Skocz do zawartości
Slayer

Coś się zepsuło..... :((((((

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy komp jest totalnie martwy! 8O Sprawdziłem wszystkie podzespoły prócz płyty i procesora na moim poprzednim komputerze - są sprawne. Przy próbie włączenia nie ma od karty graficznej ( imho sprawnej) sygnału na monitor, co powoduje wyświetlenie komunikatu o braku sygnału :( Komputer nie był od paru dni podkręcany, a wszystko się zaczęło od podłączania na DVI Belina-i 101920, co niesety nie dałem rady zrobić. Potem wyłaczyłem kompa, wyjąłem kartę grafiki, obejzałem ją- wsadziłęm i....juz komp nie wstał :evil: Czyżby mogło się coś sp... w hardware (płyta gł., moze procesor??? Z dsku wywalenie sterów i insatalcja ich na nowo nie pomogły :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy komp jest totalnie martwy!  8O Sprawdziłem wszystkie podzespoły prócz płyty i procesora na moim poprzednim komputerze - są sprawne. Przy próbie włączenia nie ma od karty graficznej ( imho sprawnej) sygnału na monitor, co powoduje wyświetlenie komunikatu o braku sygnału :( Komputer nie był od paru dni podkręcany, a wszystko się zaczęło od podłączania na DVI Belina-i 101920, co niesety nie dałem rady zrobić. Potem wyłaczyłem kompa, wyjąłem kartę grafiki, obejzałem ją- wsadziłęm i....juz komp nie wstał  :evil:  Czyżby mogło się coś sp... w hardware (płyta gł., moze procesor??? Z dsku wywalenie sterów i insatalcja ich na nowo nie pomogły  :evil:

bios zresetuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset biosu, ale to myślę że już robiłeś :wink:

Przedmuchaj sprężonym powietrzem port AGP (przy wyjmowaniu karty mogło coś się tam dostać i nie łączy). Dociśnij porządnie kartę graficzną w slocie AGP.

Jeśli to nie pomoże to stawiałbym na uszkodzenie płyty (konkretnie złącza AGP). Procek raczej nie jest zepsuty (bo niby od czego ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMOS kasowany był- bez rezultatu. Kabelek od monitora będzie sprawdzany w serwisie ( kupiłem droższy certyfikowany przez Belinea :?), ale już w sklepie coś mieli problemy z podłączeniem na tańszym( myślałem, że nie potrafią :? Z tym to najmniejszy problem, bo kasę w razie czego zwrócą albo wymienią na nowy). Oby to była płyta główna ( najtańszy element), bo procek miał potencjał ( mam nadzieję, że sie nie ukruszył podczas zakładania :(). A może to pasta Titan-a robi zwarcie?!!!!! :? Kończą mi się pomysły :x Jak nic z tego nie wyjdzie jade do serwisu Simmtecha, oni to jeszcze raz sprawdza a potem wysyłka do Krakowa eentualnie ( o ile proc nie jest spalony) oddaję proca do sklepu z Białegostoku. Zaczyna mi się wydawać, że te zaoszczedzone pare złotych na kupnie części komputerowych nie warte było tych problemów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie dziwne jest, bo ta sama pasta jest na Celeronu 1.7@1.9 i wszystko działa jak trzeba ( właśnie na starym kompie siedzę). Nałożyłem jej na serio minimalnie, tylko tyle, żeby przykrywało rdzeń ( a łatwo to było wykryć po fioletowym kolorze CPU- ceniutka warstweka przykrywa- mniej nałożyć jej już się po prostu by nie dało, bo by rdzeń prześwitywał ). Nie sądzę, by to było to :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij radiator tylko rób to jak procek będzie zimny.jeśli paste masz rozlana na mostki inne niż L1 to musisz procek umyć .Myj go bardzo miękką szczoteczka do zębow myj ciepła wodą bo zimną tylko rozmażesz paste.powtarzam rób to wszystko jak uznasz że radiator na procku jest zimny.nie wlaczaj go zaraz po umyciu po będzie spięcie i proc do kasza.nakładaj bardzo mało pasty!!!.pasta sluży do smarowania rdzenia a nie do malowania proca.Ja miałem jakieś poł roku temu taki sam problem umyłem włączyłem i działa.zdejmij radiator tylko rób to jak procek będzie zimny.jeśli paste masz rozlana na mostki inne niż L1 to musisz procek umyć .Myj go bardzo miękką szczoteczka do zębow myj ciepła wodą bo zimną tylko rozmażesz paste.powtarzam rób to wszystko jak uznasz że radiator na procku jest zimny.nie wlaczaj go zaraz po umyciu po będzie spięcie i proc do kasza.nakładaj bardzo mało pasty!!!.pasta sluży do smarowania rdzenia a nie do malowania proca.Ja miałem jakieś poł roku temu taki sam problem umyłem włączyłem i działa.zdejmij radiator tylko rób to jak procek będzie zimny.jeśli paste masz rozlana na mostki inne niż L1 to musisz procek umyć .Myj go bardzo miękką szczoteczka do zębow myj ciepła wodą bo zimną tylko rozmażesz paste.powtarzam rób to wszystko jak uznasz że radiator na procku jest zimny.nie wlaczaj go zaraz po umyciu po będzie spięcie i proc do kasza.nakładaj bardzo mało pasty!!!.pasta sluży do smarowania rdzenia a nie do malowania proca.Ja miałem jakieś poł roku temu taki sam problem umyłem włączyłem i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już wszystko wiadomo- płyta padła :( Kupiłem nową, taką samą, a zepsutą wysyłam na reklamację. Przy okazji wymieniłem Belinea-e 101920 ( jednak za mocno smuży :?) na kasę i czekam na Samsunga 172W który w moim odczuciu jest "szybszy"

 

A i prawdopodobnie k. grafiki wymienię na coś mocniejszego tak za tydzień/półtora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...