Skocz do zawartości
tomasir

Książki fantasy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlasnie zabralem sie za "Pana lodowego ogrodu" i powiem ze na poczatku przezylem lekki szok...

Nie czytalem recenzji, ani nic wspolnego z ksiazka... poprostu dorwalem w lapy i zaczalem czytac...

Moja pierwsza reakacja WTF?? szybki rzut okiem na okladke... cos nie gra... ale czytam dalej.

Jak narazie jet niezle, zobaczymy co dalej ;]

 

Za pierwszym razem też miałem lekki szok na samym początku książki.

Po pierwszej walce przeszedł bezpowrotnie, a 3 tomy mam już po 2 razy przerobione i chyba przed premierą PLO4 ogarnę jeszcze raz [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę czytać trzeci tom Pana Lodowego Ogrodu... jak najbardziej polecam całą serie!

 

Następnie biorę się za "Dziedzictwo": Eragon, Brisingr, Najstarszy i Dziedzictwo tom 1, ładnie się to prezentuje.

 

Planuje w niedługim czasie zakupić Czarna Kompanie-Glena Cooka. Pare osób mi już polecało tą pozycje i chyba się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś może serie o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary i mógłby mi powiedzieć jaka książka jest po "Ja, Inkwizytor Wieże do nieba"?

Uprzedzę że szukałem na ten temat informacji i 99% przemawia za Dotyk zła. Jednak zastanawia mnie fakt że na końcu książki wieże do nieba napisane jest że o kolejnych śledztwach możemy przeczytać w "ja inkwizytor, bicz boży". To jak to w końcu jest ?

 

Czytac mozesz dowolnie... Wszystko ladnie sie uklada ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę jest trochę polskich autorów gatunku fantasy, ja ostatnio czytam Krzysztofa Stelmarczyka (btw ciekawą ma biografię, można poczytać tu), jego debiutancką powieść "Crom i uczeń czarnoksiężnika", trochę dla młodzieży, ale podchodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystalem promocje w empiku. "Kup trzy ksiazki zaplac za dwie, z dzialu fantastyki". W ten sposob stalem sie posiadaczem trzech ksiazek z seri "Czarnej kompani" Gena Cooka. Zamiast placic 155 zaplacilem tylko 105, uwielbiam takie promocje. Pozostanie mi tylko kupic ostani tom, ale moze to nastepnym razem gdy odwiedze empik i bede mial pare wolnych zlotowek w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy Panowie ale ja juz zlozylem zamowienie na Pana Lodowego ogrodu tom 4, przedsprzedaz w okolicach 40 zlotych na allegro. Premiera ponoc 30.11.

 

Oprocz tego zamowilem sobie Trylogie Czarnego Maga, 3 tomy (Gildia magów, Nowicjuszka, Wielki mistrz). Caly pakiet nowych ksiazek na allegro za 35 zl!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Achaja" - Andrzeja Ziemiańskiego (trylogia) pierwszy tom to rozgrzewką przed drugim tomem, który jest po prostu:

 

genialny, boski, znakomity, cudowny, zdumiewający, zniewalający, okazały, pierwszorzędny, rasowy, oszałamiający, wyborny, prestiżowy, idealny, fenomenalny, byczy, zachwycający, świetny, pyszny, rewelacyjny, porywający, smakowity, bajeczny, doskonały, malowniczy!!!!!!!!!!

 

Totalny opad szczęki, czytam po pare/naście razy niektóre fragmenty, bo tak mistrzowsko i kosmicznie są napisane.

Głowna bohaterka i jej przygody to miód/malina, przy czym autor nie stara robić się z niej terminatora czy Conana w spódniczce.

-O. Bogowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka "Gra o tron" jak się ma do serialu, to znaczy serial miał 2 sezony i teraz pytanie gdzie się w książce skończyła przygoda przedstawiona w ostatnim odcinku serialu?

Bo chciałbym zacząć właśnie czytać książkę od tego momentu gdzie się serial zakończył. Najwyżej jak mnie złapie to zacznę od początku.

Nie pamiętam końca serialu, będę czytał e-booka i dla tego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to tak właśnie zrobię.

 

No i żeby nie nabijać postów "niczym" to polecam książki Zawód: wiedźma część 1 i 2 Olga Gromyko(jest chyba 5 z tej serii) czytam obecnie 2 część i humor sytuacyjny zabija, głównej bohaterki naprawdę nie da się nie lubić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to tak właśnie zrobię.

 

No i żeby nie nabijać postów "niczym" to polecam książki Zawód: wiedźma część 1 i 2 Olga Gromyko(jest chyba 5 z tej serii) czytam obecnie 2 część i humor sytuacyjny zabija, głównej bohaterki naprawdę nie da się nie lubić Dołączona grafika

 

Moja kobitka wszystkie 5 tomow pomknela w kilka dni... ja jakos nie za bardzo sie napalam...

