Skocz do zawartości
set2004

...::Wszystko o MSI KT3V, KT3 Ultra2::...

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazyłem ze na AIDA32 jak daje opcje płyta główna->Procesor wyświetla mi take informacje "Właściwości procesora

Typ procesora AMD Athlon XP, 1841 MHz (6.25 x 295)2200+" interesuje mnie ten napis (6.25 x 295) czyli jakby dzielnik 6 noi efektywnie pamięci czyli 295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem waszych wypocin.

Zaprawde powiadam wam:

ta plyta ma dzielnik PCI 5 automatycznie uruchamiajacy sie przy fsb 166 i wyzszym.

 

Pozdrawiam

WIM IMHO ta plyta jest w miare ok. Oprocz malej sprzeczki z wirelessem od planeta :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie asynchronicznego trybu - chodzilo mi o to ze wiadomo iz synchroniczny tryb jest zazwyczaj szybszy , ale jesli mamy wolna szyne a damy pamieci asynchronicznie szybciej to w efekcie bedziemy mieli znacznie szybszy podsystem pamieci niz gdybysmy mieli synchronicznie z niska szyna- sprawdzalem ;)), pozatym wtedy wychodza rozne ciekawe czestotliwosci pamieci, nie wiem na jakiej zasadzie ale warto jesli mamy szyne typu 133 albo nieco wiecej tudziez mniej :)

-------------------------------------------------------------------

]

nie czytalem waszych wypocin.  

Zaprawde powiadam wam:  

ta plyta ma dzielnik PCI 5 automatycznie uruchamiajacy sie przy fsb 166 i wyzszym.

Dołączona grafika

to jest na magistrali 166 - i nadal 1/4 , dalem testowo 167 i jest to sam, co ty na to? MeHow

------------------------------------------------------------------

a co do trybu asynchronicznego set2004

wejdz w DRAM timing settings i tam ustaw zamiast SPD daj USER i wybierz 333, badz 400 zobacz ktore beda szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pyrko normalnie mam te same objawy co ty ustawiam 166,167,168... i zawsze jest dzielnik 1/4 dla PCI

KURCZE BELE. CZY TY CZYTASZ MOJE POSTY? MOWIE CI, ZE JEST MNOZNIK 1/5 PRZY URUCHOMIENIU FSB 166 I WYZEJ. Sandra od zawsze walila bzdury w sprawach dzielnikow PCI.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa i tylko taki argument :] smigalem dluzszy czas na fsb 181. Wtedy na pci mialbym 45,25MHz... wiesz co to oznacza... dyski z reszta tez by polecialy. Prawda taka, ze 181/5=36,2MHz i tak jest. Kiedys ktos to sprawdzal przyrzadami. Pozdrawiam. Poszukaj, byly o tym posty i sa na pewno w archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa i tylko taki argument :] smigalem dluzszy czas na fsb 181. Wtedy na pci mialbym 45,25MHz... wiesz co to oznacza... dyski z reszta tez by polecialy. Prawda taka, ze 181/5=36,2MHz i tak jest. Kiedys ktos to sprawdzal przyrzadami. Pozdrawiam. Poszukaj, byly o tym posty i sa na pewno w archiwum.

jestes tego pewien? jak ustawilem magistrale 190 to mi sie komp wykrzczal w ten sposob ze byly problemy z odczytem danych z dysku i nie mogl odpalic systemu pisal ze plikow brakuje itp , hm jesli to nie to to widac kres czestotliwosci tego proca 1700+ na 1.7v, bede wlasnie zaraz robil Vmoda

Dołączona grafika

podobno daje wzrost do 1,85v , zobaczymy czy wtedy sie odpali :)

 

ps jakim programem mozna faktycznie sprawdzic dzielnki FSB/PCI w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami komp wali takie bzdury jak przekrecisz.

