Skocz do zawartości
fipa

Co wybrać - internet - oferta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:

Mam pytanie odnośnie interneru. Mam dostęp radiowy i mój admin przedstawił mi nową ofertę. Do tej pory miałem 128/128. Teraz są do wyboru:

:arrow: 64/64

:arrow: 96/32

:arrow: 128/64

:arrow: 128/128

:arrow: 192/64

Chodzi mi o to, którą wybrać. W internecie nie siedzę dużo (codziennie przeglądam kilka stron), ale komp jest włączony całą dobę, bo korzystam z programów p2p (eMule). Teraz nie wiem czy pozostać przy 128/128 czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 192/64. Na którym będą większe transfery? Zaznaczam, że mam LowID i żeby mieć lepsze kredyty muszę dużo udostępniać tego co ściągam (i najlepiej jak najszybciej), więc tu mam dylemat. Myślę, że jakby co to się dogadam z administratorem i pozwoli mi poprostu przetestować to 192/64, ale chcę poznać waszą opinię.

 

P.S.

:arrow: Cen nie wypisuje, bo nie chcę zebyście się ceną sugerowali (zresztą i tak jest tanio)

:arrow: jednostek nie pisałem, ale wszyscy wiedzą, że chodzi o "kbps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ustawieniach 192/64 powinno chulac szybciej.

Ja w tej chwli mam radniówke... ale tak naprawde nie mam okreslonej predkosci. Z zaleznosci od dnia mam 64/256.

I tak przedewszystkim sciagasz dane z sieci wec te ustawienie bede bardzej kozystne dla ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :!: 

Mam pytanie odnośnie interneru. Mam dostęp radiowy i mój admin przedstawił mi nową ofertę. Do tej pory miałem 128/128. Teraz są do wyboru:

:arrow:  64/64

:arrow:  96/32

:arrow: 128/64

:arrow: 128/128

:arrow: 192/64

bierz 192/64 - bez dwóch zdań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial 192/64 i sie przesiadl na DC+Netlimiter (wiem ze to zabronione ale o tym za chwile) - wiec tak: sam mam dsl i ciagna ode mnie wszyscy na maxa, ja Ciagne po 80 kb/s i wszyscy sa zadowoleni. Ale jesli ktos dysponuje tak wolnym laczem to czy ktos pociagnie od niego 7 kb/s czy ograniczy sie to netlimiterem do 5 kb/s - roznicy wielkiej nie ma a download wtedy nie zwalnia i przy 192 bedzie sobie ciagnal to 20-22 kb/s directem. Poza tym przy ogladaniu stron, sciaganiu poczty, graniu, sciaganiu filmow/gier/whatever - wazniejszy jest transfer DO CIEBIE czyli 192... nie sadze ze ktos kto ekonomicznie i tanio chce korzystac z internetu powinien myslec o uzytkownikach p2p czy im sie przypadkiem nie bedzie wolno ciagnac od niego....ja jak mi sie nie ssa powyzej 30 kb/s to poprostu znajduje kogos innego i nie mam wielkiej pretensji do calego swiata ze tego czlowieka nie stac na lepsze lacze i ze ma mnie w d.. :) wniosek: jesli nie chcesz wysylac 100 MB zalacznikow w poczcie ani zylowac ostatniej kasy zeby ludzie z transferami 500/500 zamiast od szkopa z lanT3 ciagneli film od Ciebie z predkoscia 13 kb/s...to wez 192/64 i net limitera zainstaluj (nie wiem jak on dziala z emule, wiec moze sprobuj dc?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciągając eMulem mam tak:

:arrow: Upload ustawiony na 8kB (czasem 10-11kB)

:arrow: Download ustawiony mam na 16kB, ale zaciąga max 12kB (średnio 9kB)

Najbardziej podoba mi się 192/64 i do tego chyba się przychylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

192/64 nie bedzie ok z mulkiem. Sam tak mam i mowie Ci, ze nie wyciagniesz wiecej niz 12KB/s ... powaga... natomiast na DC++ kolega z sieci caly czas ciagnie na maxa.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial 192/64 i sie przesiadl na DC+Netlimiter (wiem ze to zabronione ale o tym za chwile)

Zabronione ? hehe przez kogo ? wolne żarty ! :lol: (no chyba że masz crackowanego netlimitera i za niego nie zapłaciłeś)

