Skocz do zawartości
set2004

...::Wszystko o MSI KT3V, KT3 Ultra2::...

Rekomendowane odpowiedzi

Cze mam pytanie czy da się na płycie msi kt3v ustawic pamięci na asynchro poniewarz zwiększa mi się zabardzo szyna AGP i PCI i komp niechce odpalić za pierwszym razem dopiero jak przytzymam 5 sekund Power komp sie yłancza i za drugim razem odpala dzieje się to tylko wtedy gdy ustawie pamięci od 155 MHz zwyrz a gdy mam ustawione na 147 odpala normalnie moze wy wiecie czego moze być to przyczyna a zapomiałem dodać czy na chipie VIA KT333 da sie zmienić mnorznik 1.4 na 1.6 coś takiego nie zabardzo się orętuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zablokować AGP i PCI tak aby miały standardowe wartości czyli 33 Mhz i 66 Mhz. To jest możliwe tylko na płytach z nForce. Na twojej płycie spróbuj ustawić FSB na 166 Mhz wtedy PCI i AGP będą miały standardowe wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodziło mi o dzielnik czyli przy ustawienu 166 Via automatycznie przestawia się na 1.5 wytłumaczcie mi tylko oco chodzi z tym dzielnikem czy to jest np: 166x?? jakomś sume i co to daje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czemu ustawiłem proca 166x12.5 czyli 2.09 Ghz i dla PCI skoczyło mi 41 MHz a dla AGP 82MHz to jest dość duzo a jak sprawdzić czy dzielnik jest przełączony ?? czy sisoft Sandra 2004 pokazuje to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dizzy1972 napisał "Na twojej płycie spróbuj ustawić FSB na 166 Mhz wtedy PCI i AGP będą miały standardowe wartości" a narazie widze zamiast 33 mhz to 41 mhz powiedzcie dlaczego. Tyle to ja wiem zę nforce potrafi blokować magistrale :( szkoda ze via tego nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem dać 167 a nie 166 żeby przeskoczyło. Może Ty też tak musisz.

---------------------------

Dzielniki:

RAM 133 * DZIELNIK 1/4 = PCI 33 AGP = 2 * PCI czyli 66

To dotyczy dzielnika 1/4.

---------------------------

Dzielnik 1/5 włącza się przy 166 (u mnie przy 167) i wtedy jest tak:

 

RAM 166 * DZIELNIK 1/5 = PCI 33 AGP = 2 * PCI czyli 66

---------------------------

Jeśli coś mu źle wytłumaczyłem to mnie poprawcie, ale myslę, że jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna ustawiłem 169 mhz i nadal nie ma na AGP 66 i PCI 33 ale zauwazyłem ze jak zwiększam magistrale to nic się nie zmienia AGP 84 mhz a pci 42mhz wsumnie on blokuje ale i tak na zawysokiej wartości jeszcze raz pisze jakim programem mogę sprawdzić jak przełączył dzielnik 1/4 na 1/5 i pytanko jeszcze czy na wszystkich kt333 dzielnik sie przekłada z 1/4 na 1/5 po przekroczenu 166 mhz ?? widze ze "fipa15" ma w opisie MSI KT3 Ultra2-R czyli podobne płyty i tu mam pytanie jak podwyszasz magistrale na 167 mhz czy pokazuje ci na sisoft sandra AGP 66 i pci 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia używam programu AIDA32.

Z tego co wiem, to nie wszystkie płyty oparte o KT333 miały dzielnik 1/5.

Może spróbuj zresetować bios i jeszcze raz (a masz najnowszy?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

restartowałem biosa i mam najnowszego do tej płyty niewiem czemu ten dzielnik sie niechce załączyć a gdzie dokładnie w aida 32 jest napisany dzielnik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie czyli MSI KT3V tak :?: Dopytuję się, bo na mojej się da (MSI KT3 Ultra2). A jeśli na mojej też się nie da to nie wiem jakim sposobem jade cały czas na magistrali 166 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biosa mam najnowszego 1.9 do MSI KT3V mam tylko problem poniewarz ustawiam magistrale na 170 MHz wszystko chodzi proc działa tylko jak wyłącze kompa na 30 min i odpalam spowrotem to skubany niby załancza się ale monitor nie wstaje a na pasku tym co msi daje do płyty ten z djodami pokazuje 4 na czerwono przytzymuje power przez 5 sekund komp gasnie daje odrazu power i komp załancza sie normalnie i występuje to tylko jak przekrocze granice 147 MHz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wytłumaczcie mi to jakim cudem na tej płycie chodzi ATHLON XP z orginalną szyną 166 jeśli on chodzi czyli jednak musi byc ten dzielnik 1/5 bo inaczej by przetaktowywało AGP i PCI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tej płyty więc będą to tylko moje przypuszczenia.

Na większości płyt dzielnik przestawia się przy 166 Mhz (lub 167 Mhz). Jeśli na MSI KT3V się nie przestawia (jak pisze Janusz_K) to chyba wynika to stąd że płyta rozpoznaje jaki jest procek i do niego dostosowuje dzielnik (na stałe i nie da się go zmienić). Więc jak wsadzisz Bartona na 166Mhz to płyta ustawi dzielnik na 1/5 i niezależnie co zrobisz z FSB to dzielnik pozostanie 1/5. Podobnie u Ciebie wsadzasz procka na 133Mhz i mozesz robić co chcesz z FSB a dzielnik masz zawsze 1/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta mobo. Pamiatki nie pojda asynchro, no chyba, ze wyzsze taktowanie pamiatek niz fsb. Dzielnik PCI rowny 5 (mnoznik 1/5) :> uruchamia sie przy FSB 166.