 

Model mojej mobo to dokladnie Ms-6380E, ale to to samo na 100% :> be cool be nice be fluffy :> i nie boj nic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 62-0729-009999-00101111-040201-VIA_K7$1AARK204A6712VMS V1.9 072903

Nazwa płyty głównej MSI KT3V (MS-6712)

 

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali DEC Alpha EV6

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 335 MHz

Przepustowość 2679 MB/sek

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 335 MHz

Przepustowość 2679 MB/sek

 

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali VIA V-Link

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (ODR)

Efektywna częstotliwość taktowania 536 MHz

Przepustowość 536 MB/sek

 

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1

Liczba gniazd rozszerzeń 6 PCI, 1 AGP

Liczba gniazd pamięci 3 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 210 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej KT333CF

Dodatkowe własności Fuzzy Logic 4

 

Producent płyty głównej

Nazwa firmy Micro-Star International

Informacje o produkcie http://www.msi.com.tw/program/products/mai...ro_mbd_list.php

Uaktualnienie BIOS'u http://www.msi.com.tw/program/support/bios...pt_bos_list.php

 

 

co myslisz o V-modzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asynchro oznacza, ze taktowanie pamieci rozni sie od taktowania fsb. Zazwyczaj chodzi o to, zeby miec wyzsze fsb niz pamieci. np memorki smigaja na 333mhz, a fsb masz 200. Rozumiesz? Aczkolwiek na tej plycie nie mozesz ustawic asynchro. Nie ma takiej opcji. Jedyne asynchro obslugiwane przez ta mobo to takie, gdzie memorki smigaja wiecej niz FSB. Na koniec dodam tylko tyle, ze asynchro dla amd to spore zanizenie wydajnosci.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne czego niemoge pojąć przy tej płycie to czemu po przetaktowaniu proca powyrzej 147 MHz komputer załancza się dopiero za 2 razem moze to wina zasilacza lub pamięci ?? z tego co sądze to prędzej zasilacz by nawalał chyba ze otrzymałem wyjątkowo nie podkręcalna płyte MSI jakom mozna było sobje pomyśleć jeśli uwas niema takiego problemu to znaczy ze to wina innego urządzenia nisz płyty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam niezbyt drogi zasilacz 300w to fakt, ale moj komp ma grafe ktora niewiele pradu ciagnie i tylko cdrw , nie mam osobnej nagrywary- wiec z pradem nie powinno byc problemow, intrygujace ze startuje za 2gim razem , czy zna ktos program ktory pokaze w przeciwienstwie do sandry faktyczne taktowanie PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wykonaniu V-moda z drucikami i ustawieniu Vcore - 1.850 na MSI KT3V udalo mi sie dobic do 2200mhz ( 3200xp+) ze standartowych 1463 (1700+) to jest 737mhz w gore !! na chlodzeniu powietrznym, stabilnie mi wszystko chodzi tak 100% na 2160mhz ( 3000+) fsb 196mhz, temperatura w windowsie 38-40'C , przepustowosc ramu ponad 2700mb/s - wynik hardcorowy jak na plyte bez duala :) tak wiec jestem zadowolony:)

 

 

-----moj athlon 1700 XP thoroughbred-B na 2160mhz (3000XP)----

Dołączona grafika

 

*jesli ktos ma takiego procka jak ja niech mi napisze ile z niego wyciagnal na tej plytce

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wykonaniu V-moda z  drucikami i ustawieniu Vcore - 1.850  na MSI KT3V udalo mi sie  dobic do 2200mhz ( 3200xp+) ze standartowych 1463 (1700+)  to jest 737mhz w gore !! na chlodzeniu powietrznym, stabilnie  mi wszystko chodzi tak 100% na 2160mhz ( 3000+) fsb 196mhz, temperatura w  windowsie    38-40'C , przepustowosc ramu  ponad 2700mb/s - wynik  hardcorowy jak na  plyte bez duala :) tak wiec jestem zadowolony:) 

 

 

-----moj athlon  1700 XP thoroughbred-B  na 2160mhz (3000XP)----

Dołączona grafika

 

*jesli ktos ma takiego procka jak ja  niech mi napisze ile z niego wyciagnal na tej plytce

 

pozdrawiam

Na Abicie z podpisu moj duren na 1.85 lata na 2400, 2500 tez polazl ale na 2.0 , magistrala 202MHz (niestety na karcie grafiki PCI, bo AGP powyzej 191 sie sypie) - pisze to bo plyty dosyc podobne tez bez blokady PCI/AGP :twisted: :wink:

Aha i nie przesadzaj z tym 3000+ w podpisie bo masz kolo 2700+ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm skoro tak twierdzisz - sugerowalem sie sandra ale tam chyba sa bartony - moze znasz stronke z kalkulatorem XP ratingow?, aha niezle podkreciles duronka , ale chodzi nam o plyty MSI :P konkrteni KT3V i podobne:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm skoro  tak twierdzisz - sugerowalem sie sandra ale tam chyba sa bartony - moze znasz  stronke z  kalkulatorem  XP ratingow?, aha  niezle  podkreciles duronka  , ale chodzi  nam  o plyty  MSI :P  konkrteni    KT3V  i podobne:)  pozdrawiam

Niestety Sandre to se mozna ......rozbic :wink: , co do plyt, mialem stycznosc z KT4V, nie powiem porządna, tylko troche male oc :( , a ja sie drucikami nie bawie, ale czytajac ten temat to sa bolaczki wszystkich uzytkownikow via kt333/kt400 ...co do dzielnikow, Microstar dal troche ciala, u mnie w abicie jest jasne i proste - dzielniki do wyboru, w starym biosie byl nawet 6:2:1, niestety nie dziala z powodu ograniczen chipsetu.

