Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Taki gosciak jak ten powyzej, nie widzi roznicy enginu gry i wymagan sprzetowych. A roznica miedzy wydajna karta, a mniej wydajna jest taka, ze w Q3 ma 120fps i 10fps w LockOn i w Q3 ma plynny obraz, a w LO nie da sie grac. Karta wydajna ma Q3 330fps i wyglada niemal tak samo plynnie jak karta malo wydajna (i wtedy gada- po co to komu! 30fps starczy kazdemu! ;), ale w LO w koncu moze sobie pograc. Tak jest roznica miedzy karta mala wydajna i wydajna. Ot co!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie człeku bo wyraźnie napisałem że nie mówje to o GF 2 itp. i  nie mówje że to ma być równo 30 fps. Stwierdzam baranie że dużo tańsza karta ci pociągnie FarCry na 60 fps. :!:  :!:  :!:

Ciekawe jaka?

Bo moja z ustawieniami wszystko na maxa ma z tym problemy.

Średnia ilośc klatek na sekundę wychodziła mi na tak ok 42.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pclab.pl/art9725.html

"Choć nie możemy Wam zdradzić wyników, łatwo możecie się domyśleć, jak wyglądały :-)"

:twisted: :twisted: Czytajac ten artykul bylem chyba bardziej spiety niz jak uczestniczylem w narodzinach mojego syna :D Myslalem , ze w koncu sie dowiem czegos ciekawego i spiecie spowodowane newsem ustapi a tu kicha :twisted: :twisted: Przez ta tajemniczosc to sie rozstroju odbytu nabawie :D:D W kazdym razie pare screenow i wiadomosc , ze Ati bedzie szybsze troszke mnie uspokoily :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie zawiodła mnie wydajność w aplikacjach profesjonachych 3d max pro-e UG nowego układu NV wydawało mi sie ze skoro takiego kopa dostała w grach a tu .. wyniki testów zaledwie o kilkanaście procent lepsze ...

swoją drogą mam nadzieje , że skoro R420 ... jak sie domyślam skopie dupsko NV40 to i wydadzą panowie z ATI nowy układ r420w i na tym polu... zastosowań profesjonalnej grafiki .... hegemonia układów quadro zostanie raz na zawsze zakończona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie zawiodła mnie wydajność w aplikacjach profesjonachych 3d max pro-e UG nowego układu NV wydawało mi sie ze skoro takiego kopa dostała w grach a tu .. wyniki testów zaledwie o kilkanaście procent lepsze ...

Od tego bedzie (a nawet juz jest chyba) quadro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie zawiodła mnie wydajność w aplikacjach profesjonachych 3d max pro-e UG nowego układu NV wydawało mi sie ze skoro takiego kopa dostała w grach a tu .. wyniki testów zaledwie o kilkanaście procent lepsze ...

Od tego bedzie (a nawet juz jest chyba) quadro.

 

ech ... pisałem juz wyżej odnośnie quadro poczytaj kilka postów do góry strona 17

quadro 4000 vs quadro 3000

i wyniki też są ........... żenada wg mnie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie zawiodła mnie wydajność w aplikacjach profesjonachych 3d max pro-e UG nowego układu NV wydawało mi sie ze skoro takiego kopa dostała w grach a tu .. wyniki testów zaledwie o kilkanaście procent lepsze ...

Od tego bedzie (a nawet juz jest chyba) quadro.

 

ech ... pisałem juz wyżej odnośnie quadro poczytaj kilka postów do góry strona 17

quadro 4000 vs quadro 3000

i wyniki też są ........... żenada wg mnie !!!!

A ty jestes pewien , ze ten nowy quadro jest na rdzeniu nv40 ? Bo z tego co wyczytalem u nvidii to nic takiego nie pisze ! W dodatku w nazwie jest FX a nvidia przy nv 40 zrezygnowala z tego przedrostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O o kurna niezauwazyłem ze ani wzmianki nie ma na jakim czipie to siedzi .. pisze jeno o ddrach 3 ..

 

co za wstyd ale sie zbłaźniłem .... :oops:

 

hmm swoją drogą skoro mają nowy rdzeń tak mi sie przynajmniej wydaje po jaką cholere by ładowali stary do nowej quadro ?? :?:

a co do nazwy to FX u graczy tylko podpadła ... nie u profesjonalistów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O  o kurna niezauwazyłem ze ani wzmianki nie ma na jakim czipie to siedzi .. pisze jeno o ddrach 3 .. 

 

co za wstyd ale sie zbłaźniłem ....  :oops: 

 

hmm swoją drogą skoro mają nowy rdzeń tak mi sie przynajmniej wydaje po jaką cholere by ładowali stary do nowej quadro ??  :?:

a co do nazwy to FX u graczy tylko podpadła ... nie u profesjonalistów

Ale i tak wszyscy o tym trabia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyt. z www.nvision.pl:

 

Nowe 3DMark - pierwsze info

Środa, 21 kwietnia 2004 17:19:40 | Polarny 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj do dziennikarzy z całego świata trafiły maile z informacjami na temat nowego produktu FutureMark. Będzie to kontynuacja serii 3DMark. 

Pierwszą ważną informacją są wymagania. By uruchomić nową wersję 3DMarka będziemy musieli posiadać kartę graficzną w pełni zgodną z DirectX9 (wymagany jest Pixel Shader v2.0). Autorzy zapowiadają wykorzystanie jednostek PS 'na zupełnie nowym poziomie' - można się domyślić obecności ciekawych efektów. 

FutureMark pracuje nad nowych engine z wykorzystaniem który dynamicznie korzsysta z shaderów dostarczanych przez HLSL. Ciekawym jest to, iż HLSL dynamicznie tworzy jednostki i dzięki temu optymalizuje się samoczynnie pod dany sprzęt. Pozwoli to oczywiście na wykorzystanie specyficznych optymalizacji sprzętowych zagnieżdżonych w GPU/VPU, przy jednoczesnym zachowaniu dokładnie takiej samej budowy sceny, co pozwoli na wiarygodne testowanie. 

Kiedy premiera? Tego nam już nie zdradzono :-(

Zobaczymy co przyniesie nowy benchmark. :) I ile wyciągną nowe karty w porównaniu ze starymi! :wink:

 

A tu drugi cytat:

 

Dostępność GeForce 6800

Środa, 21 kwietnia 2004 18:11:59 | Polarny 

--------------------------------------------------------------------------------

 

NVIDIA prawdopodobnie po cichu przesunęła ukazanie się kart GeForce 6800 na rynku. Z informacji prezentowanych przez the inquirer wynika, że nowa seria GeForce dostępna będzie dopiero pod koniec maja i krótko po ukazaniu się ceny tych kart mogą spaść. Oczywiście jest to dobra informacja dla nas - użytkowników. 

Również w przypadku taktowania nic nie jest pewne. Z pierwszych informacji jakie otrzymałem od NVIDIA wynikało, że taktowanie GeForce 6800 Ultra będzie wynosiło 475/1200. Teraz na stronie NVIDIA.com widnieje informacja, że GeForce 6800 Ultra będzie posiadał taktowanie pamięci 1100MHz. Jednak NVIDIA planuje zwiększyć taktowanie GeForce 6800 Ultra (coś ala rev.2). Wszystko to oczywiście przez informacje o RADEONie X800 i zmianach jakie ATI poczyniło. 

 

Widać, że premiery NV40 i R420 to bardzo skomplikowana gry obu firm. Specyfikacje produktów zmieniają się z minuty na minutę, a w sumie nadal nie ma dostępnego ani jednego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...