Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zapuscie LockOn z AA to zmiekiecie. Oczywiscie starsze programy, nie obslugujace wysokich rozdzielczosci to co innego. F/A18 Hornet z AA+AF wyglada bardzo ladnie, ale tylko na ATI. Nistety na NV z AA juz nie da rady bo na wyswietlaczach nic nie widac :(

Dla mnie najnowsze gry maja na moim nie najgorszym sprzecie (R360@ 475/400MHz) jako tako, ale jak wlacze FRAPSa to zalamka. SplinterCell (1280+AFx8) schodzi czasami ponizej 25fps (jesli Sam nie ma gogli), a jesli jest duzo swiatla to juz ogolnie cienko idzie. Jest tez kilka innych. Do takich gier R420 i NV40 sa stworzone :)Zapuscie LockOn z AA to zmiekiecie. Oczywiscie starsze programy, nie obslugujace wysokich rozdzielczosci to co innego. F/A18 Hornet z AA+AF wyglada bardzo ladnie, ale tylko na ATI. Nistety na NV z AA juz nie da rady bo na wyswietlaczach nic nie widac :(

Dla mnie najnowsze gry maja na moim nie najgorszym sprzecie (R360@ 475/400MHz) jako tako, ale jak wlacze FRAPSa to zalamka. SplinterCell (1280+AFx8) schodzi czasami ponizej 25fps (jesli Sam nie ma gogli), a jesli jest duzo swiatla to juz ogolnie cienko idzie. Jest tez kilka innych. Do takich gier R420 i NV40 sa stworzone i z radoscia je powitam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy podsumowanie tematu pt. Gdzie kto wygrywa

Dołączona grafika

 

Jest tez pierwsza cena. Za X800Pro Sapphire kosztuajcego normalnie 400$ przyjdzie zaplacic 2080PLN. Faktycznie ma to ozwierciedlenie w cenie zachodniej- 400$ detalicznie jakie zaplacimy w USA wychodzi 1600PLN na nasze. Niech im dojdzie jeszcze 22% VAT to jest juz 1952PLN. a Skad 2080? Importerzy chyba kupuja w cenie hurtowej, a nie detalicznej? Widac ze u nas cena dla Pana Kazia nie ma sie nijak do ceny Pana Johna w USA :evil: Trza chyba uruchomic kontakty za oceanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za x800PRO 2k ?? chyba jakas pomyłka... Tyle kasy za 12 potokowca z mocno obnizonymi taktowaniami. ( prawdopodobnie nie mozna bedzie softwerowo odblokowac pozostalych 4 :( potokow )

Sytuacja jest calkiem inna w przypadku NV 6800 gdzie bedzie mozna odblokowac pozostle potoki i cena jest o wiele nizsza bo 299$ uwzgledniajac ze zyjemy w takim kraju jak Polska to mozemy liczyc cos kolo 1600 PLN :). Jesli bedzie za taka kase to juz wiem jaka jest moja kolejna karta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do monitora 21" i AA

To ja wole podłączyć kompa do telewizora 21" i tam mam AA bez straty wydajności.

Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do monitora 21" i AA

To ja wole podłączyć kompa do telewizora 21" i tam mam AA bez straty wydajności.

Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi ;)

heheh ;) true true :)

w domku grma sobie czasem na stare 25-tce :) wypas sie gra i nie trza AA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wiele testów, napoiłem się teorią i moja decyzja w wyborze karty jest jednoznaczna - nVidia GeForce 6800.

Ta karta nie ma nic wspólnego z dennymi FXami i jestem pewien, ze nVidia wyciagnie się z przykrych doświadczeń. Już na samym początku, gdy tylko FX sioę zblizał, było kupę problemów z procesem technologicznym. A to ten FAB nie dobry, a to za wysokie koszty DDR2, to znowu chlodzenie do bani. 6800 bieze sporo prądu, ale i oferuje równie dużo. Może i ten PS3.0 to tylko chwyt, ale idąc obiektywnym tokiem rozumowania można powiedzieć, że ten PS3.0 to bardzo dobrze dopracowany PS2.0, który notabene siedzi w R420. A skąd przewaga GeForce'a nad Radeonem ? No własnie. Więcej woltów, więcej mocy!

