Skocz do zawartości
bachus_anonym

Ranking *Stabilnego* Maksymalnego FSB - Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

zupelnie nie o to chodzilo - przeginasz z ta iloscia MHz z 2-2-2... ;)

tez mi to przez mysl przeszło :)

ale wygladało to jakbys czepial sie podwojnego posta ;)

zrobiles nas w konia Rapra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyka.Ja tu od niedawno troche czytam i ostatnio zaczalem sie bawic FSB i stabilnie mam 480 Mhz na zestawie jak w opisie i chodzi spoko tylko niemam chlodzenia na SB,ani na mosfetach i na codzien komp chodzi na 230.Ale ostatnio puscilem go na 250 czyli 500Mhz i tez chodzilo ale tlyko 15 minut i po testach na Aida i Sandrze po pewnym czasie sie zawiesil i teraz pytanie co radzilibyscie zrobic zeby go ustabilizowac lub jakie moga byc przyczyny(wiem ze moze byc ich duzo) problemow!Dzieki za wszelkie rady a mam tez screany na 480 Mhz Aida,sandra,3dmark 04,gry tez chodza spoko wiec jak sadze jest ok w takiej konfiguracji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.Ale tu jest prowadzona dyskusja na temat najlepszych wyniow a w topicu najwyzsze stabilne.. a wyniki i te moje z 480 Mhz sa wysokie w porownaniu z innymi znaczy sie dobre i dlatego chcialem po dyskutowac co mozna by poprawic zeby bylo jeszcze lepiej.Popraw mnie jak sie myle!A jak najlepij radzis schlodzic SB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlak.. no doobra ;) FSB 240MHz to sporo, tylko nic nie wiemy o timingach i wynikach ;) A na SB może być jakiś pasywny zalmanik, lub jakiś inny mały radiatorek. Lub można tak: Na NB coś nowego, a na SB dać coolerek abita.

 

PS. Jak z FSB u ciebie na innych biosach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szlak schlodz dobrze NB i SB i jakis nawiew na mosfety to 250 spoczko stabilne powinno byc :)

 

PS. jakiego masz biosa

mi na abicie Hynixy na 250 w dualu smigala na biosie d10b4

3 4 4 11 2.8v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak umiescic tu moje screany moge komus ktow ie jak wyslac na meila bo mma tu te obrazki bo jestem w pracy!A timingi mam 3.4.4.11 2,8!A procek do stabilnego dzialania na 240X10 wymaga 1,8 pradu.A ja mam na NB zalmanka zlotego a ten coller Abita jest strasznie glosny wiec odpada.A ja przykleilem na SB zalmanka takiego samego ale sie na tasmie dwustronnej nietrzymal!

Jesli chodzi o bios to na originalnym 22 powyzej 220 niewstawal ale po modzie l12 i zmianie biosa chodzi slicznie tylko timigi niezabardzo bo nawet na napieciu 2,9 (realnie 2,96) 2.3.3.11 niewstaje wogole.ale na 2,9 2,4,4,11 chodzi ale bledy wyskakuja czyli zle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wogole ktore te <span style="color:red;">[ciach!]</span>lki na plycie to te mosfety bo szczerze mowic to sie domyslam ale pewnosci niemam co to jest!Czy przy 240 FSB musi byc SB i i mosfety chlodzone!A i czy tak wysokie FSB moze miec wplyw na grzanei sie grafiki MAGISTRALE AGP mam na 66 MHZ ustawione wiec powinno byc ok?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RIKER, jezeli chcesz aby 270FSB bylo w Rankingu (zastepujac poprzedni wynik) to chcialbym abys powtorzyl testy... normalka...

 

uaktualnie Ranking w ciagu kilku dni... ostatnio mam troche malo czasu, a do tego od kilku dni mam Infinity, wiec wiadomo o co chodzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh tam, zdradziles od razu... potrzebowalem drugiego kompa do projektu Protein Folding (cos jak SETI, ale zamiast szukania obcych, projekt zajmuje sie badaniem bialek).

 

fakt faktem, ze ta nowa plyta "z kolorami" rozczarowala mnie... 230FSB to wszystko co moge z niej wycisnac zachowujac conajmniej 18h Prime95.

 

a Infinity jeszcze nawet nie rozgrzalem... minie troche czasu zanim zaczne ja przyciskac... mam nadzieje, moze 230-240FSB z moim 2x512MB BH-5...

 

a tak na marginiesie.... to 270FSB jest naprawde imponujace... gratuluje!!! mozesz cokolwiek z tym zrobic poza Sandra???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...