Skocz do zawartości
fipa

Co wybrać - internet - oferta

Rekomendowane odpowiedzi

i zagadaj z adminem zeby Ci przekierowal jakies porty to bedziesz mial HighId w emulu.

yyy... chyba Pan calego topica nie przeczytal :>

przeczytalem i w pierwszym poscie autor pisal ze ma lowID wiec chcialem podunac rozwiazanie, a podpowiedzenie o portach jest offtopickiem :D ale nie takim jak chwialenie sie kto jakie łacza ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak napisałem ja. Pan wojwar nie wiem skąd ma takie śmieszne informacje. Jednakże po tym, że właśnie zamilknął możemy przypuszczać, że dowiedział się gdzie tkwił błąd w jego rozumowaniu.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, no bredzisz... bredzisz... bredzisz... 

ja bredzę ? to popatrz co ty gadasz ... hehehe

 

zgodnie z tym co mowisz neo+ ktore ma 512/128 dzialaloby tylko z predkoscia down 128kbit.

najpierw ustosunkuję się do prędkości NEO którą zapodajesz, co jest dowodem na to że nie masz pojęcia o czym piszesz i bredzisz jak chory człek - spieszę ciebie poinformować, że TPSA zwiększyła większość (w tym momencie około 85%) limitów w neostradach do 640/160 (ludzie się skarżyli że nie mają 55 KB - ale zapomnieli o tym że bajt ma 8 bitów a nie 10 i o tym, że część ruchu IP rezerwowana jest na potwierdzenia transmisji, bity kontrolne itp)

 

zgodnie z tym co powiedziałem łacze neo 512/128 (w sumie neo ma 640/160) - max download będziesz miał około 60 KB a max upload około 14 (w sumie mniej - bo dochodzą ramki itd itd)

 

ale w tym samym czasie przy uploadzie rzędu 14 KB download będziesz miał ograniczony o tą właśnie wartość (60 - 14 = ~ 46)

 

a wg tego co ty bredzisz - zaciągając coś na NEO z prędkością 60 KB będziesz jeszcze miał 14 KB na upload od siebie (co jest całkowitą brednią)

 

:wink:

 

a wydaje mi się że MeeHow liznął troszkę wiedzy - ale nie wie o czym gada (bo jakieś kosmosy głosi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoria ladnie, praktyka prawie w ogole....

1) upload na neo to 15-16kB (faktyczne), ale nie klocmy sie o te 1-2kB

2)

ale w tym samym czasie przy uploadzie rzędu 14 KB...

jezeli na neo ustawisz 14kB wysylu to down masz max

3) neo w calym kraju jest 640/160 a czesc ma 720/210 (nie jestem pewien uploadu, ale cos kolo tej wartosci)

 

po za tym, to moze w koncu skonczycie ten OT :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do predkosci neo nie wiedzialem, ze tak jest. Przyznaje sie.

 

Wojwar chodzi mi o to, ze to co ty mowisz to brednie. wg ciebie

jesli ktos ma lacze 128kbit/128kbit i wysyla z predkoscia maxymalna, to w ogole nie ma downloadu.

 

Zrob sobie test. Zacznij cos wysylac z ta predkoscia i sciagac. Zobaczysz, ze jednak bedziesz mial download wiekszy niz 1KB.

 

Po raz kolejny powtarzam Ci, ze na potwierdzenie pakietow odebranych uzycie uploadu nie jest w stosunku 1:1, czyli dla Ciebie mowiac przy odebraniu 10KB musisz wyslac 10KB. Rozmawialem z adminem mojej sieci i powiedzial, ze w teorii uzyty upload do potwierdzenia downloadu jest w stosunku 6:1 czyli 6KB down - 1 KB up. NIJAK NIE JEST TO: 6KB:6KB.

 

Przyznaj sie do bledu. I do tego, ze czegos sie nauczyles

 

Pozdrawiam

 

PS:Noose... OT jest bardzo ciekawy IMHO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jednak 192/64...

 

Powinienes sobie poradzic w eMule na 192/64. Przeliczajac na kilobajty, jest to 24/8. Bedziesz musial ustawic limit uploadu na 6KB, wiec download bedzie limitowany na 24KB - czyli max twojego lacza. Jezeli zas bedziesz mial 128/128 (16/16) - dasz limit na 10KB i bedziesz mial limit pobierania na 64KB, a lacze bedzie pozwalalo na 16...

 

Gorzej bedzie w DC++, bo jezeli zapchaja ci te 8KB/16KB to marnie bedzie sie sciagalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie... ciagle jestem ciekaw, czy wojwar odpowie. Bo niektorym jest trudno przyznac sie do bledu.

MeHow - o co ci chodzi ? koniecznie chcesz usłyszeć że masz rację ?

