Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę dużym plusem tej karty jest to że po zmianie rozdziałki na wyższą wydajność spada tylko o parę FPSów.

A te bugi w FARCRY spowodowane są pewnie sterami a nie samą konstrukcją karty. Ale i tak AA jest lepsze u ATi.

Jedno mnie zastanawia z jakiej paki tyle marków w 3dmarku03, ten wyniki wydaje mi się po prostu nierealny (może ziomal nierealny maczał w tym łapy :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wstepie sorex za off-topic, ale pytania moje związane są z tą grafą, a oddzielnego topicu nie ma sensu robić.Otóż zastanawia mnie ,czemu wiekszość z tych geforców 6800 ma 2 wyjścia DVI.Jest to produkt skierowany do zapalonych graczy, grający w gry 3d przeważnie.Dlaczego więc wyjścia na monitory lcd?Wyścig wydajności rozbija się o dużo fps przy wysokiej jakości obrazu , a przy lcd nie ma przecież czegoś takiego jak jakość obrazu.Sam gram w q3, colina, nfs , farcry i parę innych i nie wyobrażam sobie grania w którąkolwiek z tych gier na lcd.Ostatnio jeszcze usłyszałem, że crt nie będą kiedyś w ogóle produkowane - jak ludzie będą grać wtedy?Załamka :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty wiesz że w wjększości graf które dopiero co są w produkcji i są jeszcze nie dostepne dla klijenta są wyjścia na LCD. Jeżeli już ta karta będzie w sprzedaży to na 100% będzie jedno takie i jedno takie. A jeżeli nie to są tak zwane przejściówki które umożliwją granie na CRT. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty wiesz że w wjększości graf które dopiero co są w produkcji i są jeszcze nie dostepne dla klijenta są wyjścia na LCD. Jeżeli już ta karta będzie w sprzedaży to na 100% będzie jedno takie i jedno takie. A jeżeli nie to są tak zwane przejściówki które umożliwją granie na CRT. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty wiesz że w wjększości graf które dopiero co są w produkcji i są jeszcze nie dostepne dla klijenta są wyjścia na LCD. Jeżeli już ta karta będzie w sprzedaży to na 100% będzie jedno takie i jedno takie. A jeżeli nie to są tak zwane przejściówki które umożliwją granie na CRT. 8O

 

 

Kórde sory że tak naśmieciłem ale coś się wieszało i kilka razy wciskałem bo myslałem że nie przeszło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty wiesz że w wjększości graf które dopiero co są w produkcji i są jeszcze nie dostepne dla klijenta są wyjścia na LCD. Jeżeli już ta karta będzie w sprzedaży to na 100% będzie jedno takie i jedno takie. A jeżeli nie to są tak zwane przejściówki które umożliwją granie na CRT. 8O

Z tego co napisałem jasno wynika, że nie wiem.Jeśli chodzi o te wyjścia , to fajnie, że napisałeś , że tak jest, dobrze by było gdybyś napisał dlaczego tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu masz takie awersje do lcd moze obraz ma niezly kontrast czas reakcji plamki to ok. 16 ms nie zauważalny, lcd maja problemy z odwzorowaniem koloru obrazu ale wszystko jest ciagle poprawiane i niedlugo lcd w zadnym stopniu nie bede odbiegac jakoscia od crt. Co do dooma to pewnie razme z hl 2 wyjdzie na gwiazdke...;/ Widze ze sa jakies problemy z serverem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. R420 nie wymiecie bo przeciez juz dokladnie wiadomo jak bedzie wygladal. Premiera 20-ktoregos kwietnia i nic sie juz nie zmieni.

Wiadomo ze do 6800 bedzie mu technologicznie daleko.

No chyba ze w takim razie ATI opozni premiere i jeszcze troche go ztunninguja.

 

2. 6800 pojawi sie w sprzedarzy dopiero w maju, do tego czasu zostana obnizone ceny FXow bo nie beda juz top wypasem. Takze dociekania w stylu jak moze szybsza i nowsza byc tansza od 5950 ta lekko smieszne.

