Skocz do zawartości
tomasir

Książki fantasy

Rekomendowane odpowiedzi

Narrenturm Sapkowskiego. Momentami leżałem ze śmiechu.

Fakt, momentami też leżałem ze śmiechu, ale ogólnie czegoś mi strasznie brakowało w tym cyklu... fakt, że nie mogłem czytać go nie porównując do Wieśka, ale jakoś tak... bohaterowie mało wyraziści, fabuła prowincjonalna... no po prostu nie Wiesiek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie ostatnio zachcialo kompletowac knigi z serii "Uczta Wyobraźni", dla nie wtajemniczonych, sa ksiazki w tej serii ktory wyszly nakladem zaledwie kilku tysiecy, wiec ceny na rynku wtornym sa zaporowe niestety, kilkakrotne przebicie dla nie ktorych tytulow to po prostu normalka, chyba najlepszy przyklad to chyba ksiazka Welin - Hala Duncana, gdzie cena okladkowa jest przebita srenio 6-8 krotnie.

 

Ale ja sie nie zrazam i postanowilem sobie umilic zycie i kompletowac, posiadam w tej chwili:

 

Welin - Hal Duncan 
Atrament - Hal Duncan 
Atlas Chmur - David Mitchell 
Maszyna różnicowa - William Gibson, Bruce Sterling 
Dom Burz - Ian R. MacLeod 

A w drodze do mnie jeszcze: Nakręcana dziewczyna. Pompa numer sześć - Paolo Bacigalupi 

 

W sumie najciezej dostepne pozycje juz prawie mam, zostaje mi tylko Accelerando - Charles Stross i Ślepowidzenie - Peter Watts a reszta ksiazek jest dostepna w epikach i na allegro bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonathan

 

Chcialbym kiedys przeczytac ten cykl, gdzie nie spojrze, jezeli chodzi o polska fantastyke to wszyscy polecaja wlasnie cykl Inkwizytorski, musze sie kiedys skusic i go zakupic.

 

 

 

Ja ostatnio zabralem za Ubik'a - Philipa Dicka i musze przyznac naprawde bardzo dobra ksiazka, caly czas tylko myslalem o ksiazce i kiedy znow po nia siegne, bo czytalem jakos na raty przez 4 dni.

 

Teraz wziolem sie za Przedksiezycowych- Anny Kantoch, narazie tylko 30 stron ale zapowiada sie calkiem niezle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Achaja? bo jezeli chodzi o ta pozycje to bardzo duzo ludzi sie podnieca wlasnie, ze bardzo dobra a inni, ze szkoda czasu, jak ty oceniasz ten cykl?

 

 

Terminy, terminy i jeszcze raz terminy, czasami autorzy podpisuja umowe, na 4-5 ksiazek i musza napisac je w ciagu paru lat i wtedy wlasnie wychodzi ta gonitwa za terminami, zeby tylko skonczyc ksiazke i poslac ja w swiat bo takie sa zoobowiazania wobec dystrybutora czy tam domu wydawniczego, czasami tutaj wlasnie jest blad, bo jak w przypadku wielu znanych cykli, przydaloby sie skonczyc na 3-4 tomie a tu [gluteus maximus], umowa opiera na 6 tomow i trzeba jakos wymeczyc te dwa ostatni i tutaj wychodzi zmeczenie materialu i brak ciekawych zwrotow akcji lub znudzenie fabuly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podobnie masz z Achaja... Pierwszy tom podobał mi sie bardzo... Drugi fajny ale po pierwszym pozostał duży głód którego nie zaspokoil tom drugi. No i trzeci... Tu właśnie tez mocno czuć ponaglanie autora, brak pomysłów, no i mala zemstę na fabryce słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedys siegne po Achaje.