 

nie usłyszysz tego :) bo gadasz glupoty :)

 

wg tego co piszesz łącze 128 Kbit - nie ma 128 Kbit, tylko 128+(128/6)

 

czyli 128+ jedna szósta ze 128/128 - a to jest nie prawda

 

To co ja chcę napisać to tylko tyle, że jeśli masz łącze 128 Kbits, to sumaryczny download+upload nie może być nigdy większy niż 128 KB

 

noose ma rację co do neo - bo gdy zciągasz coś z prędkością 40 KB, to ileś tam jeszcze zostaje na upload, ale gdybyś downloadem wysycił całkowicie łącze (a da radę to zrobić), to upload będzie minimalny i na pewno nie osiągnie 12 KB (może to będzie 2 KB, a może 4) - ale i tak w tym przypadku sumaryczna przepustowość DONW+UP nie będzie większa niż 640 kbits (łącznie z pakietami ack, syn itd itd)

 

tak samo będzie w drugą stronę - jeśli ktoś od ciebie będzie zciągał dane z prędkością 12-14 KB, to nie uzyskasz Downloadu na poziomie maksymalnym (~60 do 63 KB)

 

niestety

 

a tak wogóle to EOT :) bo co miało zostać napisane ... już zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar: Ty mnie chyba nie sluchasz :P napisalem, ze zostawiam 2kB na potwierdzanie i moge sciagac z max predkoscia :]

to, ze lacze jest 128/128 oznacza, ze jeden kanal moze wysylac z predkoscia 128 kb/s a drugi wysylac z 128kb/s. oczywiscie, jezeli nie zostawisz miejsca w up na potwierdzanie to down ginie, ale wystarczy 2-3kB na potwierdzenia i chodzi miodzio :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar, ty ciagle nie rozumiesz.

 

Jesli wysycisz (jak to slicznie ujales) calkowicie download, bedziesz tez uploadowal pakiety, zeby potwierdzic ten twoj download. Rozumiesz?

 

Nigdy nie napisalem, ze lacze 128kbit ma 21,3kbit.

 

Napisze Ci to przystepnie w jednym miejscu i przeczytaj to dokladnie i postaraj sie zrozumiec:

 

Gdy sciagasz plik, co iles kilobajtow twoj komputer AUTOMATYCZNIE wysyla teoretycznie 1/6 sciagnietych KB w celu potwierdzenia sciagnietych pakietow.

 

Tak wiec, zebys zrozumial. Dysponujemy laczem 20 KB DOWN / 20 KB UP. Podaje w kilobajtach, zeby uniknac nieporozumien.

Sciagasz plik z predkoscia 20KB/s (masz calkowite nasycenie DOWM), twoj komputer w celu potwierdzenia sciaganych danych wysyla AUTOMATYCZNIE dane o wartosci 20/6, czyli 3,33 KB/s. Nie zapisuje Ci tego zaden miernik, nic. Po prostu musza isc potwierdzenia. A ze lacze masz symetryczne, to mozesz jeszcze w tym samym czasie wysylac dane z predkosci 20-3,33=16,66KB/s.

 

To samo napisal Ci noose:

jezeli na neo ustawisz 14kB wysylu to down masz max

Rozumiesz juz teraz? Dokladnie napisal Ci, ze jezeli upload bedzie 14kB, to download masz na MAXA, bo uploadu, ktory Ci pozostal starczy na potwierdzenie pakietow downloadowanych.

 

 

Jednakze nie dziala to w druga strone. Jesli zapchasz caly upload, czyli w naszym przypadku bedziesz wysylal dane z predkoscia 20KB/s, to nic nie sciagniesz, bo nie bedziesz potwierdzal tych danych (albo bedziesz sciagal z minimalna predkoscia).

 

Pozdrawiam

i pozostaje z nadzieja, ze w koncu zrozumiales :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar: Ty mnie chyba nie sluchasz :P napisalem, ze zostawiam 2kB na potwierdzanie i moge sciagac z max predkoscia :]

to, ze lacze jest 128/128 oznacza, ze jeden kanal moze wysylac z predkoscia 128 kb/s a drugi wysylac z 128kb/s. oczywiscie, jezeli nie zostawisz miejsca w up na potwierdzanie to down ginie, ale wystarczy 2-3kB na potwierdzenia i chodzi miodzio :]

w tym samym czasie ? oczywiście 128kb - (~20 od 30 kb) na down i w tym samym czasie 128 kb - (~ 20 do 30 kb) na up ?

 

bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć - organoleptycznie sprawdzałem w robocie (łącze 2Mbit/2Mbit - czyli zwykłe 2 Mbit ;) ) - i przy zciąganiu z neta przy prędkości 240 KB - upload malał strasznie (a wcześniej był na poziomie 200 KB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK! DOKŁADNIE TAK! Możesz ściągać 128kbit/s i wysyłać 128kbit-(drobna czesc potrzebna na potwierdzenie downloadu - niektore zrodla mowia 1/6 downloadu, ale skoro noose twierdzi, ze jeszcze mniej to wierze w praktyke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, to u mnie na Neo+, przy max downloadzie 65KB/s potrzebuje okolo ~2KB uploadu wlasnie na to potwierdzanie. Oczywiscie wartosc ta nie jest stala. 2KB/s to maximum i nie mowie tu o jakis skokach. Mierzone programem DU Meter oraz Bandwidth Monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, to u mnie na Neo+, przy max downloadzie 65KB/s potrzebuje okolo ~2KB uploadu wlasnie na to potwierdzanie. Oczywiscie wartosc ta nie jest stala. 2KB/s to maximum i nie mowie tu o jakis skokach. Mierzone programem DU Meter oraz Bandwidth Monitor.

i teraz pytanie do ciebie - czy przy max downloadzie (65 KB) - miałeś też (równocześnie) max upload (albo chociaż zbliżony do max - w okolicach 10 - 11 KB )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noose, wiem jak to zrobic, ale nie chcialem wtedy pauzowac transferu w eMule - pozniej trzeba czekac...

Teraz mam zatrzymane pobieranie, leci tylko upload na 10KB. Plik z GG pobralem z maksymalna predkoscia. Przy uploadzie 14KB, download doszedl do polowy max. wartosci, czyli do 32KB/s.

Oczywiscie mam Neo+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...