Skocz do zawartości
Gość robot

Soundstorm - ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witka :) Jak sie nazywa taka mala aplikacja nvidii do testu glosnikow i ewentualnie ich zamiany ?? Pomocy :mur: Jak juz to gdzies bylo to nie linczujcie please !!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka :) Jak sie nazywa taka mala aplikacja nvidii do testu glosnikow i ewentualnie ich zamiany ?? Pomocy :mur: Jak juz to gdzies bylo to nie linczujcie please !!!! :lol:

1284458[/snapback]

Zapewne chodzilo ci o to :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem ostatnio 8RDA+, poczytałem forum i się pogubiłem. Nie rozumiem kiedy wykorzystywana jest zaleta SS przekonwertowania

strumieni dźwięku AC-3 na sygnał Dolby Digital 5.1 w czasie rzeczywistym bez użycia CPU.

1. Divixy, DVD, głośniki 5.1 analogowo podpięte do płyty. AC3 jest rozkodowane programowo i bez obróbki procesora Dolby D. dźwięk trafia na analogowe wyjścia. TAK?

2. Podłączenie przez spdif. Jeżeli jest zewnętrzny dekoder DD to dekoder SS też nie ma nic do roboty? Ale na Fraz pisze że SS potrafi pobrać z procesora głosowego każdy (dosłownie każdy) zestaw strumieni sześciu kanałów i w czasie rzeczywistym przekonwertować je na sygnał Dolby Digital 5.1, który od razu jest przesyłany do cyfrowego portu SPDIF bez żadnego pośrednictwa procesora (CPU).

Czyli mamy jakby 2 etapy.

AC3 na DD5.1 (wykonuje SS) i DD5.1 na analog (wykonuje zew. dekoder)

3. Ale cos z tymi etapami nie tak bo zawsze myślałem, że AC3 to to samo co DD5.1 i jak odbywa się to w syt. 1?

4. W takim razie czym jest sygnał DD5.1 i czym się różni od strumienia AC3?

5. Czy jest różnica w jakości dźwięku np. z filmu DVD, divixa z głośników analogowo podpiętych do SS, a podpiętych przez zewn. dekoder? Nie chodzi mi o czystość, barwę itp. a o to czy np. w lewym tylnym głośniku słychać ten sam świst przelatującej kuli?

Przydałaby się odpowiedź jakiejś fachury, szególnie na pyt. 3 i 4.

Pozdrawiam!

1018221[/snapback]

Zalety SS są dwie.

1 małe obciążenie CPU

2 encodowanie dźwięku do formatu DD5.1

Jeśli masz dźwięk w formacie DD5.1 (inaczej AC3) np film DVD to SS nic nie robi z nim tylko przesyła w tym formacie na złacze SPDIF tak jak każda inna karta dźwiękowa. Jednak aby przesłać dźwięk wielokanałowy przez SPDIF do zewnętrznego decodera z gier trzeba go zakodować do formatu DD5.1 to jest właśnie to co robi SS i co jak dla mnie jest jedyną sensowną zaletą tego układu (bo wydajność można sobie poprawić mocniejszym prockiem lub kartą graficzną).

Niestety jakośc SS zależy od przetworników C/A (to jeśli nie korzystamy z SPDIF ) i bywa marna, dużo gorsza od SB Live. SS to tylko układ DSP i nie ma żadnego związku z jakością dźwięku.

 

Ad5 różnica jest ogromna na korzyść zewnętrznego dekodera.

 

BTW może ktoś słyszał o softwarowym kodowaniu dźwięku do DD 5.1 na innych układach ni SS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wlaczyc 2glosniki + subwoofer na tej plycie bo obecnie gra mi tylko subwoofer + glosnik prawy a lewy nie gra a jest na bank sprawny

1372360[/snapback]

Nie ma i nigdy nie było ustwień dla dwóch gł. stero i gł. basowego. Ponieważ nie ma kanału stereo lewy-prawy i kanału basowego. Jest natomiast podłączany taki zestaw tylko pod wyjścia stereo przednie i we wzmacniaczu (gł. basowy) jest rozbijany na basowy kanał i średnio-wysoko tonowy Lewy i Prawy. Napisz jeszcze co za zestaw masz i sprawdź czy poprawnie go podłączyłeś do kompa oraz kable do skrzyni basowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tuner tv. Jest podłączony do wejścia line-in płyty. Kiedy używam sterowników nvidii podczas startu windows xp przez krótki czas słychać taki dźwięk jak przy nienastrojonym telewizorze. Dodatkowo gdy włączam tuner to muszę za każdym razem "ręcznie " odblokowywać line-in w panelu sterowania nvidii. Panowie z Asusa polecili mi zainstalować stery od Realteca co rozwiązało problem ale teraz nie mam w opcjach ustawień dźwięku dolby i kilku innych fajnych opcji od nvidii. Czy ktoś miał podobny problem?

1232409[/snapback]

No to [gluteus maximus] blada. Instalując stery od Realteca wyłączyłeś całkowicie SS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Czy ma ktoś podłączonego SS do Amplituner z DolbyDigital 5.1 poprzez łącze cyfrowe ?

sterowniki 4.42

mixer1.0

dx9.0d

amplituner YAMAHA RX-V595a

problem w tym ze przy filmach testujących DTS albi DD5.1 nie działają tylnie głośniki oraz center.

dzięki za pomoc.

