Skocz do zawartości
Niemiec

WC by Niemiec rev2.1 beta - zmien nie bedzie....

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki me sens swiecenie na niebiesko w niebieskim swietle? Wtedy wszystko zlewa sie w jedno (jaka jest roznica miedzy przedmiotem rozowym, a czerwonym jesli zalozysz rozowe okulary?).

 

Niebieski swieci pod tylko wplywem UV. Przy niebieskim zrodle wszystko zlewa sie w jedno, wiec zadna frajda, ale to sie rozumia samo przez sie. Radze tez uzywac jak najlepszych zrodel tego swiatla (pamietajce, ze samo UV jest niewidoczne dla oka ludzkiego).

 

Niestety sam nie mam cyfraka (pozyczam go okazjonalnie).

Jak juz pisalem GREEN mocno barwi wode, a BLUE bardzo delikatnie (jest ona wtedy lekko zielonkawo-niebieska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duzo wezy na zewnatrz jak i chlodnice i pompke ze zbiornikiem. Chodzi mi o to jak wyglada waz z niepodswietlonym niebieskim i jak wyglada podswietlone dioda niebieska.. Bo chcialem pojemnik podswietlic niebieskimi diodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglad weza prawie sie nie zmienia. woda jest tylko LEKKO blekitna, prawie nei widac roznicy miedzy woda z a bez UVdye. jak wygloda podswietlone to nei wiem, bo nie mam UV w domu. moglbym zrobic fotke, ale poco?? i tak nie rozroznilbys gdzie jest UVdye a gdzie nie. jak bede mial swietlowke UV to wyedy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zrodlami UV to tez jest lekka kiszka.

 

Katody wedlug mnie sa bardzo slabe (wiecej niebieskiego niz UV). Lepsze sa juz dobre diody LED (elementy UV lepiej reaguja na nia niz na katode). Najlepsze beda wlasnie swietlowki jak z dyskotek - nie daja prawie zadnego swiatla widzialnego tylko UV.

 

Moze w Discotechu maja cos co da sie wsadzic do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezly lol... Myslalem ze ten niebieski jest taki jak zielony ... Skoro nie widac roznicy miedzy woda bez a z uv blue to jest jakis lol... Hmm..

a skoro nie widac róznicy to po co przepłacać? Wybieram Dosie Color - ta na pewno mi zabarwi dobrze :lol:

A tak na serio to trochę się zmartwiłem ztym niebieskim, no ale cóż takie dostaje Lukas20 więc skargi i zażalenia nie do niego.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezly lol... Myslalem ze ten niebieski jest taki jak zielony ... Skoro nie widac roznicy miedzy woda bez a z uv blue to jest jakis lol... Hmm..

widac roznice jak podswietlisz to za pomoca UV'ki

 

pozyjemy zobaczymy, bo niebieski bardziej mi sie podoba niz zielony. ciekawe jak ten czerwony wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no to lekka kaszanka bo na mcs pisza ze swieci przy zwyklym niebieskim swietle. :/

zalezy jak sprawdzali - światło równie dobrze mogło odbijac się od płynu.

ekperyment: weś szklanke wody podświetl ją czyms co emituje niebieskie światło, a zobaczysz że woda, hmm a może bardziej światło przechodzące jest niebieskie więc wydaje się że woda jest i niebieska choc przezroczysta. Jesli pisze bzdury to sory :roll:

Co innego może być ze światłem UV wówczas płyn rzeczywiście może swiecić niebieskim światłem.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zrobilem kilka fotek kupilem UV-Blue moze i faktycznie to musza byc diody bo ogolnie katody 10cm sux bo oswietla niewiele wieksza pow. od diody. A tu fotki dla porowniania.(efek poprawia Water Wetter od DD bo lepiej po nim wyglada) nie to co green ktory robi sie pomaranczowy. Ale ogolnie jest duzo mniej intensywny (jak juz wpomniealem nie wiem czy to wina oswietleni ale np. Blue wogule nnie reaguje na Blue katody a na UV'ki tak sobie mi sie nie podoba (z tego co wiem trzeba go dac duzo duzo wiecej niz green , green'a wystarczy ok. 5 kropel na dosc duzy układ a tego blue na 1l demineralki dalem hmm grubo ponad 10 kropel i efekt jak widac bardzo mizerny ale na fotce wyszedl fajnie :? )

[update] 1 fota tylko UV 2 fota UV + dwie katody Blue 3 fota UV + lampa błyskowa (wyraznie widac ze nie jest to dobra UV'ka (Sunbeam) bo swiatlo w aparacie wychodzi niebieskie chociaz imo nie powinno live ofcourse tego niebieskiego nie widac ale na zdjeciu jest )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

[niema to jak trzy /// :-P]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zielony duzo lepiej wyglada w uv i normalnie :D

ale ten niebieski to kiepski jest , z tego co widac na fotach to zlewa sie z otoczeniem pod oswietleniem ,a normalnie to zwykla woda :/

dobrze ze wzialem zielony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Prosze nie obwiniac Mate'a, bo caly tekst pisalem ja, a nie on!

 

Teraz akurat widzicie jakos katod - dlaczego katoda, ktora ma emitowac UV daje swiatlo niebieskie? Niestety sa one strasznie lipne. Dlatego kolor UV zlewa sie z otoczeniem.

 

Super efekty do zdjec uzuskuje sie przy dobrym zrodle UV i ciemnym tle. Poniewaz w kompie tlo zmieniac jest raczej trudno to po prostu trzeba miec dobra UV'ke.

