Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No, Kucyk mnie ubiegl z komentarzem :D

Pierwsze, co mi przyszlo do glowy po tych screenach to wlasnie to, ze pierwszy screen jest z 'ps2.0' z fx-a. Przeciez to 2 zdjecie nnie reprezentuje niczego nowego - ot, zwykly bumpmapping. Wystarczy sobie puscic te gierke 100kb http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=69360 - a toto uzywa wylacznie shaderow 1.4... Nie dajmy sie zrobic w balona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoooooł men w Demo Collage Video leci Evanscance hehehe,no niezłe połączenie,

 

P.S. PS 3.0 w FAR CRY wygląda zajebiście ale czy tylko mi się tak wydaje czy tylko schody są wypukłe a ściany są tylko takie lekko wybojowate ?

Pp tym jak zobaczyłem prezentację godzina i 16 minut :twisted: mogę powiedzieć że jestem pod wrażeniem,NV wyniosło nauczkę z przeszłości i poprawiło to w czym byłi słąbi,wypuścili na rynek produkt z któym ATI będzie miało duży problem, PS 3.0 daje jednak nową jakość efektów,jeżeli ATI ze swoimi X800 będzie nadal przy PS 2.0 to może podzielić los 3DFX;a a nikt z nas by tego nie chciał,monopol na rynku jest bardzo niebezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoooooł men w Demo Collage Video leci Evanscance hehehe,no niezłe połączenie,

 

P.S. PS 3.0 w FAR CRY wygląda zapupiście ale czy tylko mi się tak wydaje czy tylko schody są wypukłe a ściany są tylko takie lekko wybojowate ?

Pp tym jak zobaczyłem prezentację godzina i 16 minut  :twisted:  mogę powiedzieć że jestem pod wrażeniem,NV wyniosło nauczkę z przeszłości i poprawiło to w czym byłi słąbi,wypuścili na rynek produkt z któym ATI będzie miało duży problem, PS 3.0 daje jednak nową jakość efektów,jeżeli ATI ze swoimi X800 będzie nadal przy PS 2.0 to może podzielić los 3DFX;a a nikt z nas by tego nie chciał,monopol na rynku jest bardzo niebezpieczny.

ATI nie podzieli losu 3dfx, bo nie jest na tyle nierozsądne, żeby ładować kasę w jeden projekt który potem i tak by był sprzedawany za taką cenę że mało kogo byłoby stać ponieważ koszty produkcji byłyby olbrzymie.

IMHO gdzie teraz wykorzystać kartę nV? Fakt-są zapowiedzi itd. ale jak to się będzie miało do rzeczywistości i korzystania z dobrodziejstw 10.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa relacja z pokazów NV40 z Taipei

 

http://www.vr-zone.com/?i=681&s=1

 

Dołączona grafika

tak mnie rajcuje ten PIXELVIEW ze postanowilem sie do niego przyczepic... kiedys nawet zalozylem watek na ten temat... czy wam sie niewydaje dziwna ta konstrukcja? wloze karte i nic z tych "fajnych" bajerow w stylu wyswietlaczh i bajerancki radiator widziec niebede... co wy na to ? czy producenci niepowinni robic GPU z drugiej strony karty? w tym takze radiator i inne bajery w karcie?

 

moim zdaniem bajery cieszące oko powinny cieszyc oko także podczas UZYWANIA karty a nie tylko podczas zakupu :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^_^

 

Kucyk- zamiast gdybać, zrób screen na swoim Radeonie 9700.

Kurde, z chęcią tylko dajcie mi save'y z gry 8)

 

A jeszcze wracając do kart -- zachowanie NV i ten ich PS 3.0 to nic tylko jeden wielki marketing.

Żeby coś sprzedać trzeba to zareklamować i tak jak z ich supportem pod PS 2.0 i FXami tak i z tymi kartami NV to się udaję.

Obawiam się, że tak wczesne i huczne "zabawy" z PS 3.0 mogą się źle dla NV skończyć.

Wydaje mi się, że nie obejdzie się bez wpadek i dopiero następna konstrukcja po serii 6800 poprawiając błędy poprzednika, będzie na tyle dopracowana, aby jej użytkownicy mogli w pełni cieszyć się z PS 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^_^

 

Kucyk- zamiast gdybać, zrób screen na swoim Radeonie 9700.

Kurde, z chęcią tylko dajcie mi save'y z gry 8)

 

A jeszcze wracając do kart -- zachowanie NV i ten ich PS 3.0 to nic tylko jeden wielki marketing.

