Skocz do zawartości
set2004

...::Wszystko o MSI KT3V, KT3 Ultra2::...

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie standartowe- - jaki masz zasilacz?

Może pożycz od kumpla jakiegoś porządnego i wtedy sprawdz.

Jerst to dość rozbudowana konfiguracja, więc może on nie wyrabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie standartowe- - jaki masz zasilacz?

Może pożycz od kumpla jakiegoś porządnego i wtedy sprawdz.  

Jerst to dość rozbudowana konfiguracja, więc może on nie wyrabiać.

Mam Chieftec'a Dual FAN 360W Active (taki wielki, dobry i ciężki). Jedyna zmiana w konfigu to bardziej żrący procek (o ok 20 W) i kostka pamięci (kolejne 10W). Myślisz, że te 30W powoduje ten problem? To dlaczego po zmniejszeniu FSB do 133 wszystko jest stabilne? Myślę, że to raczej problem przetaktowywania PCi na 41 MHz. Ale sprawdzę czy trzyma napięcia i policzę moc dla pewności. Pewnie wyjdzie coś około... 350 W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to myśle ze sprawe zasilacza mozna sobie odp[uścić. A próbowałeś przestawiac fsb na 167? U mnie na mojej starej ktr ultra2-r zeby wskoczył dzielnik musiałem mieć fsb 167 a nie 166. mialem najnowszy bios czyli chyba 5.70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płyta mi się nie podoba, kupiłem takąkoleżance bo k7s5a sięźle sprawował z modemem isdn, z początku jako tako chodziło ale zaraz padł dźwięk - jeden kanał tylko gra, zaczęły się chamskie restarty przy uruchamianiu worda, tryb asynchro wywala kompa.

do tego sieciówka nie działą pod win98, nawet nie jest wykrywana. mieliście to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to myśle ze sprawe zasilacza mozna sobie odp[uścić. A próbowałeś przestawiac fsb na 167? U mnie na mojej starej ktr ultra2-r zeby wskoczył dzielnik musiałem mieć fsb 167 a nie 166. mialem najnowszy bios czyli chyba 5.70

Spróbowałem wczoraj. Jak przestawiłem na 167 w BIOS'ie to mi sie pojawiło, że mam 168 w Sandrze. Po wejściu do windozy... od razu zniknął mi kursor myszy. Sprawdziłem PCI BUS i było ponad 42 Mhz. Szybko restart i znów na 133... Echh...

 

I mam pytanie: jeżeli używam tego Bartona jako 2200+ (FSB 133) z ustawieniami auto to patrzyłem napięcia są ok, ale czy on się nie zużywa szybciej, tak jakby był przetaktowany? Czy obniżenie magistrali na szybszym procku nie powoduje jakichs błędów w jego działaniu?

 

I jeżeli nie znajdę rozwiązania w ciągu tygodnia... To dam Wam znać. Będzie okazja :) Zamienię Bartona 2800+ na AMD XP 2600+ Thoroughbred'a (133). Jeśli ktoś ma takiego i chciałby za free się zamienić - czekam na info.

 

PS. Ja też nie mam żadnych problemów z ta płytką. bardzo dobra. Ale tylko do FSB 133(x2) bo 166 jak widać ma problem z dzielnikiem 1/5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie zmieniaj kategorycznie procka na słabszy. Po drugie to Jeśli zmienjszysz magistrale to procek napewno nie bedzie krócej chodził, a jeśli byś zmniejszył troche napięcie to jego żywotność wzrosłaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie zmieniaj kategorycznie procka na słabszy. Po drugie to Jeśli zmienjszysz magistrale to procek napewno nie bedzie krócej chodził, a jeśli byś zmniejszył troche napięcie to jego żywotność wzrosłaby.

Już podjąłem dycyzję: kupuję nową MB (nowy wątek) :) Ale mam ból, bo nie wiem co wziąć. Mam kilka typów, ale mam sporo wątpliwości...

