Skocz do zawartości
bachus_anonym

Ranking *Stabilnego* Maksymalnego FSB - Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

.............. mozesz cokolwiek z tym zrobic poza Sandra???

Jeśli chodzi o jakieś testy obciążeniowe to narazie nie :) (winamp, net, gg i inne śmiecie oczywiscie działają) niestety memki przy takiej jeździe prawie parzyły :? mimo wielgachnych radiatorów, moge się jedynie pocieszać że nadmuch poprawi sytuacje. Chce zmienić sposób zasilania to może nie bede musiał dawać aż 4V no i pora zmienić biosik bo do rankingu jako używający clockgena odpadam, ale najgorsze jest to, że narazie d10b4 jedynie uruchamia i zapewnia stabilne działanie na 250.

Trzeba potestować coś od merlina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ranking uaktualniony!

 

---> rapra - jestem pod sporym wrazeniem! 246x11! super kombo procek-pamieci! moze tez troche jeszcze powalcze, bo zrobilem kilka zakupow i zapowiada sie, ze moze poprawie swoje maks 8)

 

---> epoxer - chcialbym abys uaktuanil swoje wyniki, bowiem niestety linki do ORB nie zgadzaja sie ze screenami :( . dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ranking uaktualniony!

 

---> rapra - jestem pod sporym wrazeniem! 246x11! super kombo procek-pamieci! moze tez troche jeszcze powalcze, bo zrobilem kilka zakupow i zapowiada sie, ze moze poprawie swoje maks 8)

 

---> epoxer - chcialbym abys uaktuanil swoje wyniki, bowiem niestety linki do ORB nie zgadzaja sie ze screenami :( . dzieki.

 

Strange ... 1MHz różnicy 8O Może kiedyś się jeszcze pobawię - na razie nie mam czasu nawet wrzucić nowego biosa Merlina by go sprawdzić.

 

Jak możesz to wrzuć na listę FSB 235 a jak znajdę czas to potwierdzę 236MHz - co Ty na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strange ... 1MHz różnicy  8O  [...]Jak możesz to wrzuć na listę FSB 235 a jak znajdę czas to potwierdzę 236MHz - co Ty na to ??

niestety nie w tym lezy problem... chodzi o to, ze wynik punktowy 3dmark2001 i pcmark04 jest inny na screenach w stosunku do wyniku punktowego na ORB... byc moze dales linki do niewlasciwych projektow na ORB? sprawdz prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strange ... 1MHz różnicy  8O  [...]Jak możesz to wrzuć na listę FSB 235 a jak znajdę czas to potwierdzę 236MHz - co Ty na to ??

niestety nie w tym lezy problem... chodzi o to, ze wynik punktowy 3dmark2001 i pcmark04 jest inny na screenach w stosunku do wyniku punktowego na ORB... byc moze dales linki do niewlasciwych projektow na ORB? sprawdz prosze...

Wyniki są w granicach błedu pomiarowego generowanego przez te programy. Jak robił test bez ORB. A potem powtórzył aby miec ORB to stąd ta rozbieżność. Przy 3Dmark to normalne. Sandra robi najmniejsze rozrzuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestey aby zachowac calkowita spojnosc tego rankingu testy te trzeba bedzie jednak powtorzyc...

jezeli ktos robi testy bez dostepu do neta, wiec po zakonczonym "biegu" 3dmark2001 i pcmark04 nalezy zrobic zrzut ekranu i jednoczesnie zapisac projekty zamiast klikac "Online Result Browser". nastepnie, kiedy jest juz dostep do neta, wybrac "Submit Saved Result" z menu i hopla.... zrobione!

 

to dla tych, ktorzy tego nie wiedzieli.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut wyników jest "w granicach błedu pomiarowego generowanego przez te programy" jak napisał @Mavers

 

@Bachus sorry, ale myślę, że to jest czepianie się szczegółów ... nie dość, że 2x robiłem testy to jeszcze wyszło, że to niewiarygodne jest ...

 

Rozrzut wynika m.in z tego, że testy były robione po sobie bez restaru compa - po restarcie byłyby zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---> epoxer

nie czepiam sie szczegolow... chodzi jedynie o spojnosc wpisu... rozrzut wyniku nie ma nic do tego. skoro spogladajac na screen ktos widzi, ze wynik jest 20.000 3dmarkow, to klikajac na link do ORB tez powinien zobaczyc ten sam wynik. wydaje mi sie to jak najbardziej logiczne.

 

poza tym, nie twierdze ze wpis jest niewiarygodny. scrren jest OK i link tez pokazuje, ze 3dmark2001 przelecial przy 246FSB... tylko wynik sie nie zgadza.

 

mam nadzieje, ze poprawienie tego nie przysporzyc ci zadnych problemow.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach :twisted:

 

Jak trzeba poprawić to się poprawi - kwestia czasu ... obecnie mam świeży system bez benchmarków poza Sandrą. Może w piątek coś podziałam, jeśli nie to dopiero gdzieś next week.

 

@Bachus: szkoda, że wcześniej nie zwróciłeś uwagi na to no ale trudno.

 

PS

 

O FSB 246 MHz na razie nie marzę ... :P (literówka) :lol:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut wyników jest  "w granicach błedu pomiarowego generowanego przez te programy" jak napisał @Mavers

 

@Bachus sorry, ale myślę, że to jest czepianie się szczegółów ... nie dość, że 2x robiłem testy to jeszcze wyszło, że to niewiarygodne jest ...

