Skocz do zawartości
The_Structor

World of Warcraft

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to na ah można się ubrać już w sporo redów-GS, zresztą entry gear z 5-man nawet na heroic też banalnie się zdobywa. :]

To już nie te czasy, gdzie ludzie no-life'owali, żeby się jako taku ubrać, it's casual time. :]

I dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie od nowa, ale dużo ciekawych zmian :) Mam nadzieję, że instancje nie będą tak łatwe jak w wotlk, gdzie tylko niektóre heroic raidy są wyzwaniem.

 

Dziwnie najczęściej to słyszę od osób bez achi... :wink:

 

Ja sobie na pewniaku zrobię nowego charka (worgena ofc), żeby zobaczyć azeroth po tym całym pierdnięciu deathwinga. :]

 

Meh, ja już pół roku mam zaklepane imię dla goblina. :lol2:

 

Jak się robi hc w sprzęcie z normala (czy nawet z questówek) to większość jest wyzwaniem, ale jak ludzie biegają na randomy w t9 i wyżej to jakiego wyzwania się spodziewać?

Powinni zrobić skalowanie mobów ze sprzętem graczy ;)

 

Dokładnie, nie sztuka przechodzić hc w parę minut kiedy cały świat ma hc content na farmie. Wystarczyło obserwować jaki procent robiło hard mode ostatnich bossów w czasie gdy ci byli aktualnym wyzwaniem - chociażby jaki procent ludzi ubiło hc nuba przed wyjściem IC, o Yoggim nie wspominając (to whinowanie o "mathematically impossible").

 

Teraz to na ah można się ubrać już w sporo redów-GS, zresztą entry gear z 5-man nawet na heroic też banalnie się zdobywa. :]

To już nie te czasy, gdzie ludzie no-life'owali, żeby się jako taku ubrać, it's casual time. :]

I dobrze.

 

Dokładnie, wyścig się zacznie w dniu wydania kataklizmu, na razie jest "chillout time"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie najczęściej to słyszę od osób bez achi... :wink:

Fakt, jeszcze LK hc i Haliona hc nie mam :(

 

 

Jak się robi hc w sprzęcie z normala (czy nawet z questówek) to większość jest wyzwaniem, ale jak ludzie biegają na randomy w t9 i wyżej to jakiego wyzwania się spodziewać?

Powinni zrobić skalowanie mobów ze sprzętem graczy ;)

 

pzd

 

Bez 30% buffa i ze sprzętem z icc normal faktycznie, nie było tak łatwo na hc, ale jednak nie było z tym większych problemów. Ale np. naxx czy 5 man hc to nawet w zielonych itemach były za łatwe. Na szczęście z tego co widziałem po becie, to normale 5 osobowe są trudniejsze od tych wotlk.

 

 

 

Bardzo mnie cieszy ze 10 osobowe raidy będą miały ten sam gear co w 25, sporo osób w gildii nie lubi 25 i będzie można skupić się na porządnej grupie na 10.

Edytowane przez koloboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy ze 10 osobowe raidy będą miały ten sam gear co w 25, sporo osób w gildii nie lubi 25 i będzie można skupić się na porządnej grupie na 10.

 

A mnie nie. 25-ki są dużo trudniejsze w prowadzeniu, wymagają większej koordynacji rajdu - masz w rajdzie 24 potencjalnych idiotów zamiast 9 :wink: . Jeżeli nagrody będą identyczne, 25 staną się rzadkością - niewiele gildii będzie kontynuowało chodzenie na 25, skoro to samo można mieć mniejszym nakładem sił. Generalnie nie lubię 10, traktuję je jako zło konieczne - nie mają tego epickiego charakteru - idziesz jak na każdż inną instancję. W momencie, gdy 25 osób musi ruszyć (_|_) i współdziałać, nabiera to troszkę innego smaku (IMO 20-30 osób to optymalna ilość ludzi na rajd żeby jednocześnie był ten smak współpracy dużej grupy, a jednocześnie mieć jeszcze skuteczną kontrolę nad tłumem).