1181015[/snapback]

powinieneś w rejestrze zmienić wartość parametru CreateCenter na 1 Edytowane przez Dr Szpadel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1244679[/snapback]

Kwestia licencji - Creative broni sie jak moze :-)

Poza tym Nvidia leci nieco w kule ze sterownikiami do nForce2 - co inny numer to nieco inne brzmienie, gry czesto wykazuja dziwne zachowanie - dzwiek zanika, albo pierdzi, nie wspomne juz o sterownikach IDE - jak badam wydajnosc HDTachem to wychodzi na korzysc windowsowych i gdzie usprawnienia he ? :/

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pewnie mnie zakatrupicie. Ale może napiszecie jakie stery i jak zainstalować żeby było zajefajnie na świeżo zainstalowany WinXP. Bo tyle tego jest że się gubię. Jakieś linki by się przydały. THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4.57 się dobrze sprawdzaja.

I małe pytanko :

Mam problem z uzyskaniem tylnych głośników w niektórych grach (np. POP2, mam pełne 5.1 w cut scenkach, a w trakcie samej gry tylko przód+niskotonowy, podobnie w FarCry, za to HL2 mam pełne 5.1 non stop).

Wiecie jak temu zaradzić?

PS : Znacie jakiś dobry programik do podregulowania basów?

Edytowane przez Zielonyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo piszecie na temat ss ale nie dokopałem sie tego co mnie interesuje, a wiec mam płyte Abita NF-S, sterowniki do niej 6.37 whql , głośniki Logitech X-530 (5.1) i po zamienieniu wtyczek pomarańczowej z czarna na płycie głównej (na tubie zostawiłem połączone według kolorów) i ustawieniu w panelu nvidii: w ustawieniach dźwięku przestrzennego, przełączyłem z "żaden" na "klon" i częstotliwość skrzyżowania LFE na 400 oraz uaktywniłem plugin w winampie o którym mówiliście wcześniej - dzięki tym zabiegom grają mi 4 satelity i tuba oprócz speakera, najlepsze jest to że kiedy robie test w kreatorze pracy głośników to grają mi wszystkie głośniki a zaraz po jego zakończeniu leci "taka dretwa testowa muzyczka" i już mi nie działa speaker, jężeli przełącze opcje w panelu nvidii z "klon" na "żaden" czy "opóźnienie" nie grają mi tylne satelity, nie wiem czy to ważne ale AC3 codec mam zainstalowany. Co zrobić żeby grały wszystkie czy będą grały wyłącznie jak włącze film z dźwiękiem zakodowanym w AC3.

Prosze o pomoc, jak wy mi nie pomożecie to juz niekt nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE CHCE NOWEGO TEMATU ZAKLADAC WIEC ODKOPUJE TROCHU TEN :-/

 

MAma abita NF7 (bez S - bez sound-storm'a) i mama takie pytanko:

podlacze niedlugo pod niego glosniki analogowe 5.1, z wyjscia optycznego nie bede korzystal - czy w filmach na DVD z dzwiekiem 5.1 bedzie to poprawnie odtwarzane - czy bedzie to prawdziwy dzwiek 5.1?? czy jakas symulacja dziwna...

 

i w gierkach - czy ta karta dzwiekowa bez SS obsluguje EAX i EAX2 czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Szukam i nie moge znaleść. :mellow:

Czy moja płyta główna "Epox 8rda3+ pro" ma Soundstorma ??

Dziękuje za odpowiedz. :mellow:

1552247[/snapback]

tak ma, ale nigdzie o tym nie masz napisane bo to jest nieoficjalna wersja:)

nf7-s ma oficjalna i dlatego tyle kosztuje.

rozni to sie tym ze nie masz w ksiazeczcce napisane Nvidia SoundStorm i nie masz wyjscia optycznego to tyle ale dzwiek ten sam :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki za odpowiedz ! :rolleyes:

Mam jeszcze jeden dylemat niewiem jakie głosniki kupic

chodzi mi o wersie 5.1 :cry:

Interesują mnie dwie firmy Logitech i Creative.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57069181

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57347631

 

Może ktoś ma jakies doswiaczenie z tymi głośnikami.

lub jakies inne propozycie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro nie masz wyjścia optycznego to tak jakbyś nie miał Soundstorma, bo dźwięk idize Ci przez Realteca ALC 650 czyli [ciach!]o niesamowite.

1552552[/snapback]

Jednak w gierkach prawie nie obciaza procka (znacznie mniej niz kazde inne rozwiazanie), a na glosnikach komputerowych i tak roznicy za bardzo nie uslyszy (chyba, ze mi slon na ucho nadepnal :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy soundstorm to oddzielny scalak na plycie czy jest moze czescia chipsetu ?

Czy nforce4-ultra ma soundstorma? A jesli nie, to co on ma ? Jest np. kompatybilny hardwerowo z EAX 2.0 ? Albo 3.0 ? Gdzie taka info mozna znalezc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy soundstorm to oddzielny scalak na plycie czy jest moze czescia chipsetu ?

Czy nforce4-ultra ma soundstorma? A jesli nie, to co on ma ? Jest np. kompatybilny hardwerowo z EAX 2.0 ? Albo 3.0 ? Gdzie taka info mozna znalezc ?

1553043[/snapback]

To jest część mostka południowego MCP-T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...