Żeby coś sprzedać trzeba to zareklamować i tak jak z ich supportem pod PS 2.0 i FXami tak i z tymi kartami NV to się udaję.

Obawiam się, że tak wczesne i huczne "zabawy" z PS 3.0 mogą się źle dla NV skończyć.

Wydaje mi się, że nie obejdzie się bez wpadek i dopiero następna konstrukcja po serii 6800 poprawiając błędy poprzednika, będzie na tyle dopracowana, aby jej użytkownicy mogli w pełni cieszyć się z PS 3.0.

co nie zmienia faktu, ze obsuguje PS3.0 a ATI podobno nie, i co by nie powiedziec o tym to jest to minus u ATI. Gdyby sytuacja byla odwrotna to wszyscy mowili by, ze ATI rulez bo ma PS3.0 8) a tak to juz sie czepiaja :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zrobili porównania do PS2.0 tylko do PS1.x??

 

PS1.x

http://www.pcper.com/image.php?aid=&img=farcry_before_bud2.jpg

 

PS3.0

http://www.pcper.com/image.php?aid=&img=farcry_after_bud2.jpg

 

Gdzie podziała się trawa w lewym górnym rogu na drugim obrazku??? Pozatym co to za porównanie??? Patrząc na obrazek PS1.x widać, że tam nawet tekstury nie są na High! :evil: Nawet woda jest na LOW!!!

 

Kucyk ma 100% racji! Czysty marketing. Niech porównają PS2.0 do 3.0 i wszystko na UltraHigh!!! Zresztą zrobie sam to porównanie!

 

Coming soon... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt benchmark.pl

 

Wielka obniżka nVidii

nVidia oferuje producentom kart graficznych od 10 do 20% zniżki na swoje chipy. W ten sposób firma chce pozbyć się zalegających w magazynach kilku milionów procesorów graficznych przed zamknięciem pierwszego kwartału roku finansowego 2005, który nVidia kończy 30 kwietnia. W chwili obecnej nVidia posiada na stanie układy o wartości blisko 80 mln USD - o 30 mln USD wyższej, niż rok wcześniej. Wśród zestawów promocyjnych, jakie nVidia oferuje tajwańskim producentom znalazł się m.in. pakiet GeForce FX5200 + GeForce FX5700LE w cenie 87 USD. To 10% poniżej standardowej ceny tych układów.

Oczywiście nVidii nie chodzi tylko o zwolnienie miejsca w magazynach, ale również o zwiększenie udziałów w rynku. Producenci kart graficznych mają wykorzystać szansę obniżenia kosztów, od niedawna wyższych z powodu wzrostu cen pamięci DRAM. Specjaliści spekulują, że obniżka cen układów graficznych może pobudzić produkcję i tym samym rynek DRAM, co w nieco dłuższej perspektywie może wywołać obniżenie cen pamięci.

 

 

:))) coś sie zaczyna dziać w sektorze Low end ... pewnie za niedługo pora na High end i seria 59xx też stanieje .. a jak wiadomo ati pewnie też pójdzie po cenach ... :))) zaś prorokuje kurde klapsa mi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^_^

 

Kucyk- zamiast gdybać, zrób screen na swoim Radeonie 9700.

Kurde, z chęcią tylko dajcie mi save'y z gry 8)

 

A jeszcze wracając do kart -- zachowanie NV i ten ich PS 3.0 to nic tylko jeden wielki marketing.

Żeby coś sprzedać trzeba to zareklamować i tak jak z ich supportem pod PS 2.0 i FXami tak i z tymi kartami NV to się udaję.

Obawiam się, że tak wczesne i huczne "zabawy" z PS 3.0 mogą się źle dla NV skończyć.

Wydaje mi się, że nie obejdzie się bez wpadek i dopiero następna konstrukcja po serii 6800 poprawiając błędy poprzednika, będzie na tyle dopracowana, aby jej użytkownicy mogli w pełni cieszyć się z PS 3.0.

 

 

co nie zmienia faktu, ze obsuguje PS3.0 a ATI podobno nie, i co by nie powiedziec o tym to jest to minus u ATI. Gdyby sytuacja byla odwrotna to wszyscy mowili by, ze ATI rulez bo ma PS3.0 8) a tak to juz sie czepiaja :?

Hajmon masz całkowitą rację - ja nie faworyzuję żadnego z produktów, poprostu według mnie dopiero następne karty z NV będą dopracowane pod tym względem.

