Skocz do zawartości
mosciu22

Czy zasilacz wytrzyma (FEEL 300W)?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zasilacz FEEL 300W, Soltek FRN2-L, AXP Thorton 2000+.

Komputer stabilnie chodzi na FSB180x12.5 (zablokowany) = 2250Mhz Vcore - 1.8V. Czy jeżeli zakupię procka który na Vcore 1.8V chodzi na 2600Mhz to napięcia bedą takie same jak mam teraz (to znaczy takie, że nie ma zwisów)? Czy możliwe, że mimo tego samego Vcore, 350Mhz więcej "powali" Feel'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tego typu pytania na tej grupie to hmm proszenie sie o odpowiedz zmien na chiefteca 420 albo cos w tym stylu.

Napisz cos wiecej o reszcie komponentow. Powinien Ci to jeszcze pociagnac. napisz o napieciach (po nich widac jak zasilacz zaczyna nie dawac rady)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie utrzyma bo ja mialem 9 miesiecy AXP 1700+ napierw 156x11, potem 160x13 na ASUSie A7M266 wlasnie z tym zasilaczem i pewnego dnia efektownie zadymil... a bylo to trzy tygodnie po nabyciu r9500 z podpisu...

 

gwoli scislosci jak podkrecisz procek jeszcze bardziej, to jego zapotrzebowanie na prad wzrosnie a wtedy niech cie Pan Bog ma w swojej opiece...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm pacz to feel ma tylko jeden rodzaj zasilacza?

ja mam feela 300W version 2.03 PFC

manufactured by Essun

napiecia ma naprawde ladne

hmm i mnie sie narazie podoba szczegolnie ze zadziuchno nawet na wyzsze obroty wentylator wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cud ze ci to jeszcze wszytko chodzi. Ja mam w domu drugiego kompa: D1.4@1.75, Asrock A7S8X, DVB, DVD, Barka 40 i Radek 7200, po zamianie 7200 na 8500LE wysypywal sie 3Dsmark, winny byl wlasnie Feel 300W bo po zamianie na Huntka 300W problemy sie skonczyly. Daze do tego ze przy tych zasilaczach kazdy egzemplarz jest inny tak wiec ja sie w ogole dziwie ze ci to chodzi a kto inny powie ze ciagnie mu P43.2EE itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jako elektronik powiem ci tak jak np w primie przy 100% obciazeniu nap na jadrze zacznie spadac albo bedzie skakac to szybko zmien zasilacz a jesli bedzie wszystko bedzie dobrze to on ci moze jeszcze dlugo pochodzic ale to wszystko zalezy od szczescia ale ja bym tak nie panikowal :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie do tematu:

 

moj kolega ma zasilacz codegen 300 wat i taka konfiguracje pc:

 

proc: p4 2.4 ghz

ram : 512 mb

2 dyski 80 gb

dvd i cdrw

grafa geforce fx5600 128 mb

tuner tv

2 karty sieciowe.

 

po wlaczeniu 3dmark chodzi okej ale ma takie napicia mierzone miernikiem :

 

12 - 13.4

5 - 4.5

3.3 - 3.19

 

komp chodzi przestabilnie ale jak mu mowie ze musi zminic zasilacz bo sie moze pozegnac ze sprzetem to sie smieje ze mnie i mowi ze dopuki dziala to ze nie czeba nic zmieniac :? :lol:

 

 

czy ktos mi moze powiedziec jak mu wytlumaczyc zeby zmenil zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sprawa > czemu to w ty dziale ?

2. FEEL zalezy ktory, ten z PCF VCore do 1,8 w miare spoko (jak cie nie denerwuje wlaczanie sie witraka na wyzsze obroty> powyzej problemy

3. ja bym nie ryzykowal i kupil cos lepszego jak masz kase

tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzyma to, co w podpisie-> sam proc wydziela sporo ponad 90 watów mocy, 2v core wyrzymuje bez problemu.

Ale z tymi zasiłkami różnie bywa, zalezy od egzemplarza. Mnie jeszcze nigdy napięcia norm nie przekroczyły, ale grafę chcę zmienić, więc chcę go sprzedać, żeby losu nie kusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i mierzenie nap miernikiem to najwieksza glupota

 

Ciekawe rzeczy gościu prawisz? I jeszcze do tego mówisz że jesteś obeznany w elktronice... hmmm....

 

To może mam brać pod uwagę odzczyty napięcia z mobo??

 

Heh, przyłączam się do pytania mick1. Mógłbyś to rozwinąc??

 

j.h.hudy: ponad 13V na +12V, ale z twoje kupla to LOL :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie mu poszedl dym z zasilki!!!!!!!!

 

poszla plyta abita (nie weim jaka) i obydwa dyski twrde 8) :lol:

 

a on mi powiedzial ze to dlatego bo obciazyl go za bardzo bo glosno muzy sluchal :lol: :lol: :lol:

 

ele sie poryczalem, ze smiechu hahshhahahhhhhahahahah

 

 

ale on dalej chce kupic codegena tylko teraz 400 wat :lol:

 

nie wkladac codegena nawet 500 wat do pc z procem wieksszym jak ok. 1.6 ghz!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) więc jeśli chodzi o napięcia to wszystkie są w normie podanej m.in na tweaku, najbardzeij wychayla się 3.3V bo potrafi w stressie dojść do 3.18V ale i tak śa lepsze od tego co miałem na Megabajcie 350W (wszystkie napięcia niestety wg SpeedFan)