 

ja mam ustawione standardowo Upload MAX (czasem nawet 3 Mbity/s) download Min (10 kbits - czyli 1 KB) - jak komuś kto ciągnie ode mnie się to nie uśmiecha, to niech się podłączy do kogo innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabronione etycznie, poza tym jesli nieopatrznie wrzucisz instalke do udostepnianych plikow dostaniesz autobana na wiekszosci hubow. A ze nie dajesz nikomu sciagac od siebie (bo nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie ciagnal 1 kb/s zakladajac ze udostepniasz 1 slot, chociaz pewnie z 40 ;) to juz kwestia Twojego sumienia...pomysl ze gdyby wszyscy robili tak samo to po niektore rzeczy musialbys udac sie na gielde :/ poza tym nie uwierze ze sciagasz z DC takie wielkie pliki i masz legalnego net limitera :DDDD co jest w tych plikach 700 MB, Twoje fotosy z wakacji :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabronione ? hehe przez kogo ? wolne żarty !  (no chyba że masz crackowanego netlimitera i za niego nie zapłaciłeś)  

 

ja mam ustawione standardowo Upload MAX (czasem nawet 3 Mbity/s) download Min (10 kbits - czyli 1 KB) - jak komuś kto ciągnie ode mnie się to nie uśmiecha, to niech się podłączy do kogo innego

PIJAWA!! ponadto chyba Ci sie pomieszalo :> . Ponadto 10kbits to nie 1 KB/ tylko 1,25 KB.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabronione ? hehe przez kogo ? wolne żarty !  (no chyba że masz crackowanego netlimitera i za niego nie zapłaciłeś) 

 

ja mam ustawione standardowo Upload MAX (czasem nawet 3 Mbity/s) download Min (10 kbits - czyli 1 KB) - jak komuś kto ciągnie ode mnie się to nie uśmiecha, to niech się podłączy do kogo innego

PIJAWA!! ponadto chyba Ci sie pomieszalo :> . Ponadto 10kbits to nie 1 KB/ tylko 1,25 KB.

 

Pozdr

MeeHow - Heh ... przy 300 KB/sec nie ma żadnej różnicy czy jest 1 KB czy 1,25 ;)

 

pytanko pozostaje otwarte - dlaczego ktoś twierdzi że jest to zabronione ? (nie chodzi mi o odpowiedzi: zabronione jest to bo to jest brzydkie i nieładne - tylko o konkrety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 160/160, roznica 3 kB/s przy sciaganiu to nie jest wiele, a masz prawie 2 razy szybsze wysylanie :)

 

wojwar - czy jesli na Sycylii mozna zabic swoja zone jesli podejrzewasz ze Cie zdradzila to czy bedac sycylijczykiem zarabal bys kobiete siekiera ? Chcesz konkretow ? ok - wiec korzystajac z jakiegos HUB-a godzisz sie na warunki panujace na nim - w tym na nie uzywanie programow sterujacych tranferem. Sa pewne niepisane umowy ktorych nalezy przestrzegac, np to ze wychodzac z restauracji placisz za zarcie chociaz nie podpisales z kelnerem umowy, ze jak wsiadasz do autobusu kasujesz bilet itp. i jestes zobowiazany przestrzegac zasad HUBA - bo jego wlasciciel robi Ci łache ze z niego korzystasz, inaczej bys ciagnal pliki przez gadu-gadu :/

 

ps.tez czasem korzystam z net-limitera - ale tylko w ogranicznych przypadkach (jak potrzebuje film na sobote, jak chce pograc w CS) i nie ustawiam wysylania na MINIMUM, tylko na niezbedne minimum (przy neostradzie na 8-9 kb/s) - czyli takie, gdzie upload nie spowalnia mi znaczaco downloadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest tak, że jak dam max upload to spowalnia mi download :?: Myslałem, że czegos takiego nie ma.

ano niestety jest - bo jak masz łącze 128/128 KB i ktoś od ciebie ciągnie 120 KB to na download zostaje ci 8 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest tak, że jak dam max upload to spowalnia mi download :?: Myslałem, że czegos takiego nie ma.

ano niestety jest - bo jak masz łącze 128/128 KB i ktoś od ciebie ciągnie 120 KB to na download zostaje ci 8 !

bzdura...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem dlaczego wszyscy mylą kb (kilobit) i kB (kilobajt). To jest znaczna różnica (8:1) więc tym bardziej mnie to dziwi.

Więc jakie byłyby najlepsze wartości uploadu do downloadu na moim łączu 128/128 (chodzi o eMule) :?:

Z tego co rozumiem to tak około:

UP - 3-6 kB

DL - 16 kB

tak :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shivka mod o ile wiem daje tak:

1 KB up - 4 DOWN

w przeliczeniu na kbit

8 kbit up - 32 kbit down

 

wartosci te sa proporcjonalne.

Polecam danie up nawet na 8KB/s nabijesz wtedy kredytow duzo i w ogole bedziesz cool :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar, wez rusz lbem zanim cos powiesz. Po pierwsze on ma lacze 128kbit a nie KB. Wystarczy 20kbit jak uploadu zostawisz imho.

Łbem to se sam poruszaj....