 

Moze Amerykance sa w stanie zrobic cos, co bardziej barwi wode. Czerwony, ktore tez bedzie dziala juz jak ten GREEN, wiec powinien sie podobac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas20 - katody emituja tyle UV ile zostaje przepuszczony przez "filtr" bo jak wiadomo, a przynajmniej ja wiem bo gdzies czytałem-co nie znaczy, że to prawda :lol: hyhy no więc jak wiadomo UV jest nizbyt przyjazne dla organizmów zywych dlatego w katodach UV stosuje sie filtry które przepuszczają tylko światło bezpieczne dla nas. Tak przynajmniej mi się wydaje. Piszesz o inncyh żródłach - nikt nie będzie bawił się w jakieś świetlówki które daja czyste UV bo możan sie pzy tym opalic i nabawic kilku dolegliwości, tak samo jest z diodami UV - sam mam takie i wiem że przyjemne uczucie nie jest spoglądać chociażby chwile na taką diode. To jest moje zdanie na ten temat.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tee mam pytanie.. Dzidzia zrobil zolty kolor poprzez uv green dye i Water Wetter od DD ... Ja tez bym tak zrobil ale nie mam WW .. (nie wiecie gdzie to mozna kupic?) macie jakis pomysl jak zabarwic wode na zolto tylko zeby sie nie osadzalo na topie z plexi bloku i na wezach? Co bylo by gdybym np. Dodal do green dye troszku flamastra zoltego? Macie jeszcze jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjechal black ice i papst. fotki zapodam pozniej. ten black ice to jest malenstwo, ale mam nadzieje, ze wydajne malenstwo ;]

co sie tyczy papsta to ma on symbol 4312L i niestety ma cos z lozyskiem bo strasznie terkocze :( jaki to ma typ lozyska bo to chyba ono padlo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjechal black ice i papst. fotki zapodam pozniej. ten black ice to jest malenstwo, ale mam nadzieje, ze wydajne malenstwo ;]

co sie tyczy papsta to ma on symbol 4312L i niestety ma cos z lozyskiem bo strasznie terkocze :( jaki to ma typ lozyska bo to chyba ono padlo :(

no to czekam na fotki :wink:

a co do wentylatora to moze musi się on po porstu rozkręcic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjechal black ice i papst. fotki zapodam pozniej. ten black ice to jest malenstwo, ale mam nadzieje, ze wydajne malenstwo ;]

co sie tyczy papsta to ma on symbol 4312L i niestety ma cos z lozyskiem bo strasznie terkocze :( jaki to ma typ lozyska bo to chyba ono padlo :(

no to czekam na fotki :wink:

a co do wentylatora to moze musi się on po porstu rozkręcic ?

wentyl jest uzywany wiec raczej sie nie musi rozkrecac :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katody emituja tyle UV ile zostaje przepuszczony przez "filtr" bo jak wiadomo [...] UV jest nizbyt przyjazne dla organizmów zywych...

No wlasnie tez o tym myslalem, ale jaka jest prawda dokladnie nie wiem. Albo robia to specjalnie albo same rdzenie katod sa lipne.

 

Generalnie same neonowki - nawet zwykle, kolorwe - sa duzo lepsze od katod :/

 

 

Dzidzia zrobil zolty kolor poprzez uv green dye i Water Wetter od DD ... Ja tez bym tak zrobil ale nie mam WW .. (nie wiecie gdzie to mozna kupic?) macie jakis pomysl jak zabarwic wode na zolto tylko zeby sie nie osadzalo na topie z plexi bloku i na wezach? Co bylo by gdybym np. Dodal do green dye troszku flamastra zoltego? Macie jeszcze jakies pomysly?

1. Nie zrobil zadnego zoltego koloru. Wez pod uwage, ze cyfrak nie zawsze wiernie oddaje kolory.

 

2. Zmieszanie GREEN UV Dye-Lite i WATER WETTER (w standardowych, zalecanych proporcjach) daje w bance kolor ~pomaranczowy. Jest to wynik tego, ze swiatlo przechodzi przez wieksza warstwe wody. Po wlaniu tego do rurek masz juz normalny kolor zielony.

 

3. WW mozna kupic u DD.

 

4. Czy mi sie zdaje czy ty chcesz uzyskac kolor zolty ze zmieszania samego zoltego z zielonym? Nie wiem jak to sobie wyobrazasz.

 

5. Flamastry nic nie daja. UV DYE-LITE ma te zalete, ze jest czystym koncentratem i dlatego dodaje sie go tak malo. Zeby uzyskac ten sam efekt za pomoca flamastra musialbys dodac go w proporcjach 1:1.

 

 

Dzidzia > jaka jest roznica w oswietleniu miedzy fotka 1 a 2? Na tym pierwszym wyglada to fajnie, ale na drugim chyba jest niebieska katoda wlaczona i wszystko sie za bardzo zlewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... No to jak zrobic zolty czy jakis pomaranczowy? Moze poprostu dzidzia nam powie czy tam apara sie wysypal czy taki kolor ma naprawde.. A co do ww u dd to troszke mamy daleko. Pytam gdzie takie cos w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz obiecane fotki chlodniczki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

chlodniczka z papstem 120*38mm

Dołączona grafika

i porownanie z urielem.

 

 

 

papsta naprawilem, padniete mial lozysko. troche zabawy z nim bylo ale chodzi i to calkiem cicho na 12V. zobaczymy jak glosno bedzie jak bedzie jedynym wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...