Skocz do zawartości
The_Structor

World of Warcraft

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie ;]

 

Przypominam, że w tym temacie nie rozmawiamy o prywatnych serverach. Jeśli ktoś chce o tym porozmawiać, to niech znajdzie inne forum, bo na tym długo nie "pociągnie".

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam was pałki. Oczywiście o privach nic mówić nie będę, bo nie można. Ok, jak mus to mus. Mam tylko takie pytanie do tych, którzy się wkręcili. Czy naprawde ta gra też tak was wciągnęła jak mnie, że śnicie o elfach, taurenach o zdobywaniu lvl ? Że ciągle słyszycie tę muzykę w tle.....Rosnące xp.....Powiem tak, mnie to już przeraża. Lekarz mi powiedział, że jak ściany i kontakty będą do mnie mówić, żę muszę grać, to powinienem się leczyć....Ja tam takiego sposobu nie widze :D Czuje, że bez WoWa, popadłbym w depresję, może no nie wiem......Trudno mi powiedzieć, wiem tylko że jestem cholernie uzależniony jak nigdy i nic na to nie moge poradzić. Moja najdłuższa przerwa z WoWem trwała 2msc, to była masakra, a teraz jeśli tylko jest jakakolwiek okazja, to gram nie przerwanie. Czuje swój koniec, czuje że niedługo chyba pójde offline......

 

Ludzie pomóżcie, jak się wyleczyć ??? odłączyć internet, nieee bo zaraz bym podłaczył. W sumie chyba jedyne wyjście to albo kupić nawonijeszy internet żeby nie dało się grać, ale no nie wiem, kupić laptopa, na którym WoW nie pójdzie.....No nie WIEM, POMOCY!!! JA NIE CHCE DO CZUBKÓW!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 ferie, czyli od piatku 9lutego można grać. Rodziców na tydzień nie ma. Mam dokładnie 7dni. Średnio będę grać 20h na dobe. Obecnie mam 17lvl, jak myślicie do którego moge dobić w ciągu tygodnia po 20h dziennie ? (3h na sen, i 1h na jakies jedzenie, kapiel, wyprowadzenie psa itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne, bo kazdy rumun (taki okreslenie prv :] ) ma inne ratio. :lol2: Graj sobie na ratio 1000 to szybko dobijesz. :damage_wall:

 

Powiem Ci, ze na offie postac na 60 lvl mozna wyklepac w ciagu tygodnia, 2ch, tylko trzeba wiedziec co gdzie i jak. ;] Ale to tylko na offie, gdzie wszystko dziala.

 

Moze zaczne od konca... 600zl mozna zarobic w dwa tygodnie (jako dzieciak) a starczy na caluski rok oplacania abo, grasz sobie jak krol a nie jak pies.

Koniec, juz nie bede nikogo nawracal, najlepiej zagraj sobie w 10 dniowego triala na offie, to na tego prv juz nie bedziesz chcial patrzec, najgorsze jest to, ze sa ludzie, ktorzy nie wiedza jak wyglada prawdziwa rozgrywka w wow, bo od zawsze jada na marnej emulacji i oceniaja gre na jej podstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi z tym ratio ??

 

Wiem doskonale jaki jest global, widziałem i grałem :D JEst przecudowny ale ze wzgledu na kumpli siedze na dexonie i narazie ruszyc sie nie zamierza. Wiem ze to zupelnie co innego, ale tak czy inaczej priv tez wciaga, kazdy odczuwa inaczej, mnie to wciaga.

 

Mowisz ze na globalu mozna w ciagu tygodnia 60lvl. No dobra, ale czy to nie przypadkiem przesada ? Rozumiem, zawodowcy napewno. A ci ktorzy przypuscmy graja tak 3msc dopiero, umieja poruszac sie po stronie http://www.thottbot.com/ to twoim zdaniem, ile potrzeba ?? I pytam sie serio, bo widze ze grasz w WoWa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratio, czyli na offie jest exp x1.

 

Napisze tak, zeby ubic chara na 60lvl trzeba miec duze dosc. , tak jakos kilka charow na 60lvl za soba, poza tym specjalna rozpiska, gdzie bic nadanym lvl itp. , to jest chleb powszedni farmerow. ;]

 

Ogolnie lojenie pierwszego chara na 60lvl to mozna powiedziec w miare przyjemnosc, robienie tego samego po raz 2gi to juz katorga, przynajmniej dla mnie, dlatego juz nie wracam do tej gry, nasycilem sie i tyle. ;]

 

Dla nooba pol roku intensywnej gry i mozna uczac sie dobic do 60lvl.