 

TL;DR: 25 umrom i bendzie nódno.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pve to moje raidowanie ograniczało się z bólem w sercu do 5-man w celu wyfarmienia Quel'Delar, potrzebnego do pvp jako "entry" broń przed nabiciem ratingu i sięgnięciem po jakieś oręże gladiatora to.. zrównanie 10-man z 25 to nawet dla mnie idiotyczna rzecz patrząc obiektywnie z boku. Także blizz nieraz robi dziwne rzeczy, ale wszystko w stronę casuali.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW rzadzi, gralem w RoMy i inne takie jednakze ten klimacik najlepszy jest w WoWie, mam nadzieje ze Cataclysm nie zmieni tego (chociaz przydaloby sie kilko nowych rzeczy), szkoda ze nie bedzie mozna walczyc w powietrzu ;) (a co z petami ?) Jakie nowosci sa najbardziej wyczekiwane przez Was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pewno lamerskie - Kupował ktoś prepaidy na allegro w cenie ok. 80 zł? Imo lepsza cena niż 130 w empiku... Kupował ktos?

 

Drugie pytanie - Jak wyjdzie Cataclysm, to potrzebuję mieć wszystkie dodatki zainstaowane, czy tylko podstawa WoW + Cataclysm?... Mam wszystkie, ale skoro ma się cały świat zmienić, to czy jest sens je mieć wszystkie zainstalowane? ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje od tych co mają dużo komentów np. keye.pl, gamecodes itp. Ja zawsze zasilam w ten sposób i nigdy nie miałem problemów, wysyłają skan klucza z prepaida.

Co do cata.. w zasadzie jak wyjdzie patch 4.0 to nawet posiadacze samej podstawki będą mieli obszary zmienione przez kataklizm, ale żeby już mieć możliwość grać na nowych terenach oraz nowymi rasami, które dojdą z tym dodatkiem musisz mieć podstawkę i pozostałe dodatki. Do gołego wow nie dorzucisz tylko cataclysmu, musisz mieć wcześniej wykupione burning crusade i wotlk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Ok, rozumiem. Posiadam wsio, i teraz pytanie - z tego co się orientuję, przynajmniej w styczniu o tym czytałem, to nie będzie możliwości grania w normalną wersję z dodatkami, w momencie kiedy wejdzie cataclysm. Prawda to? tzn. nie pogram w normalnego WoW'a, tylko będę musiał grać w Cataclysm... A jak wygląda sprawa z postaciami? Zostają przenoszone gdzieś, czy mam od nowa tworzyć postać (reset?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Ok, rozumiem. Posiadam wsio, i teraz pytanie - z tego co się orientuję, przynajmniej w styczniu o tym czytałem, to nie będzie możliwości grania w normalną wersję z dodatkami, w momencie kiedy wejdzie cataclysm. Prawda to? tzn. nie pogram w normalnego WoW'a, tylko będę musiał grać w Cataclysm... A jak wygląda sprawa z postaciami? Zostają przenoszone gdzieś, czy mam od nowa tworzyć postać (reset?)

Cataclysm oprócz tego, że dodaje nowe tereny do levelowania 80-85, zmienia również tereny przeznaczone dla 1-60. Outlands i Northrend zostaje takie jakie było i zdaje się początkowa strefa dla blood elfów i draenei nie zostanie zmodyfikowana. Reszta miejsc będzie mniej lub bardziej zmieniona. I tak na przykład dla orków strefa 1-6 zawiera kilka nowych questów i część zmienionych, trolle z kolei zaczną od Echo Isles. Tirisfal Glades I Deathkneel zawierają zarówno stare jak i nowe questy. Część z tych starych jest dosyć mocno zmieniona. Natomiast takie Silverpine Forest zostało totalnie zmodyfikowane i mogę szczerze powiedzieć, że robi ogromne wrażenie (warto zagrać również w początkową strefę dla worgenów, aby dowiedzieć się więcej co tam tak właściwie się dzieje).

 

Postacie oczywiście zostają (reset postaci byłby strasznie głupim pomysłem).

 

Pre-paidy na allegro są jak najbardziej pewne, ale kupuj od tych, co mają sporo komentarzy. Ath dobrze radzi z gamecodes, a ja polecam również sklep Inexus.

 

Najbardziej oczekiwany element z Cataclysmu?

Trudno powiedzieć. :P Szczerze to z tego co miałem przyjemność zobaczyć, to stwierdzam, że może to być najlepszy dodatek do tej pory, a na pewno lepszy od WotLK. Archeology prezentuje się bardzo ciekawie, questowanie jest w porządku, nowe miejsca wygladają cudownie... No i wiadomo gobliny rządzą. :D

 

Będzie sporo zabawy przy Cataclysmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Dzwoniłem właśnie na obsługę techniczną Blizzardu, ale przez 20 minut zdołałem się dowiedzieć tylko tego, że 20 minut upłyneło w 3 minuty, no i fajną muzyczkę dali.. Nie dodzwoniłem się. :/

 

Wiecie może jak mogę się dowiedzieć, na jakiego maila rejestrowałem cd-key'e? Jak blizzard podesłał mi hasło, to okazało się, że na mailu z którego zawsze korzystam nie mam żadnej z tych gier (World of Warcraft Battle Chest oraz WotLK) w które grałem rok temu... Co mogę zrobić poza dzwonieniem? [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pre paidów - zawsze kupuję kod na keye.pl, teraz są za 73 zł.

