Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 420W jak będzie mi padaki robił to będę nagryware odłączał i wiatraki :) .

Elbios<<<< a co za zasiłke masz jaka firma :)

Ale powiem jedno ten nowy GF jest naprawdę na wypasie karta. Te ceny które podają czyli 399$ są po prostu nierealne minimum będzie z 550-600$ zawsze jest tak z nowościami.

UE3 RULEZZZ nawet NV40 mu nie podoła hehehe :veryevil: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko fajnie karta jest bardzo wydajna pogramy sobie w 3Dmarka jak zwykle i jakies Demka technologiczne a gier jak nie ma tak nie bedzie wykorzystujących chocby w 60% Radeona 9800XT a nie mówie juz o tym GF 6800Ultra.Wiec jaki sens jest kupowania tych kart??)

Sens bedzie jak te karty stanieja to poziomu obecnego radka 9800pro (1050zl)

 

Swoja droga te karty zzeraja coraz wiecej pradu co bedzie mialo odzwierciedlenie na rachunku za energie.

Nastepna generacja kart zamiast dodatkowego gniazda na prad bedzie miala dodatkowy kabel z wtyczka do gniazdka sieciowego hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko fajnie karta jest bardzo wydajna pogramy sobie w 3Dmarka jak zwykle i jakies Demka technologiczne a gier jak nie ma tak nie bedzie wykorzystujących chocby w 60% Radeona 9800XT a nie mówie juz o tym GF 6800Ultra.Wiec jaki sens jest kupowania tych kart??)

Sens bedzie jak te karty stanieja to poziomu obecnego radka 9800pro (1050zl)

 

Swoja droga te karty zzeraja coraz wiecej pradu co bedzie mialo odzwierciedlenie na rachunku za energie.

Nastepna generacja kart zamiast dodatkowego gniazda na prad bedzie miala dodatkowy kabel z wtyczka do gniazdka sieciowego hahaha

Tak tylko jak te karty stanieją do takiego poziomu to juz wyjdzie pewnie nastepna karta i tak wkułko (pozatym jak te karty stanieja do takiego poziomu cenowego to PS3 bedzie tuz tuz a w tedy to juz nie bedzie miało zbytniego sensu inwestowac w taka karte)Pozatym mi chodziło głównie o gry.

 

PS.Mugłbys zacytować całą moja wypowiedz wczesniejsza bo uciołes w połowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez piewsze pół roku będą wychodziły wersje LITE 2 razy tańsze ale i 2 razy gorsze niż dzisiejsze fx5950u czy radek9800xt ... taką politykę obrały obie firmy i jak widać dotychczas im sie to opłaca ... i tylko chwyty reklamowe już dziś najnowszy karta 6800SE jedyne 1000 z najnowszymi silnikami ps3.0 ble ble ble .. wydajnością w grach nie bedzie do pięt dorastać obecnym 5950 z powodu

tańszych pamięci

okrojonych potoków

no i pewnie znając marketingowców wersji 64bit :twisted:

a te karty 6800U będą sobie cichutko czekały na półkach lub na zamówienie bo cena detalu 2,5k to bedzie standart ... dopiero jak im zaczną zalegać na magazynach to ich cena moooże spadnie do rozsądnego poziomu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeczytalem test na toms hardware i powiem ze NV40 rules, qrde takiego kopa dawno nie bylo. Ta karta nie tylko teoretycznie ale i widocznie/praktycznie zabujca 9800XT ale z drugiej strony nie z nim bedzie konkurowala, ale narazie nvidia krolem, i tak na zmiane. A to lepiej dla nas stanieja poprzednie pozycje :). Kurcze w takiej grze np jak Unreal Tournament 6800ultra grajac w 1600x1200 +4Aliasnig i 8 Anizo jest i tak wiecej FPS niz grajac na 9800XT w 1280 + 4AA i 8 Anizo

albo w call of duty roznica okolo 100 fps'ow - masakra no nvidia sie postarala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sa juz jakieś testy z o/c tej karty bo jeszc enjie znalazłem a na pewno kolejne mhz daja jej niezłego kopa :D

