Skocz do zawartości
yotomeczek

OC Sapphire 9800PRO (R360) 8k w 2003 i 22,8k w 2001 :)

Rekomendowane odpowiedzi

A wracajac do tematu radiatorka ; planuje wyweircic otwory w tym wyzlobieniu na zapinke i w zwiazku z tym zastanawiam sie nad problemem : raczej nie chce montowac tam tej oryginalnej delty, mam nadmuch z boku 120mm idealnie na wysokosci rdzenia, najgosze jest to ze finy beda ukladaly sie pod kontem do strumieni powietrza i mysle czy nie bedzie problemu z odbiorem ciepla przez to .. bo zeby zamocowac radiator "symetrycznie" trzaby wiercic dziury ktore "wchodzilyby" w finy, a nie wiem czy tak sie da ...

nie ma problemu - wiercisz i jak tylko się wiertło pokaże miedzy finami koniec wiercenia :D

Można nawet nie przechodzić na drugą stronę (podstawa ma ok 5mm i gwintu będzie dosyć)

śrubki ok 10mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dostalem tego silencera i radiatorki i rdzen mam puszczony na 440 bo wyzej sa juz arty i sie zawiesza (wczesniej 455) i radiatorki na pamieci tez mam ale rezultat ten sam 700 wiecej nieda rady bo arty sa

 

hmmm......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej układu nie przegrzewasz i nie posypie Ci sie tak szybko karta widocznie silencer nie zawsze daje tyle na ile sie nastawiamy. Dlatego osobiscie wole altarnate zapodac wentyla z proca miedzianego tak jak pisane pare postow temu albo zalozenie wody w sumie 9800 to nie jakis koteczek tylko niezle smigajacy tygrysek i swoja ilosc Watow ciepla wydziela no i trzeba to jakos z niego odebrac a alu jak alu.

 

Dowal mu radiatorka z tylu czipa. albo walnij Vmoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć , podepne się pod ten topic bo tez chciałbym mieć 20k w 3dm2001 :D

a tak na serio: zmieniłem 9700 na Asusa 9800XT i na początku lekki zonk. Z 17 300 na 9700 przeskoczylem na 18890 na XT. Mysle, troche mało...

Jednak wczoraj zaisntalowałem Win2000 SP4 i Caty 4.5 i już lepiej bo 19596 . Czy dużą roznice robi przesiadka z XP na Win2000 ??

Czy moze wplyw ma DX 8.1 na którym zrobilem tego bencha?

 

Grafa nie kreci sie za dobrze (max 435/750) , dziś jednak sprobuje ją obłożyć dwoma wiatrakami i wydusić 20k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć , podepne się pod ten topic bo tez chciałbym mieć 20k w 3dm2001 :D

a tak na serio: zmieniłem 9700 na Asusa 9800XT i na początku lekki zonk. Z 17 300 na 9700 przeskoczylem na 18890 na XT. Mysle, troche mało...

Jednak wczoraj zaisntalowałem Win2000 SP4 i Caty 4.5 i już lepiej bo 19596 . Czy dużą roznice robi przesiadka z XP na Win2000 ??

Czy moze wplyw ma DX 8.1 na którym zrobilem tego bencha?

 

Grafa nie kreci sie za dobrze (max 435/750) , dziś jednak sprobuje ją obłożyć dwoma wiatrakami i wydusić 20k.

Ram na grafie wręcz kiepskawo ...

Proca (CPU) nie pociągniesz wyżej ??

Rdzeń GPU dobrze przesmarowany (polecam AS5) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek:

na CPU nie mogę przejść granicy 219Mhz. mam Zalmana 7000AlCu i paste Ceramique. Poszukam przy okazji i posmaruje AS5. Rozumiem, że polecasz mi rozebrać to "specjalistyczne" chłodzenie Ausa i posmarować wszystko na AS5 . Spróbuje.

 

Powiedz mi jeszcze dlaczego po ustawieniu karty na 440/780 wynik spadł do 17 000 marków a na ekranie widać było jakby obraz nie wyrabiał z wyświetlaniem. Najbardziej to widać na demie ze smokiem , poczasy scrollowanie obrazu w polowie ekranu widać jakby częśc obrazu była przesunięta. Poza tym widać było klatkowanie (przestoje)

 

BTW: czy używać dodatków Asus ? DOstałem smart doctora , gdzie poza badaniem temp. gpu i mem, mogę (niby) sterować wentylani na grafie. Ale nie działa do za dobrze - zawsze mam 5000 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petrumi, to objaw przekręcenia karty. Ostatni też "wyszedłem poza możliwości karty" i wynik na swoim 9700 Pro przy 420/715 wyniósł....17k a obraz tak się zwichrował, że nic nie można było zobaczyć.