 

Co do wyrazu dzielnik i mnoznik nie klocmy sie, gdyz sprawa jest oczywista. Dzielnik jest 5, gdyz dzielimy przez 5. Mnoznik 1/5, gdyz jak pomnozymy 166 * 1/5 to uzyskujemy ~33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na KT3V z tego co mi wiadomo dzielnik sie nie zmienia, al mimo to moj duron chodzi na 166 i nic sie nie dzieje, ale jak dawalem 200 to juz siadalo wszystko !! proc wyciaga bez problemow 200 ale plyta raczej nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się zdaje ze to co powiedział Dizzy1972 jest najbardziej prawdopodobny poniewarz umnie zmieniam jak chce fsb a dzielnik (mnoznik) zostaje taki sam więc chyba niema rozwiązania jedyne co moge powiedziec to ze MSI KT3V jest najbardziej z<span style="color:red;">[ciach!]</span>ą płytą ktorą miałem zaszczyt posiadac (a miałem bardzo duzo) nawet mam czelność twierdzic iż miej konfliktowa była płyta ECS'a K7S5A-L normalnie firma złomowata a płyta na SIS'ie i nic ani jednego wałka a z MSI to juz chyba 7 najpierw niemogłem zainstalować windowsa XP poniewarz nakopane było w biosie tak firmowo ustawili PnP na NO druga to ze niechciał mi działać Karta TV a puzniej jak zbata się posypało tych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam ten sam problem co koledzy wyzej a mianowicie z zawyzonymy agp i pci , aktualnie mam mojego athlona na fsb 180 x 11

Dołączona grafika

 

jednakze procesor na maksymalnym vcore oferowanym dla niego zachowuje sie stabilnie , mam tez niskie temperatury, chcialbym go podkrecic wiecej , ale wydaje mi sie ( zapewne slusznie ;) ) iz niemoznosc startu maszyny przy wyzszym fsb powodowana jest nadmiernym przetaktowaniem szyn AGP i PCI.

czy ktos z was orientuje sie przy jakim fsb nastapi kolejny skok dzielinika FSB/PCI? , prosze o rade , jesli ktos sie z tym zetknal

pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam identycznie w sisoft sandrze pokazuje mi identycznie mam tylko pytanie do ciebie jak ustawiasz proca 11x180 czy zawsze startuje ci od pierwszego razu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pyrko: KT333 nie obsługuje większych dzielników niz 5, wyżej nie podskoczysz...

 

U mnie KT3V śmiga bez problemu na 172 MHz (więcej RAM nie wyrabia) i nie mam najmniejszych zastrzeżen do tej płyty (no, może by się jeszcze złącze do jednego wentyla przydało).

 

Aha, a pamięci można ustawić na 266 MHz, 333 MHz i 400 MHz (choć wątpię, żeby to działało - sprawdzić można) - ale wiadomo, że AMDki najlepiej pracują w synchro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej set2004, startuje mi bez problemu , chyba ze wejde do biosu niewazne co zmienie , wtedy sie nie wlacza , dopiero po przymusowym restarcie

 

radosuaf, mowisz ze nie ma wiekszych dzielnikow? to troche bez sensu , skoro fsb da sie rzucic na 280mhz , a pamieci na 200 ddr, hm sadzilem ze przy 200 jest kolejny prog ( ladnie sie dzieli) , nie moge sprawdzic , bo mi sie procesor nie odpala na 2200mhz ( niestety an tym jadrze i tej plycie moge ustawic max 1,7 V, nie slyszeliscie moze o jakims przerabianym biosie? zeby mozna bylo podrzucic napiecie? bo to jest ewidentnie ograniczenie biosu ( jak mialem XP palomino moglem dac 1,85V)

chwilowo zszedlem na magistrale 166 zeby obczuc stabilnosc , zmian specjalnych nie widze,

 

aha jeszcze taki maly trick na tej plycie

jak macie wolnego procka , albo nie krecacego sie ( i co za tym idzie niewysoka magistrale w okolicach 133) , oraz dobre pamieci 333 min a najlepiej 400 rzuccie sobie asynchronicznie pamiec , popatrzcie w odczyty z AIDA32, gdy ustawicie ram na 333 albo 400 to on naprawde nie bedzie tak chodzil tylko znacznie szyciej ( od 333) lub nieco wolniej ( od 400) , puscie testy w AIDA32, i metoda prob i bledow wyczujcie najlepsze ustawienie , naprawde to wiele daje , ja mam asynchronicznie i przepustowosc w testach wychodzi mi 2700mb/s to chyba niezly wynik bez duala przy magistrali ponizej 200mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycje. Nie było jeszcze chyba dużego tematu o KT3V ani o KT3 Ultra2 wię może niech autor topicu zmieni tytuł na np. "Wszysko o MSI KT3V, KT3 Ultra2", bo jest wielu posiadaczy tych płyt i napewno to coś to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wedle zyczenia zmieniłem nazwę posta żeyczywiscie ten temat moze się przydac innym, mam tylko pytanie "pyrko" napisał że ustawcie sobie pamięci na asynchronicznie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wedle zyczenia zmieniłem nazwę posta żeyczywiscie ten temat moze się przydac innym, mam tylko pytanie "pyrko" napisał że ustawcie sobie pamięci na asynchronicznie ??

aha jeszcze taki maly trick na tej plycie  

jak macie wolnego procka , albo nie krecacego sie ( i co za tym idzie niewysoka magistrale w okolicach 133) , oraz dobre pamieci 333 min a najlepiej 400 rzuccie sobie asynchronicznie pamiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...