm

a kto powiedział, że na procku ma mtyle ?? smaruję cieniutko palcem, ledwo rdzeń zakrywa.

mam kilka małych i 1 dużą strzykawkę w szafce, w domciu, nie na procku :)

 

tak samo ja, mam w szufladzie 5 zapakowanych srebrnych past titana i dwie spire...wystarczy na 4lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wiecie czym mozna mostaki cpu malowac jak sie niema nic pzrewodzacego prad??zadnego keleju itp?? jest szansa ze ołówkiem pujdzie ???

To zalezy od mostkow i olowka... lepiej lakierem :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wiecie czym mozna mostaki cpu malowac jak sie niema nic pzrewodzacego prad??zadnego keleju itp?? jest szansa ze ołówkiem pujdzie ???

To zalezy od mostkow i olowka... lepiej lakierem :idea:

tzn????

 

chodzi mi o regulacje napiecia mostki takie jak na kazdym innym XP-ku są, obudowa oczywiscie organiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lakier przewodzacy prad. stosowany np do napraw elementow grzjnych na szybach samochodowych, albo do drobnych napraw plytek drukowanych.

olowek w nowszych procach zdaje sie nie sprawdza sie juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lakier przewodzacy prad. stosowany np do napraw elementow grzjnych na szybach samochodowych, albo do drobnych napraw plytek drukowanych.

olowek w nowszych procach zdaje sie nie sprawdza sie juz.

to ze lakier to ja wiem bo juz nie raz malowalem procki ale czy cos innego z domowych wyrobow bo olowek jak wiadomo nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 ja czyszcze patyczkami higienicznymi i jest git 8)

po 2 titan nie przewodzi prądu :) i zarazem jest do bani 8O

po 3 arktic ceramik RULE!! 8)

i po 4 ołówkiem sie łączy spoko i nie ma problemu cza miękki ołówek kupić 8) ja uzywam 5B hyba :roll: sam juz sie nie moge połapac ale oproś w kiosku najmiększy i dostaniesz 8) koszt 1zł i hula jak trala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...