Skocz do zawartości
set2004

...::Wszystko o MSI KT3V, KT3 Ultra2::...

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak pracuje w  windzie  mam  37-40'C  a  pod obciazeniem  dochodzi  do  50-52'C ,  nie wiem jak to jest w KT4V  , ale ja  w biose  1.9 mam  taka  funkcje  HALT detection - to taki  softcooler  juz  z poziomu plyty  - okropnie zmniejsza  temperature  zwlaszcza  "na luzie", 

 

-----------------------------

a i takie pytanko  masz  podobna zapupista  grafe jak ja:)  czym ja  chlodzisz?  mi chodzi  superstabilnie  - zalozylem  cooler od  BOX celerona  FCPGA ;))

-----------------------------

a tu taki bonusik dla userow KT3V  i innych :), sam chwile szukalem dobrego softu  :

1. program ktory podaje prawdziwe temperatury  w przeciwienstwie do fuzzy logic ;)  tylko sprawdzcie czy nie myli sensora procesora  z  temp plyty, -> mozna to zmienic - porownajcie z Sisoft sandra

http://www.pyro2k4.republika.pl/msi/vcool_18b7.zip

-----

2. super program do precyzyjnego krecenia proca , kompatybilny z KT3V

ciezko  do niego znalezc gdziekolwiek cracka - ale sie znalazl;) , po zainstalowaniu przed uruchomieniem podmiencie glowny plik - program moze automatycznie krecic proca na starcie  - wiec nie musicie z biosu ladowac  zbyt wysoko -  znika problem nieudanych startow :) powodzenia

http://www.pyro2k4.republika.pl/msi/cpufsb.rar

 

 

pozdro]

Grafy niczym dodatkowym nie chlodze, wszystko mam standardowo zamontowane :D Tez mi chodzi stabilnie w grach i benchmarkach :) A krece RivaTunerem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, zmieniam zdanie :] ja mam lepszy wynik niz ty :] 181x12,5=2262,5 ... bootuje tez na wyzszych ustawieniach :] ale wtedy juz pamiatki klekaja. Mysle, ze na WC, nforcie i lepszych pamiatkach 2500mhz lub wiecej mialbym spokojnie. Procek ten jest od Mechl!na :> , a on ponoc robil na nim testy przy 2600 o ile dobrze pamietam. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dał ciała? Wpisujesz se FSB i już masz! Prościej i lepiej sie nie da ;).

No to jak jest tak wspaniale to czemu oprocz tej automatyzacji recznie sie nie da (na abicie i tak mozna i tak mozna ) :wink:

 

1. Żeby jakis bałwan nie ustawił 166 i 1/3 i sie dziwił, że mu "komp nie działa" ;).

2. Bo płyta ma w nazwie "V" i jest tania i jak na swoja cene i tak ma spore mozliwości regulacji.

Przeciez sobie jajka robie, niestety KT333 i KT400 to juz dinozaury, ale przy zdrowym rozsadku niejedno mozna wycisnac .... a swoja plyte mialem zmieniac ale sie rozmyslilem :)

Jakie dinozaury?? jesli bierzemy proce AMD 32-bit to nForce 2 daje jedynie Dual - te raptem kilka %, AGP x8 - bezuzyteczne i FSB 200... A jak nie masz ZA***ISTYCH pamieci, to na fsb 200 przy sensownych timingach nie ma co liczyc. Ja z mojej jestem zadowolony. Pewnie, te kilka(nascie?) procent by sie przydalo, ale nie za cene kilku stowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dał ciała? Wpisujesz se FSB i już masz! Prościej i lepiej sie nie da ;).

No to jak jest tak wspaniale to czemu oprocz tej automatyzacji recznie sie nie da (na abicie i tak mozna i tak mozna ) :wink:

 

1. Żeby jakis bałwan nie ustawił 166 i 1/3 i sie dziwił, że mu "komp nie działa" ;).

2. Bo płyta ma w nazwie "V" i jest tania i jak na swoja cene i tak ma spore mozliwości regulacji.

Przeciez sobie jajka robie, niestety KT333 i KT400 to juz dinozaury, ale przy zdrowym rozsadku niejedno mozna wycisnac .... a swoja plyte mialem zmieniac ale sie rozmyslilem :)

Jakie dinozaury?? jesli bierzemy proce AMD 32-bit to nForce 2 daje jedynie Dual - te raptem kilka %, AGP x8 - bezuzyteczne i FSB 200... A jak nie masz ZA***ISTYCH pamieci, to na fsb 200 przy sensownych timingach nie ma co liczyc. Ja z mojej jestem zadowolony. Pewnie, te kilka(nascie?) procent by sie przydalo, ale nie za cene kilku stowek.

