Skocz do zawartości
szuchaj

Dyski SerialATA - jak ustawić zworki???

Jak oceniasz dyski Serial ATA pod kontrolerem SILICON?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Jak oceniasz dyski Serial ATA pod kontrolerem SILICON?

    • Sa swietne, pracuja lepiej niz dyski ATA.
      1
    • Sa rewelacyjne, ale pod zintegrowanym kontrolerem na plycie, natomiast pod kontrolerem SILICON nie ma roznicy w porownaniu z normalnymi dyskami.
      1
    • Nie widze roznicy pomiedzy zwyklymi dyskami ATA, wiec nie oplaca sie wydawac wiecej pieniedzy.
      2
    • Sa gorsze niz dyski ATA.
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem Samsunga 1213C Serial ATA i nie wiem jak ustawić zworki. Gniazdo zworek wygląda normalnie, tak jak w zwykłych dyskach ATA ale nie ma żadnego opisu na dysku jk je ustawić. W manualu na stronie samsunga również nie ma żadnego opisu odnośnie zworek na tym dysku. Może ktoś wie jak je ustawić? A może nie ma znaczenia jak są ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFAIK nie ma potrzeby ustawiania żadnych zworek w dyskach SATA - tam nie ma czegoś takiego jak MASTER albo SLAVE. Do jednego kanału SATA (jeden kabel) możesz podłączyć tylko jeden dysk/urządzenie. Nie ma jak do tej pory, że do jednego kabla można było podłączyć dwa urządzenia ustawiając je jako MASTER albo SLAVE.

 

Dysk musisz podłączyć do jednego z kanałów kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, tylko po co do cho...ry są tam te zworki, nie daje mi to spokoju

Po prostu dyski SATA w prostej linii powstały z PATA, nie chciało im się zmieniać w projekcie.

 

Mój Western Digital Caviar 80GB SATA też ma zworki, ale w innym celu:

 

Dołączona grafika

 

Western Digital Serial ATA drives have a jumper block located next to the ATA power connector. There is generally no need to change the default jumper setting in order to use the drive. The only use of this jumper block is to enable or disable power management for the drive. The drives ship in the default position with the shunt on pins 1-2 (disabled). Alternatively, the jumper can be removed completely with the same result. Placing the shunt on pins 3-4 (enabled), designates that the drive will power-up in standby mode. For most users the default position should be used.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...