 

3. Na opisywanych reckach wyraznie pisze ze do jednego wyjscia jest przejsciowa i mozna podlaczac zwykle monitorki. Na obecnych LCD gry smigaja elegancko, smuzenie odeszlo dawno w przeszlosc. I nie ma sie co przejmowac tym ze niedlugo ze swieca nie znajdzie sie w sprzedarzy CRT. No moze mroczne filmy troche lipnie na LCD wygladaja.

 

4. Wydajnosc z 3Dmarku03 chynika wedlug mnie z tad ze bodajrze 1 tescie 6800 chodzi w trybie 32x0, czyli tak jakby posiadal 32 potoki renderujace i to nabija mu duzo punktow. Nie mniej jednak roznica wydajnosci w najnowszych grach i tak jest powalajaca.

 

5. Ciekawe czy w tym 6800 bez ultra da sie jakos odblokowac te 4 potoczki :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze ATI wie co robi, wie co wypuscila nvdia i nie powinno dac ciala. Najwyzej dostosuje ceny do wydajnosci swojej karty a dopiero pozniej wypusci jakiegos tak zwanego killera wydajnosciowego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. R420 nie wymiecie bo przeciez juz dokladnie wiadomo jak bedzie wygladal. Premiera 20-ktoregos kwietnia i nic sie juz nie zmieni. 

Wiadomo ze do 6800 bedzie mu technologicznie daleko. 

No chyba ze w takim razie ATI opozni premiere i jeszcze troche go ztunninguja.

 

Co ty za głupoty piszesz skąd możesz wiedzieć że nie wymiecie widziałeś, testowałeś to nie sraj. LLLLOOOLLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R420 nie wymiecie bo przeciez juz dokladnie wiadomo jak bedzie wygladal. Premiera 20-ktoregos kwietnia i nic sie juz nie zmieni. 

Wiadomo ze do 6800 bedzie mu technologicznie daleko. 

No chyba ze w takim razie ATI opozni premiere i jeszcze troche go ztunninguja.

A ja obstawiam ze R420 w DX 9.0 nie zostawi suchej nitki na NV40.A jeśli chodzi o R420 od strony technologicznej to niczym sie nie różni od NV40-tyle samo potoków,podobne zegary,nawet ma mieć PS3.0.(a co do wyższości technologicznej to R9800XT przy zegarach 415/730 ma taka samą wydajnośc w DX8.1 jak FX5950 przy zegarach 475/950 a to chyba mówi samo za siebie)

Mnie bardzo zastanawia ile R420 będzie potrzebował papu.Bo przypuśćmy ze ten GF6800 będzie kosztował 400euro to w moim przypadku musiał bym wydac jeszcze około 110euro na jakis pozadny zasilacz 480W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yasiu powtarzasz sie :EEEEEE (i to tak perfidnie)

 

NIE ZAUWAZYLES TEGO? modl sie teraz do ATI.

 

nv40 jest szybsze od 9800XT od 30 do 120%(!), a to jest duzo... a to ze ktos w komentarzach jakiegos serwisu napisal ze ati bedzie mialo ps3.0(to co link dawales) to nic nie znaczy. prawda jest taka, czego by ATI nie wypuscilo nie zmieni to faktu ze NV40 jest UDANE(nie ma jakis niedociagniec jak np. fxy i ps2.0).

 

btw. nie watpie ze ATI podejmie walke i wypusci dobre karty, ale teraz napewno juz tak nie bedzie miala lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA :twisted: Ja mieć kase :twisted: Ja żądzić. Być Master :twisted: Tylko się pojawi i se sklep zbjednieje o 1 taką kartę. :twisted:

 

 

