Skocz do zawartości
tomasir

Książki fantasy

Rekomendowane odpowiedzi

Od ostatniego mojego wpisu wpadlo mi na konto kilka ksiazek:
 

Malazanska ksiega poleglych: "Przyplywy nocy" i "Lowcy kosci"

 

Dwa tomy: "Przedksiezycowi"-Anny Kantoch

 

10 tomow "Kroniki Amberu"-Rogera Zelaznego (Z tym,ze Kroniki Amberu kupilem komplet uzywanych w dobrym stanie.)

 

3 tomy Honor Harrington-Davida Webera: "Placowka Basilisk", "Honor krolowej", "Krotka,zwyciezka wojenka"

 

Chyba tyle ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pana lodowego ogrodu, które wydanie jest lepsze? Znajoma polecała mi tą serie i coś wspominała, że w którejś są lepsze grafiki (od czasu do czasu fajnie jest rzucić okiem na kreski, które nie formują się jedynie w litery Dołączona grafika )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ze starego wydania i nie ma co narzekac, jakies ilustaracje sie pojawiaja co kilkadziesiat stron, nie wiem jak w nowym wydaniu, ale starsze wydanie jest calkiem spoko, raczej kwestia tego czy ci sie podoba okladka i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znow wpadlo pare ksiazek ;D Kolejna czesc Malazjanskiej Ksiegi Poleglych - "Wicher smierci" oraz 6 ksiazek z cyklu Demonicznego ktorego autorem jest  Peter Brett, cykl sklada sie z dwoch tomow "Malowanego Czlowieka", kolejne dwa to "Pustynna Wlocznia", nastepne dwa to: "Wojna w blasku dnia"

 

A tak prezentuje sie calosc mojej narazie dosc skromnej kolekcji:

 

Dołączona grafika
 
Na polce nie widac czwartego tomu Pana lodowego ogrodu, bo akurat lezal na szafce obok lozka Dołączona grafika
Edytowane przez nodek
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna kolekcja, pozazdrościć tylko zbioru i czasu na czytanie. Ja od początku wakacji tkwię w połowie 1 tomu o Conanie (zbiór opowiadań Howarda w chronologii wydawania) bo nie mam czasu na dokończenie Dołączona grafika  Po za tym sam muszę jakąś półkę nad monitorem zawiesić na swój zbiór książek.

 

Edit: Nie orientuje sie ktos czy da sie jeszcze gdzies kupic PLO w zintegrowanej okladce, dokladnie chodzi mi o 4 tom. Bylem w kilku ampikach ale maja tylko 2 i 3 tom. 1 ani 4 nigdzie nie widzialem.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kozystajac z promocji w empiku, kup 3 ksiazki zaplac za 2 z dzialu fantastyki(od 11 do 18 wrzesnia), stalem sie posiadaczem 6 ksiazek z serii "Miecz Prawdy" Terrego Goodkina. 

Cykl zbiera rozne opinie, jedni sobie bardzo chwala inni mowia, ze kupa ale mimo to postanowilem zaryzykowac, oczywiscie zanim siegne po ten cykl minie na pewno jeszcze troche czasu bo po Kronikach Amberu(ktore ostanio czytam [2tom]) mam zamiar wziac sie za Wiedzmina a pozniej w koncu za Piesn lodu i ognia (gra o tron) a pozniej juz sam nie wiem co bede czytac ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wiedzminem moze byc tak ze na poczatku Cie zachwyci...ale im dalej w las... Czuc troche presje wywierana na autorze.

Piesn Lodu i Ognia.. hmmm jest to tak banalne ze wciaga sie jednym tchem. Musze przyznac ze czytalo mi sie przednio.

 

Sprobuj moze jakas ksiazke o Koniaszu z warsztatu Żambocha. Tez bardzo lekka lektura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z poprzednikiem - cykl Martina po prostu wciąga, zapomina się o bożym świecie.
A Wiedźmin wg mnie jest ok Dołączona grafika. Mimo, że zakończenie jest kompletnie spitolone, to seria jest bardzo przyjemna w czytaniu. Dosyć dużo akcji, dobry swojski klimat z naszymi polskimi odzywkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem sobie możesz przeczytać Technomagia i Smoki Marka Utkina. Albo Arcymaga (dwa tomy) Rudazowa. Obie lekkie i do wchłonięcia praktycznie w jeden wieczór (w razie czego - ostrzegałem).