 

Musisz mieć wszystkie dodatki.

 

 

edit. sorry, miałem otwartą kartę w FF kilka godzin, teraz odpowiedziałem i nie zauważyłem, że ktoś już to zrobił :)

Edytowane przez koloboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Dzwoniłem właśnie na obsługę techniczną Blizzardu, ale przez 20 minut zdołałem się dowiedzieć tylko tego, że 20 minut upłyneło w 3 minuty, no i fajną muzyczkę dali.. Nie dodzwoniłem się. :/

 

Wiecie może jak mogę się dowiedzieć, na jakiego maila rejestrowałem cd-key'e? Jak blizzard podesłał mi hasło, to okazało się, że na mailu z którego zawsze korzystam nie mam żadnej z tych gier (World of Warcraft Battle Chest oraz WotLK) w które grałem rok temu... Co mogę zrobić poza dzwonieniem? [;

 

Może maila napisz przez ta ich strone supportu. Blizzard Support

 

WotLK jest dziwne. Questy niezłe, jak do tej pory (lvl 79 a dopiero w Zul'Drak jestem). Dużo debili na Dungeon Finder do godziny 21. Pewnie przez to, że mam niski GearScore. GearScore ssie - addon GearScore mówi, ze mam ~1700gs dzięki mojemu badziewiarskiemu gearowi z TBC, a spokojnie mogę konkurować z tymi co maja ~2500, ale co sie oczytam na temat mojego gs... paranoja. Nie wiem jak ten system achivementów ma działać dla tych co długo nie grali, ale nie zaliczył mi żadnego heroica z TBC i kilku normalnych.

 

Czy dalej jest tak, że heroici można robić tylko raz dziennie jak to było w TBC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dalej jest tak, że heroici można robić tylko raz dziennie jak to było w TBC?

Heroic dungeon raz dziennie, normal dungeon kilka razy dziennie.

 

Możesz z kolei korzystać z dungeon findera i wtedy jest szansa, że dany heroic się powtórzy. No i dostajesz dodatkowy emblem of frost/emblem of triumph z każdego random heroica.

 

GearScore to narzędzie, które często wykorzystywane jest w zły sposób, przez ludzi często nie mających pojęcia o grze. Najlepiej byłoby dołączyć do jakiejś gildii, zwłaszcza że w Cataclysmie bycie w gildii będzie miało ogromne profity (perki gildii i przedmioty do kupienia po osiągnięciu odpowiedniej reputacji z gildią).

 

/trade LFM GS 5,6k link achievement to niestety norma dla dzisiejszych PuG-ów. Jednak Cataclysm jest wkrótce, więc nastąpi gear rest i na 83-84 poziomie nasz obecny gear zostanie zamieniony na zielone i niebieskie przedmioty z questów/dungeonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GearScore to narzędzie, które często wykorzystywane jest w zły sposób, przez ludzi często nie mających pojęcia o grze. Najlepiej byłoby dołączyć do jakiejś gildii, zwłaszcza że w Cataclysmie bycie w gildii będzie miało ogromne profity (perki gildii i przedmioty do kupienia po osiągnięciu odpowiedniej reputacji z gildią).

 

Dokladnie, GS jest zle korzystane, nie mniej dajacy jako tako wizerunek postaci ( chodzi mi o pugi, gdyz guildyjny tank wytankowal LK z gs 4800),i tez wytankowal sindi na HC 10 skill>>>>> gs, ale jak jest potrzeba dobrania puga do rajdu to wszyscy sugeruja sie wlasnie GS.

Z drugiej strony jak idziemy jako PUG to pierwsze co patrzymy, to GS pozostalych :)( oo, oni maja kingslayera, znam taktyki, dojdziemy daleko)

 

/trade LFM GS 5,6k link achievement to niestety norma dla dzisiejszych PuG-ów. Jednak Cataclysm jest wkrótce, więc nastąpi gear rest i na 83-84 poziomie nasz obecny gear zostanie zamieniony na zielone i niebieskie przedmioty z questów/dungeonów.

