Skocz do zawartości
mordka

Dysk sypie windowsy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest dobrze, od jakiegos czasu sypia mi sie windowsy, wyglada to tak

,ze podczas normalnego uzytkowania gdy wlaczam komputer to wyskakuja mi bledy w scandisku, jak odpalam chkdsk to pisze mi ze chkdsk znalazl conajmniej 1 nieodwracalny blad, juz przez to dzis 2 windowsy mi ise sypnely. Zaczelo sie to dziac juz na segate barracuda 7 60GB, dalem do serwisu i mi wymienili na caviara 80 GB, no ale problem nadal wystepuje, dziwne zeby sie 2 dyski pod rzad tak samo psuly, moze to wina plyty ?? (soltek 75-drv4), uzywalem windowsa XP , ale teraz zainstalowalem 2k i to samo;(. pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie moglem za cholere odpalic windowsa 2000, a dzis idzie, cos sie grzeje chyba, moze faktycznie to zasilka, niby mam megabajta 350 W, ale slaba konfiguracje (wczoraj dokupilem gd4ti, ale to juz wczesniej nawalalo na gf2mx). Badow nie ma. Podsylajcie pomysly bo ja totalnie nie mam pojecia co robic, jak tak dalej bedzie to wyrzuce kompa przez okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokladna konfiguracje kompa.

Jaka plyta ?

Jaki procek?

Jaka pamiec? - dokladnie (ile kostaek i jakie)

jakie ustawienia procka?

Jakie ustawiwnia w biosie (napiecia, timingi, cashe itd)

jakie urzadzenia wstawione ? (modem na ISA, sieciowka itp.)

Jakie urzadzenia USB i ile ?

Jakie stery ?

 

Bez podstawowych inforamacji to mozemy co najwyzej powrozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec: Plyta to Soltek 75-DRV4 procek Duron 1000 (10 x 100)nie krecony (w tym momencie :) ) pamiec to nanya 512 MB DDR 266 Mhz w jednej kosci napiecia i timingi default urzadzenia to sieciowka pci D-Link na USB teraz nic nie mam stery hmm. teraz mam najnowsze via4in1 ktore wchodza do tej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wskazuje na to ze cos jest nie tak ze sprzetem.

Heh... wymien dysk jeszcze raz :)

 

Sprawdz jeszcze tylko czy temp na HDD nie jest za wysoka. U mnie jak kiedys dysk sie zagrzal to mi rozwalilo calego FAT-a. :(

Poszukaj jeszcze ewentualnie w sieci albo na forum czy nie sa znane jakies problemy z ta plyta. Byc moze to jakis problem z kontrolerem IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ przed chwila windows sie wysypal, tam gdzie powinien sie wgrywac to nic sie nie pokazuje, tak jakby zawias, z plyty windowsa 2000 uruchomilem konsole odzyskiwania i wykrywa wszystko

chkdsk przeszedl, fixmbr tez dalem, uruchomilem teraz 98 z malego dysku i partitionmagic wlaczylem, pisze ze nie zformatowana partycja. Poradzcie cos, czekam. PLZ dajcie jakies pomysly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm, tak sie sklada ze teraz wlasnie przez szyne chyba siadlo bo dalem fsb 110, ale i tak nie powinno pasc, cos jest baardzo niestabilne ze przy malej zmianie pada, nie wiem jak teraz odzyskac partycje, dziwne jest to ze jest niby niesformatowana a jednak da sie z niej normalnie pliki odczytywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norton disk doctor mi nie pomogl :/ czeka mnie kolejna instalacja windowsa, chyba mam cos nie tak z plyta, zeby partycja siadla przy fsb 100, ale nawet bez podkrecania sypie.

postaw na fat32 będzie skandisk się odpalal ale windy niewysadzi u kumpla na ntfs winda się codziennie wysypuje a na fat 32 stoi ale dysk ma bady więc idzie na serwis:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodow moze byc kilka:

 

1. Dysk Ci sie po prostu grzeje! (sprawdz reka dysk.. jak goracy to otworz obudowe, poloz dysk gdzies na wolnym powietrzu i tak odpal kompa i go badaj)

2. Moze tasma walnieta? Wymien tasme, sugerowalbym nawet 40pinowa, zwolni dzialanie dysku, ale to moze pomoc znalezc problem

3. W najgorszym przypadku mogl Ci pasc kontroler na plycie - zdarza sie, ale raczej rzadko.

4. Aha no i oczywiscie sprawdz ustawienia pci/fsb w biosie, bo moze masz 1/2 przy fsb 100? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dysk jest raczej letni (mam otwarta obudowe juz)

2. jutro to sprawdze, podepne ta od cd

3. No, ale mam gwarancje do 12 kwietnia wiec mi wymienia i to pewnie na nowsza ;) (nie bylo by zle )

4. juz sprawdzam, ale mam defaultowe, wiec powinno byc w porzadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...