Skocz do zawartości
yotomeczek

OC Sapphire 9800PRO (R360) 8k w 2003 i 22,8k w 2001 :)

Rekomendowane odpowiedzi

A Może mi ktoś powiedzieć jak najbezpieczniej takie coś założyć bo ja teżuważam że najlepszą alternatywą na silenta jest jakiś wentyl z proca na Cu.

Miedziany cooler można mieć za ok 50PLN

nawierca się 2 otwory gwintuje M3 i elegancko przykręca do grafy :D

Na rdzeń cieńką blaszkę i wiooo. Mój kumpel GIGI miał czydte (stabilne) 450 - 3DMarki ok. 480 puszczał (no ma niezły rdzeń - na WC z modem lata max 525)

AAA no to dokładnie ten cooler cooler Colorful ''First Eye'' Cooper ;) - ma tą zaletę że jest stosunkowo lekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam RADEON 9800 (290 i 580) i na standardowym chłodzeniu idzie

(452 i 700) . W srode przyjdzie arctic i radiatorki na pamięci to powinno być troszkę lepiej, ale i tak jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktos chcial to moze se porownac mojego ORBA z 2001 (2003 za cholere nie chce mi sie zarejestrowac a uzywalem wielu kluczy :( )

jeszcze 700pkt i bedzie 20k przekroczone tylko nie mam zielonego pojecia jak wyciagnac je bo juz sem na krawedzi mozliwosci mojego kompa :) ramy nie wyrabiaja na wyzszym fsb

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7868142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam RADEON 9800  (290 i 580)  i na standardowym chłodzeniu idzie  

(452 i 700) . W srode przyjdzie arctic i radiatorki na pamięci to powinno być troszkę lepiej, ale i tak jestem zadowolony.

Sorki Blue ale jakoś Ci nie wierzę ...

Co chwilę masz jakieś rewelacje a później ... lipa

To 452 to może jeszcze czyste ?? Do gierek czy jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo! Mam pytanko:

Czy takie wyniki w 3dmarkach są normalne? Wydają mi się trochę za niskie:

2k1: 14300

2k3: 5500

Mam 9800PRO (R350), na razie chodzi na GPU:351, MEM:384

Konfig: GA7-VAX, XP1700@2136MHz, 512MB RAM

Proszę o odpowiedzi i ewentualne sugestie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo! Mam pytanko:

Czy takie wyniki w 3dmarkach są normalne? Wydają mi się trochę za niskie:

2k1: 14300

2k3: 5500

Mam  9800PRO (R350), na razie chodzi na GPU:351, MEM:384

Konfig: GA7-VAX, XP1700@2136MHz, 512MB RAM

Proszę o odpowiedzi i ewentualne sugestie ;-)

Moim zdaniem wynik wporządku, podaj dokładnie jakie amsz fsb itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za niskie. 5500 wyciagam przy 475/750 z... Duronem 850!

Każde 100MHz w CPU to 50 punktów więcej. Tak przynajmniej

powiedział na forum pewien mądry gośc. Nie pamiętam jego

ksywy, ale to pokrywa się z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wynik wporządku, podaj dokładnie jakie amsz fsb itp.

Latam na fsb 171.

Chodzi mi głównie o wynik z 3dMark'a 2001, nie wydaje Wam się że jak na taki sprzęt to jest nieco za niski?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymalem! zflashowalem radka na XT biosem do ktorego linka zapodal piratez :)

.........................i udalo sie! wykrywa karte jako RADEON 9800 XT!

 

moze troche smiesznie bo 1st jest jako "256 DDR ATI Radeon 9800 XT" a jako 2nd "Radeon 9800 XT" :)

musze w koncu systema przeinstalowac i zapodac jedne porzadne stery bo narazie mam 6700 pkt w 2003 (jesio czekam na paczke z miedziakami revoltec na ramy)

Wgrałeś biosa XT z 256 MB?