 

- Soltek SL-KT600R Via KT-600

- Soltek SL-75FRN2-L (jedyna na nForce, która mi sie podoba i ma super opinie, ale boje sie nForce bo dzialam na W98SE)

- Epox 8KRAI (VIA KT 600)

- ASUS A7V600-X (Via KT 600)

- Abit KV7 Via KT600

 

O tych dwóch ostatnich czytałem że albo wszyscy piali z zachwytu albo psioczyli i podobno połowa Abitów KV7 w obiegu jest uszkodzona fabrycznie :)

 

O Epoxie wszyscy pieją, że jest OK. Dobra cena i wydajność. Ale ja muszę mieć pewność, ze mogę sobie wszystko poustawiać i będzie mi działał cholerny dzielnik 1/5! Natomiast ten Soltek wygląda najlepiej.

 

Dla mnie najważniejsze jest to, aby mój hardware chodził optymalnie:

- AMD XP 2800+ Barton

- 2x512 DDR Kingston 333 Infineon

- Ati 9700 Pro bulit by Ati

- SB Audigy

 

Oprócz tego zastanawiam się, czy na tym Solteku z nForcem moje pamięci da się tak zrobić, żeby pracowały w dual mode. Da się?

 

Wiem, że to wszystko jest już OT ale naprawdę potrzebuję pomocy w wyborze tej płyty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym Epoxa. Skoro wszyscy są z niej zadowoleni (na pewno są jakieś wyjątki, ale rzadko), to czemu jej poprostu nie kupisz?

Ja z mojej KT3 Ultra2-R zmieniłem na to co mam w podpisie. Skoro tylu ludzi jest z niej zadowolonych, to czemu mi ma coś nie odpowiadać. Na pewno nie mam wygórowanych wymagań, dlatego nie narzekam na mobo. Jeśli musiałbym kupić coś na KT600 to tylko EPOX 8KRAI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok takie prymitywne pytanko....

Kolo chce odemnie kupić procka Athlon 2400+ t-bred i ma wlasnie ta plyte.

Jego obawa to czy bedzie mu prawidłowo wykrywał tego procka bo podobno ta płyta obsługuje max 2200+???!!!Mówilem mu ze powinien wystrczyc update biosu ale wole sie upewniec za pomoc z góry dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok takie prymitywne pytanko....

Kolo chce odemnie kupić procka Athlon 2400+ t-bred i ma wlasnie ta plyte.

Jego obawa to czy bedzie mu prawidłowo wykrywał tego procka bo podobno ta płyta obsługuje max 2200+???!!!Mówilem mu ze powinien wystrczyc update biosu ale wole sie upewniec za pomoc z góry dzięki!!

No rzeczywiście kompromitująco prymitywne

 

http://www.msi.com.tw/program/products/mai...=MS-6712&kind=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychodeliczny nie wiem czy zauważyłeś ale ja w zasadzie wiedzialem ze wystarczy update biosu tylko chcialem sie upewnic!!wiec mysle ze nie namiejscu komentaz!! :evil: Nie wiem czy zauważyłeś mój podpis??!!Chyba nie skoro piszesz takie głupoty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychodeliczny nie wiem czy zauważyłeś ale ja w zasadzie wiedzialem ze wystarczy update biosu tylko chcialem sie upewnic!!wiec mysle ze nie namiejscu komentaz!! :evil: Nie wiem czy zauważyłeś mój podpis??!!Chyba nie skoro piszesz takie głupoty :?

1. Strona MSI nie pisze bzdur więc nie łaska samemu poszukać :?:

2. Sam napisałeś, że jest to prymitywne pytanie więc ja tylko potwierdzam fakt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie tę płytę od 2 lat i wiele problemów także mnie nie ominęło, ale większość z nich, co się później okazało, było spowodowanych moim athlonem 2000+XP ze steppingiem 0... :cry:

 

Ale dobra, nie o tym chciałem napisać. Otóż po wielu testach na tej płycie i płycie kumpla (MSI K7N2-V ) doszedłem do wniosku iż AGP 4x i AGP 8x to jednak to samo i to o tej samej wydajności. Powiedzcie mi czy to ja jestem ślepy, czy może to tylko producenci wiedzą o tym że te dwa standardy różnią się jedynie w nazwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...