Pisze diznoaury bo sa rozwinieciem KT266 :) , z powodow przez Ciebie podanych tez nie wymieniam mojej plyty i tez jestem zadowolony, zreszta efekt staran widac w podpisie :wink: (zeby ten podzielnik 6 jescze byl to by mi glupoty na Nforsie nie chodzily po glowie)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiece co mam pytanie czy jak zrobje drut moda i ustawie sobie mnoznik na 13x to będzie go płyta rozpoznawać bo jak ustawie teraz 13x pokazuje mi ze proc mam 788 mhz a mam durona 1600 poprostu chodzi mi czy jak zrobie drut moda to będzie obsługiwany większy mnoznik niż 12.5x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no tak , dzieki za fatyge;) wiesz ja jestem taki zapracowany student :P ;))

-------------------------------------------------------

zrobilem kolejnego wire moda - odblokowalem mnoznik , teraz mam pamiec synchronicznie na 200mhz ddr:))

 

szukam kolejnego na vcore - potrzebuje wiecej niz 1.850v

 

zobaczcie co mi teraz SANDRA wyswietla :)

 

Dołączona grafika

 

kto zna program do odczytu taktowan pci/agp , bo moje chyba sa nierealne? - KT3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie praktycznie ponad 210 dac fsb, ale juz na ostroznych timingach , moje pamiecie to nie Hyper-X ;),

jednak przydaloby mi sie wyzsze v-core .. nie wiem jak to zrobic :/udalo mi sie praktycznie ponad 210 dac fsb, ale juz na ostroznych timingach , moje pamiecie to nie Hyper-X ;),

jednak przydaloby mi sie wyzsze v-core .. nie wiem jak to zrobic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak twoje memorki to chociaz 400mhz :] moje 266 :] :] :] ... aaa czym chlodzisz tego procka? Powietrzem?

 

No i jeszcze mala sprawa :> zmniejsz podpis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie praktycznie   ponad 210 dac fsb, ale  juz  na ostroznych timingach  , moje pamiecie  to nie  Hyper-X ;),

jednak przydaloby mi sie wyzsze v-core .. nie wiem jak to zrobic :/udalo mi sie praktycznie   ponad 210 dac fsb, ale  juz  na ostroznych timingach  , moje pamiecie  to nie  Hyper-X ;),

jednak przydaloby mi sie wyzsze v-core .. nie wiem jak to zrobic :/

Ja bym na twoim miejscu zbieral kaske na nowy dysk przy tych ustaiwieniach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie okropnie mi sie wszystko wysypalo z dysku konkretnie z jednek partycji , oprocz tego padl mi windows;), juz wszystko dziala , on treack easy recovery odzyskal mi dane z w pelni sformatowanego dysku ...uff , narazie fsb166, chwilowo , hehe , wogole nie mam nadal programu ktory podalby mi czestotliwosci pci itp przy FSB 200 i 166? znacie moze? albo wiecie ile wynosza? na KT3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam dziwny problem z KT3V , otoz moj dysk maxtor diamond plus9 7200rpm 2mb 120gb zaczal mi okropnie powoli dzialac, nie wiem w czym tkwi przyczyna, zapis 4mb . odczyt 10mb , normalnie mam ponad 30/ 40 , sprawdzalem kable i wszystko, podpialem do brata kompa , hula jak zloto , u siebie zrobilem reinstalke pelna xp i to samo , znowu powoli , dma wszystko dziala udma 133, zainstalowalem na 2giej partycji winME i tam.. wszystko w porzadku , no nie mam pojecia co z tym zrobic/....

-----------------------------------

kazdy inny dysk tez sie tak samo zachowuje , przegrywam cos miedzy dyskami - max 4,5mb sekunde .. idzie sie pociac, nie mam pojecia co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 strony to malo wiec latwiej przejrzec

a jak bedą tematy o chipsetach to nie bedzie takie czytelne

tak uwazam ja ale mysle ze tak jak jest jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ pyrko

 

moj komputer / wlasciwosci / sprzet / menedzer urzadzen / kontrolery ide /

 

sprawdz, czy w pomocniczym i podstawowym po kliknieciu prawym guzikiem i daniu wlasciwosci nie pisze PIO w zakladce ustawienia zaawansowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey , ja taka wiedze posiadam doskonale wiem co to jest dma , co to pio, ale nie mam pojecia dlaczego pod win me smiga , apod xp mimo ze odpala sie w udma 133 nie - tzn straaaaasznie wono, instalowalem na kilku dyskach juz xp na tym kompie i to samo ,.,, rece opadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne poprawiam , sory nie mialem czasu o tym myslec, doszedlem teraz do tego ze w trybie PIO osiagam wyzsze transfery - tak z 8mb/s przy zapisie lol, niz w udma 133, czyli problem tkwi w udma pod xp, jednak nie rozumiem dlaczego kolejna reinstalacja systemu nic nie pomogla :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by tak zrobic temat o kt333(cf)/kt400(a) a nie np. jest temat o MSI, Asusie i maja po 1,2,3 stronki....lepiej wiekszy ale jeden zeby nie robic bałaganu na forum.:)

Mysle ze przydalby sie taki temat, byl kiedys temacik o Abit KX/KD ale widze ze troche poumieral, a duzo ludzi ma jeszcze plytki na KT333/KT400 (A) z ktorych mozna troche powyciagac, a nie kazdy ma kase i ochote zmienaic na NFOrca.

Ja jestem jak najbardziej zaintersowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta, nawet na tym samym chipsecie, płycie nierówna. Niech zostanie tak, jak jest.