Lektora lekka i mila, ale chyba bardziej dla kobitek

 

 

Przeczytał już ktoś PLO tom 4? Dalej jest klimat z 3 poprzednich tomów? Ja właśnie zakupiłem tylko nie wiem kiedy czas się znajdzie i kiedy skończę (850+ str.) Dołączona grafika

 

Ja zaczalem i jestem gdzies w granicy 100 strony...

Klimat ten sam.

Akcja od pierwszej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kobitka wszystkie 5 tomow pomknela w kilka dni... ja jakos nie za bardzo sie napalam...

Lektora lekka i mila, ale chyba bardziej dla kobitek

Twoja strata.

 

Zaproponuj jej książki (jest to trylogia): Odnaleźć swą drogę, Wybór oraz Granica(3 tom na razie jest tylko w wykonaniu tłumaczenia fanowskiego) autorstwa Aleksandra Ruda.

Musowo do przeczytania, jeśli komuś podobała się Wolha Redna Olgi Gromyko.

 

Ja jestem po trylogii gdzie znów mamy humor i przezabawną główną bohaterkę oraz jej zwariowane przygody i szalone pomysły, świetnie się czyta.

 

A właśnie jak komuś mało magii i czarownic to polecam też trylogię autorki Maite Carranza: Klan wilczycy, Lodowa Pustynia i Przekleństwo Odi.

Uprzedzam jest to książka dla młodzieży i nie każdemu podejdzie główna bohaterka jak i klimat(fantasy dramat?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel już pare lat tamu wspominał mi o Malazańskiej Księdze Poległych - Stevena Eriksona.

Niedawno się zabrałem i staram się jak najwięcej czytać :) A jest co - 18 tomów.

Polecam każdemu, mimo mnogości postaci i zawiłej czasami fabuły czyta się bardzo przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwym trafem odkryłem sagę Dni Mroku Jocellyn Drake, czytam teraz(praktycznie skończyłem) pierwszy ton pod tytułem: Nocny wędrowiec już od Achai takiej chcicy na książkę(dalsze części - wydane 4 tomy i 5 jako pdf na sieci) nie miałem :D

 

Jak ktoś lubi książki z kobiecym bohaterem(silna laska ale nie romansidło broń Boże!!) i do tego praktycznie tylko ta "nasza" postać opisuje wyłażenia(nie ma skakania co różne postacie i historie) a jest taka ciągłość fabuły. Do tego nasza fam fatal ma super moce i jest twardą laską to polecam bo książka z każdą stroną się rozkręca.

Dobra nara lecę czytać, bo szkoda czasu hehehe 2 tom czeka…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakonczylem serie "Dziedzictwo" (Eragon i inne czesci)-Oczywiscie polecam, teraz chwycilem sie za 4 tom Pana lodowego ogrodu, no i przy okazji stalem sie posiadaczem 3 pierwszych tomow Malazańskiej Księgi Poległych z nowego wydania, czyli: Ogrody ksiezyca, Bramy domu umarlych i Wspomnienie lodu. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skończyłem i to z bardzo dużą przyjemnością trylogie(są jeszcze dwie nie wydane w Polsce książki).

 

Cykl Downside Stacia Kane(Nieświęte duchy / Nieświęta magia / Miasto duchów) o kościelnej wiedźmie Cesari "Chess" Putman, która dragi połyka jak landrynki i do tego ma narkotykowego bosa na głowie.

Alternatywny świat gdzie nie ma religii a całą władze posiada kościół, który walczy z duchami(owe duszki są krwiożercze i przerażające).

 

Jak ktoś szuka powieści o brudzie życia i z prawdziwymi bohaterami którzy mają swoje nałogi i problemy to świetna seria.

Edytowane przez Zwykły User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] no i przy okazji stalem sie posiadaczem 3 pierwszych tomow Malazańskiej Księgi Poległych z nowego wydania, czyli: Ogrody ksiezyca, Bramy domu umarlych i Wspomnienie lodu. ;D

 

Ja poczekam aż wyjdą wszystkie i łyknę całość.

Szkoda że tak mało czasu mam bo czyta się niesamowicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeaniene Frost i jej cykl: Nocna Łowczyni

Ciekawa bohaterka która potrafi nieźle skopać bandziorów, i do tego rzuca fantastyczne teksty i riposty.

Właśnie pochłaniam pierwszy tom a później ponoć będą lepsze teksty jak Cat się wyrobi w fachu, jeśli tak to tylko mogę się delektować że przede mną następne tomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...