Skocz do zawartości
poisson5

Jaki LCD?? Jakie parametry? Jaka firma...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szukam czegos od ok miesiaca i jestem zdecydowany na NEC1701Black nie ma moze DVI ale to chyba nie jest bardzo istotne. Czas reakcji 16ms Gwarancja Door to Door no i cena jest niezla bo nieco ponizej 2000pln jak dobrze poszukasz.

To co ci zostanie mozesz odkladac na piwo (wkoncu za dwa miechy JUWENALIA)

Niestety nie udalo mi sie jeszcze obejrzec dotknac i wlasnorecznie ocenic tego sprzetu ale z komentarzy posiadaczy wynika ze to solidna maszyna o ile kupisz egzemplarz bez zlych pikseli na starcie

Z innych maszyn troche drozszych ale budzacych wiekszy respekt i splendor to np iiyama E430 (ok2300) albo jak chcesz DVI to iiyama E431(wygralo jakis smieszny ranking w PC World Komputer) ten ostatni miesci sie w 2500pln

Obydwie iiyamy maja 16ms czas reakcji co uwazam ze powinienes wziac za priorytet przy wyborze panela

 

Jak bym mial 2500 ot tak do wyrzucenia to wzialbym napewno ten ostatni

 

Poczytaj se opisy na www.komputronik.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam tez AG NEOVO. Gwarancja jest tez door-to-door. Mam co prawda '19, ale jestem pewien, ze '17 sa bardzo podobne.

 

Podawany czas reakcji przez producenta w praktyce wyglada roznie. Moj monitorek ma niby 25 ms (nie znalazlem '19 z nizszym), ale porownujac go z LG, ktory ma niby 16 ms roznic nie widzialem :)

 

Polecam jednak monitorek z DVI - chyba, ze naprawde krucho z kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stalem przed dylematem jaki LCD wybrac 3 miesiace temu. Nawet kupilem i przywiozlem do domu Samsunga 173T wowczas za 3000 zeta... I kicha. Smuzylo i do niczego oprocz edycji tekstu sie nie nadawalo. Zrazony kapinke tym doswiadczeniem do LCD 17" zrobilem porzadny research i ostatecznie wybralem iiyame E431S, jak w podpisie. Czas reakcji 16ms jest swietny, nic w grach nie smuzy. Kolory i kontrast super, wyglad monitora tez jest OK, choc moze nie poraza, do tego jest DVI (naprawde lepsza jakosc obrazu jest przy DVI). Porownywalem w sklepie z innym LCD 16 ms, z NEC 1710 i 1760, i iiyama wypadla lepiej - lepszy kontrast glownie sie wydawal. Polecam wiec iiyame z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma moze DVI ale to chyba nie jest bardzo istotne.

to JEST bardzo istotne, podłącz sobie przez zwykłe wejście i przez DVI i porównaj -jakość czcionki, rozmycie, geometria...

16ms czas reakcji co uwazam ze powinienes wziac za priorytet przy wyborze panela

Moj monitorek ma niby 25 ms (nie znalazlem '19 z nizszym), ale porownujac go z LG, ktory ma niby 16 ms roznic nie widzialem

trzeba uważać bo czas jest w różny sposób podawany, czasem lepsze"uczciwe" 25 niż naciągane 16 czyli (16+16) ale tego się nie podaje. :wink: BARDZO ważne są

- kąty

- równomierność podświetlenia matrycy

- odwzorowanie czerni

nie patrz na dane, dokładnie obejrzyj w sklepie, jak nie można to zmień sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stalem przed dylematem jaki LCD wybrac 3 miesiace temu. Nawet kupilem i przywiozlem do domu Samsunga 173T wowczas za 3000 zeta... I kicha. Smuzylo i do niczego oprocz edycji tekstu sie nie nadawalo. Zrazony kapinke tym doswiadczeniem do LCD 17" zrobilem porzadny research i ostatecznie wybralem iiyame E431S, jak w podpisie. Czas reakcji 16ms jest swietny, nic w grach nie smuzy. Kolory i kontrast super, wyglad monitora tez jest OK, choc moze nie poraza, do tego jest DVI (naprawde lepsza jakosc obrazu jest przy DVI). Porownywalem w sklepie z innym LCD 16 ms, z NEC 1710 i 1760, i iiyama wypadla lepiej - lepszy kontrast glownie sie wydawal. Polecam wiec iiyame z czystym sumieniem.

ten ostatni komentarz, to chyba Twój ?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8927

 

@poisson5

na jakikolwiek się zdecydujesz - nie kupuj przez internet

sam musisz dokładnie oblookać

 

jeżeli chodzi o markę to z autopsji mogę polecić jedynie EIZO (niestety ta cena :evil: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym DVI to moze i racja Ja nie widzialem tego naocznie wiec moze nie powinienem tego pisac ale napisalem bo slyszalem ze roznica jest jedynie przy bardzo dobrych kartach grafiki- a moze to tylko sprzedawcy tak twierdza (mam wrazenie ze kazdy mowi to co mu pasuje)

