Skocz do zawartości
Hadrysek

Co jeszcze można wycisnąć z GF2 Pro?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem posiadaczem Pixelview (Prolink) GF2 GTS/PRO 32MB na pamięciach ASCENDa. Obecnie karta śmiga na 266/445 w pełni stabilnie. Z pamięci udało mi się wycisnąć nawet koło 470 mhz ale niewiedzieć czemu w NFSU są kszaki i zwisy... reszta aplikacji działa ok, 3dMark też przechodzi.

 

Pytanie co można z tym zrobić jeszcze? Chłodzenie kostek już zapewniłem odpowiednie. Znalazłem nowszy bios, zaraz będę flashował.

 

Czy możliwe i w ogóle uzasadnione jest wgranie biosu od Titanium bądź Ultra? Czy te GPU się różnią czymś poza pamięcią i oznaczane są w zależności od testów jakie przeszły pomyślnie?

 

PS Po wgraniu najnowszych sterowników przy włączaniu SBA w ustawieniach komp się wiesza, aczkolwiek np muzyka dalej gra, na poprzednich sterach SBA działało bez problemu 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTS, Pro, Ti i Ultra różnią się tylko taktowaniami:

GTS - 200/333

Pro - 200/400

Ti - 250/400

Ultra 250/500

 

Moim zdaniem wiecej kasy w te karte ladowac sie nie oplaca...

Jestem na etapie testowania różnych biosów, wygląda na to że tak jak piszesz, chodzi o taktowanie ALE chyba timingi pamięci są też inne bardziej wyżyłowane - np na biosie Ti/Ultra na pamięciach mogę pocisnąć najwyżej 420 mhz, bo inaczej artefakty i zwisy - wcześniej Q3 i na 470 mhz przechodził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

Witam, narazie wróciłem do fabrycznego biosu czyli 3.15.00.xx.xx. Próbowałem biosy 3.15.01 (znalazłem wszystkie cztery razem do GTS, PRO, Ti i Ultra) ale były jakieś dziwne.

Mógłbyś podać jakieś linki? Co do BIOSów do GF, to ciężko jest coś znaleźć konkretnego na necie (kiedyś była dobra baza na nvision.pl oraz x-bios.ru, teraz niestety te serwisy odeszły w zapomnienie), a na pewno jest tego dużo mniej, niż dla ATI.

 

Nawet na biosie od Pro nie mogłem kręcić pamięci bo powyżej 415 się cięło wszystko.

 

Ogólnie biosy od Ti i Ultra wyglądają tak jak by miały zapisany bardziej rygorystyczny timing pamięci (może te gts i pro też?) więc podkręcenie o mniej mhz dalej lepszy efekt niż na moich sterownikach, ale z drugiej strony na moich mam teraz 445 mhz stabilnie a 466 szczytowo (tyle że się NFS:U wykłada, reszta chodzi miodnie - dziwne).

Timingi pamięci dla BIOSu można zmienić. Mam taki edytor, z tym że dedykowany jest on pod TNT, więc nie wiem, jak będzie sprawa wyglądała dla GF.

 

Vcore w biosie nic nie daje... Core do 270 mhz kręciłem i w sumie to nie wiele daje poza masą ciepła więc skręciłem na 150/445 i jadę na chłodzeniu pasywnym :)

Ja osobiście jestem niestety bezkompromisowy i takie zjechanie z taktowaniami byłby dla mnie plamą na honorze :>. Od dawna wiadomo, że kręcenie pamięci przynosi efekty nieporównywalnie większe, jednakże rdzeń też odgrywa tutaj jakąś rolę (zal. od karty) i nie należy z tego rezygnować. No chyba, że przyrost wydajności między 170 a 270 będzie się zawierał w granicy błędu benchmarka, wtedy da mi to do myślenia ;>.

 

Jak mi wpadną jakieś normalne biosy to chętnie pokombinuje, może napięcie trza na pamiątkach podnieść... w sumie karta mnie zadziwia bo stara i tania jak barszcz a gierki mimi wszystko bardzo płynnie chodzą w 1024  8)

Pożyjemy, zobaczymy... ;> Ja chcę potestować, pobawić się trochę i potem sprzedać za dużo wyższą cenę, niż kupiłem.

 

Przerabiasz na Quadro? Chcesz te sterowniki?

 

Pozdrawiam

W kartach >= GF2 podobno jest najwyższy przyrost mocy przy tych przeróbkach, a nie traci się dodatkowo nic w OpenGL (mi przy modzie GF3 -> Quadro DCC w 3DMarku wynik spadł o 300 punktów), więc zobaczymy. Jeżeli będzie się opłacało, to modzika zrobię także sprzętowo, bez kompromisów ;P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za dużo to już z tej karty nie wyciśniej,poza tym to chyba kręcenie dla kręcenia :).

Gdyby się udało stabilnie pamięci pyknąć na 470Mhz to wzrost wydajności jest całkiem miły - zresztą cena tej karty i np 140 klatek w Q3 1024@max detail jest chyba wystarczająca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Mógłbyś podać jakieś linki?

 

Znalazłem w google taką stronkę - whitebunny ale dokładnie adresu nie pamiętam...

 

> Timingi pamięci dla BIOSu można zmienić. Mam taki edytor, z tym że

> dedykowany jest on pod TNT, więc nie wiem, jak będzie sprawa

> wyglądała dla GF.

 

Pewnie można ale ja się na HEXach nie wyznaję... jeszcze ;)

 

> No chyba, że przyrost wydajności między 170 a 270 będzie się zawierał

> w granicy błędu benchmarka, wtedy da mi to do myślenia ;>.

 

Hmm 2 klatki w Q3? Przy ~130 fps to chyba w granicach błędu :) Ale z biosem od Ti/Ultra przy core 250 wzrost był znacznie większy - teraz nie wiem czy przez timing pamięci czy inne zarządzenie core...

 

> W kartach >= GF2 podobno jest najwyższy przyrost mocy przy tych przeróbkach, a nie traci się dodatkowo nic w OpenGL

 

Mam jakiś artykuł o tym na dysku ale nie wiem co trzeba przelutować akurat w mojej konkretnej karcie (pixelview)... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...