Pozdro

 

Co do kalkulatora - w miare miarodajny, ale tylko w miare jest program CPU Brain (jakos tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dał ciała? Wpisujesz se FSB i już masz! Prościej i lepiej sie nie da ;).

No to jak jest tak wspaniale to czemu oprocz tej automatyzacji recznie sie nie da (na abicie i tak mozna i tak mozna ) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

startowania za drugim razem nie jestem w zaden sposob wytlumaczyc, gdyz u mnie taki problem nie istnieje :)

 

co do wyniku o/c na tej plycie, to gratuluje... jeden z lepszych. Ja osiagnalem fsb 181, stabilne, ale tylko na jednej kostce pamieci. Elixiry 266mhz :] nie wyrabiaja przy wyzszych taktowaniach :) . Moim zdaniem wynik jest porzadny.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHoW , to bylo do mnie ? czy do kogo te gratulacje ;)

Witam mam do Ciebie pytanko troche z innej beczki :) Jak u Ciebie wyglada sprawa temp na procku, konfigi mamy podobne, choc vmoda masz sporo wiekszego. Ja idle max to 48 a stres max 54. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jak pracuje w windzie mam 37-40'C a pod obciazeniem dochodzi do 50-52'C , nie wiem jak to jest w KT4V , ale ja w biose 1.9 mam taka funkcje HALT detection - to taki softcooler juz z poziomu plyty - okropnie zmniejsza temperature zwlaszcza "na luzie",

 

-----------------------------

a i takie pytanko masz podobna zajebista grafe jak ja:) czym ja chlodzisz? mi chodzi superstabilnie - zalozylem cooler od BOX celerona FCPGA ;))

-----------------------------

a tu taki bonusik dla userow KT3V i innych :), sam chwile szukalem dobrego softu :

1. program ktory podaje prawdziwe temperatury w przeciwienstwie do fuzzy logic ;) tylko sprawdzcie czy nie myli sensora procesora z temp plyty, -> mozna to zmienic - porownajcie z Sisoft sandra

http://www.pyro2k4.republika.pl/msi/vcool_18b7.zip

-----

2. super program do precyzyjnego krecenia proca , kompatybilny z KT3V

ciezko do niego znalezc gdziekolwiek cracka - ale sie znalazl;) , po zainstalowaniu przed uruchomieniem podmiencie glowny plik - program moze automatycznie krecic proca na starcie - wiec nie musicie z biosu ladowac zbyt wysoko - znika problem nieudanych startow :) powodzenia

http://www.pyro2k4.republika.pl/msi/cpufsb.rar

 

 

pozdro]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dał ciała? Wpisujesz se FSB i już masz! Prościej i lepiej sie nie da ;).

No to jak jest tak wspaniale to czemu oprocz tej automatyzacji recznie sie nie da (na abicie i tak mozna i tak mozna ) :wink:

 

1. Żeby jakis bałwan nie ustawił 166 i 1/3 i sie dziwił, że mu "komp nie działa" ;).

2. Bo płyta ma w nazwie "V" i jest tania i jak na swoja cene i tak ma spore mozliwości regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dał ciała? Wpisujesz se FSB i już masz! Prościej i lepiej sie nie da ;).

No to jak jest tak wspaniale to czemu oprocz tej automatyzacji recznie sie nie da (na abicie i tak mozna i tak mozna ) :wink:

 

1. Żeby jakis bałwan nie ustawił 166 i 1/3 i sie dziwił, że mu "komp nie działa" ;).

2. Bo płyta ma w nazwie "V" i jest tania i jak na swoja cene i tak ma spore mozliwości regulacji.

Przeciez sobie jajka robie, niestety KT333 i KT400 to juz dinozaury, ale przy zdrowym rozsadku niejedno mozna wycisnac .... a swoja plyte mialem zmieniac ale sie rozmyslilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...