Skocz do zawartości
yotomeczek

OC Sapphire 9800PRO (R360) 8k w 2003 i 22,8k w 2001 :)

Rekomendowane odpowiedzi

vince15 to jaka masz teraz karte ? r360 ?

 

mi chodza mem max 365-370; na 390 pomimo radiatorow i dobrej wentylacji obudowy pamieci robia sie tak gorace ze sie poparzyc mozna, do tego sypie ostro artefaktami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vince15 to jaka masz teraz karte ? r360 ?

 

mi chodza mem max 365-370; na 390 pomimo radiatorow i dobrej wentylacji obudowy pamieci robia sie tak gorace ze sie poparzyc mozna, do tego sypie ostro artefaktami :(

Mam teraz na R350 z Hynixami. Lata na 420@740 bez problemu, jeszcze popróbuję więcej - wyniki mam średnio o 70p. gorsze niż na Samsungach :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia jasne norma ja tez mam antka 64 jak prawie wszyscy z froum z którego to wkleiłem, masz grafe dużo lepiej podkręconą i wynik słabszy o 3k

 

szkoda że Hall of Fame po[gluteus maximus]dna na tym forum........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia jasne norma ja tez mam antka 64 jak prawie wszyscy z froum z którego to wkleiłem, masz grafe dużo lepiej podkręconą i wynik słabszy o 3k

 

szkoda że Hall of Fame po[gluteus maximus]dna na tym forum........

No chyba się źle czujesz ... chcesz porównywać wynik z A64 i XP ... ??

Porównuj sobie w 2003 bo tam proc nie ma takiego znaczenia ...

Nie wiem co chcesz przez to udowodnić ?? Że nie potrafię zrobić dobrego wyniku ?? To pokaż mi ile ludków z tego forum robi >22k w 2001 na XP (proc) ??

Więc jeszcze raz co to ma znaczyć (po co ten link ... ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia jasne norma ja tez mam antka 64 jak prawie wszyscy z froum z którego to wkleiłem, masz grafe dużo lepiej podkręconą i wynik słabszy o 3k

 

szkoda że Hall of Fame po[gluteus maximus]dna na tym forum........

No chyba się źle czujesz ... chcesz porównywać wynik z A64 i XP ... ??

Porównuj sobie w 2003 bo tam proc nie ma takiego znaczenia ...

Nie wiem co chcesz przez to udowodnić ?? Że nie potrafię zrobić dobrego wyniku ?? To pokaż mi ile ludków z tego forum robi >22k w 2001 na XP (proc) ??

Więc jeszcze raz co to ma znaczyć (po co ten link ... ) ??

najprawdopodobniej nie zrozumiałeś go,jemu pewnie chodziło że na A64 koleś zrobił 25K a ty masz na XP taki dobry wynik. (to był rodzaj pochlebstwa :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierozumiem po kij się unosisz, czy ja się czepiam twojej osoby w jakiś spsób ?, skoro nie potrafisz wyciągnąć wniosków z tego linku to co ja mam ci poradzić.......

 

ps poklarz mi ludzi na forum z ich athlonami xp 2.7GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierozumiem po kij się unosisz, czy ja się czepiam twojej osoby w jakiś spsób ?, skoro nie potrafisz wyciągnąć wniosków z tego linku to co ja mam ci poradzić.......

 

ps poklarz mi ludzi na forum z ich athlonami xp 2.7GHz

... może za tępy jestem i dlatego prosiłem o wytłumaczenie ...

 

Duncan 3GHz+

bachus_anonymous 2,69GHz

michasiek 2,75GHz

Racuch 2,7GHz

siwmad 2,7GHz

mieciop 2,75GHz

przemek2f 3GHz

Racuch 2,7GHz

RaVeN155 2,8GHz

mk1 2,7GHz

sinus 2,71GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vince15 czym sprawdzasz artefakty ?

jesli artifacttester5 to jaki tryb ?

3DMark 2003, test nr 4 - nature(pojawiają się kropki na wodzie)

Lepszy jest jednak rthdribl_1_2.zip - on wykrywał artefakty, nawet gdy "Marek" nic nie dawał.

Proponuje FarCry. W ciemnym pomieszczeniu, z duza iloscia efektw PS2.0 wlacz latake :) Jak pojawia sie mrugajace kropeczki to sie dowiesz. Ja musialem zjechac 7MHz by zniknely. Na niczym innym problemu nie bylo, nawet AtiTool, a 3 Marku nie napomne nawet. Dopiero ta gra pokazala jak sie grafa poci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vince15 czym sprawdzasz artefakty ?

jesli artifacttester5 to jaki tryb ?

3DMark 2003, test nr 4 - nature(pojawiają się kropki na wodzie)

Lepszy jest jednak rthdribl_1_2.zip - on wykrywał artefakty, nawet gdy "Marek" nic nie dawał.

Proponuje FarCry. W ciemnym pomieszczeniu, z duza iloscia efektw PS2.0 wlacz latake :) Jak pojawia sie mrugajace kropeczki to sie dowiesz. Ja musialem zjechac 7MHz by zniknely. Na niczym innym problemu nie bylo, nawet AtiTool, a 3 Marku nie napomne nawet. Dopiero ta gra pokazala jak sie grafa poci.

