Skocz do zawartości
tomasir

Książki fantasy

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się jeszcze podoba klimat typu: połączenie s-f z fantasy książki żadnej nie czytałem ale oglądałem bajkę Himen (oczywiście ten stary himen ten nowy sux) bardzo fajna bajka jak byłem mały to bardzo mi się podbało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie lubie fantastyki ale wiedzmina przeczytalem z wielka checia.

no moze Pani Jeziora byla troszke kibel bo za nudna ale spox.

Ja chciałbym tu sprecyzować:

Wiedźmin to nie fantastyka :evil:

Fantastyka jest oparta na "przyszłości"

Fantasy oparta głównie na legendach i wierzeniach!

Więc nie mylcie fantasy i fantastyki!

Czasem dochodzi do łączenia tych gatunków:

np. u babci Norton. W niektórych jej książkach bywają i maszyny, co mnie niesamowicie denerwowało. Choć i w fantasy czasem ywają maszyny lecz są one głównie wynalazkami szalonych gnomów :D

No i koniecznie przyznam że jestem wielkim fanem fantasy. Czytam tylko i wyłącznie książki z fantasy. Tylko aktualnei niestety brak czasu doskwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie lubie fantastyki ale wiedzmina przeczytalem z wielka checia.

no moze Pani Jeziora byla troszke kibel bo za nudna ale spox.

Ja chciałbym tu sprecyzować:

Wiedźmin to nie fantastyka :evil:

Fantastyka jest oparta na "przyszłości"

Fantasy oparta głównie na legendach i wierzeniach!

Więc nie mylcie fantasy i fantastyki!

Czasem dochodzi do łączenia tych gatunków:

np. u babci Norton. W niektórych jej książkach bywają i maszyny, co mnie niesamowicie denerwowało. Choć i w fantasy czasem ywają maszyny lecz są one głównie wynalazkami szalonych gnomów :D

No i koniecznie przyznam że jestem wielkim fanem fantasy. Czytam tylko i wyłącznie książki z fantasy. Tylko aktualnei niestety brak czasu doskwiera.

Tu się nie zgadzam, fantastyka to ogulnie pojęte książki z tego działu czyli np: Władce i Diune możemy nazwać książkami fantastycznymi a dopiero puźniej jest selekcja na fantasy (np: władca) i s-f (np: diuna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymaj swoje podniecenie i trzymaj delikatnie ta myche.

 

Ja nie bede oryginalny i powiem ze WP, Hobbit zadza. Rowniez uwielbiam klimat Thorgala.

e, dla mnie thorgal troche przekombinowany jest, ale reszta spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgadzam, fantastyka to ogulnie pojęte książki z tego działu czyli  np: Władce i Diune możemy nazwać książkami fantastycznymi a dopiero puźniej jest selekcja na fantasy (np: władca) i s-f (np: diuna).

Zgadzać się nie musisz, Ale jak byś zapytał kogoś kto jest obeznany w temacie to byś zobaczył. Ni dość że z zawodową bibliotekarką o tym rozmawiałem, to jeszcze z wieloma innymi osobami.

A miłośnikom fantasy i rpg polecam:

www.dnd.rpg.pl

Tam też jest mnóstwo informacji o ciekawych pozycjach książkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja swoja TOP liste zrobie ;)

 

Tolkien - wiadomo za co ;)

Sapek - tez ale juz ciut mniej ;)

Lovecraft - guru.. grozy nikt nie opanowal lepiej niz on..

Le Guin - Harry Potter dla dużych chłopców :) miodzik :)

Herbert - Diuna, swiat, klimat, niebieskie oczy Chani :)

Gibson - cykl Neuromancer i inne.. no po prostu BÓG cyberpunka jak dla mnie, klimat, narracja, jazda na najwyzszym poziomie..

Jacek Dukaj - Czarne Oceany - tez cyberpunk.. bardzo ciemny. bardzo mroczny.. i niesamowity :)

 

to na tyle co do moich sztandaró literatury takiej a nie innej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu się nie zgadzam, fantastyka to ogulnie pojęte książki z tego działu czyli  np: Władce i Diune możemy nazwać książkami fantastycznymi a dopiero puźniej jest selekcja na fantasy (np: władca) i s-f (np: diuna).

