Skocz do zawartości
yotomeczek

OC Sapphire 9800PRO (R360) 8k w 2003 i 22,8k w 2001 :)

Rekomendowane odpowiedzi

co do kart na 350 bios pewnie tez wgrasz ale ponoc pojawiaja sie bledy w obrazie, jakie to niewiem, spowodowane sa przez to ze 350 niebsluguje pewnych efektow z 360

1. nie ma zadnych bledow w obrazie. sprawdzone na Gigabyte R350@XT BIOS

2. jakiez to efekty obsluguje R360, ktorych nie ma R350? Jedym efektem jest dioda termiczna wbudowana w R360, ktorej nie ma R350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kart na 350 bios pewnie tez wgrasz ale ponoc pojawiaja sie bledy w obrazie, jakie to niewiem, spowodowane sa przez to ze 350 niebsluguje pewnych efektow z 360

1. nie ma zadnych bledow w obrazie. sprawdzone na Gigabyte R350@XT BIOS

2. jakiez to efekty obsluguje R360, ktorych nie ma R350? Jedym efektem jest dioda termiczna wbudowana w R360, ktorej nie ma R350.

No to zależy od karty i od biosu ...

Kumpel GIGI wgrał bios od XT i qpa - są sławne zęby-cienie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raczej kupie zwykle rezystory, bez potencjometru, ile kohm'ow trzeba zeby podniesc napiecie na gpu o 0,1v i ile kohm'ow zeby podniesc napiecie na mem o 0,1v, i ile bedzie bezpiecznie podniesc?, na gpu mam blok wodny smart od bloki.pl a na pamieciach spore radiatory ale bez wiatrakow?, bo teraz pamieci mi ida na 391 mhz bez artefaktow a chcialbym dojsc do 400 mhz, a rdzen idzie na 441 mhz powyzej w trols lair panna ma kropki czarne na twarzy, na gpu chcialbym 450 mhz, wiec o ile radzisz podniesc napiecia na gpu i mem zeby to osiagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raczej kupie zwykle rezystory, bez potencjometru, ile kohm'ow trzeba zeby podniesc napiecie na gpu o 0,1v i ile kohm'ow zeby podniesc napiecie na mem o 0,1v, i ile bedzie bezpiecznie podniesc?, na gpu mam blok wodny smart od bloki.pl a na pamieciach spore radiatory ale bez wiatrakow?, bo teraz pamieci mi ida na 391 mhz bez artefaktow a chcialbym dojsc do 400 mhz, a rdzen idzie na 441 mhz powyzej w trols lair panna ma kropki czarne na twarzy, na gpu chcialbym 450 mhz, wiec o ile radzisz podniesc napiecia na gpu i mem zeby to osiagnac?

A jakie masz teraz napięcia ??

Z tym podbijaniem to jak z wróżeniem

Mam drugą 9800PRO i inaczej się kręci niż pierwsza, kumpel też ma 9800PRO i u niego jeszcze inaczej. Wszystkie grafy WC+mody ...

Na WC rdzeń bezpiecznie 1,9-1,95V, wyżej albo nie daje nic albo minimalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu bede miał 9800Pro albo Szafirka albo Hisa, który jest lepszy do kręcenia :?: :?: Proszę o konkretną i fachową odpowiedź..

Dodam jeszcze,że juz kupiłem Silencera rev.3 i czekam tylko na grafe..mój poprzedni radek GeXcube zdechł po tygodniu niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek: 

Powiedz dokładnie co to za część, co mam kupić w sklepie elektronicznym i ile to kosztuje?

Leniwiec - jak byś przejżał cały artykulik to byś wiedział co to :D

Potencjometr wieloobrotowy koszt ok 2,5PLN

Tutaj dokładna rozpiska jakie potencjometry do czego

http://www.pppmail.com/9800pro/pic86-big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Tego Glaciala najlepiej zamontowac na szafirka ? Na razie mysle o wykorzystaniu zapinki od Silecera, ale one sa podatne na pekniecia :? Prosze o sugestie (niestety nie posiadam jakichs wymyslnych narzedzi typu gwintownica i.t.p. oraz mega zdolnosci konstruktorskich, ale wiertarka sie znajdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

yotomeczek:  

Powiedz dokładnie co to za część, co mam kupić w sklepie elektronicznym i ile to kosztuje?

Leniwiec - jak byś przejżał cały artykulik to byś wiedział co to :D

Potencjometr wieloobrotowy koszt ok 2,5PLN

Tutaj dokładna rozpiska jakie potencjometry do czego

http://www.pppmail.com/9800pro/pic86-big.jpg

No to ja ślepy jestem.