Jak masz kase to bierz DVI

Ja dzisiaj ide zamowic NECa 1701B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy DVI a zwyklym kablem potrafi byc porazajaca. Np. moja iiyama w komplecie z Radkiem 9700 podlaczona przez DVI prezentuje genialna jakosc czcionek na pulpicie. Przy zwyklym kablu czcionki sie rozmywaja. Warto jak dla mnie doplacic troche grosza dla wyzszego komfortu uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym DVI to moze i racja Ja nie widzialem tego naocznie wiec moze nie powinienem tego pisac ale napisalem bo slyszalem ze roznica jest jedynie przy bardzo dobrych kartach grafiki- a moze to tylko sprzedawcy tak twierdza (mam wrazenie ze kazdy mowi to co mu pasuje) 

Jak masz kase to bierz DVI 

Ja dzisiaj ide zamowic NECa 1701B

odnośnie z DVI czy bez napiszę ciekawostkę:

podłączyłem swój LCD obydwoma kablami D-SUB i DVI (na panelu mam przycisk do zmiany Analog/Digital)

kumpel zgadywał 20 razy przypatrując się dokładnie obrazowi (zmieniałem losowo) wynik 10:10 (50% trafnych)

być może jest to zaleta monitora być może karty,

wniosek jest taki, że przy dobrej karcie i dobrym LCD ni grzyba nie odróżnisz czy jest przez kabel D-SUB czy DVI

ale jeżeli masz słabą kartę (lub LCD ?) to przez DVI obraz i czcionki będą lepiej wyglądać

(plusem DVI jest to że nie potrzeba ustawiać żadnych regulacji obrazu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no karte mam 9700@pro ale w weekend juz CHYBA bede mial 9800pro :) Wiec karte mam spoko teraz tylko wlansie bedzie tzreba dobre LCD :) A co sadzicie o Belinea lub Nokia? Bo z tych firm bede moze mogl miec po dobrej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie dokladniej przyjrzec czcionce to roznica jest moze nie tak wielka ale jednak zauwazalna :) mimo to przy zalozeniu ze mamy dobrej klasy karte graficzna obraz bedzie rownie dobry na D-sub jak i DVI :)

dla mnie osobiscie aspekt automatycznej regulacji na DVI jest bardziej wazny a minimalna poprawe ostrosci traktuje jako mily dodatek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde polecam ten co mam w podpisie

SMużenia nie ma

Napewno!!! gram dużo poprzednio mialem lg19 flat

nie ma smużenia w zadnym fps w które grałem.

aha

nie kupujcie lcd bez Dvi

różnica jest naprawde spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poisson5:

A co sadzicie o Belinea lub Nokia? Bo z tych firm bede moze mogl miec po dobrej cenie...

 

Z Nokii to 6610 - dwucalowy kolorowy LCD ale w wieksze bym nie inwestowal - balbym sie wykosztowac na panel tej firmy

 

A Belinea czemu nie jak znajdziesz jakas 20ms to mozna sie zastanowic - maja niezly kontrast i calkiem dobra gwarancje jak na klase druga ogolnie niezle monitory

 

...tylko pamietaj - bez badow na starcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to co mam (opis)

ustawiam na max rozdzialke kabelek DVI sprzedalem

pozyczylem grafike od kumpla bo moja nie ma DVI i sprawdzalem jaka jest roznica ... oddalem grafike a kabel sprzedalem bo nie widzialem roznicy :]

sasiad co ma DVI i LCD od kilku miechow to samo stwierdzil, ze bardzo ciezko dojsc ktory kabel jest teraz.

No ale jak to juz ktos napisal, czasem te roznice sa znaczace, zaleznie od modelu.

 

Co do 16ms jakie ma w opisie LG to tutaj jednak jest ta wartosc bez oszukiwania podana, ladnie wszystko smiga.

Kiedy kupowalem ten monitor .. byl w cenie NECa jednak zjaralem sie na DVI a nie wiedzialem ze w tym przypadku nie ma potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pisze pierwszego posta na NECu 1701 pierwsze wrazenia przyzwoite Powalcze z nim troche czasu i wtedy napisze pelne sprawozdanie

Mam tylko nadzieje ze piksele nie wyleja mi sie na podloge bo podobno sa ciekle... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG 1710B z DVI i hub USB jako mały dodatek) jestem z niego zadowolony. Przed zakupem dokładnie sie zapoznaj z warunkami gwarancji. Mnie w kazdym sklepie zapewniali ze jest rok na swietlówke i matryce i 3 na elektronike i ze żaden producent nie udziela wiecj niz rok na matryce. Po konsultacji w serwisie okazało ze gwarancja obejmuje cały monitor na 3lata. :D

 

Przed zakupem np z netu gdzie ci przyslą go w kartoniku to bym sie wbraniał!! Warto dopłacic 100zł więcej w tradycyjnym sklepie i obejzec go przed zakupem czy nie ma wypalonych lub martwych pixeli. A monitory z wysyłki nie zawsze sa czyste i pewna ilośc martwych nie jest podstawą do reklamowania. (najpierw obejzyj potem płać)

Zaopatrz sie w programik NOKIA MONITOR TEST gdzie na tescie kolorów widac wszytkie ewentualne padnięte pixy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Przed zakupem dokładnie sie zapoznaj z warunkami gwarancji. Mnie w kazdym sklepie zapewniali ze jest rok na swietlówke i matryce i 3 na elektronike i ze żaden producent nie udziela wiecj niz rok na matryce. Po konsultacji w serwisie okazało ze gwarancja obejmuje cały monitor na 3lata. :D ...

3 lata gwarancji na wszystko to obecnie norma

 

oczywiście są wyjątki

 

np na mój LCD dają 5 lat gwarancji na wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...