Z całego serca życzę NV sukcesu, ponieważ jeśli tak się stanie, sam zakupię ich produkt, bo nie lubię monotonnie trzymać się jednej firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajmon masz całkowitą rację - ja nie faworyzuję żadnego z produktów, poprostu według mnie dopiero następne karty z NV będą dopracowane pod tym względem.

Z całego serca życzę NV sukcesu, ponieważ jeśli tak się stanie, sam zakupię ich produkt, bo nie lubię monotonnie trzymać się jednej firmy...

 

hmm jak na razie karty GF 6800 są "number one" każdy o nich mówi :twisted: a samo NV nie popełniło błędu takiego jak przy serii FX'ów i wydało po raz pierwszy w historii kart graficznych od nvidii kiedy to nowa karta jest dwa razy szybsza od poprzedniej,to musisz przyznać,natomiast następne karty od nv (NIE WIEM JAKIE BĘDĄ hehe nie jestem wróżbitą :wink: ) to inna sprawa obecny model 6800 udał im się i to bardzo.

 

P.S.monotonia w życiu jest nie do zniesienia dlatego nastepna moja karta będzie od NV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zrobili porównania do PS2.0 tylko do PS1.x??

 

PS1.x

Dołączona grafika

 

PS3.0

Dołączona grafika

 

Gdzie podziała się trawa w lewym górnym rogu na drugim obrazku??? Pozatym co to za porównanie??? Patrząc na obrazek PS1.x widać, że tam nawet tekstury nie są na High! :evil: Nawet woda jest na LOW!!!

 

Kucyk ma 100% racji! Czysty marketing. Niech porównają PS2.0 do 3.0 i wszystko na UltraHigh!!! Zresztą zrobie sam to porównanie!

 

Coming soon... :wink:

 

Update:

 

http://kojak_ct.webpark.pl/FarCry1.JPG

http://kojak_ct.webpark.pl/FarCry2.JPG

http://kojak_ct.webpark.pl/FarCry3.JPG

http://kojak_ct.webpark.pl/FarCry4.JPG

http://kojak_ct.webpark.pl/FarCry5.JPG

http://kojak_ct.webpark.pl/FarCry6.JPG

http://kojak_ct.webpark.pl/FarCry7.JPG

http://kojak_ct.webpark.pl/FarCry8.JPG

 

Szukałem tego miejsca, z którego NV dała screeny ale nie znalazłem. Pewnie NV storzyło je specjalnie dla 6800. A szkoda, bo chciałbym porównać! :D

 

PS. Wydaje mi się, że te same efekty można uzyskać na grafach DX9 lecz trzebaby dać mocniejsze Bumpmappingi, jakieś odbicia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce 6800 Ultra using Pixel Shader 3.0

 

Dołączona grafika

 

PS2.0 :lol:

 

Dołączona grafika

 

While we still try to get ahold of this mod, below is the official statement from NVIDIA on these screenshots. The first screenshots are NOT using PS2.0, but PS1.x instead.

 

Ale i tak dziwne żeby PS1.x wyglądał tak paskudnie.

 

To co robi teraz nVidia wzywa o pomstę do nieba, nie nauczyła się jeszcze że takie krętactwo na dobre nie wychodzi. A wypuściła naprawdę dobrą kartę i jeszcze takie bzdury robi broniąc te PS3.0 za wszelką cenę. Jak by był na prawdę dobry to Microsoft zgodził by się na DX 9.1 a tak to mamy 9.0c.

 

Far Cry Pixel Shader 3 - 2 video [ 6.58 MB | HOC FTP ]

 

ftp://hoc:hoc@www.jatekok.hu//hardwareoc/...News/farcry.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu powtórze raz jeszcze - czysty marketing, a może poprostu NV opatentowała PS 3.0 jako odpowiedź na PS 2.0 od ATI :lol:

Tak sobie możemy gdybać, tym samym trudno nie przyznać, że karta w PS 2.0 WYMIATA co bardzo mi się podoba 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten screen z PS 2.0 z ta woda to ... pewnie jakies artefekty :D Pewnie pamieci sie przegrzaly ;]

 

Co do PS 1.1 zapewniam Was ze wyglada to o wiele lepiej ;] Wsio ladnie jest nie tak jak z ps2.0 ale nie razaco gorzej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV PS 3.0 = ATI PS 2.0

NV PS 2.0 = jeden wielki artefakt ( tak to wyglada na tym screenie ) ...

