Skocz do zawartości
Jaro87

Mały projekt podświetlania :fotki:

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od razu mówie, że na fotkach nie widać całkowitego efektu [mca-20 + paint :D ] w rzeczywistości świeci jaśniej i mocniej !

Zaczęło się tak:

Zainwestowałem w "niebieskie" diody [4zł szt. 8O ]

Montowałem je w kompie i zauważyłem że na nalepce na dysku [taka cenowa żółta] światło diody zmienia się z niebieskiego w białe! 8O

Po chwili namysłu poszukałem w domu zakreślacza "rażącego" żółtego, i okazało się, że ten też tak "reaguje" na światło diody. :

Dołączona grafika

 

Po dłuższeeeeeej chwili namysłu wpadłem na pomysł żeby rozcienczyć atrament z tego czegoś w wodzie z myslą że wtedy woda będzie świeciła.

Więc rozcienczyłem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Poświeciłem i wuala [czy jak to sie tam pisze] :

Dołączona grafika

 

Następnie wlałem magiczny płyn do pudełka po kliszy:

Dołączona grafika

 

Zrobiłem dziurkę na diode w przykrywce i wyszło coś podobnego do

żelowej katody :lol: :

Dołączona grafika

 

Można także zrobić diodę a w pojemniku czystą wodę bez dodatków będzie to wyglądać mniej więcej tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Podejrzewam, że to nie są zwykłe niebieskie diody, hmm coś jakby połączenie UV i niebieskiej ? Kupywałem je w Wawie ale gdzie to nie pamiętam :(

Może niech ktoś sprawdzi czy mazaki - zakreślacze reagują na śwaiatło UV :?:

Być może mogłoby to być pewną alternatywą do WC. Jako dodatek do wody, co wy na to?

I jeszcze mały dodatek: mój mały mod :lol:

przed:

Dołączona grafika

po:

Dołączona grafika

 

Foty na interii także nie zdziwcie sę jak nie bedą działać.

Pozdro !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja mialem kiedys takie cos ale nie pamietam jak to sie nazywalo;) (cos do akwarium przeciw glonom) i to zabarwialo wode na niebiesko ale jak sie pozniej razem z calym ukladem od wewnatrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..hmm a jesli wleje taki atrament do mojego wc to czasem nie zabarwi wezy od wewnatrz

owszem, a z biegiem czasu gdzies sie jeszcze powytraca i woda straci zabarwienie. pisal o tym sporo czasu temu reed, ktory takie objawy zaobserwowal z zielonym, ja doswiadczenie powtarzalem z podobnym skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...