Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli chodzi o AA to jak widac na powyzszych screenach Nvidia bardzo duzo przez to straci. Ati w natomiast wypada rewelacyjnie, a co najwazniejsze nie ma az tak wielkiej straty wydajnosci. Nic tylko czekac i kupowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie... Moim zdaniem ATI nie dosc ze jest szybsze , nie ma strat wydajnosci tak wielkich przy wlaczonym AA i jeszcze ma mniejsze chlodzenie , pewnie wieksze mozliwosci o/c to jeszcze nie trza zasilki 400w!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz cos wiadomo na temat tego AA, na pclab cos pisali ze chyba odkryli bug ktory maja wyslac dla NV, pewnie poprawia to w nastepnych sterach.

heh przez ta akcje z FX'ami narobili sobie w <span style="color:red;">[ciach!]</span> wrogow, nawet jesli teraz cos nieswiadomie im wyjdzie(raczej nie zamierzali zadnych optymalizacji, np ta akcja z rozdzielczoscia tekstur i directx), to ludzie i tak podepna to pod optymalizacje, i jeszcze sporo czasu minie zanim(o ile w ogole) odzyskaja zaufanie klientow. mimo wszystko NV to dobra firma i bez nie byloby o wiele gorzej(king ATI = prze<span style="color:red;">[ciach!]</span>e, to samo zreszta sie tyczy NV). wiec morda narazie i czekamy, zanim karty sie dotra mina pewnie z 2 miechy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie... Moim zdaniem ATI nie dosc ze jest szybsze , nie ma strat wydajnosci tak wielkich przy wlaczonym AA i jeszcze ma mniejsze chlodzenie , pewnie wieksze mozliwosci o/c to jeszcze nie trza zasilki 400w!!!

no tak ale Ati ma gorsze filtrowanie anizotropowe :) i nvidia jest wydajniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czytam sobie komentarze na pclab, i ten topic tutaj i to jest paranoja :D. ludzie robia screen w przyblizeniu jakims i licza pixele, kloca sie o 5fps w testach albo o 100 punktow w 3d marku :D:D:D teraz to dopiero widze jak bardzo to jest zabawne, spobujcie na to spojrzec z punktu widzenia normalnego czlowieka 8) (sa tutaj tacy? :twisted: ). przeciez to zalosne, karty walcza o miano krola, mimo ze sa prawie takie same(jedna minimalnie lepsza w jednym gownie, inna minimalnie lepsza w drugim gownie :roll: ), wszyscy widza jak <span style="color:red;">[ciach!]</span>owe jest AA w NV? a czy wszyscy tez widza jak <span style="color:red;">[ciach!]</span>owe jest Anizo w ATI? komedia... wojna miedzy fanami 8) . go go power rangers :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czytam sobie komentarze na pclab, i ten topic tutaj i to jest paranoja :D. ludzie robia screen w przyblizeniu jakims i licza pixele, kloca sie o 5fps w testach albo o 100 punktow w 3d marku :D:D:D teraz to dopiero widze jak bardzo to jest zabawne, spobujcie na to spojrzec z punktu widzenia normalnego czlowieka  8) (sa tutaj tacy? :twisted: ). przeciez to zalosne, karty walcza o miano krola, mimo ze sa prawie takie same(jedna minimalnie lepsza w jednym gownie, inna minimalnie lepsza w drugim gownie :roll: ), wszyscy widza jak <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jest AA w NV? a czy wszyscy tez widza jak <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jest Anizo w ATI? komedia... wojna miedzy fanami  8) . go go power rangers :lol:

A kto jesli nie my mamy pilnowac jakosci takiego sprzetu? Zwylky uzytkowinik kupi karte i milo by bylo zeby byla jak najlepsza zwlaszcza za taka cene za jaka beda te karty. Gdyby nie my nie byloby co chwila nowych sterow i ciaglych poprawek. Pozatym kazdy chce kupic jak najlepsza karte a nie wladowac sie w [n.p FX'a].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdniem jakosc filtrowania pokazana TU jest podobna. Jednak trzeba zauwazyc cos innego. Nie zawsze obraz bedzie dalo sie porownac z uwagi na inne algorytmy AF. ATI nie filtruje wszystkiego na scenie tylko wybrane fragmenty, ktore najbardziej traca na jakosci. Niestety czasami moze sie okazac, ze jakosc fitrowania bedzie gorsza z uwagi na klopoty z wlasciwym rozpoznaniem elementow. Jest jednak ogroman zaleta-wzrost wydajnosci, ktorej karta nie traci na niepotrzebna robote.

 

Zauwazcie jednak, ze przy niskich pozimach AF ATI lepiej sobie radzi. u NV jest troszke gorzej, ale wraz ze wzrostem stopnia filtrowania jakosc sie zrownuje i nie ma dostrezgalnej w normalnym usytkowaniu roznicy.