Zgadzać się nie musisz, Ale jak byś zapytał kogoś kto jest obeznany w temacie to byś zobaczył. Ni dość że z zawodową bibliotekarką o tym rozmawiałem, to jeszcze z wieloma innymi osobami.

A miłośnikom fantasy i rpg polecam:

www.dnd.rpg.pl

Tam też jest mnóstwo informacji o ciekawych pozycjach książkowych.

Może faktycznie masz rację, ale nie wykluczam że to ja mam rację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu się nie zgadzam, fantastyka to ogulnie pojęte książki z tego działu czyli  np: Władce i Diune możemy nazwać książkami fantastycznymi a dopiero puźniej jest selekcja na fantasy (np: władca) i s-f (np: diuna).

Zgadzać się nie musisz, Ale jak byś zapytał kogoś kto jest obeznany w temacie to byś zobaczył. Ni dość że z zawodową bibliotekarką o tym rozmawiałem, to jeszcze z wieloma innymi osobami.

A miłośnikom fantasy i rpg polecam:

www.dnd.rpg.pl

Tam też jest mnóstwo informacji o ciekawych pozycjach książkowych.

Może faktycznie masz rację, ale nie wykluczam że to ja mam rację :D

Ale w tym wszystkim chyba nie oto chodzi, przecież te wszystkie podziały i tak są sztuczne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos lubi klimaty warhammera to polecam spolszczone wersje np. ''zabojca trolli'' lub ''ciene nad bogenhaven'' i inne z tej serii

czytałem kilka, sa naprawdę niczego sobie :D

Najbardziej lubie cala serie z gotrekiem i feliksem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym się zorientować co warto poczytać. Nie chodzi mi tu właśnie o ksiązki S-F (o przyszłości), tylko i czymś co się dzieje dawno dawno temu... ;] Tylko oprócz władcy pierściueni, ale o podobnej tematyce wiecie magia i te [dup...erele] ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sapkowski rzadzi, przeczytaj a nie pozalujeszzz!!!!!!!

 

Najlepsza ksiazka jaka w zyciu przecztalem!!!

cala sage 3 razy a zbiory opowiadan po kilka....nascie :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... chyba było dawno temu?

 

A.Sapkowski i 'Wiedźmin', U.LeGuin 'Ziemiomorze'

Piecioksiag czytalem 4razy, opowiadanie tez cos kolo tego... swietne!

 

Ziemiomorze wlasnie skonczylem (tzn 4 tomy, potem "wyszly" jeszcze 2 :P ) - gr8

 

Jak ktos lubi pogodna lekture, to moze byc swiat czarownic...

 

"Kroniki Czarnego Miecza" Miecheala Woorcocka mi sie rowniez podobaly... (choc poki co przy 5tomie sie zatrzymalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie walcie do księgarni po "Mroczną Więżę" Stephena Kinga ta książka jest GENIALNA! Przez tydzień wchłonałem 3 pierwsze tomy i już prawie kończe czwarty :) "Władca..." sie chowa przy tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silmarilion tolkiena - bezapelacyjnie da best!! coprawda krotkie ale coz...

z reszty to ofcoz saga o wiedzminie + czas pogardy i ostatnie zyczenie.

jeszcze 'hiszpanscy zebracy' nancy kress , coprawda nie fantasy ale zzzzajebiste :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za Wiedzminem, naprawde niezle napisane. Wladca Pierscieni tez dobra ksiazka. Co do Silmariliona to warto sobie przeczytac juz po calej trylogii i hobbicie. Ale mi troche ciezko ta ksiazka wchodzila. oryginalnie napisana. Sam nie czytałem ale ponoc Forgotten Realms sa niezłe. Moj kumpel ma tego cała polke i mowi ze zajebiste.

co do Harrego Pottera :wink: to cos zupelnie innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...