Juz o tym pisalem karta kreci sie beznadziejnie rdzen 50 pamiec 40 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale klina wam zabił teraz :D ja spokojnie poczekam :) takich decyzji nie podejmuje się na gorąco :] czas pokarze jak jest naprawdę :P zwłaszcza że mam ochotę kupić sobie słuchawki wzmacniacz i kolumny za jakieś 3k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mi się przypomniało? Ciekawe, czy Duke Nukem 4Eer na tym odpali :D ;) Pewnie na widok grafiki z Unreal 3 panowie z 3D Realms znowu zmienią engine (tj. skożystają z nowszej wersji ) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia jedno ... biorąc założenie że quadro 3000 stoi około 10k które notabene pracuje na starym QUADRO 3000 :FX5900ULTRA ... to wiela będzie kosztowało quadro X000 bazujace na 6800 ? hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI moze wygralo bitwę ale nie wojnę . Myśle że nadszedł koniec tego podrygu gdzie teoretycznie wysunęlo sie to to na prowadzenie . Dość zbugowanych Radeonow 9700 i 9800 . Liczy sie tylko nVIDIA ktora jest kompatybilna ze wszytskimi grami . A ta 6800 . Piękna karta . Powrót do świetności . ''Jestem królową świata'' - rzekla nVIDIA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze u coraz wiekszej liczby osob zanika czesc mozgu odpowiedzialna za myslenie logiczne

za to rozrastaja sie czesci odpowiedzialne za fantazjowanie i konfabulowanie :-)

... mlody_gniewny juz raz dales popis swojej 'fachowosci' w http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=69220

widze ze dalej walczysz o miano nawiedzonego fantasty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI moze wygralo bitwę ale nie wojnę . Myśle że nadszedł koniec tego podrygu gdzie teoretycznie wysunęlo sie to to na prowadzenie . Dość zbugowanych Radeonow 9700 i 9800 . Liczy sie tylko nVIDIA ktora jest kompatybilna ze wszytskimi grami . A ta 6800 . Piękna karta . Powrót do świetności . ''Jestem królową świata'' - rzekla nVIDIA .

O jakich bugach ty mowisz? Zastanow sie zanim cos palniesz. Problemy z grami sa, byly i beda. gdyby tak nie bylo to NV i ATI by wypuszczalo jedne stery na rok, a nie co miesiac.

Co do bugow w R300/350/360 to juz ROTFL totalny :lol:

 

A tak z innej beczki to GF calkiem fajnie sie zapowiada, ale trzeba poczekac miesiac/dwa, by ludziska poznali co to jest i wykazali co jest git, a co jest klapa. Tak bylo z FX5800, i Radzionami tak bedzie napewno i teraz. Nie ma doskonalosci.

Na koniec propponuje przeczytac tego newsa, ze szczegolna uwaga na ostatnie zdanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do newsa to czy ja dobrze przeczytałem ??

cyt

 

Wbrew plotkom, wedle których pierwszy model, X800 PRO, miał się ukazać 26 kwietnia, premiera tej właśnie karty odbędzie się dopiero czwartego maja o [/b]15-tej polskiego czasu.

 

to jeśli dobrze dedukuje firma ati została powalona na kolana wynikami nv40 i na szybciora robi optymalizacje swoich układów ?? :?

 

kurde niedobrze a już myślałem ze przyśpieszą date aby wbić NV pod ziemie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nvidia.com/page/6800_games.html

 

Zobaczcie ostatnią pozycję! :wink: Hehe

 

Co do wypowiedzi z PCLab to ja przytoczę ją całą:

 

Cyt.:

Postaramy się jakoś z Wami podzielić pewnymi informacjami, tak jednak, by nie złamać warunków NDA :-). Na razie R420 zapowiada się niezwykle ciekawie i jeśli widzieliście już testy GeForce 6800 (NV40), zobaczycie, co tak naprawdę pokaże ATI ;-). Wielbiciele tej firmy nie będą zawiedzeni - wręcz przeciwnie! ;-)

 

Chyba tego nie doczytałeś! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko nadzieje ze X800 nie wbije nvidi'i w podloge tylko wypusci porownywalna karte,tak aby zadna z firm nie uzyskala znacznej przewagi nad druga.

im wieksza rywalizacja-tym wiecej kart -nizsze ceny :)