Ten rthdribl jest za....sty - 3DMark2003(nature) przeleciał 412MHz na jednej z kart, a na tym programie dobre było dopiero 400MHz

Z FarCry nie mam problemu, Ati Tool nie używam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierozumiem po kij się unosisz, czy ja się czepiam twojej osoby w jakiś spsób ?, skoro nie potrafisz wyciągnąć wniosków z tego linku to co ja mam ci poradzić.......

 

ps poklarz mi ludzi na forum z ich athlonami xp 2.7GHz

... może za tępy jestem i dlatego prosiłem o wytłumaczenie ...

 

 

sinus 2,71GHz

sprzet sinusa jest u mnie wiec 2,7ghz będzie moje :) tylko pamiątki zmienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ten temat zuważyłem, ze na Sapphire R350 zarzucono bios od XT ? Czy to jakaś zmodyfikowana wersja na pokład 128 MB ? Z resztą XT ma troszkę inną budowę "ciała" niż znana wszystkim wersja Pro Sapphira, ATI czy PowerColora.

To chyba niedokładnie czytałeś - temat dotyczy Sapphire z rdzeniem R360 i został zmieniony bios na XT ze 128MB ram. Co to daje ?? Lepsze możliwości OC i większą wydajność ...

XT ma inną budowę ... ale jak masz ten sam rdzeń i taką samą pamięć - to różnice w budowie PCB można sobie darować (PRO ma gorszą sekcję zasilającą ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec powiem tak:

niektore pro sa zbudowane na chipie r360 wiec wgrywajac bios od xt 'wlaczamy' wszystkie mozliwosci karty

 

co do kart na 350 bios pewnie tez wgrasz ale ponoc pojawiaja sie bledy w obrazie, jakie to niewiem, spowodowane sa przez to ze 350 niebsluguje pewnych efektow z 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec powiem tak:

niektore pro sa zbudowane na chipie r360 wiec wgrywajac bios od xt 'wlaczamy' wszystkie mozliwosci karty

 

co do kart na 350 bios pewnie tez wgrasz ale ponoc pojawiaja sie bledy w obrazie, jakie to niewiem, spowodowane sa przez to ze 350 niebsluguje pewnych efektow z 360

co ty u licha pitolisz. Nawet R300 ma wszystkie efekty R360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ty.. to my sie znamy ?

 

moze troszke sie pospieszylem z twierdzeniem o braku pewnych efektow, stwierdzam tylko fakty - cytat:

 

"Well now the device is identified as a Radeon 9800XT but when running 3dMark 2003 troll lair benchmarking black wire cage type effects appear where there seems to b shadows or shading. this is definately not artifacting since I ran 3dmark 2003 nature scene flawlessly and ATItool artifact tester perfectly! So now 2 get around 2 trying 2 solve this!

 

I thought mayb the drivers where using a different routine due to the R360 core id or the product id to draw the shadows. ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam powercolora 9800 pro z pamięciami hynixa 2,8 i też chciałbym wgrać tego biosa od XT ale nie wiem który jest lepszy bo na tej stronie: http://forum.hardware.no/index.php?showtopic=201113  

są dwa różne ale obydwa na pamięci samsunga a ja mam hynixa.  I jeszcze jedno czy tego biosa trzeba wgrać w DOS-ie i czy jak karta nie odpali z niwym biosem to jest do wyrzucenia czy da się coś jeszcze wtedy zrobić?

 

Tu znajdziesz odpowiedzi na wszystki pytania 8)

http://www.bricard.net/R9800.htm

O ile znasz jezyk angielski w stopniu podstawowym :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich.

Wlasnie wczoraj z drzacymi rekoma wpisalem flash'a i oto stalem sie szczesliwym posiadaczem Radeona 9800 XT.(wczesniej Pro). Mimo ze siedzialem w miejscu to podczas calej "procedury" flashowania spocilem sie jak ochroniarz w hipermarkecie:)))

Teraz mam pytanko. Dlaczego kiedy usiluje zaladowac stery (catalysty)czy oryginalne od karty, windows XP uparcie twierdzi ze nie moze znalezc steronika ekranu i zaleca instalacje podstawowego sterownika ekranu VGA.Fajnie moze i bym ten ster zaladowal ale skad go wezme?

Takich problemow nie ma za to na sterach omegi. Tyle ze te najnowsze 25.36b wcale nie wypadaja u mnie rewelacyjnie. Tzn na podstawowych sterach od Pro przy takim samym taktowaniu mialem ok 200 pkt wiecej w 3DM'03. Oczywiscie po zaladowaniu biosu XT mam 200 wiecej, ale to jest tyle samo ile mialem na Pro i sterach od karty, ktore wczesniej instalowaly sie bez problemu.

Jesli ktos orientuje sie co z tym zrobic to bylbym wdzieczny. Moze inne Omegi?

 

P.S. Sorry za litanie, ale chyba krocej nie dalo sie napisac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...