 

Tak, zgodzie sie z tym, ale w Cata bedzie to samo :) LFM GS Miliard i wsie achivy :)

Edytowane przez picus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch 4.0 już tuż tuż, od wczoraj ?(czy tam przedwczoraj) dostępna jest pierwsza część do ściągnięcia - 1,7gb.

 

zmiany

 

 

 

Classes: General

 

-Many class talents, spells, and abilities have been overhauled, added, or removed.

-All spell and ability tooltips will now display damage averages rather than minimum and maximum damage potential. This feature is on by default but can be changed via the Display settings under User Interface options.

-Ammo has been removed from the game.

-The character levels at which classes gain new spells and abilities have changed.

-Many item and class stats have been changed or removed.

-Rage has been normalized.

-Spells and abilities no longer have multiple ranks and now scale with character level.

-Talent trees have been altered. All player talent specializations have been reset, allowing for free re-specialization.

 

--Each specialization has been reduced to a 31-point talent tree.

--Players will now get a total of 41 talent points to spend.

--Players will be asked to choose a specialization at level 10. Doing so will result in the unlocking of a spell or ability unique to that specialization, as well as one or more passive bonuses.

--Once a talent specialization has been chosen, players may only place points in the primary tree until at least 31 points have been spent there.

--The initial announcement regarding these talent tree changes can be found on our Cataclysm forum : World of Warcraft - English (NA) Forums -> Cataclysm Class & Mastery Systems Update

 

 

Death Knights

 

-A dedicated tanking tree (Blood) has been implemented.

The effects of Blood Presence and Frost Presence have been exchanged.

-The way in which runes recharge has changed.

 

 

Druids

 

-A new Eclipse mechanic has been added for druids.

 

 

Hunters

 

-Five pets can now be stored with the hunter at all times. Any one of these five pets can be summoned via the Call Pet ability.

-Focus has replaced mana as a new resource.

Hunters now start with a pet at level 1.

-The Stable will now store 20 pets. If a pet is moved into the Stable, its talents are wiped.

 

 

Mages

 

-There is now a new spell fly-out UI feature for mage portals. Clicking on the Teleport or Portal buttons will expand the list of choices available.

 

 

Paladins

 

-Paladins now have a new resource bar.

 

 

 

Warlocks

 

-There is now a new spell fly-out UI feature for warlock pets. Clicking on this single button will open up the list of available pets to summon.

-Soul Shards have been removed from the game as items. Instead, they now exist as a resource system necessary for using, or altering the mechanics of certain spells.

 

 

Items

 

-Resilience no longer reduces the chance a player will be critically hit by an opponent.

-Durability: cloth, leather, and mail now have as many points of durability as plate, making the repair cost on death much closer to equal for all classes.

 

 

Professions

 

-The glyph system has been updated to now feature three different types of glyphs. Many class glyphs have been added, altered, or moved to different glyph types.

 

 

User Interface

 

-Spell Alerts have been added to notify players when procs on select spells and abilities occur. A visual notification will display around the character and the activated ability will be highlighted on the action bar.

-The Arena Teams pane has been improved.

-The Character pane has been redesigned. Character stats can now be shown or hidden via the Show All Details/Hide All Details button on the bottom left. When shown, all character stats will be visible in a window to the right of the pane. Stat sections can be reorganized by clicking and dragging them up or down the pane.

-The Professions panes now have more filtering and search functionality, as well as buttons to easily link recipes in the chat frame.

-A Professions screen has been added to the Spellbook to better display the details of a character's primary and secondary professions.

-Many of the yellow System Messages that would display in the chat frame when leveling up have been removed.

New text animations now alert players as they level up, also providing information on when new talents, spells and abilities are available.

-Professions and Class Trainers windows have been altered to more clearly display available and upcoming purchases.

-New Raid frames are now. They can also be used in place of the standard 5-player party interface via the User Interface options.

-The Spellbook interface has been improved for greater ease-of-use and visual appeal.

-For additional notes on Lua and XML changes please visit the UI & Macros forum: World of Warcraft - English (NA) Forums -> UI & Macros Forum

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, szkoda tylko, że jak wchodzi nowy dodatek, to poprzedni staje się praktycznie bezużyteczny w end game :(

Powinni zmienić w tym coś, np: dodać skalowanie (coś ala heirloomy) dla broni unikatowych. Dalaran wtedy nie byłby taki zabity a i szłoby spotkać kogoś w innych zakątkach świata.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi ciągle leweluje alty i ja tam zawsze spotykałem innych, z frakcji przeciwnej także. :]

Zawsze można iść na nowy serwer, wtedy ludzie się będą bić o moby i przedmioty questowe.