 

;)))

 

pewnie na te sciemy z obrazkami da sie znowu nabrac spora ilosc osob ... i o to im tylko chodzi ... kazdy kto widzial PS 2.0 w akcji w zyciu w to nie uwierzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to ciekawe bo ja u siebie nie widzialem tak paskudnej grafiki jak na tym screnie z PS1.1 no albo slepy jestem. jak chcieli tak porownywac PS3.0 do PS1.1 to mogli chociaz wszystko dac na identycznych ustawieniach a nie w jednym na low a w drugim na very highultra - bo to jest smieszne.

A tak c ziekawosci kto mi powie jak oni moga pokazywac screny z PS3.0 jak nie ma jeszcze directx9c??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak c ziekawosci kto mi powie jak oni moga pokazywac screny z PS3.0 jak nie ma jeszcze directx9c??

Są dwie odpowiedzi:

-albo już jest DX9c tylko, że jeszcze nieoficjalnie

-albo napisano FarCry specjalnie pod nv40. A może to na OpenGL 1.5???

 

Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z nV wiochy nie robcie :lol: przeciez ten pierwszy screen widac ze detale sa z pewnoscia bardzo nisko ustawione... na moim sprzecie.. r 8500 na medium detalach gra wyglada oblednie w stosunku do tutaj zaprezentowanych obrazkow :lol: moze i karta im sie udala i jestem pod wrazeniem jej osiagow ... ale co to ma byc ten 1 scree? robiony na rivce czy jak ? :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z nV wiochy nie robcie  :lol: przeciez ten pierwszy screen widac ze detale sa z pewnoscia bardzo nisko ustawione... na moim sprzecie.. r 8500 na medium detalach gra wyglada oblednie w stosunku do tutaj zaprezentowanych obrazkow  :lol: moze i karta im sie udala i jestem pod wrazeniem jej osiagow ... ale co to ma byc ten 1 scree? robiony na rivce czy jak ?  :lol:  :lol:

robia sobie antyreklame GFFX i ps 2.0 ;) z drugiej strony dobrze ze potrafia sie smiac z wlasnych bledow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla maniakow wydajnosci: juz troszke wiadomo co bedzie szybciejsze

 

Prosze zwrocic uwage na zdanie Pily, jedynego krajana, ktory widzial R420 w akcji : "nowy układ ATI skopie NVIDII tyłek!"

oraz o glosnosci karty: "cichutkie!!!"

 

Heh juz nie moge sie doczekac.... Myslalem ze wybiore NV40, ale moze zmienie zdanie? Ciekawe co bedzie lepiej sie krecilo :D

Wiec do szczescie brakuje jedynie PS3.0. Choc moim zdaniem nie predko sie ono przyda. Od premiery R300 do pokazania sie pierwszej gry PS2.0 czekalismy ponad rok! PS3.0 to moim zdaniem nie predko sie przyda. A jak juz cos sie pokaze to ATI bedzie mialo juz odpowiedz. Ja wlasnie tego oczekuje. Extra wydajnosci PS2.0, bo nie potrzeba nam karty ktora bedzie miala PS3.0 ale okropnie wolno dzialajace (pozdrowienia dla FX5200. Ma niby DX9.0, a jak szybko ono dziala to wiemy wszyscy). Co prawda bedzie niby PS2.0+, ale podobny patent mial GFFX, a jak wiadomo nie znalazl on zadnego zastosowania.

Te skriny NV to faktycznie kaplica. To co jest podpisane jako PS2.0 nijak nie ma sie do tego co ja widze na swojej karcie w tej grze, z to te PS3.0 wyglada baaardzo podobnie jak moje PS2.0 8O Cos tu nie gra. Ale nie ma co osadzac i podniecac sie. Moim zdaniem z pelna ocene karty trzeba poczekac conajmniej do czerwca-wtedy bedzie juz cala masa recek i wyjdzie prawda na wierzch jak to sie ma. Przypomnijcie sobie jeszcze raz historie wczesniejszych optymalizacji NV i ATI. Nic sie nie ukrylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nastepuje wreszcie długo oczekiwana rewolucja... co widze w niektórych servisach PC poswieconych sprzetowi/testowaniu... "nowy" 6800 jest 2x szybszy od obecnych konkurentów... a na rynku kart graficznych ta historia miala miejsce jeszcze raz , kiedys.. moze juz niektorzy zapomnieli o premierze Voodoo1 ... to byly czasy, gry piekne, szybkosc zabójcza... marzenie każdego gracza... czyzby 6800 powtarzal historie? ja mu tego serdecznie rzycze ( jak i R420 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...