Skocz do zawartości
RAFAL10

Chieftec ATX-1136H

Rekomendowane odpowiedzi

No więc zamówilem sobie Chiefteca HPC-360-202 za 199 zł (bez kosztów przesyłki). Otwieram, patrzę: 2 wentylatory zamiast jednego i 18A na +12V zamiast 17A :D . To jest zasilacz ten z tematu. Koszuje 209 zł. Na rachunku mam 199 zł. Pomylili się albo coś. Ale dobrze wyszło :D . I ma pasywne PFC i 360W. Łącznie z przesyłką zapłaciłem 212,50 zł.

To on

Na moim palomino wykręconym teraz na 1900+ mam (wg miernika):

przy SETI - 12,1xV

w luzie - 12,07V

a na 5V (luz) - 5,12V

5V stres - 5,14V

Można go polecić :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ameryki to z tym zasilaczem nie odkryles :D mogles tego posta napisac juz w istniejacych topicach o zasilaczach .

z tego co wiem to zasilacze posiadajace 2 wentylatory maja aktywne pfc ,a nie pasywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak: napięcia (wg miernika):

stres: 12V: 12,13 - 12,14V; 5V: 5,11V

na luzie: 12V: 12,08V; 5V: 5,12V

 

SpeedFan pokazuje mniejsze:

Dołączona grafika

 

Obroty wentylatorów są automatycznie regulowane w zależności od temperatury. Nie grzeje się zbytnio: jest troszkę ciepły w tylnej części. W gniazdku mam 237V.

Ten Chieftec jest bardzo dobrą alternatywą między HPC-360-302 DF i HPC-360-202. Porównajcie sobie ich dane techniczne z tym zasilaczem np. w sklepie www.angela.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies dziwne te napiecia 

sciagnij sobie speedfana 4.11 i wzuc screena prosze bardzo http://www.almico.com/speedfan411.exe

 

moje napiecia co powiecie o nich 

z tego co podaje plyta 5V spada za bardzo , ale to nie sa wiarygodne napiecia , wez sobie miernik i sprawdz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie widz ze moje napiecia z speedfana sie poprzestawialy

tam gdzie jest 3.3v to jest 2.74v jakby to byla pamiec

 

a gdzie w takim razie jest napiecie dla 3.3v

 

ps jescze jedno co to jest to vcoreA

vcoreb to chyba proc bo ustawilem go na 1.675v :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie widz ze moje napiecia z speedfana sie poprzestawialy 

tam gdzie jest 3.3v to jest 2.74v jakby to byla pamiec

 

a gdzie w takim razie jest napiecie dla 3.3v

 

ps jescze jedno co to jest to vcoreA 

vcoreb to chyba proc bo ustawilem go na 1.675v :D

VCOREA to z tego co wiem napiecie na chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zamówilem sobie Chiefteca HPC-360-202 za 199 zł (bez kosztów przesyłki). Otwieram, patrzę: 2 wentylatory zamiast jednego i 18A na +12V zamiast 17A :D . To jest zasilacz ten z tematu. Koszuje 209 zł. Na rachunku mam 199 zł. Pomylili się albo coś. Ale dobrze wyszło :D . I ma pasywne PFC i 360W. Łącznie z przesyłką zapłaciłem 212,50 zł.

[url=http://www.angela.pl/index.php?action=SzukanieWynik&start=5&queryTowary=U0VMRUNUIERJU1RJTkNUIGlkX3Rvd2FydSwgbmF6d2FfdG93YXJ1LCBjZW5hX2V1

LCBpZF9rYXRlZ29yaWksIGRvc3RlcG5vc2MsIGtyb3RraV9vcGlzIEZST00gdG93YXJ5IFdIRVJFIGFrd

Hl3bnk9JzEnIEFORCAgaWRfa2F0ZWdvcmlpPSc2Nyc=] .

Nikt sie nie pomylil po prostu zasilacze 360-202 sa juz wycofywane przez Chiefteca z obudow, wszystkie nowe dostawy beda posiadaly kuz tylko ATX-1136 (w tej chwili montowanego go maja standartowo DX-01-BD-U i MX-01-BD-u). Zamowienie zlozyles kiedy byly jeszcze zasilki 360-202 a poniewaz sie skonczyly dostales 1136 abys nie musial czekac .