Ale po co skalowanie ? Dla mnie nie ma nic gorszego jak noszenie tego samego gearu przez cały okres levelowania. :]

Sam zbytnie nie bawię się w pve, ale z tego co widziałem to i tak sporo jest "dungeonów" w wotlk, jakby wszystkie miały być cały czas grane to chyba gildie od raidowania by nie wyrabiali się przez 24/7. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch do ściągnięcia jest od środy, na PTR był udostępniony trochę wcześniej.

Pewnie Blizzard zrobi tak jak z betą, udostępni pełną grę, a podczas instalacji dotychczasowy folder z WoW'em zostanie zastąpiony tym nowym.

 

Sam zbytnie nie bawię się w pve, ale z tego co widziałem to i tak sporo jest "dungeonów" w wotlk, jakby wszystkie miały być cały czas grane to chyba gildie od raidowania by nie wyrabiali się przez 24/7. :]

Dungeonów trochę jest, ale bez przesady. Same raidy zostały "pokonane" stosunkowo szybko. LK padł dopiero na 5% ICC buff, ale gdzie tu porównywać WotLK do TBC. Stworzenie 10m i 25m raidów sztucznie wydłużyło czas spędzony przez graczy w raidach, ale jednocześnie powoduje szybsze znużenie grą.

Same dungeony są popularne tylko z jednego powodu - daily hc, które dają emblems of frost.

 

RS jest do wyczyszczenia w max jedną godzinę, ICC da się wyczyścić w ciągu około trzech, ToGC też koło godzinki, a Ulduar, Naxxramas i resztę raidów mało kto odwiedza, no chyba że jest to weekly hc albo ludzie chcą zdobyć achievementy. WotLK ma ten problem z raidami, że są one albo zbyt krótkie (RS, OS, EoE czy VoA), albo zbyt długie (ICC, Ulduar). Ulduar to chyba najlepszy raid od czasu Karazhan. Bogaty w lore, pełen ciekawych mechanizmów (chociażby sposób uaktywniania heroiców) i ogólnie zróżnicowany oraz ciekawy.

 

Ciekawostka: tank na 85 poziomie ma około 100k hp. I to nie w jakimś super sprzęcie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno te cyferki co są na PTR to nie należy ich brać poważnie. Pet huntera sam sobie radzi w duelach z przeciwnikiem, więc ";)".

 

Zgadza się. Zresztą sam Blizzard poinformował graczy, że na tuning skilli i talentów przyjdzie czas w ostatniej fazie bety.

 

A ten tank z 100k hp to akurat prosto z bety. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ten tank to był death knight, bez żadnych buffów. Warrior tank ma 100k hp z Commanding Shout (nie mam pojęcia jaki ma obecnie gear).

 

A feral druid to owszem może mieć obecnie 100k hp ze wszystkimi buffami i dodatkowo 30% ICC buffem.

 

Najprawdopodobniej jutro lub w poniedziałek zaaplikowany zostanie nowy build w becie. Co zmienia można przeczytać jak zwykle na mmo-champion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najtaniej rozpocząć zabawę z WoW?

Czy potrzebna jest nowa wersja gry?

Czy może być używana z Allegro (co z kluczem?)?

Czy potrzebny jest oryginalny nośnik z grą (ew. dodatkami)?

Ile kosztuje abonament u źródła (via Allegro ~70zł)? Czy wysokość abonamentu jest niezależna od dodatków?

Czy zawartość dodatków jest dostępna od początku?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najtaniej rozpocząć zabawę z WoW?

kupic same klucze albo polowac na promocje podstawka+dodatek

Czy potrzebna jest nowa wersja gry?

tak

Czy może być używana z Allegro (co z kluczem?)?

nie

Czy potrzebny jest oryginalny nośnik z grą (ew. dodatkami)?

nie, mozna kupic sam klucz na allegro i sciagnac gre

Ile kosztuje abonament u źródła (via Allegro ~70zł)?

tak, kolo 70zl za 2 miesiace

Czy wysokość abonamentu jest niezależna od dodatków?

nie

Czy zawartość dodatków jest dostępna od początku?

tak Edytowane przez tukamon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...