Skocz do zawartości
MeHow

Zadania matematyka / fizyka - TUTAJ ZNAJDZIESZ POMOC !

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!

Jutro jade na konkurs z fizy i ćwicze rózne zadania, jednego na oko banalnego nie potrafie.

Moc alpinisty o masie 60kg, który w czasie 0,5h wspiął się na wysokość 3m wynosi:

a 36W, B 18W, c. 3W D. 1W

Odpowiedz to chyba 1W ale za cholere nie moge dojść dlaczego taka. Niech mi to ktoś wytłumaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Jutro jade na konkurs z fizy i ćwicze rózne zadania, jednego na oko banalnego nie potrafie.

Moc alpinisty o masie 60kg, który w czasie 0,5h wspiął się na wysokość 3m wynosi:

a 36W, B 18W, c. 3W D. 1W

Odpowiedz to chyba 1W ale za cholere nie moge dojść dlaczego taka. Niech mi to ktoś wytłumaczy.

Zadanie faktycznie banalne.

 

0,5h = 1800s

F=m*g

F=60kg*10m/s²

F=600N

W=F*s

W=600N*3m

W=1800J

P=W/t

P=1800J/1800s

P=1W

 

Domyslam się, że nie zamieniłes czasu z godzin na sekundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień wszystkie jednostki na układ SI, czyli zamiast h pisz s w tym wypadku; 0,5h=1800s jak poprzednik któryś napisał. Tyle.

 

EDIT: Po Piwko się zgłosimy ;-)

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To macie okazje zarobić drugie ;)

Prędkość rozchodzenia się fali wynosi 2,4m/s. Ile wynosi częstotliwość fali? (takiego zadania nigdy nie widziałem nawet, przerabiałem częstotliwość, ale nie wiem jak to zrobić.)

post-137011-1172164093_thumb.jpg

 

Sory za jakość obrazka ale robiłem w paincie a grafikiem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNeT: No ja bym powiedział, że mamy trochę za dużo danych. Wiadomo, że długośc fali, lambda= V*T, gdzie T to okres, czyli 1/f

 

L=V/f

f=V/L, gdzie L to długość fali, czyli 2*15cm=0,3m czyli częstotliwość wychodzi 8 [1/s]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNeT: Do tego zadania wystarczy wiedzieć co to jest częstotliwość i znać wzór na wzór na prędkość w ruchu jednostajnym.

A co to za konkurs i na jakim poziomie, ze dają zadania do zrobienia w pamięci? :>

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

U nas na lekcji to osoby co nie zdają z dizy matury takie zadania muszą zdawać :P

No ale nasza klasa ma najwyższą średnią z matur z fizy w okolicy to moze dlatego :(

w 3 klasie? dlaczego u mnie 1 nie dają takich zdań... :cry:

 

NeoMagNeT wypowiadal się w temacie "test gimnazjalny" więc chyba wszystko jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3 klasie? dlaczego u mnie 1 nie dają takich zdań... :cry:

 

NeoMagNeT wypowiadal się w temacie "test gimnazjalny" więc chyba wszystko jasne ;)

W pierwszej klasie było gorzej, rozwiązywaliśmy zadania z matury non stop, co z tego że nikt nie wiedział ocb..

Teraz jak wiadomo kto z czego zdaje to kamikaze z fizyki są ostro docierani, musza na 7 do szkoły przyjeżdżać na dodatkowe lekcje itp.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

W pierwszej klasie było gorzej, rozwiązywaliśmy zadania z matury non stop, co z tego że nikt nie wiedział ocb..

Teraz jak wiadomo kto z czego zdaje to kamikaze z fizyki są ostro docierani, musza na 7 do szkoły przyjeżdżać na dodatkowe lekcje itp.. ;)

to chyba nie dożyję <_< końca liceum [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Gwoli ścisłośco - błąd rzeczowy.Definicja wartości bezwzględnej. Alternatywa a nie koniunkcja ;)

 

Dołączona grafika

 

A jeśli chodzi o f(x) to żeby krótko łatwo i przyjemnie wytłumaczyć. Na chłopski rozum to to jest to "y" czyli wartość funkcji dla jakiegoś x'a...

y=2x

to samo:

f(x)=2x

A potem można to ładnie uzywać:

f(2)=4 ;)

:damage_wall:

y= + - pierwiastek z 4xkwadrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Zadanie brzmi tak a właściwie jego istotna część.