 

Sam kiedys gralem w trybie nazwijmy to boost, loilem dziennie po kilkanascie questow, ktore sprowadzaly sie do jednego, czyli przyiesienia x szt. danego przedmiotu, powiem szczerze, ze momentami juz tym rzygalem, ale oczywiscie chcialo sie dobic do kolejnego lvl.

 

Ale to jeszcze nic, najgorsze jest, jak chce sie 'cos' znaczyc w pvp, kilkugodzinne, regularne wypadu do instancji, zdobywanie honoru na battlegroundach itp. to dopiero potrafi obrzydzic gre, powiedzmy kilka miesiecy dzien w dzien robisz ta sama czynnosc, aby zdobyc jakies lepsze przedmioty z bossow, alebo kupic za honor. W pewnym momencie zaciera sie granica miedzy gra dla zabawy a praca, ktora musisz wykonac i nie zawsze jest ona przyjemnoscia. Wlasnie w takim stadium dalsza gra stracila dla mnie sens. Na poczatku kazdy kto zaczyna zabawe z wowem jest zadowolony, podjarany itp. tak jak Ty wlasnie, ale po dluzszym czasie grania, albo po prostu mu sie to nudzi i traci chec/sens do gry, ale zostaja no-lifem i loi, loi, loi... loi. :]

 

Tak na marginesie jest wiele ciekawszych i ambitniejszych mmorpg'ow niz wow, ale niestety dla niektorych ciagle pozostaje bariera abonament. Obecnie jedna z najlepszych i najlepiej punktowanych gier, ktora wygrywa od kilku lat rankingi na najlepszego mmorp jet eve online, co smieszne abo mozna placic kasa z gry, nie wymaga az tak ogromnej ilosci czasu jak wow, aby do czegos sensownego dojsc, gracze, ktorzy dojrzewaja i wyrastaja z wow, notabene gry dla poczakujacych w tej dziedzinie gier (stad duzo noobow,d zieci, chamstwa, drobnomieszczanstwa itp. :] ) zaczynaja grac wlasnie w eve, w gre, w ktorej byle dzieciak i koxik sobie nie poradzi, bo nie bedzie w stanie przejsc tutka.

 

To taka ogolna relfeksja na temat wowa i ogolnie tego typu elektronicznej rozrywki. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytskie wieksze instancje sie zwiedzilo, ale to byly raczej pojedyncze wypady tak dla zaliczenia i poznania danej zony. Gralem tylko i wylacznie dla przyjemnosci, nie dla gratow, honoru itp. , bo wg. mnie wtedy konczy sie przyjemnosc i zaczyna ciezka praca, a gry maja ogolnie relaksowac i robic dobrze a nie frustrowac i doprowadzac do schizofreni zw wzgledu na wykonywanie dzien w dzien po kilka godzin tej samej, monotonnej czynnosci jaka niekiedy jest wciskanie jednego klawisza na klawie, odpowiedzialnego za dany spell. :lol2:

 

Pod koniec gry jedyne co sprawialo przyjemnosc to pvp, ale nie battlegroundy, tylko wjazd na teren ally i niespodziewane odwiedziny (und rogal i lekcja jak sie to robi od tylu). ;] Ale i to sie znudzilo, bo ilez mozna prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak z mojej strony, punkt widzenia troche z boku jako ze juz skonczylem z tym choc nadal bede pomagac koledze w TBC.

 

Wow jest nudny poza 1 rzecza, Raidami. I chodzi tu raczej o satysfakcje z przebrniecia przez cos ciezkiego anizeli gear sam w sobie. No ale niestety raidy nie trwaja dlugo chociaz codziennie w bardziej hardcorowych gildiach. Z drugiej strony farmienie jest przesada. Gra traci sens w pewnym momencie kiedy zeby na raidzie bylo ok, trzeba spedzic 3-4h na farmienie na KAZDY raid czyli glownie codziennie. Na poczatku moze tak nie jest w nizszych raid instansach ale AQ40 i naxx to juz inna bajka.

 

PS. Wybilem wszystko od MC do Kel'a czyli wiem wszystko o raid contencie

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Dziś na CDA przeczytałem newsa, że 8mln płaci abonament za tą gre :blink: Tak mnie interesuje nie ma gdzieś jakichś info ile oni już zarobili na tej grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej 13(?)-euro x 12-miechów x X-mln ludzi x X-lat ktorych ta gra istnieje.

 

Oczywiscie to najprostrzy wzor bo abonament np. na pol roku wyniesie mniej niz by placic 13 euro przez 6 miesiecy plus to, że nie wszyscy muszą grac przez okragły rok, no ale mniej wiecej mozna sobie wyobrazic ile zarobili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priva nigdy nie bedzie mozna porownac do globa i nawet nie ma sensu (global 1 server 5k + uzytkownikow, priv max 200).