 

BTW - po jaką chorobę kupowałeś 9800XT. Nie trza było kupić 9800Pro i kręcić. A tak kasa w błotko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze dlaczego po ustawieniu karty na 440/780 wynik spadł do 17 000 marków a na ekranie widać było jakby obraz nie wyrabiał z wyświetlaniem. Najbardziej to widać na demie ze smokiem , poczasy scrollowanie obrazu w polowie ekranu widać jakby częśc obrazu była przesunięta. Poza tym widać było klatkowanie (przestoje)

Może się przegrzewa ...

 

>Hanu - ale zawsze 256MB ramu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu: kupiłem ją w cenie dobrego 9800pro wiec nie narzekam i mam VIVO na dodatek.

yotomeczek: posmaruje AS5 i zobacze. ale chłodzenia na karcie do chyba nie ma sensu zmieniac (?)

musze dać 2.075V żeby latał na fsb218 wiec chyba poszukam B2500M. Jakbyś widział gdzieś dobrze kręcące się egzemplarze , proszę daj mi znać.

 

ps. w 3dm2003 mam 6644 ale nie mogę opublikować (s/n)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu: kupiłem ją w cenie dobrego 9800pro wiec nie narzekam i mam VIVO na dodatek.

yotomeczek: posmaruje AS5 i zobacze. ale chłodzenia na karcie do chyba nie ma sensu zmieniac (?)

musze dać 2.075V żeby latał na fsb218 wiec chyba poszukam B2500M. Jakbyś widział gdzieś dobrze kręcące się egzemplarze , proszę daj mi znać.

 

ps. w 3dm2003 mam 6644 ale nie mogę opublikować (s/n)

Do opublikowania NIE TRZA S/N !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ no ja też chec 9800 PRO :) Cholera moze stanie sie cud i goscie z gwary nie beda w stanie dac mi nowego herculesa 9700 i dostane 9800 PRO bo gdzies to czytalem ze dostajesz taka sama albo lepsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge wgrać bios od XT czy to tylko moga robic ci co maja R360 ???

This mod is also only for people with R360 cores. There is no benefit doing this to a R350 cored 9800Pro and infact you are more than likely to encounter rendering errors should this mod be implemented. Getting around those errors will still result in you ending up with the same performance as a stock R350 9800Pro.

 

Basically, DO NOT DO THIS MOD IF YOU HAVE A R350 CORED 9800Pro 128MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś VGA Silencer i izdie mi rdzeń tlyko 405 MHz czyli tyle samo co osiągałem na satndardowym chłodzeniu :cry: :cry: , wydaje mi się że dokręciłem na maxa, czyli powinno byc dobrze, pasta to Arctic Ceramique, ręce opdadają, może jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator sciaga sie naprawde latwo - wyciagasz tylko od gory trzpienie i potem nie ma problemu... a jesli probujesz juz dochodzic po oznaczeniach to najczesciej karty z pamieciami "Hynix HY5DU283222A F-28 410A or 411A" sa na R360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś VGA Silencer i izdie mi rdzeń tlyko 405 MHz czyli tyle samo co osiągałem na satndardowym chłodzeniu  :cry:  :cry: , wydaje mi się że dokręciłem na maxa, czyli powinno byc dobrze, pasta to Arctic Ceramique, ręce opdadają, może jakieś rady ?

heh to masz tak jak ja przesiadłem sie na wode posmarowałem grafe as5 a i tak nie dało mi to nawet 1 mhz :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...widze ze Ci się w domu nudzi

na cat.4.6 powinno byc 8k bo umnie przyspieszyły prawie o 100 ..."

 

Holercia config jak w sigu - poki co nei krecona grafika

- w 3DM 2k1 mizernie bo tylko 15600

- w 3DM 2k3 5650

:(( - no wlasnie pytanie czy tylko czy az. Podejzewam ze powinno byc cos wiecej wiecej . Mam cat 4,6 systemik swierzutki (Xp Prof) i remixy od nForce wpakowane. Ustawienia w sterach domyslne nic nie dotykane po instalacji (no moze tylko VSync off). Nie wiem w czym tkwi problemik....no chyba ze tak ma byc.

aaaaa na XT bedzie krecony gdy chlodzonko lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek odpowiedz mi na pytanie:

czy na takich ustawieniach (max - jak masz wyniki) twoj radek chodzi na codzien czy tylko takie parametry ustawiasz jak chcesz rekord pobic? jesli tak to na jakich taktowaniach chodzi u Ciebie na codzien radoslaw? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...