Skocz do zawartości
MeHow

Zadania matematyka / fizyka - TUTAJ ZNAJDZIESZ POMOC !

Rekomendowane odpowiedzi

Wstydziłbyś się Dandek ;)

 

1. Można policzyć w pamięci. Serio. Wynik 0,8m.

 

2. Tylko do wzoru podstawić. No w zasadzie dwóch wzorów. Wynik ~ 12,8 ns.

 

Szczególna teoria względności, podstawy szczególnej teorii względności, dylatacja czasu, skrócenie Lorentza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, mam nierówność dajmy na to z dwiema wartościami bezwzględnymi powiedzmy

 

|x - 4| + |2x - 5| > 0

 

załóżmy, że z pierwszego wychodzi mi przedział (1, 4) a z drugiego (0, 2/5) i teraz robię sumę przedziałów czyli (0, 4) czy część wspólną, czyli (1, 2/5)?

Edytowane przez Ardaenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to jest iloczyn czyli część wspólna ;) Suma nie może być, ponieważ nie wszystkie rozwiązania jednej wartości bezwzględnej pasują do drugiej.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy !! mam wielką prośbę i zapytanie, czy któryś z was mógłby mi pomóc z matematyką :) Mam konkretnie dwa zadania których jakoś ruszyć nie mogę i nic mi nie wychodzi mądrego :( Liczę że wśród was ukrywa się jakiś geniusz który pomoże mi z tym :) Będę niezmiernie wdzięczny za okazaną pomoc. Myślę także, że to świetna okazja do pochwalenia się swoim geniuszem i zyskania wielkiego uznania na forum hehe :)

 

Oto one :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o pomoc. Potrzebuje na jutro zrobić sprawozdanie z fizyki i mam pochodną do policzenia z którymi sobie kompletnie nie radze. Bardzo bym prosił o rozwiązanie tego zadania, dla kogoś w temacie zapewne jest to łatwizna. Z góry dziękuje za wszelaką pomoc. Oto link do fotki z zadaniem Imageshack - 001hzi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o pomoc. Potrzebuje na jutro zrobić sprawozdanie z fizyki i mam pochodną do policzenia z którymi sobie kompletnie nie radze. Bardzo bym prosił o rozwiązanie tego zadania, dla kogoś w temacie zapewne jest to łatwizna. Z góry dziękuje za wszelaką pomoc. Oto link do fotki z zadaniem Imageshack - 001hzi.jpg

 

Rozwiązanie

żeby nie było wątpliwości - równanie oznaczone (%o3) to pochodna po dl, a (%o2) to dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo ale mógł by mi ktoś napisać dokładnie to rozwiązanie z wynikiem? Bardzo prosze o pomoc gdyż nie ogarniam tematu za bardzo.

 

Trzeba jedynie podstawić wartości do wzorów: wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw A

 

Ad. 3 Przyspieszenie dośrodkowe – Wikipedia, wolna encyklopedia - a = v^2 / r. Gdzie v = 2*pi*r/(T*24*60*60), a = 2,59 * 10^(-3) m/s^2

 

Ad. 5 http://www.daktik.rubikon.net.pl/drgania_fale/fale_rownanie_fali.htm

 

omega = 2 * pi * f = 1260 * pi ~ 3958,41, k = 2 * pi / dł_fali ~ 6,28 / 0,1~ 62,83

 

czyli s = 0,02 * sin(3958,41 * t - 62,83 * x)

 

v = dł_fali * f = 0,1 * 630 = 63 m/s

 

 

Zestaw B

 

Ad. 1 Gęstość wody ~ 1000 kg/m^3, gęstość_kulki = 2/3 * gęstość_wody. Objętość kulki - wiadomo. Mając gęstość i objętość, masę łatwo obliczysz. Wynosi ona ~ 0,0754 kg.

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z.1/A

Trzeba najpierw wyliczyć opóźnienie. Siła powodująca opóźnienie to suma siały tarcia T i wypadkowej sił grawitacji i sprężystości podłoża, czyli:

F = F + T = mg*sin(30) + fmg*cos(30),

gdzie f to współczynnik tarcia, z tego opóźnienie:

a=g*(sin(30)+f*cos(30)).

Wiadomo, że w ruchu przyśpieszonym czas ma postać t=v/a (v - zmiana prędkości) i droga s=(at^2)/2, czyli podstawienie czasu:

s=(v^2)/(2a).

Za "a" wstawia się to co wyliczone zostało wcześniej i s=sin(30) (bo wysokość równi 1m) i po przekształceniach:

f=(v^2-g(sin(30))^2)/(gcos(30)sin(30)).

 

Z.2/A

Zasada zachowania pędu:

m_1*v_1=m_2*v_2, czyli v=m_2*v_2/m_1=20*400/1000=8 m/s.

 

Z.4/A

Równanie Bernoulliego:

(v_1)^2/2 + g(h_1) + (p_1)/rho = (v_2)^2/2 + gh_2 + p_2/rho,

p_2=rho*((v_1)^2/2 + g(h_1) + (p_1)/rho - (v_2)^2/2 - gh_2),

Dane: v_1=0,2 m/s, h_1=0,25 m, p_1=2*10^6, rho=1000 kg/m^3, v_2=0,6 m/s, h_2=0,05 m.

 

Z.2/B

Siła napięcia powierzchniowego:

F_1=a*l,

gdzie a to współczynnik napięcia powierzchniowego, l - obwód poprzecznego przekroju rurki.

Ciężar słupa cieczy:

F_2=rho*V*g=rho*pi*(r^2)*h*g.

Teraz F_1=F_2 i po przekształceniach:

a=r*rho*g*h/2.

 

Z.3/B

Z podanego wyżej równania Bernoulliego wyliczasz v_2 (wyrazy gh_1 i gh_2 się skracają bo h_1=h_2) i wstawiasz do równania ciągłości strugi:

v_1*pi*(r_1)^2=v_2*pi*(r_2)^2,

d=2*r_2=2*(v_1*(r_1)^2)/(v_2).

Edytowane przez Dr No

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...