 

obojętnie czy masz łacze 128 kbit czy 128 KB - jeśli masz down aktualnie na 120 - to 8 zostaje ci na upload i takie są fakty, więc zamiast się miotać idź do jakiejś szkoły i się poucz o TCPIP i transmisj w sieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ciekawe :] :] :] hahahahahaha :] :] :]

 

dzisiaj wysylalem bratu plik z predkoscia 6KB/s i sciagalem jednoczesnie plik z predkoscia 20KB/s . Hm? A teraz najciekawsze... moje lacze ma nastepujaca przepustowosc:

180kbit/s DOWN

64kbit/s UP

 

i cio? dalej mam sie uczyc i postukac o sciane, czy to jednak tobie sie cos myli?

 

Z reszta... komedia... zaraz zaprosze tutaj Paranoika, bo on lubi mówić takim ludziom jak ty jeden wyraz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak taki madry jestes expert od tcpip

w odróżnieniu od ciebie mam pojęcie o czym mówię

 

to moze nam wyjasnisz dlaczego sie tak dzieje ?

jasne - za chwilkę

 

no to ciekawe :] :] :] hahahahahaha :] :] :]

no popatrz ... ciekawe

 

 

dzisiaj wysylalem bratu plik z predkoscia 6KB/s i sciagalem jednoczesnie plik z predkoscia 20KB/s 

nic w tym nadzwyczajnego

 

. Hm? A teraz najciekawsze... moje lacze ma nastepujaca przepustowosc:

180kbit/s DOWN

64kbit/s UP

więc czarodzieju chcesz wszystkich przekonać, że w tym samym czasie masz 22,5 KB download i 8 KB ? heh - niezły LOL jesteś

 

biorąc te bzdury pod uwagę jeśli w pracy mam łącze 2048 KB / 2048 KB - to mam 240 KB down i 240 KB up ?

 

niestety tak nie jest - dlatego napisałem abyś się douczył

 

Jakbyś nie wiedział, to tych wartości się nie sumuje - jeśli ktoś przy łączu 128 kb/128 kb będzie na maxa zaciągał od innych ludzi - to inni będą mieli od niego max upload na poziomie 1 KB ;) może mniej (wynika to z tego jak jest ustawiana transmisja w sieciach IP)

 

i cio? dalej mam sie uczyc i postukac o sciane, czy to jednak tobie sie cos myli?

tak mój drogi - polecam książki o sieciach IP

 

Z reszta... komedia... 

ano właśnie - takich głupot jak zapodajesz dawno nie słyszałem

 

zaraz zaprosze tutaj Paranoika

zaproś zaproś - może się z ciebie pośmieje

 

, bo on lubi mówić takim ludziom jak ty jeden wyraz :]

ech ... co za brednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, no bredzisz... bredzisz... bredzisz... zgodnie z tym co mowisz neo+ ktore ma 512/128 dzialaloby tylko z predkoscia down 128kbit.

 

Ja wiem o tym, ze jest potrzebny up,zeby potwierdzac pakiety, ale nie musi to byc predkosc rowna downloadowi. Tzn, przy sciaganiu z predkoscia 10KB nie potrzebujesz up 10KB (ani nawet 9 jak ty mowisz). Jesli by tak bylo, to lacza w stylu NEO (powtarzam 512kbit DWON, 128 kbit UP) nie mialyby racji bytu.

 

Szkoda, ze paranoik nie odpowiada. Jak dla mnie jest autorytetem w tej dziedzinie i na pewno Ci z radoscia wytlumaczy.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie wiedział, to tych wartości się nie sumuje - jeśli ktoś przy łączu 128 kb/128 kb będzie na maxa zaciągał od innych ludzi - to

to inni beda mieli od niego teoretycznie max upload na poziomie 16kb/s, niestety tak niejest, jak napisal MeHow kazdy down jak i upload generuje pakiety ACK (acknowledge - potwierdzenie odbioru), w wypadku lacz asymetrycznym z wolniejszym wysylaniem, lubia sie 'zapetlic' ww pakiety tym samym powodujac ponowne wyslanie danych, spadek transferu gwarantowany .... ale nie az na taaaakim poziome

 

paps expercie dla mnie eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG.

 

Ja mam 800/unlimited (kbps)  za 40 zł :) Dodatkowo 1 GB na ftp/www

 

:) A to wszystko za 40 zł :)

A powiesz mi jeszcze oprócz tego wyżej co to ma do tematu :?: 8O 8O 8O Bo jak na razie to się tylko pochwaliłeś. A i tak zresztą nie bardzo w to wierze...

 

A ta dyskisja naprawdę mnie zaciekawiła (ta odnośnie przesyłania danych w TCP IP). Jeszcze tylko gdyby ktoś dobrze obeznany mi wytłumaczył jak to jest naprawde.

 

A portów mi nie przekieruje i koniec. Nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...