Skocz do zawartości
yotomeczek

OC Sapphire 9800PRO (R360) 8k w 2003 i 22,8k w 2001 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Sz@kal

 

Dzięki

 

Dociekaniem prawdy niektórzy nazywaja wierceniem dziury w brzuchu :/

heh polska to ciekawy kraj ,moze przez takich ludzi mamy największą korupcję w U.E :)

Uznaję Zasadę :

prawdy trzeba dociekać , nawet kosztem własnego zdrowia i życia ;)

 

a wszystko przez to że :

Zdziwił mnie fakt ,że na znacznie bardziej podkręconej grafie

jeden z testów wypadł Sz@kal'owi słabiej niż u mnie aż o całe 8% za to w reszcie testów miał szybciej od 5-20%

Myślałem że jak grafa znacznie bardziej podkręcona to

w wszystkich testach będzie o jakieś 10-15% szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo tutaj ale jeszcze powalcze o więcej

"The project id is not valid - it is possible that this project has not been published. Please check the URL."

 

Mario2k - a proc się nie liczy ?? FSB się nie liczy ?? Timingi się nie liczą ?? Stery się nie liczą ?? Ustawienia w sterach się nie liczą ?? Wersja DX się nie liczy ??

Dlatego porównywanie wydajności kart graficznych w oparciu o to co jest na ORBach nie ma według mnie sensu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k - a proc się nie liczy ?? FSB się nie liczy ?? Timingi się nie liczą ?? Stery się nie liczą ?? Ustawienia w sterach się nie liczą ?? Wersja DX się nie liczy ??

Dlatego porównywanie wydajności kart graficznych w oparciu o to co jest na ORBach nie ma według mnie sensu ...

Sprawdzone organoleptycznie na mojej karcie u kumpla na platformie P4 (Prescott 3.0 @ 3.75, jakiś Asus na i865, 2x512 Hynix w dualu blebleble) - niektóre markowe-smarkowe testy dostają wyraźnego kopa na pentiawce, inne lepiej chodzą na amdekach. Przy niektórych pomagają czyste Mhz, przy innych samo wysokie FSB, timingi pamięci raz się liczą a innym razem w ogóle - jak tutaj porównywać?! ;)

 

Różnice pomiędzy max. performance a max. quality wcale nie są takie duże, biorąc pod uwagę koszmarny spadek jakości - jak już coś wrzucam na orba, to dokładnie opisuję, jakie miałem ustawienia w sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wszyskim :P nawet nie wyobrazasz sobie jak miły jest dla proca powiew świezego powietrza z za okna :)

Czyli idzie zima - beda lepsze wyniki OC :twisted:
dokladnie ;]

 

ja juz czekam na delte 92 mm na mojego sp97 a sadze, ze Powerek pozyczy mi jedna lub dwie delty 60, zebym mogl je na grafe wladowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że zamiast ci odpowiedzieć zadam moje pytania o R9800PRO

 

RH74 ;+p (rh74@o2.pl)

 

Temat: Pytania o zmianę BIOSu Radeona Sapphire 128MB 9800PRO na XT.

 

Mam Radeona 9800PRO 128MB -Rdzeń R360 -Pamięć Samsung 2,86ms (Samsung 328 K40263238E-GC2A)

-Chłodzenie GPU Arctic Cooling VGA Silencer ATI1

-Chłodzenie RAM-u kostki Revoltec-a Cu

 

W 3D MARKu 2001SE idzie bez artyfaktów na 415/742 (standard dla XT), jednak nieznacznie zwalnia

z ok 15200 na 15030 punktów.

 

W sieci znalazłem program ATI WINFLASH 1.0.0.16 oraz RaBIT Radeon BIOS Tuner v1.5 + Biosy

-ATI.9800XT.128MB.Samsung.E-die.bin

-Sapphire.9800XT.128MB.Samsung.E-die.bin

 

Moje pytania:

1) Gdzie można znaleść dokładny opis modowania?(większość starych opisów w sieci już nie istnieje).

2) Czy programy, które mam są ok i czym różnią się powyższe BIOSY, który z nich załadować.

3) Jak zrobić kopię starego biosu i co robić gdy mod się nie uda. Jakie jest ryzyko wypalenia karty?

4) Jaki jest zysk modu (jeśli jest śladowy to czy warto)?

5) podnosząc mojemu radeonowi 9800PRo z standardu 378/675 na 415/742 jest drobny spadek punktów o ok. 150 o co chodzi?

6) proszę o co kolwiek na powyższy tema.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że zamiast ci odpowiedzieć zadam moje pytania o R9800PRO

 

RH74 ;+p (rh74@o2.pl)

 

Temat: Pytania o zmianę BIOSu Radeona Sapphire 128MB 9800PRO na XT.

 

Mam Radeona 9800PRO 128MB -Rdzeń R360 -Pamięć Samsung 2,86ms (Samsung 328 K40263238E-GC2A)

-Chłodzenie GPU Arctic Cooling VGA Silencer ATI1

-Chłodzenie RAM-u kostki Revoltec-a Cu

 

W 3D MARKu 2001SE idzie bez artyfaktów na 415/742 (standard dla XT), jednak nieznacznie zwalnia

z ok 15200 na 15030 punktów.