Tak dla informacji zasilacze:

ATX-1136 producent Enhance

GPS-350BB-101L producent Delta

GPS-300AB-100L producent Delta zastapi HPC 300-202

Z zasilaczy Sirteca zostana modele

HPC-360-302

HPC-420-302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem ten zasilacz dzisiaj - podlaczam i ... porazka siakies skoki napiecia na 3,3v (wg aidy) wachania 3,17-3,28 ,napiecie 12 v spadlo do 11,7 ,

nic mysle sobie wcisne komus tego bubla - dopiero potem mnie oswiecilo zeby miernikiem sprawdzic i tu szok ,napiecia jak najbardziej prawidlowe:

3,3v wachania 0.01 ,napiecie 5v - 5,2v , 12v - 11,92-11,96

Sprzet wykrecony i troche pradu zere - barton2.5@2310mhz(210fsbx11)

radek9700@350/330,karta muzyczna,twardziel i naped dvd (napiecia

odczytane pod primem) aha i dla mnie najwazniejsza sprawa zasilacz jest bardzo cichy (teraz dopiero slysze wentyl na karcie graficznej)

Polecam ten zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie widz ze moje napiecia z speedfana sie poprzestawialy 

tam gdzie jest 3.3v to jest 2.74v jakby to byla pamiec

 

a gdzie w takim razie jest napiecie dla 3.3v

 

ps jescze jedno co to jest to vcoreA 

vcoreb to chyba proc bo ustawilem go na 1.675v :D

Milion razy już o tym było. Epox 8RDA(+) nie pokazuje napięcia 3,3V tylko tak jak mówisz - napięcie na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz wygląda inaczej ... Link jest w moim poście i tam można sie kliknąć na to małe zdjęcie i pokaże się większe :) .

Jeśli chodzi o zasilacz Chieftec ATX-1136H (360W, DualFan) to z pewnością wygląda właśnie tak:

Dołączona grafika

 

Mam włączony od dzisiaj. Pierwsze wrażenie dobre. Może później napiszę coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz przymierzam sie do kupna obudowy Chiefteca z zasilka chcialbym zapytac ktory (jako ze mam wybor) zasilacz wybrac: CHIEFTEC ATX-1136H czy Chieftec HPC-360-202

Prosze swoj wybor krociotko opisowac... czyli np. dlaczego ten a nie ten...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zestawie skladajacym sie z:

Athlon 1700+, epsox 8rda+, 2x256 DDR 400Mhz,

Radeon 9500@pro, WD-Caviar 120GB, IBM 40GB, tuner tv,

CD-RW, cd-rom

 

napiecia nastepujace (mierzone miernikiem):

Vcore1.5

5v

idle

5,13

ud

5,11

 

12v

idle

12,18

ud

12,22

 

 

@Vcore1.8

5v

idle

5,06

ud

5,05

 

12v

idle

12,36

ud

12,49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takowy zasilacz w budzie CX-01SL-SL-B i dosc glosno chodzi w porownaniem z zasilaczem HPC-360-202 ktory mialem poprzednio.

Mam zamiar wymienic wentyle na Nexustek ...

Moze cos doradzicie w tej kwestii ...

 

http://online.bestcom.com.pl/produkty?CMD=DOC&id=36482

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybierać między Chiefem HPC-306-202 a ATX-1136H to bym brał ten drugi. Sam chciałem zamawiać pierwszego, ale drugiego dostalem (o tym drugim nie wiedziałem). ATX-1136H ma 2 wentyle i 18A na +12V, a HPC-306-202 1 wentyl i 17A. Oba mają pasywne PFC. Można by jeszcze kwestie głośności rozważać.

I mam takie napięcia jak wyżej. Ale kiedyś zaniosłem do kumpla co ma Bartka 2500+ i Epoxa 8RDA3+ i napięcia były gorsze: na 3200+ bylo 11,7x. Max na 12V było chyba 11,81 na 2500+ i w luzie. Napięcia sprawdzane miernikiem. U mnie w stresie na linii 12V napiecia rosną, a u kumpla malały. I miał podłączone dodatkowe 12V do płyty. To czego tak jest :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam prosbę aby osoby które mają zasilacz z tematu chieftec ATX 1136 powiedziały jak się sprawdza po dłuższym użytkowaniu. W tej chwili można go kupić spoko za 150 w sklepie nówennncja.

No i może jakieś porównanie do fortonów z allegro FSP 300BT lub GTP, który może byc lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam prosbę aby osoby które mają zasilacz z tematu chieftec ATX 1136 powiedziały jak się sprawdza po dłuższym użytkowaniu. W tej chwili można go kupić spoko za 150 w sklepie nówennncja.

No i może jakieś porównanie do fortonów z allegro FSP 300BT lub GTP, który może byc lepszy.

hmm lepiej moze fortrony lub modci ??

zobacz jak jestes nieca kumajacym rzeczy w elektronice wnetrze zasilki

Dołączona grafika

Dołączona grafika

powiem ci tak nigdy nie uwierze w te amperaze co sa podane przez tego producenta ;)

lepiej doloz jak juz do chiefa by sirtec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...