 

Rozrzut wynika m.in z tego, że testy były robione po sobie bez restaru compa - po restarcie byłyby zbliżone.

skoro ma to byc potwierdzenie stabilnosci to w czym problem? przeciez to tylko 40 minut roboty! chyba ze te wyniki robicie cudownym przypadkiem po paru dniach prob - ale wtedy jak to nazwac stabilnym FSB?

zasady to zasady - trzeba sie do nich stosowac. jelsi Wam nie odpowiadaja, to odpusccie sobie. Ja jakos nie robilem problemu kiedy trzeba bylo powtorzyc testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

po dluzszej przerwie, Ranking zostal ponownie uaktualniony o wpisy Taipan'a i moj :)

 

dokonujac wpisow do Rankingu, starajcie sie zamiescic rowniez zrzut do PiFast 100M. przypominam, ze jest on jednym z wymogow. dotychczas jest kilka wpisow nie zawierajacych tego zrzutu. jednak od tego momentu wynik bez tego benchmark'a bedzie niewazny.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, slaby...

 

ftp://83.16.182.254/FSB257.jpg

 

mam problem: nie moge wepchnac wynikow na orba. zapisalem nawet te wyniki do plikow i ciagle wyskakuje komunikat: 'nie mozna znalezc pliku' - podaje pik na www.futuremark.com z wynikiem tak jak zwykle przy wpisywaniu wyniku. i przez to nie moge zamiescic wyniku w rankingu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ołjea. poszlo. przeinstalowalem superwinde i za pierwszym razem.

chyba jakis czas bede pierwszy w rankingu.

 

ma ktos z b-stoku do pozyczenia procek z odblokowanym mnoznikiem chodzacy na jakies 2500-2600MHz ponizej 1.9V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking ponownie uaktualniony o imponujace 257FSB !!! gratulacje dla rapra za objecie 1 miejsca w Ranking'u....

 

postaram sie, abys jednak nie zagrzal tam miejsca na dlugo :) jednakze w moim przypadku bez lutownicy sie nie obedzie! przy 257Mhz mam ciut lepszy wynik w Sandra2004, 3Dmark2001 przechodzi, ale SuperPi wywala sie prawktycznie na samym poczatku...

uwielbiam konkurencje :)

 

na razie staram sie znalezc maks prime95 stabine i jak do tej pory prime95 leci sobie "blend" przy 247x10.5 - 2.60Ghz przy jedynie 1.875v (jeszcze nie sprawdzalem miernikiem). wkurza mnie ta plyta, bo zapuszczenie 1.90 vcore konczy sie resetem podczas Prime :(

 

---> Piotres niestey twoj wynik sie nie kwalifikuje... sporz prosze na screen rapry z 257FSB... jest praktycznie 100% "przepisowy"... poza tym sciagnij sobie prosze, CPU-Z w wersji 1.23...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B. ładnie Taipan, FSB wysokie jak należy :D ale co z tego jeśli przepustowość można opakiwać...

 

Twoja średnia 3401, twój wszczesniejszy wyniki był lepszy, coś ci się stało, że masz strasznie marny odczyt i zapis, może tray albo co.. sprawdz to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wynik slabszy bo zapomnialem puscic sandry przed testami :P no i ok 70 mb w dol, ale najwiekszy wplyw na to mialo obnizenie taktowania proca o

100 mhz

 

Z ciekawosci zrobilem pare testow z roznym FSB(timingow nie tykalem), oto wyniki z sandry:

 

6x250 3300/2860

6.5x250 3470/2970

7x250 3450/3020

6x260 3440/2970

6.5x260 3650/3100

7x260 3600/3150

6x270 3590/3100

6.5x270 3780/3220

6x275 3650/3150

6.5x275 3880/3280 (moj najwyzszy wynik - stabilnie)

6x280 3720/3210

 

Co ciekawe proc dlawi sie przy mnozniku 7 (choc jego stabilne maximum w moich warunkach i przy niskim fsb to 1850), przy 280 bylem zmuszony juz dac mnoznik 6

 

Przy tym FSB musialem juz proca utrzymywac w temp ponizej 40 stopni i jak najnizszym napieciu.

 

@Świder procesor w sandrze jak wiemy ma bardzo duze znaczenie, sprobuj ustawic swojego na 1700 mhz gwarantuje ze tez bedzie co oplakiwac :P

 

@RIKER testowalem wiekszosc biosow ktore wyszly, ale najlepszy okazal sie niemodowany 6/19, tic-tac 12/18 tez byl niezly ale brakowalo mi opcji w biosie. Wszystkie biosy HeelFire'a tez mialem byly troche szybsze ale przy 275 juz nie udalo mi sie uzyskac stabilnosci. Sprobuj zmniejszyc mnoznik o 0.5 moze wycisniesz wieksze FSB.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wiem ile daje procek :twisted:

 

I tu się pojawiają minusy rankingu, jeśli pod uwage bierzemy tylko sandre, czemu... vide taipan :)

 

Ale i tak jest spoko i gratulacje za wynik, heh, ile ja bym dał za proca 2.7Ghz z odblokowanym mnożnikiem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wiem ile daje procek :twisted:

 

I tu się pojawiają minusy rankingu, jeśli pod uwage bierzemy tylko sandre, czemu... vide taipan :)

 

Ale i tak jest spoko i gratulacje za wynik, heh, ile ja bym dał za proca 2.7Ghz z odblokowanym mnożnikiem :twisted:

Ile ?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...