 

ale rzeczywiście gdy pojawia sie stress to Vcore sobie skacze np. z 1.8V do nawet 1.76V ale takie skoki choć nie w tym stopniu są kiedy dam 12.5x100FSB

 

2) jeśli chodzi o reszŧę bebechów to to co w podpisie (oprócz WC) + CDRom + CDRecorder + 120GB 7200rpm Seagate, 512MB DDR, jeden wiatrak 12V w obudowie

 

3) ten Feel to własnie made by Essun, a podobno Essun robi dla Modecoma i Fortrona więc zamiana ma tylko sens na zasilacze za 200zł ale wtedy to juz lepiej chyba "odkrecić" proca

 

---> Czy prawdą jest, że płyta na nForcie bierze 12V więc dla stabilnego Vcore potrebuję zasilacz z wyższymi amperami dla lini 12V (jak zmieniłem kartę na GF2 400 (3.3V) to nic się nie zmieniło)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz wogole jaką taki miernik ma tolerancje wieksza niz najgorsza płyta ale jak wy uwazacie ze mierniki sa lepsze to wasz problem Wy nawet chyba nie macie pojecia jakie plyty glowne sa dokladne :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz wogole jaką taki miernik ma tolerancje wieksza niz najgorsza płyta ale jak wy uwazacie ze mierniki sa lepsze to wasz problem Wy nawet chyba nie macie pojecia jakie plyty glowne sa dokladne  :!:

Wybacz, ale z takim podejściem jak twoje to jestem naprawde zdziwiony, że przy twoim konfigu ufasz odczycie z mobo!!! Ale to twój wybór...

 

A co do tolerancji mierników to chyba mi nie wmówisz, że mój się myli o ok 7,5%!!! Gdybym miał napięcie na +12V takie jakie mi mobo pokazuje to nie miałaby prawa bo w stresie mam +11,67!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zioło85 ty jestes najwiekszym zlolałym lolem wsród lolów jakiego na tym forum widzialem!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

nie wmowisz mi ze moj miernik ktory kosztuje ok. 120 zeta ma dużą tolerancje błedów!!!!!!!!!

 

naweet miernik za 15 zeta jest dokladsniejszy od czujnika na plycie!!!!!

 

pozatym zawsze jak kupuje miernik do ide do kolegi co telefony naprawia (ma miernik za 300 iles zlotych) i kalibruje sobie u niego ( kazdy multimetr ma potencjometr nastawny w srodku i nim mozna pieknie wykalibrowac!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten zasilacz trzyma:

A2600+ @ 200x11

Radeon 9500@pro 380/640

Epox 8rda3+

CDRW blebleble

i ani razu w ciagu 3 tygodni mi się nie zrestartował komp ani nie zawiesił...

Ale i tak szykuje się do wymiany na modecoma 350W

 

Naraze jest OK, również napięcia spoko...

12V - 11,9V

5V - 5,03V

3,3V - nie pokazuje 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten zasilacz trzyma:

A2600+ @ 200x11

Radeon 9500@pro 380/640

Epox 8rda3+

CDRW blebleble

i ani razu w ciagu 3 tygodni mi się nie zrestartował komp ani nie zawiesił...

Ale i tak szykuje się do wymiany na modecoma 350W

 

Naraze jest OK, również napięcia spoko...

12V - 11,9V

5V - 5,03V

3,3V - nie pokazuje  8O

w tym epoxie +3,3V pokazuje napięcie na... DDR czyli jak masz 2,7V to sie nie przejmuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz wogole jaką taki miernik ma tolerancje wieksza niz najgorsza płyta ale jak wy uwazacie ze mierniki sa lepsze to wasz problem Wy nawet chyba nie macie pojecia jakie plyty glowne sa dokladne  :!:

na moim mierniku podrecznym jest informacja sprawdzona zreszta

+-0,5% (zakladajac, ze mierze napiecie 1V to mylic sie moge o 0,005V)

hmm fakt razaca niedokladnosc

chyba zaczne ufac mojej plycie glownej a miernik wyrzuce do smietnika.

Czy ktos ma schemat jak podlaczac inne napiecia do plyty glownej zeby ja na miernik przerobic?(czytaj ROTFL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem na feelu 300W podłączone to co w podpisie + 2x katody, aerogate II i 4 coolery

 

I działało, może dlatego że chodziłem na tym tylko pare dni :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zioło85 ale z ciebie lolek :lol:

Zioło85 ty jestes najwiekszym zlolałym lolem wsród lolów jakiego na tym forum widzialem!!!!!!!!!!!!!! :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

j.h.hudy, nie obrażaj innych. Jak uważasz, że czyjeś stanowisko jest niewłaściwe, to pisz konkretnie, bez wyśmiewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiecie ale sa 2 wersje FELLKów :wink: jeden ESP (by Essun ) drugi FSP czyli od FORTRONA i on posiada bebechy Fortrona 300GTF czyli dokładnie te same co modecom300GT

(300GTF to najsłabsza wersja 3-setek FSP 3,3V-20A 5V-30A 12V-13A )

natomiast ten by ESP ładnie chodzi dopuki sie go nie obciązy powyzej 220-230W wtedy klęka i napięcia sie rozjezdzają albo znaki dymne robi :lol:

jakiego macie mozecie sprawdzic na naklejce po tym czy pisze BY ESP czy FSP :D nie musze dodawac ze wersja od FSP jest znacznie lepsza bo chodz fortorn 300GTF jest najsłabsza wersją 3-setek (słabszy od PNA/BT/BTV/GTP ) to i tak co fortron to fortron i 300W jak na naklejce wytrzyma :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...