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

stalem sie SZCZESLIWYM posiadaczem Radka 9800PRO od szafira. bylem nieziemsko szczesliwy jak zobaczylem ze sa czarne koleczki w radiatorze a pamieci hynixy 2,8 :twisted:

kupilem odrazu AC VGA Silencera (jakiego mialem stracha bo kupowalem w proline w k-ch a tam na www pisalo "na wyczerpaniu"). rzeczywiscie defaultowy wentyl chodzi dosyc glosno, przynajmniej dla moich uszu bo go slyszalem a silencera na high nie slysze :) okazalo sie ze to R360!

zabralem sie za testy. stery omegi_2530. (musze w weekend system instalnac od nowa bo ma juz 40tygodni :P ) wynik standard 16900 (3dmark2001) i 5600 (3dmark2003). no to rach ciach i overclocking w ruch....

po kilku testach doszedlem do 441/774 i odpowiednio wynikach 18370(2001) i 6450 (2003) co uwazam za FULL WYPAS (z antyal x4 i anizo x8 w 2001 mam 13k). nie mam narazie zadnych radiatorow na pamiatkach, dopiero za miech kupie bo sie splukalem. jakie polecacie?

korci mnie jak diabli wrzucenie sobie biosa z xt ale boje sie strasznie! nie chce niczego spaprac a mam niemile doswiadczenie z flaszowaniem biosa w grafie.

wyniki jakie osiagnal yotomeczek sa dla mnie jak narazie marzeniem... nie osiagne na pewno takich ale chcialbym chociaz 20k osiagnac! musze jeszcze skad "wyczarowac" te 1700 pkt. :twisted:

 

POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sorki że piszę w tym temacie ale mam dziwny problem...

Ostatnio kupiłem sapphire r9800pro (r350) i standardowo jest on dość dziwnie taktowany:

gpu - 324

mem - 290

Czy jakieś modele 9800pro miały tak niskie taktowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sorki że piszę w tym temacie ale mam dziwny problem...

Ostatnio kupiłem sapphire r9800pro (r350) i standardowo jest on dość dziwnie taktowany:

gpu  -  324  

mem - 290

Czy jakieś modele 9800pro miały tak niskie taktowanie?

To jest taktowanie typowe dla 9800(nie PRO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowania faktycznie nonPro. To, że podkręciłeś na pro nie oznacza, że jest to pro. My wersje Pro podkręcamy sporo ponad XT i też chodzi bezbłędnie! :twisted: Może sprzedawca sprzedaje swojego nonPro, wrzucił bios od Pro z obniżonymi taktowaniami, żeby karcie nic nie było??? Jakie masz nalepki na karcie?

 

I teraz mały OT.

Jest możliwość zmiany ID biosu??? Chcę, żeby mój bios PRO w windzie był widziany jako XT. Nie chodzi mi o bios od XT tylko o zmianę ID karty ale w pliku z biosem? Wiecie jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, ale odniosłem do wymiany, choć koleś twierdził, że to Pro, bo wyświetla i że takie dostał od dystrybutora, wymieniłem i mam pełne Pro, skoro zapłaciłeś jak za Pro, ja bym wymieniał, bo co to za interes płacisz więcej za gorszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, ale odniosłem do wymiany, choć koleś twierdził, że to Pro, bo wyświetla i że takie dostał od dystrybutora, wymieniłem i mam pełne Pro, skoro zapłaciłeś jak za Pro, ja bym wymieniał, bo co to za interes płacisz więcej za gorszy sprzęt.

w sumie to dałem za tą kartę niewiele, a możliwości wymiany na pełnego PRO raczej nie ma, więc chyba przy niej zostanę.

Dzięki wszystkim za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem dodac tylko ze radeony 9800 pro są 128bit i 256bit. Firma Sapphire Technology - i niewykluczone że nie tylko ona - sprzedaje karty ATI RADEON 9800 PRO ze 128-bitową szyną do pamięci, czyli o połowę węższą niż w prawdziwych Radeon 9800 Pro. Kartę taką wyłapał japoński serwis Akiba PC. Uwaga w polsce tez juz jest ich pełno !! :(ja chcialem dodac tylko ze radeony 9800 pro są 128bit i 256bit. Firma Sapphire Technology - i niewykluczone że nie tylko ona - sprzedaje karty ATI RADEON 9800 PRO ze 128-bitową szyną do pamięci, czyli o połowę węższą niż w prawdziwych Radeon 9800 Pro. Kartę taką wyłapał japoński serwis Akiba PC. Uwaga w polsce tez juz jest ich pełno !! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...