Pierwsza to opowieść o przedstawicielu naszego świata, który trafia przez przypadek do świata, w którym nie ma techniki, a zastępuje ją (werble) magia (polecam przeczytać chociażby dla momentu, w którym komputer się zawiesza). Do tego musi uważać na słowa, bo najmniejsze nawet ubliżenie w przypływie emocji może się zmienić w nieszczęśliwy wypadek, albo jakieś krwiożercze zwierzę.

Druga... no cóż, kiedy po kilku tysiącach lat snu jeden z najpotężniejszych sumeryjskich magów budzi się w muzeum, a ktoś mu uświadamia, że miał być eksponatem na wystawie, może być co najmniej interesująco. Aha, jest Azatoth i Cthulhu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za sugestie, na pewno pomysle nad tymi tytulami.

 

EDIT:

 

No i stalem sie posiadczem jeszcze 6 tomow z cyklu Miecz Prawdy, zostaly wiec tylko dwa tomy do zakonczenia calego cyklu, zakupilem tez 2 tomy z Opowiesci z Meekhanskiego Pogranicza (Polnoc-Poludnie, Wschod-zachod) Roberta Wegnera.

 

Zakupilem tez 6-cio pak z kronikami Diuny w tym przypadku bardziej oplacalo sie kupic na allegro.

 

Teraz mysle nad zakupem dwoch ostatnich czesci Miecza Prawdy i 3-go tomu z Opowiesci z Meekhanskiego Pogranicza czyli "Niebo ze stali". 

 

Niestety ciezko teraz z dostepnoscia Duszy ognia z cyklu Miecz Prawdy(nawet na stronie empika jest niedostepne), Nieba ze stali nie bylo juz w 2 empikach w ktorych bylem, w jednym empiku w ktorym kupilem dwie wczesniejsze czesci byl ostatni tom Nieba ze stali ale byla strasznie poniszczona okladka, wiec kupilem sobie na rzecz Wegnera. Ubika- Philipa Dicka 

 

EDIT: 

 

Zamowilem te dwa tomy z Miecza Prawdy i jeszcze do tego Niebo ze stali. W ten sposob zamkne te dwa cykle.

 

A jak juz tak sie rozpedzilem z tymi ksiazkami to zamowilem sobie caly cykl Cienie Pojetnych-Adrian Tchaikovsky. Cykl zbiera naprawde niezle opinie-musialem sie skusic.

 

W sumie nie wiem kiedy znajde czas na czytanie tego wszystkiego, na pewno zajmie to sporo czasu, teraz czytam Kroniki Amberu i bardzo mi sie podoba ten cykl.

Edytowane przez nodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego wpisu wpadlo troche ksiazek.

 

Miedzy innymi.

 

Lod - Jacek Dukaj 

 

Trylogia Pierwsze Prawo, ktorego w sklad wchodza: Samo ostrze, Nim zawisną na szubienicy i Ostatni argument królów- Joe Abercrombie 

 

Plyncie lzy moje rzekl policjant, Swiat Jonesa i Czas poza czasem- Philip Dick.

 

6 ksiazek Issaca Asimova z cyklu fundacji: Narodziny Fundacji, Preludium Fundacji, Fundacja, Agent Fundacji,  Druga Fundacja i Fundacja i Ziemia. 

 

Myto Ogarow z cyklu Malazanskiej Ksiegi Poleglych- Stevena Eriksona 

 

Tetralogia Hyperiona- Dana Simmonsa  

 

Udalo mi sie tez wyrwac Neuromancera! A jak wiadomo, ksiazka juz niedostepna od dluzszego czasu, pisalem do wydawcy lecz odpisali mi, ze nie maja nic na stanie magazynowym i nie planuja wznowienia druku. A tu nagle nowka sztuka sie pojawila na allegro, pomijam fakt, ze cena 3 krotnie wyzsza niz cena okladkowa :( , do tego jeszcze do zestawu kupilem Graf Zero i Mona Lisa Turbo, zeby zamknac cala Trylogie Ciagu. 

Edytowane przez nodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin - sezon burz - Historia trzyma się kupy, nie koliduje z poprzednimi książkami, a na koniec mamy wisienkę na torcie. Może i faktyczne trochę słabsze dialogi i fabuła nie chwyta za serducho jak ta o poszukiwaniu Ciri, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest to w sumie jedno dłuższe opowiadanie, a nie powieść. Nie sądzę żeby A.S. dał radę przebić samego siebie i stworzyć coś lepszego - cieszę się niezmiernie z tego że wogóle podjął temat wiedźmina z powrotem.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stalem sie posiadaczem niestety uzywanych: 