 

Jezeli chodzi o przedksiezycowych, musze przyznac ze po 140 stronach, calkiem niezle sie juz rozkrecila akcja, narazie trudno mi polecac bo nie przeczytalem calej ale nie wydaje mi sie zeby cos moglo zostac tu popsute, wierze, ze nie zawiode sie na tym cyklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podobnie masz z Achaja... Pierwszy tom podobał mi sie bardzo... Drugi fajny ale po pierwszym pozostał duży głód którego nie zaspokoil tom drugi. No i trzeci... Tu właśnie tez mocno czuć ponaglanie autora, brak pomysłów, no i mala zemstę na fabryce słów

A o co chodzi z tą zemstą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z promocji w empiku stalem sie posiadaczem 9 ksiazek z seri Uczty wyobrazni: 

Jonathan Strange i pan Norrell - Susanna Clarke 
Modlitewnik amerykański/Luizjański blues/Viator - Lucius Shepard 
Rzeka bogów - Ian McDonald 
Dom derwiszy. Dni Cyberabadu - Ian McDonald 
Córka żelaznego smoka. Smoki Babel - Michael Swanwick 
Pieśń czasu. Podróże - Ian R. MacLeod 
Portret pani Charbuque. Asystentka pisarza fantasy - Jeffrey Ford 
Shriek: Posłowie - Jeff VanderMeer 
Listy z Hadesu. Punktown - Jeffrey Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podobnie masz z Achaja... Pierwszy tom podobał mi sie bardzo... Drugi fajny ale po pierwszym pozostał duży głód którego nie zaspokoil tom drugi. No i trzeci... Tu właśnie tez mocno czuć ponaglanie autora, brak pomysłów, no i mala zemstę na fabryce słów

 

To samo z Panem Lodowego Ogrodu. Wczoraj skończyłem i od połowy 4 tomu następuje mocne odpuszczanie sobie z fabułą - tak jakby ktoś następny tom na siłę wrzucił w streszczeniu.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Pan Lodowego Ogrodu na początku mnie pochłonął, przez 3 tomy przeleciałem jak huragan. 

Czwarta część buuuuum! coś innego, wcale nie lepszego. Dużo lania wody, dość słabe pomysły... Zmęczyłem i cieszyłem się że to już koniec.

 

Za to muszę powiedzieć że jak skończę Mroczną wieżę to przeczytam jeszcze raz całość opowiadań gdzie bohaterem jest Daimon Frey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadlo mi kilka ksiazeczek ;P 

Wydania Uczty wyobrazni: 

Slepowidzenie- Peter Watts 
Accelerando - Charles Stross 
Palimpsest - Catherynne M. Valente 
Opowieści Sieroty. W ogrodzie nocy - Catherynne M. Valente 
Opowieści Sieroty. W miastach monet i korzeni -Catherynne M. Valente 
Światło - M. John Harrison 
Viriconium - M. John Harrison 
Wieki światła - Ian R. MacLeod 
Akwaforta - K.J. Bishop 
Podziemia Veniss - Jeff VanderMeer 
Pusta przestrzeń - M. John Harrison 
Finch - Jeff VanderMeer 
Nova Swing - M. John Harrison 
Trojka - Stepan Chapman 
Smok Griaule - Lucius Shepard 
Nieśmiertelny - Catherynne M. Valente 
Wurt - Jeff Noon 
TV Ciał0 - Jeff Noon 
-to chyba tyle z UW. 

Do tego: 
Zamiec - Neal Stephenson 
Diamentowy wiek - Neal Stephenson 
Cryptonomicon - Neal Stephenson 

Miasto permutacji - Greg Egan 
Kwarantanna - Greg Egan 

Miasto Złocistego Cienia - Tad Williams 
Rzeka z Błękitnego Ognia- Tad Williams 
Góra z Czarnego Szkła - Tad Williams 
Morze Srebrzystego Światła- Tad Williams 

Blizna - China Mieville

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnio Achaje i Pomnik. W Achai trochę dłużyzn, sporo dość prymitywnego seksizmu, trochę niekonsekwencji - ogólnie oceniam średnio, zwłaszcza 2 i 3 tom. Acz przeczytać w sumie warto.

Za to Pomnik czytało mi się rewelacyjnie, nie mogę doczekać się kolejnych tomów.

 

Obecnie czytam na zmianę po kolei cały cykl 'Świat Dysku' Prachett'a (i umieram ze śmiechu, czasami tylko ziewając), z klasyką cyberpunku, czyli Wiliamem Gibsonem.