 

W ocenie Piotra wysokość drzewa jest większa niż odległość między nimi (czyli Piotrem i Markiem). Czy Piotr ma racje ?. Obliż przybliżoną wysokość drzewa

 

Jak to zrobić ? Jakąś podpowiedź dajcie... Bo jakoś ani ze związków miarowych korzystać narazie się nie da ani pitagorasem też nie widzę aby cokolwiek było do policzenia :(

 

proszę o szybką odpowiedź w miare możliwości

 

czemu nikt nie odpowiada... czyżby nikt nie wiedział jak je rozwiązać ...? wątpie. Proszę o odpowiedż. Może inny rysunek wykonać ?

zadanie_mata.bmp

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej klasie było gorzej, rozwiązywaliśmy zadania z matury non stop, co z tego że nikt nie wiedział ocb..

Teraz jak wiadomo kto z czego zdaje to kamikaze z fizyki są ostro docierani, musza na 7 do szkoły przyjeżdżać na dodatkowe lekcje itp.. ;)

Wbrew pozorom zdający fizykę mają bardzo komfortową sytuację, na wszystkich uczniów tylko 1% zdaje ten przedmiot i większość osób go zalicza bo wiadomo, że podejmują się tego raczej zdecydowani ludzie, wiadomo także że bez przerobienia wszystkich 1400 zadań z Persony oraz podobnych zbiorów nie ma co liczyc że się nam poszczęści ;], poprostu nie ma hu*a :lol:

 

Moim zdaniem głównym problemem w rozwiązywaniu tych zadań jest nieznajomość teorii i kiepski nauczyciel. Paradoksem jest brak wzorów z matmy na maurze z fizyki.

 

co innego taka matura z geografii, nawet rozszerzona jest nietrudna więc wysoka liczba pkt nie gwarantuje wcale pewnego miejsca na uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra wszystko fajnie tylko my jeszcze czegoś takiegoś nie mieliśmy :(

 

tg to tagens ? ta ? czy mi się coś głowie poprzewracało ?

Nie miałeś jeszcze tangensów ani contangensów?

A sinusy i cosinusy miałeś?

 

A twierdzenie Pitagorasa (w trójkącie prostokątnym kwadrat długości boku przeciwprostokątnej równy jest sumie kwadratów długości boków przyprostokątnych)?

 

@Dr_No

Więc jaka jest odpowiedź: drzewo jest wyższe (10 pierwiastek z 3 m) czy odległość Piotra od Marka (20 m)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczba ab=L

a - cyfra dziesiątek

b - cyfra jedności

 

{ 10*a+b=L

{

{ a+b=L/5

 

dostajemy

 

{ a = L * 4/45

{

{ b = L * 1/9

 

a i b to cyfry, nalezą do przediału od 1 do 9, obie są liczbami całkowtymi zatem liczba L musi być wspólną wielokrotnością 9 i 45, mamy wielokrotności 45, 90, 135... itd. 135 i wyższe odpadają bo mają 3 cyfry, 90 odpada bo układ były sprzeczny i zostaje nam 45.

 

L=45

4+5=9=L/5

 

Nie mam pomysłu jak to prościej rozwiązać, może i się da ale mi nic na myśl nie przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary można prościej ;)

liczba ab=L

a - cyfra dziesiątek, a Ɛ C, 1<a<9 (a należy do liczb całkowitych od 1 do 9, a nie może być równe 0, bo wtedy L nie byłaby liczbą dwucyfrową)

b - cyfra jedności, b Ɛ C, 0<b<9 (b należy do liczb całkowitych od 0 do 9)

 

{ 10a+b=L			{10a+b=L{ a+b=L/5		=>  {5a+5b=L   => 10a+b=5a+5b => 5a-4b=0   => a=4b/5
czyli b musi być podzielna przez 5 i zgodnie z wcześniejszymi założeniami być liczbą całkowitą z zakresu od 0 do 9.

Istnieje tyko jedna liczna spełniająca te dwa warunki równocześnie 5. Czyli b=5 => a=4 => L=45

Edytowane przez Qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Hmm... fajnie... a może ktoś po ludzku wytłumaczyć pochodne?

Szkoda, że wcześniej nie widziałem tego tematu... :D

z pochodnymi jest tyle zabawy że szczerze wątpię żeby ktoś się podjął nam, biednym uczniom 1 LO wytłumaczenia pochodnych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...