Skocz do zawartości
AL3KSAND3R

Zamienił Stryjek Siekierkę na Kijek...

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm...

Za namową kilku przychylnych recenzi i testów ... zdecydowałem się zamienić kartę GF4MX440 64/128Bit AGPx4 na FX 5200 128/64Bit (wiem że to żadna rewelacja itp...) ale miałem możliwość zamainy bez dopłaty wiec dlaczego nie skożystać....

EFEKT:

(plusy)

+Obsługa DX 9 (w need4speed underground wszelkie efekty swietlne baaajeera :) )

+AGP 8X

+Troche poprawił sie obraz na TV-OUT

+Napewno uda mi sie ją drożej sprzedać niż to co miałem

(minusy)

-WOLNIEJ !!! niż 4MX i to nie ważne czy w 3D marku czy w grach .... (3DMARK2K1 1024/768/32bit jest 5tys miałem prawie 8tys)

 

A teraz pytanie dlaczego WSZELKIE !!! testy w najbardziej komercyjnych gazetach (czyli tych najbardziej sprzedających się) podają że jest to karta WYDAJNOŚCIOWO LEPSZA niż 4MX400 (wielu uzytkowników przetłumaczy to sobie że jest SZYBSZA) bleeeeeeeeee..........

 

Pozdrawiam (Redaktorów kolorowych czasopism sczególnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie dlaczego WSZELKIE !!! testy w najbardziej komercyjnych gazetach (czyli tych najbardziej sprzedających się) podają że jest to karta WYDAJNOŚCIOWO LEPSZA niż 4MX400 (wielu uzytkowników przetłumaczy to sobie że jest SZYBSZA) bleeeeeeeeee..........

Bo jak sama nazwa "Gazeta komercyjna" wskazuje na to ze jest komercyjna :D

Tam zawsze wygrywaja te sprzety ktorych dawca kasy na reklamy ma najwiecej...

Niestety twoj blad jest niewybaczalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, zamieniales 128bitowego gf4mx na 64bitowego fxa i to byl twoj blad, trzeba bylo zamienic na 128bitowego fxa. Nie myl ilosci pamieci karty z szyna tejze pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baranek o sciane na otrzezwienie i nie badz taki pewny, ze ja drozej sprzedasz. Roznica wydajnosci polega na roznicy w szynie pamieci. Niestety 64bit zabija cala nadzieje na fajne dzialanie.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Za namową kilku przychylnych recenzi i testów ... zdecydowałem się zamienić kartę GF4MX440 64/128Bit AGPx4 na FX 5200 128/64Bit (wiem że to żadna rewelacja itp...) ale miałem możliwość zamainy bez dopłaty wiec dlaczego nie skożystać.

 

A teraz pytanie dlaczego WSZELKIE !!! testy w najbardziej komercyjnych gazetach (czyli tych najbardziej sprzedających się) podają że jest to karta WYDAJNOŚCIOWO LEPSZA niż 4MX400 (wielu uzytkowników przetłumaczy to sobie że jest SZYBSZA) bleeeeeeeeee..........

 

Pozdrawiam (Redaktorów kolorowych czasopism sczególnie)

bo nie doczytałeś że szybsza jest wersja 128 bit (albo o tym nie wspominają) - ver 64 bit będzie około 30-40% mniej wydajna od 128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie masz pewne szanse na zarobienie na tym fxie tzn nie wiem ile dales za tego geforca ale sredni mx440 128bit chodzi po 150zl a ja fx5200 64bit sprzedalem na allegro za 210zl wiec jak by ci sie tak udalo to byl bys na plusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zmien tytul tematu bo nie jest zgodny z regulaminem - przycisk Dołączona grafika w 1 poscie

 

2. gratuluje zamiany ;)

 

3.

(plusy)

+Obsługa DX 9 (w need4speed underground wszelkie efekty swietlne baaajeera :) )

obsluge dx9 to masz faktycznie ... ale bardziej na naklejce i pudelku niz w karcie ...

no i kto ci powiedzial ze NFS:U potrzbuje dx9 do pelnych efektow ? 8O

zapewniam ze na moim 9100 mam rownie swiecace efety co ty - wszystko jest do wlaczenia - przy wszystkich tych efektach gra chodzi dodatkowo plynnie jak nalezy o czym ty pewnie mozesz zapomniec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ludzie... opłacałoby sie wymienić Gf2Ti na Fx 5200 (128bit) za dopłatą ok 100zł... ?? Bo w najbliższym czasie spodziem sie dopływu gotówki w sumie ok 200zł... więc nie wiem czy zmienic karte czy może 256ramu dokupic... (miałbym 512) .

 

Jakieś rady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ludzie... opłacałoby sie wymienić Gf2Ti na Fx 5200 (128bit) za dopłatą ok 100zł... ?? Bo w najbliższym czasie spodziem sie dopływu gotówki w sumie ok 200zł... więc nie wiem czy zmienic karte czy może 256ramu dokupic... (miałbym 512) .

 

Jakieś rady??

Jak 128bit to sie oplaca , tylko staraj sie unikac wszelkich 256Mb wersji bo te sie zazwyczaj gorzej kreca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ludzie... opłacałoby sie wymienić Gf2Ti na Fx 5200 (128bit) za dopłatą ok 100zł... ?? Bo w najbliższym czasie spodziem sie dopływu gotówki w sumie ok 200zł... więc nie wiem czy zmienic karte czy może 256ramu dokupic... (miałbym 512) .