 

Co do testow AA, to po ukazaniu sie tych skrinow nalezy inaczej podchodzic do kategorii wydajnosci. Testy takie nie maja juz sensu. Bo co z tego ze ustawia sie AA jak karta dziala faktycznie bez AA. Nie dziwne ze wygrywa.

 

Te testy trzeba traktowac jak bete. Az sie nie ukaza certyfikowane sterowniki (ATI wszak tez jedzie na betach Cat 4.5) to takie testy sa niewile warte. Sami widzicie ile bugow wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu akurat masz racje, ale bardziej chodzi o te gadki miedzy uzytkownikami... typu ruby jest fajniejsza, bo ma sexowniejszy tylek niz nalu = lubie ati(przeciez tu chodzi po pokazanie mozliwosci, a to co widzialem na filmiku ati, nawet w polowie nie wywolalo we mnie takiego wrazenia jak ta syrenka - chodzi mi pod wzgledem technicznym), etc. ogolnie wazne jest testowanie, wykrywanie bugow itd. ale bez przesady, <span style="color:red;">[ciach!]</span>lenie ze ta karta jest lepsza bo ma 5fps wiecej(przy wartosciach prawie zawsze przekraczajacych 60) to juz komedia(w reckach zwykli pisac: i tu mamy juz wyrazna przewage tej i tej karty... :lol: :lol: :lol: ). ja widze dwa produkty, oba b.dobre, i wybiore tego ktory bedzie mial korzystniejszy stosunek mozliwosci/cena, a naprawde gowno mnie obchodzi text "ta karta jest lepsza bo wyciaga 5 fps wiecej", to jest dopiero smieszne :wink: a ludzie sobie prawie do gardel skacza przez te 5 fps, czy 100pkt w 3d smarku :D

 

i mimo ze mam radka, i cenie sobie ati, trzymam mocno kciuki za NV 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chodzi tez oto jakie warunki skladaja sie na owa jakosc. Jak narazie to okazuje sie, ze z ta jakoscia nie najlepiej jest w tej chwili u NV :/

Cena. Hmm ta teoretycznie powinna byc lapsza u ATI: ma mniejszy chip, ktory mniej kosztuje, ma mniejszy cooler ktory mniej kosztuje, ma prostsza i tansza w produkcji plytke PCB. Sumarycznie konstrukcja ATI powinna byc tansza. Jednak nie jest. Jaki ztego wniosek? Rozwiazanie ATI przyniesc powinno wieksze pieniadze z kazdej sprzedanej sztuki niz takie samo rozwiazanie NV, znacznie drozsze w produkcji. A dlaczego tak nie jest? Tu wysnuje teorie spiskowa. Chodz poprostu o umowe miedzy ATI i NV. Takie cos jest kozystne dla obu firm-NV moze cokolwiek zarobic na swej karcie, bo gdyby ATI chciala (a pewnie i by mogla) to by sprzedawala swa karte fullwypas za 400$. NV nie bylo by stac na to wiec mogla by zostac z tylu. Tak wiec ATI sprzedaje po tyle samo co NV, ale moze na tym jeszcze wiecej zarobic.

 

Moze tez troche spozniona kolejna wypowiedz. Moim zdaniem zarowno NV jak i ATi dluuuugo przed premiera wiedzialy co ma do pokazania przeciwnik. Moim zdaniem firmy poprostu wymieniaja sie produktami. Dla obu jest to poprostu kozystne. Ostatecznie tez, dla zadnej z nich nie jest na reke zrobic produkt zdecydowanie lepszy od konkurencyjnego. Przesuniecia premier moga miec zwiazek z problemami z wlasnym produktem, a nie dlatego ze chca zobaczyc co ma przeciwnik. Oni o tym doskonele wiedza. W koncu do czegos musza byc te sztaby specow z grube miliony $$$.

 

No i na koniec. Bardziej do gustu w tej chwili przypada mi X800XT niz 6800U, ale ta babka od ATI nie moze sie rownac z syrenka NV :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze czy ta NV ma cos pojeb... w glowach. czy ta cale zamieszanie przy FX'ach i tym FSAA co bylo niczego ich nie nauczylo ??? Dla mnie jest to poprostu niepojete... Teraz znowu... qrde o co chodzi?? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze czy ta NV ma cos pojeb... w glowach. czy ta cale zamieszanie przy FX'ach i tym FSAA co bylo niczego ich nie nauczylo ??? Dla mnie jest to poprostu niepojete... Teraz znowu... qrde o co chodzi??  8O

no wlasnie, gdy czytam takie cos, poprostu nie dobrze mi sie robi...

Jordi23, jak narazie jeszcze nic nie wiadomo z tym fsaa... mozliwe ze nv zrobili to celowo, a mozliwe ze wcale nie chcieli tego robic(to ze aa 2x/4x prawie nic nie zmienia). mi sie wydaje ze ta druga mozliwosc jest bardziej prawdopodobna, chociaz pewnym byc nie moge, prawdopodobnie poprawia to w nowej wersji sterownikow...