 

A co do samej gry to po dodatku, znowu zrobilo sie bardzo ciekawie i kolesie na prawde sie postarali, bo krainy super wygladaja. Szkoda tylko ze te 10 lvl tak szybko sie nabije. Ale obecnie zabawa jest przednia, A itemy z outlands bija na glowe niebieskie z przed BC.

 

A co do kasy, to 50 zl na miesiac nawet nastolatek latwo zdobedzie, trzeba troche jednak sie ruszyc i popracowac. Roznoszenie ulotek, zmyc cioci, babci okna, umys wujkowi samochod itp. Opcji jest sporo, tzreba tylko chciec. No i oczywiscie mowienie ze gra droga, a dodatkowo abonament nie ma sensu, pamietajcie ze jest droga ale w Polsce, a nikt w europie nie mysli o biednej Polsce ustalajac ceny, dla wszytskich jest taka sama. Tyle ze w niemczech, uk czy innym roziwnietym kraju te kilkanascie euro na miesiac to grosze, nawet dla mlodego czlowieka. Pozdro

Edytowane przez the_quick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! widze ze tu wielu zwolennikow owej gry znajduje sie ;)

 

Ja swoja kopie TBC dostalem dzisiaj, ale zainstaluje dopiero pod koniec przyszlego tygodnia (pre-paid, ferie) takze nie moge sie juz doczekac :)

 

btw. wiecie, ze jest juz pierwsza 'siedemdziesiatka' ;P

28h - prawdziwy no-life

 

http://www.worldofraids.com/forum/viewtopic.php?t=3441

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

najprosciej 13(?)-euro x 12-miechów x X-mln ludzi x X-lat ktorych ta gra istnieje.

 

Oczywiscie to najprostrzy wzor bo abonament np. na pol roku wyniesie mniej niz by placic 13 euro przez 6 miesiecy plus to, że nie wszyscy muszą grac przez okragły rok, no ale mniej wiecej mozna sobie wyobrazic ile zarobili ;)

Plusk trzeba na to patrzeć z innej strony 8mln użytkowników przypuśćmy 4mln nieletnich to 16mln dobrych uczynków miesięcznie typu mycie babci okien, wyniesienie cioci śmieci, umycie wujkowi samochodu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - można zalogować się 2 razy na to samo konto, ale grać różnymi postaciami ? Za niedługo będę się wyprowadzać, a rozważamy z bratem kupno WoW'a + dodatek 50/50 i tak samo podzielić abonament. Da radę coś takiego ? Czy trzeba by było kombinowaćw inny sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też właśnie się pytam, czy da radę jakoś to pogodzić. Bo wydawać ~120 zł na abo co 2 miesiące to (jak dla mnie) trochę za dużo, ze względu na to, że w sierpniu się żenie i trzeba coś zaoszczędzić. A potem zacznie się prawdziwe życie i też trzeba będzie uważać z pieniędzmi. A tak jak już jesteśmy przy kwestiach finansowwych - jak u was wygląda z płaceniem abo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile zarabiasz, ale te 120zl za 2 miechy to moze byc np. czyjas dniowka, mniej optymistyczny scenariusz to 2 dni pracy. :]

Moze na Polske to duzo, ale na szczescie najwiecej graczy pochodzi z krajow, dla ktorych taki abonament to sprawy groszowe. Mam znajomego, ktory swojego czasu oplacal 3 mmorpg i jakos sobie dawal rade, wiec nie gadaj, ze 60zl na miesiac to nie lada wyzwanie, jakos oplacasz internet, abo. za koma itp. , chyba, ze rzeczywiscie zarabiasz jakies grosze, wtedy no coz, nie mozna miec wszystkiego jak to sie mowi. ;]

 

ps. hajtasz sie i jeszcze masz czas na wow'a, respekt ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce mieć :P Obecnie panna zarabia ~900, ja ~1500 co daje nam razem 2400 na miesiąc. Czynsz + opłaty wszystkie wychodzi ~600 czyli 1800 na życie :P Tak właśnie myślę odkładać sobie co miesiąc 60 zł - zawsze mogę zrezygnować z fajek/chipsów/kebaba/coli :P Tylko że grałem już na privie i tak mnie wciągnęło, że się odkleić nie umiałem :P I teraz znowu mnie ciągnie ......... :twisted: Tylko że tym razem nie chcę się pakować w jakieś privy - jednak co oficjalny to oficjalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...