 

Jakieś rady??

Jak 128bit to sie oplaca , tylko staraj sie unikac wszelkich 256Mb wersji bo te sie zazwyczaj gorzej kreca...

Rozważam jeszcze zakup poczciwego Gf3Ti używanego... czego nie lubie... ale może tego lepiej?? Kurcze najlepiej bym kupił jakiegoś 9500pro... ale funduszy napewno nie starczy :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchaj go na allegro jako wersje 128bit, i juz po problemie, a i troche kaski zarobisz ;)

gratuluje pomysłowości :evil: i życze żeby tak w twoim 9500 PRO się okazało że potoki sa odblokowane i padna za jakiś tydzień ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam jeszcze zakup poczciwego Gf3Ti używanego... czego nie lubie... ale może tego lepiej?? Kurcze najlepiej bym kupił jakiegoś 9500pro... ale funduszy napewno nie starczy :

Jasne że GF3Ti używany z pewnego źródła będzie lepszy niż FX 5200, polookaj też za radziem 8500/8500LE/9100 (te ostatnie na dobrych pamiątkach 3,6 lub 4 ns)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

co wy z tymi radkami 9100 , do czego to sie teraz nadaje ?? w far cry pogra ?? nie bylo jeszcze tak problemowej karty . kumpel co ja ma , nie ma internetu i masakra z nia jest . to jest dobre dla ludzi ktorzy maja net i troche pojecia . a mimo to i tak czesc gier nie chce dobrze chodzic , juz lepiej gf4 4200 niech wezmie , albo gf3 tit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi 9100 to słyszałem o tych różnych problemach kiedyś... ale myslałem że ATI rozwiąże je szybko poprez dopracowanie sterów... a jednak im nie poszło...

 

A pytanko... co mi da lepszy wzrost wydajności w grach? Dokupienie 256MB ramu czy zmiana karty załózmy na GF3Ti od Gainwarda ...i oc jej :-)

 

EDIT: Tak wogóle to sory za zmiane tematu... nie chciałem zakładac nowego bo było to już wałkowane wiele razy ale chciałem jakiejś świeżej opinii. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mialem ostatnio ten sam dylemat tyle ze mi gierki nawet jako tako chodza ale dodatkowe 256Mb przede wszystkim poprawilo wydajnosc windy no i gry tak czesto nie siegaja do HDD :) Jednak u cibie to lepiej najpierw wlozyc w grafe no a ram pozniej...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi 9100 to słyszałem o tych różnych problemach kiedyś... ale myslałem że ATI rozwiąże je szybko poprez dopracowanie sterów... a jednak im nie poszło...

 

A pytanko... co mi da lepszy wzrost wydajności w grach? Dokupienie 256MB ramu czy zmiana karty załózmy na GF3Ti od Gainwarda ...i oc jej :-)

 

EDIT: Tak wogóle to sory za zmiane tematu... nie chciałem zakładac nowego bo było to już wałkowane wiele razy ale chciałem jakiejś świeżej opinii.  8)

zmiana karty da ci napewno wiecej FPS np. w undergroundzie ale w FAR Cry bedzie ci sie doczytywac niemilosiernie,(bo ta gra zżera pamiec az milo) jak to pewnie zauwazyles w demie...jak juz bedziesz qpowal to tylko NV z tych low-endow bo:

 

+ ZEROOOOOO problemuff z grami(np. Far Cry + radzio 9100= zbyt szybkie łysienie i mozliwosc wyrzucenia kompa przez okno :lol: :lol: )

+ gf3ti200 super sie kreci

+ gf fx 5200 ultimate od prolinka tesh jest wypas do o/c no i wydajnosc taka jak gainward gf3ti200

 

- gorszy obraz tv-out w porownaniu z 9100.

- gf3ti200 cholerenie sie grzeje nie wiem jak z fx5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echhh denerwuja mnie ci co narzekaja na 9100 :?

 

wypowiadaja sie ludzie co karty nie maja - ale kumpel ma problemy ... co to za argumentacja - skad wiesz jakie kumpel ma stery do mobo, grafy co robi na tym kompie, jakie syfy tam trzyma itd itp.

 

ja mam ta karte i narzekac nie moge , nie ma jeszcze ZADNEJ gry ktora by mi nie poszla ...

 

jedyne co bylo z nia glosnego to bug na TRD - ale problem rozwiazany juz dawno temu ...

 

jak ktos jest lamusem to i na 9800 mu gry beda ciely ... to nie kwestia internetu i dostepu do niego bo nagrywarki, cd-rw, kafejki internetowe, kieszenie z dyskami wymyslono juz dosyc czasu temu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram kolege. ja mam zasluzonego radzia 9000 i taz NIGDY nie mialem problemu z gierkami. znaczy sie znam jedna z ktora byl problem ale nie gralem w nia. bylo to gta 3 na ktorej mialem chyabskie przycinania. ale potem od razu wyszlo vice city i nie bylo juz tego problemu. ja mysle ze wszystko zalezy od sterownikow a nie samej karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...