 

co prawda text z pclab mnie troszke nie pocieszyl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ATI celowo przełożyło premierę nowego układu i wydało go później niż nVidia! Od pewnego czasu mówiono, że ATI pierwsza skończyła R420. Ale siedziała cichutko i czekała na premierę nv40! Zastanawiała mnie jeszcze liczba tranzystorów w specyfikacjach. Nigdzie nie napisano, że 160mln albo 180mln tylko 160-180mln. Więc wydaję mi się, że zostawili sobie backdora w razie nv40?? Robi się ciekawie i tyle! Najważniejsze, że będziemy mieli jakiś wybór. A może jakiś inny producent z czymś nowym wyskoczy??? :) hehe, Poczekamy zobaczymy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten temat ...i moze wrzuce pare swoich przemyslen

 

Rozumiem ludzi ktorzy podniecaja sie nowymi technologiami..tez czasami tak mam 8)

 

Co do NVIDII to karta imho faktycznie udana , trzeba to sobie powiedziec szczerze, ale jesli dadza kosmiczna cene to rownie dobrze tak jakby tej karty nie bylo (nie oszukujmy sie ale 3K za karte nawet dla wielu fanatykow PC ..a takich na TWEAKU pelno ..to cena ciezka do przelkniecia)

 

Napisze teraz to co juz tu pare osob powiedzialo.

Nalezy pamietac czemu taka karta ma sluzyc..to nie jest karta dla karty ...tylko do gier(glownie do gier) i do programow (najbardziej przydatna do softu 3D)

 

JEszcze sie na rynku gier nie zadomowily na dobre gry oparte o PS2.0 a tu juz 3.0 nadciaga. Gram sobie teraz w FAR CRY (mam gf4200) ..ile czasu musialem czekac na gre ktora pokaze moc mojej karty. to samo bedzie teraz ..wyjdzie nowa karta z nowymi bajerami ktorych nic nie wykorzysta..a gry ktore je wykorzystaja pojawia sie pozniej i beda mialy taki poziom detali ktore ta karta ledwo pociagnie lub wcale.

 

Nie mowie ze tak bedzie na pewno ale to wielce prawdopodobne.

 

Ten wyscig zzbrojen jest fajny jak sie na niego patrzy z boku ale jak sie bierze w tym udzial i czasami szlag czlowieka trafia :twisted:

 

Przyklad.

Moge powiedziec ze mam komputer na ktorym da sie jeszcze pograc ...3 razy go upgradowalem w ciagu 3 lat.

 

athlon800 -> athlon1200@1400 -> athlon 2000

Gf 2GTS -> gf4200@krecony

nie lice plyty ramu itd itp

 

kasy poszlo od groma ..sami wiecie.

 

a teraz puenta

 

JEst sobie taka gierka przykladowo LOCK ON na peceta ..(zorientowanni wiedza o co biega) ...wymaga mocnego kompa ..mocniejszego niz moj zeby komfortowo pograc.

 

A tu sobie znajomy na Playstation 2 odpala Ace Combat 5

i spokojnie moglby sie ze mnie smiac (ale tego nie zrobi)

 

screeny z Ace COMBATA 5 tutaj

 

http://www.gamershell.com/hellzone_Playsta..._Combat_5.shtml

 

na konsolce za 1000 zlociszy..takkich przykladow jest wiecej.

tu nie tylko chodzi o grafike ale i grywalnosc.

 

Po prostu na piecu wychodza ciagle nowe karty ktore zanim ich potencjal zostanie wykorzystany w pelni (wydajnosc geometryczna + efekty) odchodza do lamusa.....smutne ale prawdziwe.

 

To takie moje dywagacje ..moze z lekka OT ale co tam.

 

Wracajac do tematu ...czekamy co zrobi ATI

 

8)

 

P.S. powaznie sie zastanawiam nad kupnem PS3 ..jak wyjdzie..bedzie spokoj na 5 lat ...bo i tak glownie chodzi o gry a nie o rodzielczosc czy anizo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze u coraz wiekszej liczby osob zanika czesc mozgu odpowiedzialna za myslenie logiczne  

za to rozrastaja sie czesci odpowiedzialne za fantazjowanie i konfabulowanie :-)

... mlody_gniewny juz raz dales popis swojej 'fachowosci' w http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=69220

widze ze dalej  walczysz o miano nawiedzonego fantasty ;)

Stwierdzam fakty . Niepodważalne fakty . Nadeszła chwila gdy nVIDIA kontratakuje i robi to bardzo skutecznie . ATI nie wypuszcza jeszcze 420 gdyż wie ze ma problem . Problem w postaci GF6800 . nVIDIA znowu zasiadła na tronie . Mam nadzieję ze wkrótce wykupią ATI . BTW Matrox jeszcze dycha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...