Skocz do zawartości
Gość

Statystki 24-03-2004

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie przewidujesz obciażenie konta?

Raczej niewielkie. Teraz chodzi to u mnie na kompie i nie generuje raczej obciazenia. Co 10 min odpalany skrypt, ktory pobiera z netu kilka plikow (wget'em), i przetwarza je wstepnie. Do tego raz na dzien wpisanie tych wstepnie obrobionych danych do mysql'a.

Samo wyswietlanie tez raczej nie obciaza, jedynie generowanie obrazkow przez GD2 troche moze zajmowac ale u mnie i tak trwa to ulamek sekundy, pozatym przerzucam sie wlasnie na inna klase do generowania obrazkow, ktora ma mozliwosc cachowania, wiec bedzie jeszcze lepiej.

i potrzeba jakies dodatkowe rozszerzenia do php?

Dodatkowe nie, ale z tych co sa w dystrybucji to php_domxml.so no i oczywiscie php_gd2.so

 

czy nie powinno byc juz nowych statsow?

Tak, beda wieczorem po polnocy jak zwykle (update danych jest o 23:55, zeby caly dzien "zlapac")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodzilo mi o obciążenie lącza ;)

 

w sumie mógłbym zapewnić miejsce na serwerze - ale wcześniej musiałbym doinstalować gd2 (teraz jest wersja 1 - nie wymagala rekompilacji php - poszedłem na łatwizne;) ) i nie mam php_domxml.so... (edit: qrde mam 4.2.3 a wymaga 4.3 zeby instalnac...:( )

dasz rade sie obejsc bez gd w wersji 2 i tego drugiego rozszerzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Tweaku było, że my znaczy się wszyscy userzy i teamy z Polski łykneliśmy Żabojadów o przepraszam Francuzów.

Polska na siódmej pozycji a bałem się, że nie zdążymy :)

gdzies tam bylo (nawet w oddzielnym topicu) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodzilo mi o obciążenie lącza ;)

Te byloby raczej znikome :) No chyba, ze nagle wszyscy zaczeli by odwiedzac strone :P

 

w sumie mógłbym zapewnić miejsce na serwerze - ale wcześniej musiałbym doinstalować gd2 (teraz jest wersja 1 - nie wymagala rekompilacji php - poszedłem na łatwizne;) ) i nie mam php_domxml.so...  (edit: qrde mam 4.2.3 a wymaga 4.3 zeby instalnac...:( )

dasz rade sie obejsc bez gd w wersji 2 i tego drugiego rozszerzenia?

Jasne, ze bym sie obszedl, ale mi sie nie chce ;) Musialbym sporo przerobic, bo dane sciagane ze strony seti sa w formie xml'a,a jednak najsluszniej parsuje sie go funkcjami z DOMXML, ktore sa do tego stworzone.

Pozatym tak czy siak sugeruje "maly" update php... werjsa ktora masz jest deczko stara (~1.5 roku)

 

PS. nie wiem czy jest sens wrzucania calych statystyk, ktore mam u siebie na jakis puubliczny serwer. Wtedy cale te tygodniowe oczekiwanie na statsy szlag trafi, bo kazdy bedzie mogl sobie w dowolnym momencie wejsc na strone i zobaczyc to co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jednak beda jutro. Przedwczoraj updateowalem php i zapomnialem o pewnej rzeczy, przez ktora skrypty nie dzialaly i "zjadlo" mi dane z 2 ostatnich dni (29 i 30). Ta dziura w danych powoduje raczej kiepski wyglad wykresow.. na szczescie kilka dni temu zainstalowalem u Chaosa sam skrypt zbierajacy dane tak na wszelki wypadek jakby sie cos u mnie stalo (no i stalo sie :)), tylko ze on pojechal do domu, a jego komp zablokowany. Jutro wraca to wezme od niego brakujace dane i beda statsy.

Sorki, ze tak wyszlo, ale nie monitoruje dzialania skryptu codziennie (tymbardziej ze chodzi juz z miesiac) i nie zauwazylem braku :/ Ale teraz sie przed tym jakos zabezpiecze, np. mail w przypadku niepowodzenia.. skrzynke akurat monitoruje czesto ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczescie kilka dni temu zainstalowalem u Chaosa sam skrypt zbierajacy dane tak na wszelki wypadek jakby sie cos u mnie stalo (no i stalo sie :)), tylko ze on pojechal do domu, a jego komp zablokowany. Jutro wraca to wezme od niego brakujace dane i beda statsy.

no sie okazalo ze nie na szczescie bo ja z powodu Farcry musialem postawic winde od nowa :) i nie odpalilem u Siebie apache'a ani php :)))

no ale nie lamcie sie juz se mastah Fido poradzil i zara bedą statysystyki :)

 

pozatym dzis uruchomilismy ponowanie backupowe zbieranie danych u mnie wiec wsio ok :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...