 

 

Mam R360 na Hynixach. Czy ktoś flashował biosem XT ze 128MB?

http://koti.mbnet.fi/elixir/Radeon/XT/R360...-128/index.html

 

Jeszcze jedno, biosy na płytach flashowałem, na kartach graficznych nie. Jak coś się walnie, to są jakieś szanse naprawy? Często to się zdarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, biosy na płytach flashowałem, na kartach graficznych nie. Jak coś się walnie, to są jakieś szanse naprawy? Często to się zdarza?

Spox - bezpieczniejsze niż flash mobo - jak coś nie tak to można flashować w ciemno ew. z grafy na PCI.

Może ie świecić grafa albo z przekłamaniami - uszkodzić się nie powinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie (może to już było, ale odpowiedzi nie były jednoznaczne):

Czy jest możliwość sfleszowania radka 9800pro (R350) biosem z XT?

Jeśli tak to jakim (pamięci samsunga)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie tylko 7823 :lol: no przeciez ja mam na swoim sprzęcie 1301 pkt ( :twisted: ) :lol: i sie nie chwale a wy :lol:

 

P.S. rekord w 3Dmarku03 to 16802 8O :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie tylko 7823  :lol:  no przeciez ja mam na swoim sprzęcie 1301 pkt (  :twisted: )  :lol:  i sie nie chwale a wy  :lol: 

 

P.S. rekord w 3Dmarku03 to 16802  8O  :cry:

zrób więcej na 9800PRO to Ci pogratuluję 8)

 

no ja wiem ze to było na radosławie X800 Pro ale tylko tak mówie zeby porównać 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie wam nudzi i sobie nabijacie posty... LOL :)

Dobrze, że ty wnosisz coś nowego :lol:

Nie wiem po co ciągle ktoś trąbi o nabijaniu postów (jak byś mówił że mało treściwe to bym zrozumiał) skoro i tak już nie ma liczników i wyścig na posty stracił sens (nigdy go nie miał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie podejscie do przelamania 420 na GPU (czysto we wszystkim)

Jak to nie pomoze to ... wyrzucam grafe :lol:

Jak na razie nie sprawdzilo sie u mnie 1) Silencer 2) Silencer + aluminiowa blaszka 3) Silencer + miedziana płytka 4) Silencer +miedziana płytka + aluminiowa blaszka ...

Yotom - jak najlepiej wywiercic otwory w tym miedziaku - 2,5mm wiertłem i gwintowac srubką M3 czy wiertło 3mm od razu ? Da sie wogole gwintowac samą śrubą :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie podejscie do przelamania 420 na GPU (czysto we wszystkim)

Jak to nie pomoze to ... wyrzucam grafe  :lol: 

Jak na razie nie sprawdzilo sie u mnie 1) Silencer 2) Silencer + aluminiowa blaszka 3) Silencer + miedziana płytka 4) Silencer +miedziana płytka + aluminiowa blaszka ...

Yotom - jak najlepiej wywiercic otwory w tym miedziaku - 2,5mm wiertłem i gwintowac srubką M3 czy wiertło 3mm od razu ? Da sie wogole gwintowac samą śrubą  :?:

Pod M3 2,5 może być (książkowo 2,3mm)

Na taaakim coolerze (o ile ci grafy nie skręci :D) to ja bym celował minimum 450 czysto ...

/ja go chciałem pociąć na ramy 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no tak myslalem (powinienes otworzyc punkt skup/sprzedarz miedzi :lol: ) ciecie na ramy takiego czegos .. nono, to trzeba miec samozaparcie :wink: radiatorek wazy lekko ponad 400g wiec mam nadzieje ze grafa nie bedzie sie skrecac :) A na ramy zapodasz pewnie tego SLK z allegro :wink:

A wracajac do tematu radiatorka ; planuje wyweircic otwory w tym wyzlobieniu na zapinke i w zwiazku z tym zastanawiam sie nad problemem : raczej nie chce montowac tam tej oryginalnej delty, mam nadmuch z boku 120mm idealnie na wysokosci rdzenia, najgosze jest to ze finy beda ukladaly sie pod kontem do strumieni powietrza i mysle czy nie bedzie problemu z odbiorem ciepla przez to .. bo zeby zamocowac radiator "symetrycznie" trzaby wiercic dziury ktore "wchodzilyby" w finy, a nie wiem czy tak sie da ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...