Posiadacze kart Radeon powinni sobie uświadomić, ze nVidia

odebrała koronę. Nie wiem na jak długo, bo nowe stery ATi już są w natarciu. Kto wie jak wiele zmienią ? Radeon 8500 jest tego najlepszym przykładem - był napoziomie Ti200 a pod koniec deptał po piętach Ti4200 !!! Tak wiec, poczekajmy na nowe stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie z odblokowaniem PRO@XT czytałem na PCLAB że XT różnią się w budowie laminatu od PRO i mają wolniejsze pamięci. Firma www.power-color.com będzie sprzedawać X800PRO który wygląda jak XT. Więc pewnie będzie tak jak z R9500@R9700 i da się je odblokować. To była by dopiero jazda. Czytałem że cena za wersje PRO ma wynosić 399$ a za XT 499$. Ciekawe czy ceny się nie zmienią. :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja tez przeczytalem chyba wszystkie recki w sieci, techniczne specyfikacje, itd. i kompletnie nie wiem na jakiej podstawie tak jednoznacznie stwierdzasz, ze seria gf6800 jest lepsza od x800... Przekrojowo katy maja dokladnie taka sama wydajnosc ! Oczywiscie na obecna chwile. Ktora okaze sie w praktyce lepsza - wyjdzie dopiero w praniu w dx9.0c i grami korzystajacymi z dobrodziejstw shaderow 3.0 nVidii i 2.0+ ATI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieliscie demo Ruby na R350/360 to macie :arrow: http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.ph...=12141&start=14

 

Dajcie znac czy to dziala u Was. Ja nie moge sprawdzic tego aktualnie. Podobno zzera niezle RAM i dziala wolno...

 

Want to run ATi's latest Demo Ruby for the Radeon X800 on your 9700 Pro or 9800 series card! then head this way to Beyond3D's Forum! Thanks to Colourless.

 

It's not quite right (shader on her face is too dark among other things) yet, but it kind of works. It's also 'really' slow for me. Mostly caused by oh so much ram paging... ow, this thing likes a LOT of memory (especially since I have to make it use the Managed pool for textures instead of the Default pool).

 

Simplifing shaders isn't difficult, but it takes a while. In all there are just under 40 shaders that are too long.

 

I'll try to get a DLL out 'soonish' that will allow others to play. The thing about it is, it will not look like what you get on an X800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem demko ruby w dobrej jakosci, i demko naly w lipnej... ruby wyglada jak czeski tani film akcji nie pokazujacy doslownie nic, nalu to juz pokaz grafiki, wlosy i twarz w cieniu + wzory na ciele miazdza pyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z nVidii chyba czują się chorzy jak czegoś nie przykombinują.

Tak bardzo chcą pokazać, że nowe karty są lepsze od ATI, że przeginają gdzie tylko można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z nVidii chyba czują się chorzy jak czegoś nie przykombinują.

Tak bardzo chcą pokazać, że nowe karty są lepsze od ATI, że przeginają gdzie tylko można.

Nawet mnie trochę skołowali :/ Zobaczymy na nowych sterach, gdy testy będą mogły być przeprpwadzone nie w takim pośpiechu jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknijcie na pclab.pl na ostatwnią strone.Normalnie zauważcie jak wygląda Aa u ati a jak i nvidii :!: Padaczka, takiego goofna to nie widziałem , w AA wyglaaj jak by wcale nie było AA u nvidii :!: Fajne te optymalizacje fajne........

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co teraz? :evil: W tylu serwisach były robione testy tych kart a nikt nie pokwapił się żeby zobaczyć jakość AA :/ Teraz wszystkie testy z tą opcją można sobie rozbić o kant d... Już myślałem że po kiepskich FX-ach odzyskam wiarę w nV i moją kolejną kartą będzie któraś z rodziny nVidii.

CYA :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze nalezy poczekac na:

-Oficjalne stery WHQL (tylko pytanie ile?) u ATI wszystkie sa WHQL, a u NV raz na 0,5 roku :/

-Az karty pojawia sie na polkach. Wtedy bedzie zalanie recenzji i nic sie juz nie ukryje. Narazie jednak to padaka. Ilez to razy pisano: no NV sie nauczyla i jest w koncu wszystko git, a tym czasem jakos nie jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...