Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, AA szwankuje u NV40 niemilosiernie tak jak u poprzednich kart z serii Ti4 / FX...przykre ale prawdziwe, Nvidia (ktorej jestem/bylem fanem heh) wlasnie wbiła sobie gwóźdź do trumny...nie dosc ze jej wydajnosc wcale nie jest taka super zachwycająca, 3DMarki mają sie ni jak do gier...to jeszcze AA szwankuje :( No cóż z obietnic wyszly nici, Nvidia zdycha powoli smiercią 3Dfxa (wg. mnie) co z tego ze P.S.3 ma super szybki skoro P.S.2 w porownaniu do R9800 ma...bardzo kiepawy? Nividia pokazala na co ją stać, jak ATI teraz wyp*** z nowego Radka to Nvidia poda sie do dymisji :P

No coż tak czy siak w najblizszym czasie kupuje R9800SE@PRO...koinec Nvidii dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze na TomsHardware :

http://www20.tomshardware.com/graphic/2004...0414/index.html

 

Axl2000 --> ehem, przegladnij jeszcez raz wyniki... gdzie niby tak kieprawo jest z shaderami 2.0 ? W dostepnych testach Shadermarka nv40 masakruje :!: W gierkach tez. AAx8 jest kiepski - ale dobrze to wyjasnili w ktoryms z testow - jest to multisapling x 4 + supersampling x 4, ktory jest baaardo wolny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie martwi wydajność NV40 no narazie wymiata radka 9800XT ale jakie ma parametry radek a nvidia(taktowanie i ilosc potoków)

I myśle że RV420 bedzie szybszy ale może to tylko moja opinia.

Wiadomo że muszą dopracowac stery dla NV40 ale to raczej max% a jesli chodz o cene to wątpie żeby na początku w polsce jakies firmowe Nv40 były poniżej 2500zł może jak wyjdzie R420 i minie z pół roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na R420 i pojedynek Tytanów(R420vsNV40) i wtedy będzie można powiedzieć kto dał ciała ze swoja nową grafą.Co do tego wyniku w 3dMarku to jakos mi nie chce sie wieżyc ze tak bez optymalizacji poleciał te 14K z chakiem(zresztą tak samo było z GF4TI który robił na "odpowiednich" sterach 16K w 3DMark-u 2001.). :? .No i z tego co wyczytałe z podanych przez was linków to zalecany jest zasilacz 480W 8O

PS.

Nie chce byc prorokiem ale czytałem że R420 będzie miał PS3.0(moze to była tylko plota ale wszystko wyjaśni sie juz niedługo)

Update:

Cena-nie wieże ze cena GF6800 będzie taka sama jak FX5900/Ultra.-to by było nielogiczne a cena na pewno będzie oscylować w granicy 2500zł albo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik- a jednak, wiele stron potwierdza te 12k z palcem w dup...

 

14k jest na 800x600

 

zgodnie z tym co pisza to podobno ten fx wogole nie cheatuje, nv jeszcze nie wrzucila cheatow (pewnie czekaja na R420)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwnie wyglądają te wyniki

W 3D Marku 03 nVidia 100% szybsza, już w Far Cry tylko 27%

Dwa razy więcej potoków i co?

I qupa następna beznadziejna karta nVidii.

Pewnie 12 potokowe karty ATI będą lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwnie wyglądają te wyniki

W 3D Marku 03 nVidia 100% szybsza, już w Far Cry tylko 27%

Dwa razy więcej potoków i co?

I qupa następna beznadziejna karta nVidii.

Pewnie 12 potokowe karty ATI będą lepsze.

Heh ale przynajmniej PS3.0 dziala w FC wiec to dodatkowo obciaza gpu . Sie stalo 9800XT to zadna konkurencja dla tego GejForca , szczegolnie w rozdzialkach 1600x1200 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwnie wyglądają te wyniki

W 3D Marku 03 nVidia 100% szybsza, już w Far Cry tylko 27%

Dwa razy więcej potoków i co?

I qupa następna beznadziejna karta nVidii.

Pewnie 12 potokowe karty ATI będą lepsze.