Ale bida mi :( Do tego musze zasilacz nowy. Ale i szczęście bo na www.benchmark.pl piszą że 6800 Ultra zrzera prz full obciążeniu tylko 30W wjecej od Ati 9800 Xt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia wydala zajebista karte , wyniki wszedzie to potwierdzaja . a wy zamiast sie cieszyc to najezdzacie na nia . jak dla mnie to glupota , co wy macie niektorzy ATI wytatuowane na czole czy jak ?? gdyby takie same wyniki mialy karty ati - to byscie pisali ze szok , karta wypas , ati znowu pokazalo klase itp . nikt wam z ati za nic nie placi i nigdy nie bedzie . wiec zacznijcie myslec o sobie - jezeli r420 bedzie rownie wydajne to tylko dobrze dla nas - bedzie konkurencja - beda nizsze ceny . jezeli bedzie gorsze i bedzie mialo cos skopane - to dalej bedziecie tak bronic . Sam mam radka 9500@pro bo za te pieniadze 500zl nie ma lepszej karty , teraz jezeli nvidia bedzie lepsza to wybiore ja a nie ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yasiu powtarzasz sie :EEEEEE (i to tak perfidnie)

 

NIE ZAUWAZYLES TEGO? modl sie teraz do ATI.

 

nv40 jest szybsze od 9800XT od 30 do 120%(!), a to jest duzo... a to ze ktos w komentarzach jakiegos serwisu napisal ze ati bedzie mialo ps3.0(to co link dawales) to nic nie znaczy. prawda jest taka, czego by ATI nie wypuscilo nie zmieni to faktu ze NV40 jest UDANE(nie ma jakis niedociagniec jak np. fxy i ps2.0). 

 

btw. nie watpie ze ATI podejmie walke i wypusci dobre karty, ale teraz napewno juz tak nie bedzie miala lekko.

Nie kumam cie o co ci chodzi z tym "módl sie do ATI" i NIE ZAUWAZYŁEM ZEBYM SIE POWTAŻAŁ, a na twoim miejscu POMODLIŁ BYM SIE DO NV.Przecież pisze że czekam na premiere R420 i wtedy sie wyjaśni która lepsza .I nie wale podniet bo to jest bez sensu podniecanie sie ze NV40 kopie grafe ATI poprzedniej generacji :?(przeciez to normalna kolej zeczy) ..A ja i tak kupie grafe najlepszą pod względem stosunku cena/wydajność nie ważne czy to będzie ATI,NV,S3 czy Volari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam radka 9500@pro bo za te pieniadze 500zl nie ma lepszej karty , teraz jezeli nvidia bedzie lepsza to wybiore ja a nie ati

To sobie jeszcze dluuuuuugo poczekasz zanim ta karta spadnie do 500-600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zauważcie na samym dole 2 testy 3dmarka03 http://games.tiscali.cz/images/screen3.asp...p?dir=nv40bench

przeprowadzone w 800x600@32bit ... wątpie aby serwis ów posiadał egzemplaż testowy i powołał sie na oficjalne wyniki .... to pewnie stąd te 14k jakie uzyskał gej 6800 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko fajnie karta jest bardzo wydajna pogramy sobie w 3Dmarka jak zwykle i jakies Demka technologiczne i jedna gra Far Cry (troche to mało) a gier jak nie ma tak nie bedzie narazie wykorzystujących chocby w 60% Radeona 9800XT a nie mówie juz o tym GF 6800Ultra.Wiec jaki sens jest kupowania tych kart??jeszcze do tego za jakies rok wyjdzie znów nowa karta i bedzie dokładnie to samo.Miałem teraz do wydania 1000zł i zastanawiałem sie Karta Graficzna albo konsola i wybrałem to 2 kupiłem sobie Playstation 2 i w cale nie żałuje przynajmniej gry są swietne i grafika wcale nie jest taka zła (ba mojim zdaniem jest B.Dobra) takze jeżeli chcecie grać (a KG raczej kupuje sie do gier) to powaznie sie zastanówcie nad kupnem nowej karty graficznej ponieważ jest to duzy wydatek a za rok może byc powtórka z rozrywki.

 

PS.Oczywiśćie jeżeli myślimy o nowej karcie graficznej (pokroju Radeon 9800 or GF 6800 to oczywiscie mamy nie zgorszy sprzet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...