 

a co do tej wspolpracy to pewnie masz racje Lancer ... :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak se ogladam te screeny z anizo na ati i nv i roznica jest naprawde delikatna .. a rozniaca w AA jest ogromna .. wiec nie wiem jak sie mozna dopierdzielac do ati za to ... takie drobnostki to stery zalatwia ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, ze nie zdjeli temp. GF ze zdjetym pajczkiem. W FX5900 falszuje on wyniki, podejzewam ze w GF6800 jest tak samo. U ATI podobnie.

 

Dla zwyklego usera wysoka temp moze byc przeszkoda (gorace wnetrze kompa). Dla overclockera nie. Skoro karta ma takie taktowania przy tej wysokiej temp., to wcale dla clockera nie jest zle. Wrecz przeciwnie. Po jej schlodzeniu znaczy sie ze moze wejsc na wiecej (np. pamieci) :), a po Vmodzie i opanowaniu technologii (nowe steppingi) 0,13um bedzie pewnie R450 z 600MHz taktem. To samo bylo z R300. P9700P startowal z napieciem 1,5V. Skonczyl z zegarem o 27% wyzszym zegarem i 1,77V (dla R360).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, ze nie zdjeli temp. GF ze zdjetym pajczkiem. W FX5900 falszuje on wyniki, podejzewam ze w GF6800 jest tak samo. U ATI podobnie.

 

Dla zwyklego usera wysoka temp moze byc przeszkoda (gorace wnetrze kompa). Dla overclockera nie. Skoro karta ma takie taktowania przy tej wysokiej temp., to wcale dla clockera nie jest zle. Wrecz przeciwnie. Po jej schlodzeniu znaczy sie ze moze wejsc na wiecej (np. pamieci)  :), a po Vmodzie i opanowaniu technologii (nowe steppingi) 0,13um bedzie pewnie R450 z 600MHz taktem. To samo bylo z R300. P9700P startowal z napieciem 1,5V. Skonczyl z zegarem o 27% wyzszym zegarem i 1,77V (dla R360).

taa tu sie zgodze! ,dla overclockerów fakt ze R420 jest w stanie pracowac stabilnie w wysokich temepraturach przy dosc wysokich taktowaniach jest raczej sprzyjający :D szczgolnie jesli chodzi o temp pamieci :D. Zreszta zobatrzcie co zrobil macci na tej karcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno mozna juz odpalic ruby na r3XX wlasnie sciagam demko i zaraz bede sie bawil 

 

a jakby co to info jest nahttp://www.frazpc.pl/

Może następnym razem rozejrzysz się dokładniej po forum?http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=71666

Ale kwas grass

O zrymowało się :)

 

Ruby szaleje już od dawna po naszych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n/c... Jesli cos zrobią z NV40 i AA to moze duuuuzo stracic na wydajnosci.. :twisted:  :twisted:  :twisted: Pclab AA nvidia sux!

 

Dołączona grafika

Takie samo walenie glupot jak w przypadku udowadniania wyzszosci rivy nad voodoo w kolorach. I najbardziej mnie smieszyly te zblizenia screenow. Tak samo zaczynam sie teraz smiac.

Walne AAx4 na NV25 i mam wypas obraz. Nie gram w gry na zoomie :)

Wymiekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres :arrow: zoom jest po to, aby ktoś ze słabym wzrokiem to dojrzał, a widzę że są tacy :lol:

Co do AA w NV40 - n/c

I nie gadaj, że nie widać różnicy na full screen, przy takim wygładzaniu jakie oferuje NV, nawet tryb x 12 :-P nie dorównał by ATI z FSAA x 4 8)

Wogóle ta gadka i tak do niczego nie doprowadzi - zaraz się posypią komentarze, że AA mi niepotrzebne, AF też... kup 2mx :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie mają sensu, ale tylko przy włączonym FSAA, bo jakość FSAA na karcie NV jest tragiczna i jak tu porównywać? Jeśli NV czegoś z tym nie zrobi to ich karta jest dla mnie przekreślona, nie po to się kupuje taką kartę, aby grać bez FSAA. Nawet możliwość modowania 12potokowca na 16 nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie samo walenie glupot jak w przypadku udowadniania wyzszosci rivy nad voodoo w kolorach. I najbardziej mnie smieszyly te zblizenia screenow. Tak samo zaczynam sie teraz smiac.

Walne AAx4 na NV25 i mam wypas obraz. Nie gram w gry na zoomie :)

Wymiekam :D

Już myślałem że Ci fanatyzm Intelowo-Nv przeszedł, jednak myliłem się. Dziwnie jest dla mnie takie przywiązanie do jednej firmy, wręcz śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...