 

bez sensu są takie gdybania. co Far cry jest jakimś wyznacznikiem wydajności? pentium 2000 MHz ma taką częstotliowść to bedzie 2 razy szybszy w grach od 1000 Mhz? :)

 

ja nie jestem za żadną z firm. powiem jedno niech ATI lepiej przyłoży się do sterów bo narazie kiepsko im to wychodzi.

jak miałem nvidie rok czasu jechałem na jednych sterach.

teraz sterami mieszam dość często. co gra to inne sterowniki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAx8 jest kiepski - ale dobrze to wyjasnili w ktoryms z testow - jest to multisapling x 4 + supersampling x 4, ktory jest baaardo wolny...

A kogo to obchodzi co oni użyli do AA?? AntiAliasing ma byc szybki i dobry! To tak jakby nVidia w serii nv3x i z PS2.0 tlumaczyła się, że wykorzystała inną technike i dla tego działa sporo wolniej! To jest poprostu spartolenie sprawy!

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa! Skoro ten nv40 jest taki rewelacyjny w PS2.0 to co to jest?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czy to nie jest obniżona precyzja???

Jeśli dla tego jest taki wydajny to ja dziękuje za taką karte!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm no coz dla mnie rewelacja

wypowiedzi niektorych sa conajmniej smieszne

wyniki kiepskie w niektorych grach ale zobaczcie co tam jest powlaczane - aax8!!! i aniso x 16 - radek wymieka przy takich ustawieniach...

pozatym nowa jakosc AA2XQ - dla mnie masakra - sama jakosc AA i ANISO lepsza w porownaniu do FX5900

kolejny + to cena 300$ za max wypasiona karte to sukces murowany!!!!

przepustowosc pamieci tez niezla - ciekawe jak z podkrecaniem bedzie

220mln tranzystorow - konra 180 zapowiadane w ATI

oczywiscie warto czekac jeszcze troche az wsio sie wyjasni ale dla mnie NV pokazala kto rzadzi!!!!

ktos sie czepia ze nie realne jest zeby szybsza karta byla tansza od 5950 - ano czemu ma to byc nie mozliwe - ?????

bardzo dobry krok!!!

tyla moich wypocin jak czegos sie doczytam jeszcze dam znaka ;]]]]

LUXXXXXXX NV ROXXXXXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAx8 jest kiepski - ale dobrze to wyjasnili w ktoryms z testow - jest to multisapling x 4 + supersampling x 4, ktory jest baaardo wolny...

A kogo to obchodzi co oni użyli do AA?? AntiAliasing ma byc szybki i dobry! To tak jakby nVidia w serii nv3x i z PS2.0 tlumaczyła się, że wykorzystała inną technike i dla tego działa sporo wolniej! To jest poprostu spartolenie sprawy!

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa! Skoro ten nv40 jest taki rewelacyjny w PS2.0 to co to jest?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czy to nie jest obniżona precyzja???

Jeśli dla tego jest taki wydajny to ja dziękuje za taką karte!

 

nie można oceniac karty na podstawie jednej gry!! do tego stery są jeszcze w fazie testów. Ati miało większe problemy z teksturami. przykładowo TOCA RACE DRIVER. silent hill 3. igi2. itd.

 

kolejne stery to wyeliminowały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh

 

jak wchodzil radeon 9700 i w niektrych momentach gf4 4600 byl szybszy to wszyscy ati mowili "hip hip huraa, to tylko bug w sterach"... odrobinka cierpliwosci, niech wyjda prawdziwe stery do nv ala 5x.xx byly do nv30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie podniecacie ze nv40 wymiutł radka 9800xt .. ale weście pod uwagę ze r360 to sprawdzony nieznacznie zmodyfikowany r350 z ddrami 2 a ten rdzeń o ile dobrze pamiętam rządził już ponad rok więc przyszła na niego pora ... r420 siądzie znów na tronie ... bo wątpie aby panowie inżynierowie z ati sie nudzili przez ten czas lecz bardzo solidnie pracowali ... i za tydzień pokażą na co ich firme stać ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...