Tak z ciekawości: jak tam u Was z KT3V i FW na Radkach 9500/9700?

No ok niby tak, ale co ma byc 50 topicow o kazdym szczegole danej plyty ? :wink:

Niestety ja juz mam komletnie przekopane bo o moim KD7A to nawet najstrsi indianie na tym forum nie wspomna :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pyrko: KT333 nie obsługuje większych dzielników niz 5, wyżej nie podskoczysz...

 

U mnie KT3V śmiga bez problemu na 172 MHz (więcej RAM nie wyrabia) i nie mam najmniejszych zastrzeżen do tej płyty (no, może by się jeszcze złącze do jednego wentyla przydało).

 

Aha, a pamięci można ustawić na 266 MHz, 333 MHz i 400 MHz (choć wątpię, żeby to działało - sprawdzić można) - ale wiadomo, że AMDki najlepiej pracują w synchro.

No ta ja zaczne z innej beczki, bo mam chyba ten sam problem z dzielnikami...

 

Otóż.

 

Do soboty używałem takiej konfiguracji:

- MB MSI KT3V Bios ver 1.7

- AMD XP 1800+

- 512 MB DDR 333 Kingston (Infineon) - 1 moduł

- ATI 9700 Pro Built by ATI

 

Nie było zadnych problemów...

 

Od niedzieli mam to:

- MB takie samo, ale z upgardem Biosu do ver 1.9 (najnowszej dla tej MB)

- AMD XP 2800+ Barton

- Kolejne 512 MB - dokładnie takie samo

- Grafa bez zmian

 

Co zanotowałem po włączeniu kompa...

 

Piękny start (znaczy bez problemów): CPU 2200+ (pierwsze zdziwienie), 1 GB ramu (333 MHz, CL 2.5) - w porządku.

 

Wszystko łądnie działa, smiga, zadnych problemów. Ale mysle sobie cos nie halo, miało być 2800! Włażę na stronę MSI - jak wół stoi: "Supportowany 2800+ Barton - OK. Ale patrzę, ze szyna FSB jest 166 MHz. No restart, w BIOS i jest... 133 :) No to bach, na 166!

 

Wstaje ładnie: CPU 2800+, RAm tez ok. System wstał działa stabilnie (normalna praca przez 3h - żadnej wpadki). No to czas na gierki. Odpalam swoją ulubioną (MMORPG - "Lineage2"). Manianka, chodzi szybciej, zasięg widzenia na max, detale były juz na max, cienie włączyłem. Wszystko ładnie gra :) Nagle bach!! Critical Error i wypadam z gry. Średnio mam to 3 razy na godzinę (wcześniej tego w ogóle nie było - a gram już ponad 2 miesiące).

 

No dobra, poczytałem na forach od gry itp. Podobno to kwestia ramu. Jak są dwa banki obsadzone cos się dzieje złego, może problem z adresacją. Dobra, wyjąłem nową kość... Odpalam, Bach! to samo. Odpalam znó, 10 minut i bach! Nerwy już mam na postronkach! Odpalam cos innego. Bloodrayne... Gram z 5 minut i nagle wszystko zwalnia... Normalnie anemia! Wyłączam grę. Odpalam "Call of Duty". ładnie wygląda, chodzi szybciej, ale w minutę od odpalenia łapię zawieszkę. Tym razem restart PC. Po restacie odpalam znów "CoD". To samo (tez po minucie albo szybciej). Nie wytrzymałem. Odpaliłem Sandrę Sisoft (wciąż myślałem, ze to ta pamięć, więc chciałem sprawdzić, czy mam te same moduły) - a tam na końcu wywala mi info: FSB speed Exceeded! SDRAM Speeed Exceeded! PCi BUS Exceeded! Gul mi skacze na maxa! Sprawdzam. PCi 41 MHz, FSB 166x2 - 333 i RAM 166X? - ale działa jako 333 więc musi byc razy 2.

 

Jak dałem FSB na 133 - problemy znikneły. Stąd przypuszczam, że to przez to. Czy może mnie ktoś teraz uświadomoć, jak mam odpalić tego oryginalnego, nie kręconego Bartona 2800+ zeby działał jak 2800+ i żeby PCI było w zakresie 33-38 MHz? A może to coś nie tak z pamiecią? tez powinna mieć 133 czy może pracować na 166? W Sandrze było info, ze max FSB mam 2x133 a pamięć na 1x133! Qurde, a na opakowaniu, na stronie i w manualu stoi jak byk! 333!

 

Jeżeli możecie mi coś poradzić, będę wdzięczny. Na razie nie testowałem tylko jednej z opcji, które tu podaliście - zwiekszyć do 167 aby auktywnić dzielnik 1/5. Tylko ktoś pisał, ze nie ma go lub sie nie zmienia :( Spróbuję, ale jak to nie pomoże, to sie wkurzę nie na żarty! już nawet napisałem do MSI aby powiedzieli, jak mam ten shit poustawiać, zeby pracował stabilnie, bo na stronie maja, ze jest OK.

 

Z góry dziekuję za wszelkie pomocne rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...