Cykl: Swit Nocy- Peter Hamilton (wraz z Widmem Alchemika-Konflikt ktory jest praktycznie nie osiagalny nawet uzywany- mi sie jednak udalo po kilkumiesiecznych poszukiwaniach Dołączona grafika ) i Saga Wspolnoty tez oczywiscie Petera Hamiltona

 

EDIT:

 

Taki maly update z fotka jak sie teraz calosc prezenci:

 

Dołączona grafika
Edytowane przez nodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem w końcu (a raczej niestety) Malazańską Księgę Poległych.
Rok czasu, czytając także inne ksiażki, mi tozajęło.
Teraz czekam aż nowe wydanie wyjdzie całe i kupuje komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów GoT:

 

"Tymczasem dla fanów prozy George'a R.R. Martina mamy złą (a może dobrą?) wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że plany zamknięcie "Pieśni Ognia i Lodu" w siedmiu tomach właśnie się zmieniły. W sieci pojawiły się aluzje do tego, że Martin będzie potrzebował jeszcze jednego, ósmego tomu, by całą historię zamknąć. Kiedy możemy spodziewać się jego wydania, tego nie wiadomo. Pierwszy tom serii trafił na rynek księgarski 18 lat temu. Martin ma 65 lat."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poleci ktoś coś w stylu Pratchetta? nowe książki ponoć to spadek formy - ja zatrzymałem się na niewidocznych i coś w tym jest

 

teraz katuję martina, na jesieni saga wieska, szukam czegos z jajem w miedzyczasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - przeczytał coś lekkiego zwiewnego i nie pozbawionego humoru?  Bo ostatnie co łyknąłem z polskiej fantasy to chyba trylogia Achaja...

 

Koniasza czytales?

Ogolnie ksiazki Zamboha

 

 

Koniasz jest całkiem dobry. Przynajmniej mnie wciągnął, ale czytałem też już dosyć dawno. Do tej pory mam wrażenie że Zamboh chciał żeby ta postać w jakiś sposób przypominała Geralta. Nie pytaj czemu, bo nie wiem skad takie odczucie :P

 

Czytałem jeszcze Wylęgarnie I i II oraz Łowców. Tych ostatnich mogę polecić, a Wylęgarnia specyficzna. Obie zresztą mają trochę niższy poziom od Koniasza.

 

 

Ja ostatnio pochłonąłem dwa tomy Malowanego Człowieka, ale zaciąłem się na trzecim. Przez postać Renny...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ Też kiedyś, dawno temu, czytałem Kane'a, ale jedyna z której cokolwiek sobie przypominam to Krwawnik, i podobał mi się wówczas.

 

Jeśli chodzi o fantasy to preferuję tak zwane low fantasy (czy też rogue fantasy, w sumie nie jestem pewien jak to się nazywa).

Zamiast rycerzy, smoków, elfów i tym podobnych elementów klasycznego fantasy, najczęściej jest w nich przedstawiony świat złodziei, skrytobójców, organizacji przestępczych. 

Przykładowo poleciłbym:

 

Scott Lynch - Locke Lamora

Brent Weeks - Night Angel

Brandon Sanderson - Mistborn

Michael Sullivan - Riyria

Douglas Hulick - Tales of the Kin

 

Dałbym linki do goodreads ale akurat strona siadła... ale trywialna sprawa znaleźć sobie i sprawdzić.

Myślę, że wszystkie zostały wydane w polsce.

 

Nie jest pewien czy pasuje do tematu... ale jeśli ktoś tutaj lubi urban fantasy, supernatural itp, to zapewne też mogę coś polecić, wystarczy się odezwać.

 

 

Właśnie - przeczytał coś lekkiego zwiewnego i nie pozbawionego humoru?  Bo ostatnie co łyknąłem z polskiej fantasy to chyba trylogia Achaja...

Drugą trylogię (Pomnik Cesarzowej Achai) też już czytałeś?

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chodzi o fantasy to preferuję tak zwane low fantasy (czy też rogue fantasy, w sumie nie jestem pewien jak to się nazywa).

Zamiast rycerzy, smoków, elfów i tym podobnych elementów klasycznego fantasy, najczęściej jest w nich przedstawiony świat złodziei, skrytobójców, organizacji przestępczych. 

 

 

Low fantasy jest wtedy, gdy jest mała zawartość fantasy w fantasy. Mało magii albo brak, żadnych dziwnych ras, bohaterowie nie walczą o zbawienie świata czy inne tego typu sprawy. Oczywiście wymienione przez Ciebie książki mogą się zaliczać do low fantasy. Z tych (chyba) najbardziej znanych to Martin podpada pod low fantasy. Na drugim biegunie mamy za to Tolkiena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...