 

W sieci znalazłem program ATI WINFLASH 1.0.0.16 oraz RaBIT Radeon BIOS Tuner v1.5 + Biosy

-ATI.9800XT.128MB.Samsung.E-die.bin

-Sapphire.9800XT.128MB.Samsung.E-die.bin

 

Moje pytania:

1) Gdzie można znaleść dokładny opis modowania?(większość starych opisów w sieci już nie istnieje).

2) Czy programy, które mam są ok i czym różnią się powyższe BIOSY, który z nich załadować.

3) Jak zrobić kopię starego biosu i co robić gdy mod się nie uda. Jakie jest ryzyko wypalenia karty?

4) Jaki jest zysk modu (jeśli jest śladowy to czy warto)?

5) podnosząc mojemu radeonowi 9800PRo z standardu 378/675 na 415/742 jest drobny spadek punktów o ok. 150 o co chodzi?

6) proszę o co kolwiek na powyższy tema.

 

Dzięki.

1) w tym temacie gdzieś na początku było (chyba nawet razem z kmendą flasha)

2) nie wiem czm się różnią - moge ci podesłać ten c ja miałem (opis na początku wątku)

3) ryzyko wypalenia ?? chyba nie istnieje ... to coś jak z flashem biosu mobo ...

4) jest widoczny i w punktach i w grach

5) na pewno się nie przegrzewa ??

 

yotomeczek - opisałbyś jak "dokładnie" (komendy, jakie pliki maja byc na dyskietce itp) zrobić flash biosa na XT, i mógłbyś podać jakieś linki skąd można by ściągnąć sam bios i program flasciach!ący ?

 

P.S. mam chyba tego samego szafirka co ty 9800 pro i na Samsungach 2.86 ns i o ile mi wiadomo to też na R360 ale jeszcze nie jestem pewien bo czekam na Arctica i radiatorki miedziane

flashroom -p 0 XT.bin (XT.bin nowy bios od XT) zapisuje nowy bios

flashroom -s 0 PRO.bin (zapisuje oryginalny bios karty pod nazwą PRO)

http://forum.hardware.no/index.php?showtopic=201113

Ja używam Gigacube Radeon 9800 "XT" 128MB Samsung E-die

Przy tych samych zegarach ponad 200 punktów więcej (w 2003) na biosie XT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie tylko pochwale ze mam obecnie karte Yotomo :) tyle co on nie wyciagne zapewne .. ale zobaczymy moze sie odezwe po sesji i cos poszaleje ;]

1264674[/snapback]

Chcesz się ścigać? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8-O  8-O  8-O  8-O

1264700[/snapback]

 

na razie lajtowo ;] karta tylko z ratiatorami na memach a na gpu orginalny cooler

430/790

 

01 18,6 http://service.futuremark.com/compare?2k1=8417635

03 7000 http://service.futuremark.com/compare?2k3=3681856

05 2853 niestety juz wersje 1.2.0 dali i nie przyjeło :/

 

tyle ze procek 10x233 i ramki single 2.5-3-4-11 ;]

ale jakas cene trzeba zaplacic jak sie WC sprzedalo

 

jako ze Yoto chyba zdjecia karty nigdy nie pokazal to u mnie wyglada to tak ;]

http://members.lycos.co.uk/chaosik/9800xt.jpg

http://members.lycos.co.uk/chaosik/9800xt2.jpg

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie lajtowo ;] karta tylko z ratiatorami na memach a na gpu orginalny cooler

430/790

 

01 18,6 1264926[/snapback]

Cieńko cieńko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj ten temat

znajdziesz odpowiedz

 

ps: ripa juz w 2k3 wciagnelem .. zmienie chlodzenie GPU to idziesz w odstawke Q ..

:P wogole to slaby wynik w 2k1 .. kolega przy 2650mhz na procku loznych timingach i 460/730 cie dogania .. tez ma 20.5k

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiu ... ja mam 10x233 2.5-3-4-11 w singlu

 

na twoim sprzecie powinno starczyc 2000mhz ... jako ze s939 ma okolo 500mhz przewagi nad sock A .. a 754 ma jakies 350mhz przewagi

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ciekawy patent w tej karcie od Yoto, z wcisnieciem miedzianych listkow w ten alu radiatorek :) Jak to sie mowi diabel tkwi w szczegolach :)

Btw Chaos jesli to nie tajemnica ile kosztowala cie ta przyjemnosc przesiadki na ta karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj ten temat

znajdziesz odpowiedz

 

ps: ripa juz w 2k3 wciagnelem .. zmienie chlodzenie GPU to idziesz w odstawke Q ..

:P wogole to slaby wynik w 2k1 .. kolega przy 2650mhz na procku loznych timingach i 460/730 cie dogania .. tez ma 20.5k

1268546[/snapback]

Dobra dobra, nie przechwalaj się :-P

Bo jak mnie przeskoczyć o całe 100 punktów to żaden wyczyn.

Ja mam jeszcze duuuży zapas a tego marka na 20.5k robiłem z wlaczonym gg i innymi [ciach!]łami..

Podaj jakieś konkretne wyniki wrescie bo muszę wiedzieć o ile mam podkręcić swoje wyniki.

Wątpię żebyś miał coś ok. 24k bo wtedy Cię już nie dogonie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...