 

W prawdzie to temat o fantasy, ale jeżeli ktoś przepada za Ghost in The Shell, to niech poczyta Gibsona - Neuromancer, Mona Lisa Turbo, Idoru, Rozpoznanie Wzorca po prostu miażdżą. Spora część dzieje się w Japonii i jest to prawie dokładnie taka Japonia, jak w GiTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam i czytalem Neuromancera i mimo, ze lubie klimat cyberpunkowy to neuromancer w ogole mi nie podszedl, ciagle w glowie mialem mysl, zeby jak najszybciej skonczyc ksiazke i odlozyc na polke, strasznie mi sie dluzyla i nudzilem sie przy niej. Teraz czytam Zamiec-Neala Stephensona, tez cyberpunk ale to jest zupelnie inna jazda, ksiazka wciagnela mnie od samego poczatku i tylko szukam chwili, zeby znow zajrzec do knigi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ostatnio po drodze z fantasy - uspokaja mnie i dystansuje do wszystkiego.

Przeczytałem 'Elatris' Bradnona Sandersona, czytało się ogólnie bardzo fajnie, ale pozostawiło pewien niedosyt; dużo rzeczy pozostało niewyjaśnione, po namyśle stwerdziiłem też, że czegoś jednak brakowało. Ale sięgnąłem po kolejną książkę autora - 'Z Mgły Zrodzony', pierwszy tom cyklu 'Ostatnie Imperium'. Strzał w dziesiątkę, czyta się świetnie. Fantasy, ale sporo też innych gatunków - np. płaszcza i szpady. Polecam, prawie na pewno przeczytam wszystko autora.

 

 

Update 5.XII - dwa dni temu wszedł IV tom 'Pomnika Cesarzowej Achai' - czyta już ktoś?

Bym kupił, ale nie ma jeszcze ebooka, a ja już nie mam gdzie książek trzymać.

 

Update 28.XII - dzisiaj na Publio była premiera Pomnika IV - już mam, jutro zaczynam (dziś mam co innego do dokończenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już praktycznie wszystko Brandona Sandersona oprócz tego, co wchodzi w skład cyklu "Koło Czasu", który Sanderson kończył po śmierci Roberta Jordana. Cały cykl zostawiam sobie na zimę :)

 

Jeśli chodzi o Sandersona, to muszę powiedzieć, że jego książki są fenomenalne. 

 

Cykl "Ostatnie Imperium":

 

Z Mgły Zrodzony

Studnia Wstąpienia

Bohater Wieków

 

Stop Prawa

Shadows of Self

The Bands of Mourning

 

Ciekawy system magii (a w zasadzie fizyki i chemii), dużo wątków, wielki rozmach. Bawiłem się naprawdę świetnie. Trzy ostatnie pozycje są kontynuacją, która dzieje się 300 lat później, z czego te kursywą jeszcze nie zostały wydane. "Stop Prawa" nie jest już fantastyką sensu stricte - jest czymś pomiędzy fantastyką, westernem i steampunkiem, w którym rolę pary pełni magia.

 

Cykl "Archiwum Burzowego Światła"

 

Droga Królów

Słowa Światłości

Dawca Przysięgi

Arcyksiąże Wojny

 

Nowa Dune się zanosi. Tysiące postaci, tajemnica za tajemnicą, intryga za intrygą. 2000 stron zleciało nie wiem kiedy, czekam na kolejne dwa tomy. Na szczęście Sanderson pisze szybciej, niż większość ludzi myśli, więc takie czekanie, jak na kolejny tom Pieśni Lodu i Ognia raczej nie grozi ;]

Myślę, że cykl wejdzie do kanonu fantastyki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nekroskop Lumleya i pozamiatane. Obowiązkowy tom 1-5.

 

Dodatkowo seria

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kroniki_wampir%C3%B3w

 

+

 

Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair

 

Rewelka i polecam Robert M. Wegner Opowieści z meekhańskiego pogranicza

 

Dla odskoczni polecam

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trylogia_Kusziel

 

Jacqueline Carey

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...